Buena Vista, CO
Bareback - 7
2. Sat, June 8 2019 6:00PM
1.
Kohlton Anderson - Thorton, CO
2. Chase Vossler - Cheyenne, WY
3. Sun, June 9 2019 1:30PM
1.
Mason Snyder - Craig, CO
2. Keenan Hayes - Hayden, CO
3. Samuel Yenter - Eckley, CO
4. Bobby Reynolds - Pueblo, CO
5. Tyler Ferguson - Bennett, CO
Barrel Racing - 33
1S. Sat, June 8 2019 10:00AM
1.
Cynthia Heitmann - Calhan, CO
2. Kelley Schnaufer - Pueblo, CO
3. Aleeyah Roberts - Colorado Springs, CO
4. Heather Colletti - Peyton, CO
5. Samantha McKnight - Pueblo, CO
6. Gina Burns - Salida, CO
7. Nicole Waggoner - Pueblo West, CO
8. Savannah Roberts - Colorado Springs, CO
9. Rebecca Schattinger - Franktown, CO
10. Tanaye Carroll-Maez - Monte Vista, CO
11. Bailey McCaughey - Eads, CO
12. Chandler Ritchey - Brighton, CO
13. Ava Zonneveld - Berthoud, CO
2. Sat, June 8 2019 6:00PM
1.
Selina Wiseman - Wiggins, CO
2. Zoey Kunkel - Pueblo, CO
3. Connie Wyatt - Hotchkiss, CO
4. Chelsea Shaffer - Fort Lupton, CO
5. Lorie Diodosio - Fowler, CO
6. Sami Sweeney - Fort Lupton, CO
7. Lindsey Wilson - Limon, CO
8. Samantha Jackson - La Junta, CO
9. Jackie Kragel - Montrose, CO
10. Anna Barker - Montrose, CO
11. Jody Sheffield - Delta, CO
3. Sun, June 9 2019 1:30PM
1.
Samantha Hartung - Penrose, CO
2. Robyn Mason - Pueblo West, CO
3. Chy Black - Center, CO
4. Sadie Shake - Buena Vista, CO
5. Hope Bondurant - Coaldale, CO
6. Emily Masters - Erie, CO
7. Harlie Williams - Norwood, CO
8. Myra Masters - Erie, CO
9. Kelcey McNamee - Kersey, CO
Bull Riding - 19
2. Sat, June 8 2019 6:00PM
1.
Cody Tesch - Berthoud, CO
2. Taylor Starnes - Calhan, CO
3. Chase Vossler - Cheyenne, WY
4. Jake Steffenson - Penrose, CO
5. Riley Fall - Wetmore, CO
6. Christopher McKenna - Walsenburg, CO
7. Travis Wheeler - Parker, CO
8. Todd Walker - Torrington, WY
9. Tanner Fry - Canon City, CO
10. Nick Cooley - Loveland, CO
11. Michael Kerr - Buena Vista, CO
3. Sun, June 9 2019 1:30PM
1.
Ty Pinnt - Craig, CO
2. Tucker Gately - Collbran, CO
3. Keenan Hayes - Hayden, CO
4. Lane Hines - Centennial, CO
5. Wyatt Mincic-Barry - Hoehne, CO
6. Arles Hernandez - Clifton, CO
7. Tyler Kippes - Eaton, CO
8. Wyatt Joseph - Eaton, CO
Calf Roping - 17
1S. Sat, June 8 2019 10:00AM
1.
Darnell Johnson - Fowler, CO
2. Ryan Belew - La Junta, CO
3. Jesse Jaminet - Alamosa, CO
4. Brandon Neugebauer - La Junta, CO
5. Chadron Coffield - Yuma, CO
6. Brice Ingo - Boone, CO
7. Joe Colletti - Peyton, CO
8. Ross McAdow - Keensburg, CO
2. Sat, June 8 2019 6:00PM
1.
Gage Gleghorn - Craig, CO
2. Ricky Lambert - Wiggins, CO
3. Glenn Stuckey - Limon, CO
4. Wes Mack - Raton, NM
5. Owen Wahlert - Grover, CO
6. Kyle Dickens - Loveland, CO
7. Tyler Boxleitner - Loveland, CO
3. Sun, June 9 2019 1:30PM
1.
Cliff Kirkpatrick - Post, TX
2. Brian Venn - Kersey, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 25
1S. Sat, June 8 2019 10:00AM
1.
Tanaye Carroll-Maez - Monte Vista, CO
2. Taya McAdow - Keensburg, CO
3. Erin Johnson - Fowler, CO
4. Bailey McCaughey - Eads, CO
5. Teisha Coffield - Yuma, CO
6. Mikayla Wilson - Lakewood, CO
7. Jessie Miller - Fort Lupton, CO
2. Sat, June 8 2019 6:00PM
1.
Kacey Clark - Laramie, WY
2. Tymber Taylor - Buffalo, WY
3. Lindee Lauhon - Penrose, CO
4. Kerby Anderson - Grover, CO
5. Caydee Johnson - Wiley, CO
6. Tricia Mackey - Monte Vista, CO
3. Sun, June 9 2019 1:30PM
1.
Shelby Dines - Toponas, CO
2. Connie Harris - Pueblo, CO
3. Samantha Hartung - Penrose, CO
4. Haley Kiehne - Magdalena, NM
5. Kacey Kobza - Brighton, CO
6. Karly Benzie - Ft Collins, CO
7. Kaitlin Gustave - Ft Lupton, CO
8. Shai Schaefer - Torrington, WY
9. Chelsie Cranson - Fowler, CO
10. Willow Nicholas - Baggs, WY
11. Debbie Fabrizio - Pueblo, CO
12. Harlie Williams - Norwood, CO
Mixed Team Roping - 21
Saddle Bronc - 5
2. Sat, June 8 2019 6:00PM
1.
Denton Ward - Laramie, WY
2. Hayden Petsch - Meriden, WY
3. Sun, June 9 2019 1:30PM
1.
Lane Hines - Centennial, CO
2. Tyler Beebe - Rocky Ford, CO
3. Clint Andrews - Decatur, TX
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 12
2. Sat, June 8 2019 6:00PM
1.
Justin Barhite - Penrose, CO
2. Brady Buum - Fort Lupton, CO
3. Tait Kvistad - Ault, CO
4. Daniel Joos - La Junta, CO
5. Tylor Bond - Avondale, CO
6. Hadley Jackson - La Junta, CO
7. Buck Rinehart - Bennett, CO
8. Logan Kenline - Penrose, CO
9. Ryan Hinton - Pueblo West, CO
3. Sun, June 9 2019 1:30PM
1.
Cole McNamee - Kersey, CO
2. Eric Logan - Toponas, CO
3. Tuff Gibson - La Junta, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 23
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0