Hugo, CO
Bareback - 4
1. Fri, Aug 9 2019 7:30PM
1.
Tucker Depew - Hayden, CO
2. Keenan Hayes - Hayden, CO
3. Mason Snyder - Craig, CO
3. Sat, Aug 10 2019 1:00PM
1.
Tyler Ferguson - Bennett, CO
Barrel Racing - 36
1. Fri, Aug 9 2019 7:30PM
1.
Megan Touros - Greeley, CO
2. Lindsey Wilson - Florence, CO
3. Zoey Colletti - Pueblo, CO
4. Lorie Diodosio - Fowler, CO
5. Cleonne Steinmiler - Fort Collins, CO
6. Samantha McKnight - Pueblo, CO
7. Leeann Ridley - Las Animas, CO
8. Chelsea Shaffer - Fort Lupton, CO
9. Harlie Williams - Norwood, CO
10. Heather Colletti - Peyton, CO
11. Amber Moore - Nucla, CO
12. Kaylynn Cate - Johnstown, CO
2S. Sat, Aug 10 2019 8:00AM
1.
Cynthia Heitmann - Calhan, CO
2. Christina Munster - Calhan, CO
3. Elle Eagles - Center, CO
4. Carla Beckett - Laramie, WY
5. Jackie Dolanch - Ft Lupton, CO
6. Trixie Carlstrom - Wellington, CO
7. Jennifer Hiler - Greeley, CO
8. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO
9. Sydney Zeigler - Wellingotn, CO
10. Wendy Hoefer - Fort Lutpon, CO
11. Mackinzey Barnes - Boise City, OK
12. Codi Smiley - Syracuse, KS
3. Sat, Aug 10 2019 1:00PM
1.
Lindee Lauhon - Penrose, CO
2. Felesha Smith - Evergreen, CO
3. Emily Masters - Erie, CO
4. Sara Wilson - Limon, CO
5. Robyn Mason - Pueblo West, CO
6. Sami Sweeney - Fort Lupton, CO
7. Kelly Yates - Pueblo, CO
8. Janelle Reetz - Avondale, CO
9. Myra Masters - Erie, CO
10. Samantha Hartung - Penrose, CO
11. Kelcey McNamee - Kersey, CO
12. Nicole Waggoner - Pueblo West, CO
Bull Riding - 13
1. Fri, Aug 9 2019 7:30PM
1.
Patrick Sisneros - Colorado Springs, CO
2. Keenan Hayes - Hayden, CO
3. Wyatt Joseph - Eaton, CO
4. Titus Adams - Greeley, CO
5. Tyler Kippes - Eaton, CO
6. Andrew King - Kersey, CO
7. Charlie Hunnel - Littleton, CO
3. Sat, Aug 10 2019 1:00PM
1.
Theodore Glasmann - Mead, CO
2. Tyler Brown - Calhan, CO
3. Dave Mainus - Colby, KS
4. Cody Tesch - Berthoud, CO
5. Kelton Smedley - Lakewood, CO
6. Jaron Carpenter - Limon, CO
Calf Roping - 22
1. Fri, Aug 9 2019 7:30PM
1.
Zaine Mikita - Byers, CO
2. Wes Mack - Raton, NM
3. Gavin Liggett - Limon, CO
4. Jace Roselle - Greeley, CO
5. Layton Little - Weatherford, OK
6. Chadron Coffield - Yuma, CO
7. Luke Meier - Limon, CO
8. Brandon Neugebauer - La Junta, CO
9. Joe Colletti - Peyton, CO
10. Brian Venn - Kersey, CO
2S. Sat, Aug 10 2019 8:00AM
1.
Devon Burris - Windsor, CO
2. Lucas Phillips - Oberlin, KS
3. Tyler Boxleitner - Loveland, CO
4. Kyle Belew - La Junta, CO
3. Sat, Aug 10 2019 1:00PM
1.
Jarrett Oestmann - Limon, CO
2. Darnell Johnson - Fowler, CO
3. Brian (j) Gillen - Elizabeth, CO
4. Ross McAdow - Keensburg, CO
5. Brice Ingo - Boone, CO
6. Don Scanga - Pueblo West, CO
7. Lane Baker - Penrose, CO
8. Lance Neuerburg - Gill, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 31
1. Fri, Aug 9 2019 7:30PM
1.
