Cripple Creek, CO
Bareback - 9
1. Sat, June 8 2019 1:00PM
1.
Samuel Yenter - Eckley, CO
2. Keenan Hayes - Hayden, CO
3. Mason Snyder - Craig, CO
4. Bailey Lonnberg - Brighton, CO
5. Tyler Ferguson - Bennett, CO
6. Bobby Reynolds - Pueblo, CO
3. Sun, June 9 2019 1:00PM
1.
Craig Wisehart - Kersey, CO
2. Kohlton Anderson - Thorton, CO
3. Chase Vossler - Cheyenne, WY
Barrel Racing - 35
1. Sat, June 8 2019 1:00PM
1.
Myra Masters - Erie, CO
2. Jerica Huscher - Avondale, CO
3. Emily Masters - Erie, CO
4. Megan Touros - Greeley, CO
5. Lorie Diodosio - Fowler, CO
6. Mejrusa Rustemovic - Kiowa, CO
7. Kellie Goad - Penrose, CO
8. Selina Wiseman - Wiggins, CO
9. Rebecca Schattinger - Franktown, CO
10. Anna Barker - Montrose, CO
11. Lindsey Wilson - Limon, CO
12. Nicole Waggoner - Pueblo West, CO
2S. Sun, June 9 2019 8:00AM
1.
Jody Sheffield - Delta, CO
2. Samantha McKnight - Pueblo, CO
3. Samantha Hartung - Penrose, CO
4. Chelsea Shaffer - Fort Lupton, CO
5. Chy Black - Center, CO
6. Robyn Mason - Pueblo West, CO
7. Harlie Williams - Norwood, CO
8. Gina Burns - Salida, CO
9. Sami Sweeney - Fort Lupton, CO
10. Kelcey McNamee - Kersey, CO
11. Chandler Ritchey - Brighton, CO
3. Sun, June 9 2019 1:00PM
1.
Jackie Kragel - Montrose, CO
2. Christina Munster - Calhan, CO
3. Sage Garcia - Pueblo, CO
4. Tanaye Carroll-Maez - Monte Vista, CO
5. Brenda McMahan - Divide, CO
6. Kelley Schnaufer - Pueblo, CO
7. Tammi Francis - Penrose, CO
8. Aleeyah Roberts - Colorado Springs, CO
9. Savannah Roberts - Colorado Springs, CO
10. Heather Colletti - Peyton, CO
11. Samantha Jackson - La Junta, CO
12. Cynthia Heitmann - Calhan, CO
Bull Riding - 28
1. Sat, June 8 2019 1:00PM
1.
Cyler Doremus - Eaton, CO
2. Lane Hines - Centennial, CO
3. Keenan Hayes - Hayden, CO
4. Tucker Gately - Collbran, CO
5. Ty Pinnt - Craig, CO
6. Wyatt Joseph - Eaton, CO
7. Travis Wheeler - Parker, CO
8. Colton Kent - Pueblo, CO
9. Tyler Kippes - Eaton, CO
10. Jacob Odell - Briggsdale, CO
11. Wyatt Mincic-Barry - Hoehne, CO
12. Dave Mainus - Colby, KS
13. Nick Cooley - Loveland, CO
14. Ryan Duensing - Rocky Ford, CO
15. Daniel Lambright - Divide, CO
3. Sun, June 9 2019 1:00PM
1.
Jake Steffenson - Penrose, CO
2. Cody Tesch - Berthoud, CO
3. Kyle Gardner - Kersey, CO
4. Todd Walker - Torrington, WY
5. Christopher McKenna - Walsenburg, CO
6. Taylor Starnes - Calhan, CO
7. Patrick Sisneros - Colorado Springs, CO
8. Theodore Glasmann - Mead, CO
9. Riley Fall - Wetmore, CO
10. Chase Vossler - Cheyenne, WY
11. Tanner Fry - Canon City, CO
12. Michael Kerr - Buena Vista, CO
13. Grady Loveland - Logan, NM
Calf Roping - 20
1. Sat, June 8 2019 1:00PM
1.
