Keenesburg, CO
Bareback - 6
1. Thurs, Aug 8 2019 7:00PM
1.
Tucker Depew - Hayden, CO
2. Samuel Yenter - Eckley, CO
3. Mason Snyder - Craig, CO
4. Tyler Ferguson - Bennett, CO
5. Keenan Hayes - Hayden, CO
3. Fri, Aug 9 2019 7:00PM
1.
Evan Miller - Wiggins, CO
Barrel Racing - 49
1. Thurs, Aug 8 2019 7:00PM
1.
Nicole Schmidt - Platteville, CO
2. Emily Masters - Erie, CO
3. Kelley Schnaufer - Pueblo, CO
4. Chelsea Shaffer - Fort Lupton, CO
5. Lorie Diodosio - Fowler, CO
6. Robyn Mason - Pueblo West, CO
7. Tori Cooper - Brighton, CO
8. Myra Masters - Erie, CO
9. Nicole Waggoner - Pueblo West, CO
10. Elle Eagles - Center, CO
11. Carol Ruggieri - Pueblo, CO
12. Heather Colletti - Peyton, CO
13. Jordan Geiger - Keenesburg, CO
2S. Fri, Aug 9 2019 10:00AM
1.
Zoey Colletti - Pueblo, CO
2. Dusti Boyd - Kersey, CO
3. Dani Durham - Longmont, CO
4. Harlie Williams - Norwood, CO
5. Felesha Smith - Evergreen, CO
6. Amber Moore - Nucla, CO
7. Sara Wilson - Limon, CO
8. Kaylynn Cate - Johnstown, CO
9. Kelcey McNamee - Kersey, CO
10. Cynthia Heitmann - Calhan, CO
11. Jackie Dolanch - Ft Lupton, CO
12. Samantha McKnight - Pueblo, CO
13. Teresa Jessop - Peyton, CO
14. Megan Touros - Greeley, CO
15. Selina Wiseman - Wiggins, CO
16. Rebecca Schattinger - Franktown, CO
17. Cassidy Dreisziger - Elizabeth, CO
18. Chandler Ritchey - Brighton, CO
19. Wendy Hoefer - Fort Lutpon, CO
20. Madelyn Chambers - Fort Lupton, CO
21. Sydney Schleich - Kersey, CO
22. Madison Richmann - Keenesburg, CO
23. Miranda Halcomb - Fort Collins, CO
24. Kyleigh Cordillo - Fort Lupton, CO
3. Fri, Aug 9 2019 7:00PM
1.
Sydney Zeigler - Wellingotn, CO
2. Jordan Miller - Bennett, CO
3. Sami Sweeney - Fort Lupton, CO
4. Jennifer Hiler - Greeley, CO
5. Bella Read - Loveland, CO
6. Amanda Lefforge - Ft Lupton, CO
7. Jolie Hannah - Lochbuie, CO
8. Samantha Hartung - Penrose, CO
9. Trixie Carlstrom - Wellington, CO
10. Colette Stoudt - Fort Lupton, CO
11. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO
12. Lindee Lauhon - Penrose, CO
Bull Riding - 15
1. Thurs, Aug 8 2019 7:00PM
1.
Tyler Kippes - Eaton, CO
2. Wyatt Joseph - Eaton, CO
3. Keenan Hayes - Hayden, CO
4. Titus Adams - Greeley, CO
5. Andrew King - Kersey, CO
6. Daniel Konig - Pierce, CO
7. Zac Harris - Stephensville, TX
8. Charlie Hunnel - Littleton, CO
9. Tanner Moser - Lasalle, CO
3. Fri, Aug 9 2019 7:00PM
1.
Travis Wheeler - Parker, CO
2. Theodore Glasmann - Mead, CO
3. Cody Tesch - Berthoud, CO
4. Kelton Smedley - Lakewood, CO
5. Remmington Canfield - Sterling, CO
6. Dakota Tingle - Keenesburg, CO
Calf Roping - 31
1. Thurs, Aug 8 2019 7:00PM
1.
Zack Kirkpatrick - Cannon, TX
2. Quade Hiatt - Cannon, TX
3. Cody Huwa - Roggen, CO
4. Luke Meier - Limon, CO
5. Brian Venn - Kersey, CO
6. Joe Colletti - Peyton, CO
7. Logan Vick - Byers, CO
8. Zaine Mikita - Byers, CO
9. Gavin Liggett - Limon, CO
10. Garret Arnold - Strasburg, CO
11. Jace Roselle - Greeley, CO
2S. Fri, Aug 9 2019 10:00AM
1.