Olivia Lay - Elbert, CO
2. Amber Moore - Nucla, CO
3. Linsay Sumpter - Fowler, CO
4. Harlie Williams - Norwood, CO
5. Rosi Mosher - Boyero, CO
6. Justene Hirsig - Cheyenne, WY
7. Kaitlin Gustave - Ft Lupton, CO
8. Karly Teller - Ft Collins, CO
9. Graycee Lay - Elbert, CO
10. Teisha Coffield - Yuma, CO
2S. Sat, Aug 10 2019 8:00AM
1.
Mackinzey Barnes - Boise City, OK
2. Elle Eagles - Center, CO
3. Jessica Mosher - Karval, CO
4. Dara Belew - La Junta, CO
5. Tanya Goad - Reydon, OK
6. Connie Harris - Pueblo, CO
7. Bailey McCaughey - Eads, CO
8. Debbie Fabrizio - Pueblo, CO
9. Megan Morrison - Windsor, CO
10. Kori Phillips - Oberlin, KS
3. Sat, Aug 10 2019 1:00PM
1.
Jessie Miller - Fort Lupton, CO
2. Larame Barnett - Mills, WY
3. Rylea Fabrizio - Pueblo, CO
4. Willow Nicholas - Baggs, WY
5. Mattie Hummel - Hudson, CO
6. Kacey Clark - Laramie, WY
7. Samantha Hartung - Penrose, CO
8. Erin Johnson - Fowler, CO
9. Taya McAdow - Keensburg, CO
10. Kassi McPherson - Rapid City, SD
11. Lindee Lauhon - Penrose, CO
Mixed Team Roping - 28
1. Fri, Aug 9 2019 7:30PM
1.
Justene Hirsig - Cheyenne, WY & Jd Yates - Pueblo, CO
2. Linsay Sumpter - Fowler, CO & Jesse Jolly - Agate, CO
3. Kaley McLean - Craig, CO & Dusty Taylor - Craig, CO
4. Graycee Lay - Elbert, CO & Braxton Morgan - Elbert, CO
5. Alison Kurffis - Penrose, CO & Tyler Mattarocci - Pueblo, CO
6. Clint Lay - Elbert, CO & Olivia Lay - Elbert, CO
7. Josey Schomp - Pueblo, CO & Trevor Schnaufer - Pueblo, CO
8. Lydia Van Aken - Yoder, WY & Clayton Van Aken - Yoder, WY
9. Karly Teller - Ft Collins, CO & Cullen Teller - Ft Collins, CO
2S. Sat, Aug 10 2019 8:00AM
1.
Peyton Crowder - Ft Lupton, CO & Wyatt Crowder - Ft Lupton, CO
2. Julie Atkinson - Elizabeth, CO & Dale Atkinson - Elizabeth, CO
3. Megan Morrison - Windsor, CO & Devon Burris - Windsor, CO
4. Connie Harris - Pueblo, CO & Robert Murphy - Congress, AZ
5. Alan Diaz - Louchbuie, CO & Tanna Hansen - Fort Morgan, CO
6. Kori Phillips - Oberlin, KS & Tyrell Reynolds - Tribune, KS
7. Debbie Fabrizio - Pueblo, CO & T J Watts - Eads, CO
8. Missy Crowder - Ft Lupton, CO & Robbie Crowder - Ft Lupton, CO
9. Tina Godfrey - Las Animas, CO & Scott Morlan - Las Animas, CO
10. Tanya Goad - Reydon, OK & Travis Goad - Reydon, OK
3. Sat, Aug 10 2019 1:00PM
1.
Lindee Lauhon - Penrose, CO & Lane Baker - Penrose, CO
2. Jessie Miller - Fort Lupton, CO & Lance Allen - Orchard, CO
3. Rylea Fabrizio - Pueblo, CO & Jonathan Torres - Pueblo, CO
4. Katlyn Norell - Hotchkiss, CO & Hank Bounds - Clifton, CO
5. Kassi McPherson - Rapid City, SD & Ryon Tittel - Pueblo, CO
6. Samantha Jackson - La Junta, CO & Ryan Hinton - Pueblo West, CO
7. Willow Nicholas - Baggs, WY & Joe Roderick, Llc - Loma, CO
8. Renee Morgan - Elbert, CO & Cl Morgan - Elbert, CO
9. Taya McAdow - Keensburg, CO & Brit Ellerman - Fort Lupton, CO
Saddle Bronc - 9
1. Fri, Aug 9 2019 7:30PM
1.