Chadron Coffield - Yuma, CO
2. Darnell Johnson - Fowler, CO
3. Ricky Lambert - Wiggins, CO
4. Glenn Stuckey - Limon, CO
5. Brice Ingo - Boone, CO
6. Brandon Neugebauer - La Junta, CO
7. Ryan Belew - La Junta, CO
8. Clayton Kent - Pueblo, CO
9. Kyle Dickens - Loveland, CO
10. Brian Venn - Kersey, CO
2S. Sun, June 9 2019 8:00AM
1.
Ross McAdow - Keensburg, CO
2. Owen Wahlert - Grover, CO
3. Tyler Boxleitner - Loveland, CO
3. Sun, June 9 2019 1:00PM
1.
Gage Gleghorn - Craig, CO
2. Jesse Jaminet - Alamosa, CO
3. Morgan Murray - Colorado Springs, CO
4. Wes Mack - Raton, NM
5. Kyle Belew - La Junta, CO
6. Joe Colletti - Peyton, CO
7. Lane Baker - Penrose, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 31
1. Sat, June 8 2019 1:00PM
1.
Jessica Mosher - Karval, CO
2. Erin Johnson - Fowler, CO
3. Kacey Clark - Laramie, WY
4. Shelby Dines - Toponas, CO
5. Mikayla Wilson - Lakewood, CO
6. Teisha Coffield - Yuma, CO
7. Rose Mosher - Hugo, CO
8. Randi Ratkovitch - Penrose, CO
2S. Sun, June 9 2019 8:00AM
1.
Debbie Fabrizio - Pueblo, CO
2. Willow Nicholas - Baggs, WY
3. Chy Black - Center, CO
4. Haley Kiehne - Magdalena, NM
5. Tymber Taylor - Buffalo, WY
6. Chelsie Cranson - Fowler, CO
7. Kaitlin Gustave - Ft Lupton, CO
8. Karly Benzie - Ft Collins, CO
9. Jessie Miller - Fort Lupton, CO
10. Kacey Kobza - Brighton, CO
11. Shai Schaefer - Torrington, WY
12. Connie Harris - Pueblo, CO
13. Taya McAdow - Keensburg, CO
14. Samantha Hartung - Penrose, CO
15. Harlie Williams - Norwood, CO
3. Sun, June 9 2019 1:00PM
1.
Cindy Welling - Benson, AZ
2. Lindee Lauhon - Penrose, CO
3. Sherry Celsy - Kiowa, CO
4. Caydee Johnson - Wiley, CO
5. Kerby Anderson - Grover, CO
6. Lindsey Sumpter - Fowler, CO
7. Tanaye Carroll-Maez - Monte Vista, CO
8. Dara Belew - La Junta, CO
Mixed Team Roping - 22
1. Sat, June 8 2019 1:00PM
1.
Lori Shepard - Canon City, CO & Ty Shepard - Canon City, CO
2. Gina Ramsey - Ol, CO & Tee Wofford - Montrose, CO
3. Teisha Coffield - Yuma, CO & Todd Wilson - Limon, CO
4. Mikayla Wilson - Lakewood, CO & Mark Morrison - Eaton, CO
2S. Sun, June 9 2019 8:00AM
1.
Samantha Hartung - Penrose, CO & Wayne Tachera - Pueblo, CO
2. Lydia Van Aken - Yoder, WY & Clayton Van Aken - Yoder, WY
3. Rylea Fabrizio - Pueblo, CO & Richard Durham - Longmont, CO
4. Willow Nicholas - Baggs, WY & Travis Bounds - Clifton, CO
5. Josey Schomp - Pueblo, CO & Trevor Schnaufer - Pueblo, CO
6. Taya McAdow - Keensburg, CO & Britt Ellerman - Fort Lupton, CO
7. Connie Harris - Pueblo, CO & Robert Murphy - Congress, AZ
8. Julie Atkinson - Elizabeth, CO & Dale Atkinson - Elizabeth, CO
9. Raquel Fazzino - Canon City, CO & Clancey Kreutzer - La Veta, CO
10. Jessie Miller - Fort Lupton, CO & Marcus Banister - Brighton, CO
11. Chelsie Cranson - Fowler, CO & Wade Kreutzer - La Veta, CO
12. Karly Benzie - Ft Collins, CO & Cullen Teller - Ft Collins, CO
13. Debbie Fabrizio - Pueblo, CO & T J Watts - Eads, CO
14. Sabrina Kreutzer - La Veta, CO & Kyon Kreutzer - La Veta, CO
3. Sun, June 9 2019 1:00PM
1.