Gavin McAllister - Silverthorne, CO
2. Wyatt Lohman - Weatherford, OK
3. Danny Prior - Lakewood, CO
4. Brady Burton - Krum, TX
3. Sat, Aug 10 2019 1:00PM
1.
Perry Forster - Craig, CO
2. Denton Ward - Laramie, WY
3. W. Jay Harrison - Pierce, CO
4. Augustus Jones - Goodwell, OK
5. Brice Schnug - Grover, CO
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 12
1. Fri, Aug 9 2019 7:30PM
1.
Daniel Huxtable - Riverton, WY
2. Dalton Burgener - Douglas, WY
3. Chadron Coffield - Yuma, CO
4. Craig Weichel - Weldona, CO
3. Sat, Aug 10 2019 1:00PM
1.
Hadley Jackson - La Junta, CO
2. Tuff Gibson - La Junta, CO
3. Brady Buum - Fort Lupton, CO
4. Lane Baker - Penrose, CO
5. Buck Rinehart - Bennett, CO
6. Ryan Hinton - Pueblo West, CO
7. Colt Honey - La Junta, CO
8. Daniel Joos - La Junta, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 32
1. Fri, Aug 9 2019 7:30PM
1.
Tom McCormick - Stratton, CO & Oscar Sandoval - Bethune, CO
2. Caleb Waite - Ordway, CO & Bryce Buhr - Ordway, CO
3. Layton Little - Weatherford, OK & Garrett Gorman - Calumet, OK
4. Dustin Rodgers - Pueblo, CO & Jd Yates - Pueblo, CO
5. TY Blasingame - Casper, WY & Trevor Schnaufer - Pueblo, CO
6. Jace Kurfiss - Penrose, CO & Tyler Mattarocci - Pueblo, CO
7. Gary Grokett - Limon, CO & Jesse Jolly - Agate, CO
8. Denton Taylor - Craig, CO & Dusty Taylor - Craig, CO
9. Jace Roselle - Greeley, CO & Zaine Mikita - Byers, CO
10. Clayton Van Aken - Yoder, WY & Cullen Teller - Ft Collins, CO
2S. Sat, Aug 10 2019 8:00AM
1.
Ben Barnes - Boise City, OK & Colton Valentine - Syracuse, KS
2. Lucas Phillips - Oberlin, KS & Tyrell Reynolds - Tribune, KS
3. Josh Love - Loveland, CO & Jason Devore - Fort Lupton, CO
4. Cameron Ritchey - Brighton, CO & Zac Lenard - Keensburg, CO
5. Lee Hagler - Fort Lupton, CO & Devon Burris - Windsor, CO
6. Paul Beckett - Laramie, WY & Jayden Johnson - Casper, WY
7. Chase Atkinson - Elizabeth, CO & Dale Atkinson - Elizabeth, CO
8. Kolton Good - Cheyenne, OK & Travis Goad - Reydon, OK
9. Travis Bounds - Clifton, CO & T J Watts - Eads, CO
10. Joshua Kurfiss - Penrose, CO & Ty Shepard - Canon City, CO
11. Corey Whinnery - Powderhorn, CO & Robert Murphy - Congress, AZ
3. Sat, Aug 10 2019 1:00PM
1.
Josh Torres - Stephenville, TX & Jonathan Torres - Pueblo, CO
2. Eric Martin - Aurora, CO & Lance Allen - Orchard, CO
3. Kyle Taylor - Orchard, CO & Todd Wilson - Limon, CO
4. Brit Ellerman - Fort Lupton, CO & Chad Wahlert - Kersey, CO
5. Braxton Morgan - Elbert, CO & Cl Morgan - Elbert, CO
6. Phil Schuman - Johnstown, CO & Josh Fillmore - Penrose, CO
7. Lane Baker - Penrose, CO & Ryan Hinton - Pueblo West, CO
8. Trevor Garner - Bennett, CO & Jake Floryancic - Bennett, CO
9. Tyler Kaess - Salida, CO & Ryon Tittel - Pueblo, CO
10. Clay Norell - Hotchkiss, CO & Hank Bounds - Clifton, CO
11. Bryer Wadhams - Pueblo, CO & Joe Roderick, Llc - Loma, CO
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0