Lindee Lauhon - Penrose, CO & Lane Baker - Penrose, CO
2. Caydee Johnson - Wiley, CO & Colton Reed - Wiley, CO
3. Kerby Anderson - Grover, CO & Troy Vernon - Grover, CO
4. Lindsey Sumpter - Fowler, CO & Jesse Jolly - Agate, CO
Saddle Bronc - 6
1. Sat, June 8 2019 1:00PM
1.
Tyler Beebe - Rocky Ford, CO
2. Lane Hines - Centennial, CO
3. Denton Ward - Laramie, WY
4. Everett Loftus - Greeley, CO
3. Sun, June 9 2019 1:00PM
1.
Hayden Petsch - Meriden, WY
2. Nile Thompson - Denver, CO
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 16
1. Sat, June 8 2019 1:00PM
1.
Eric Logan - Toponas, CO
2. Logan Kenline - Penrose, CO
3. Justin Barhite - Penrose, CO
4. Buck Rinehart - Bennett, CO
2S. Sun, June 9 2019 8:00AM
1.
Cole McNamee - Kersey, CO
2. Brady Buum - Fort Lupton, CO
3. Tuff Gibson - La Junta, CO
4. Tylor Bond - Avondale, CO
3. Sun, June 9 2019 1:00PM
1.
Bill Claunch - Monte Vista, CO
2. Tait Kvistad - Ault, CO
3. Kyle Francis - Penrose, CO
4. Ryan Hinton - Pueblo West, CO
5. Lane Baker - Penrose, CO
6. Daniel Joos - La Junta, CO
7. Hadley Jackson - La Junta, CO
8. Jace Kurfiss - Penrose, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 26
1. Sat, June 8 2019 1:00PM
1.
JB James - Bennett, CO & Brock Hansen - Bennett, CO
2. Ken McKibbin - Eaton, CO & Jorge Cruz - Stratton, CO
3. Riley Pedro - Nunn, CO & Mark Morrison - Eaton, CO
4. Paul Beckett - Laramie, WY & Todd Wilson - Limon, CO
5. Tuff Ramsey - Olathe, CO & Tee Wofford - Montrose, CO
6. Joshua Kurfiss - Penrose, CO & Ty Shepard - Canon City, CO
2S. Sun, June 9 2019 8:00AM
1.
Shay Carroll - La Junta, CO & Ryon Tittel - Pueblo, CO
2. Garrett Tonozzi - Fruita, CO & Hank Bounds - Clifton, CO
3. Corey Whinnery - Powderhorn, CO & Robert Murphy - Congress, AZ
4. Jay Tittel - Pueblo, CO & Richard Durham - Longmont, CO
5. Tyler Schnaufer - Pueblo, CO & Clancey Kreutzer - La Veta, CO
6. Britt Ellerman - Fort Lupton, CO & Marcus Banister - Brighton, CO
7. Wade Kreutzer - La Veta, CO & Kyon Kreutzer - La Veta, CO
8. Jesse Sheffield - Delta, CO & Pake Younger - Grand Junction, CO
9. Tory Shaffer - Fort Lupton, CO & Trevor Schnaufer - Pueblo, CO
10. Phil Schuman - Johnstown, CO & Josh Fillmore - Penrose, CO
11. Bryer Wadhams - Pueblo, CO & Reece Wadhams - Pueblo, CO
12. Eric Martin - Aurora, CO & Jason Gilchrist - Elizabeth, CO
13. Trevor Garner - Bennett, CO & Jake Floryancic - Bennett, CO
14. Chase Atkinson - Elizabeth, CO & Dale Atkinson - Elizabeth, CO
15. Clayton Van Aken - Yoder, WY & Cullen Teller - Ft Collins, CO
16. Travis Bounds - Clifton, CO & T J Watts - Eads, CO
3. Sun, June 9 2019 1:00PM
1.
Brady Joseph - Eaton, CO & Colton Reed - Wiley, CO
2. Troy Vernon - Grover, CO & Trent Vernon - Maybell, CO
3. Jace Kurfiss - Penrose, CO & Tyler Mattarocci - Pueblo, CO
4. Lane Baker - Penrose, CO & Ryan Hinton - Pueblo West, CO
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0