Trevor Singleton - Roggen, CO
2. John Dumdi - Keenesburg, CO
3. Brock Belkham - Cheyenne, WY
4. Austin Huwa - Roggen, CO
5. Stuart Hoar - Pine Bluffs, WY
6. Wes Mack - Raton, NM
7. Braxton Morgan - Elbert, CO
8. Ricky Lambert - Wiggins, CO
9. Kasen Brennise - Craig, CO
10. Tyler Boxleitner - Loveland, CO
11. Chadron Coffield - Yuma, CO
3. Fri, Aug 9 2019 7:00PM
1.
Jacob Haren - Erie, CO
2. Lance Neuerburg - Gill, CO
3. Brian (j) Gillen - Elizabeth, CO
4. Darnell Johnson - Fowler, CO
5. Don Scanga - Pueblo West, CO
6. Ross McAdow - Keensburg, CO
7. Lane Baker - Penrose, CO
8. Brice Ingo - Boone, CO
9. Devon Burris - Windsor, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 35
1. Thurs, Aug 8 2019 7:00PM
1.
Taya McAdow - Keensburg, CO
2. Elle Eagles - Center, CO
3. Tasha Hansen - Fort Morgan, CO
4. Kaitlin Gustave - Ft Lupton, CO
5. Tanna Hansen - Fort Morgan, CO
6. Jessie Miller - Fort Lupton, CO
7. Kerby Anderson - Grover, CO
2S. Fri, Aug 9 2019 10:00AM
1.
Kinlie Brennise - Craig, CO
2. Madelyn Chambers - Fort Lupton, CO
3. Samantha Rock - Brighton, CO
4. Madison Richmann - Keenesburg, CO
5. Jessica Mosher - Karval, CO
6. Graycee Lay - Elbert, CO
7. Olivia Lay - Elbert, CO
8. Charity Hoar - Pine Bluffs, WY
9. Teisha Coffield - Yuma, CO
10. Harlie Williams - Norwood, CO
11. Justene Hirsig - Cheyenne, WY
12. Shelby Dines - Toponas, CO
13. Rylea Fabrizio - Pueblo, CO
14. Debbie Fabrizio - Pueblo, CO
15. Linsay Sumpter - Fowler, CO
16. Karly Teller - Ft Collins, CO
17. Amber Moore - Nucla, CO
18. Kassi McPherson - Rapid City, SD
3. Fri, Aug 9 2019 7:00PM
1.
Mikayla Rupple - Keenesburg, CO
2. Samantha Hartung - Penrose, CO
3. Larame Barnett - Mills, WY
4. Kacey Clark - Laramie, WY
5. Lindee Lauhon - Penrose, CO
6. Connie Harris - Pueblo, CO
7. Willow Nicholas - Baggs, WY
8. Erin Johnson - Fowler, CO
9. Mattie Hummel - Hudson, CO
10. Megan Morrison - Windsor, CO
Mixed Team Roping - 30
1. Thurs, Aug 8 2019 7:00PM
1.
Jessie Miller - Fort Lupton, CO & Cody Huwa - Roggen, CO
2. Kelsey Singleton - Roggen, CO & Victor Cassino - Roggen, CO
3. Kerby Anderson - Grover, CO & Troy Vernon - Craig, CO
4. Alan Diaz - Louchbuie, CO & Tanna Hansen - Fort Morgan, CO
5. Taya McAdow - Keensburg, CO & Brit Ellerman - Fort Lupton, CO
6. Tammy Ellerman - Fort Lupton, CO & Chad Wahlert - Kersey, CO
2S. Fri, Aug 9 2019 10:00AM
1.
Justene Hirsig - Cheyenne, WY & Jd Yates - Pueblo, CO
2. Tina Godfrey - Las Animas, CO & Scott Morlan - Las Animas, CO
3. Lydia Van Aken - Yoder, WY & Clayton Van Aken - Yoder, WY
4. Rylea Fabrizio - Pueblo, CO & Richard Durham - Longmont, CO
5. Kassi McPherson - Rapid City, SD & Clancey Kreutzer - La Veta, CO
6. Graycee Lay - Elbert, CO & Braxton Morgan - Elbert, CO
7. Linsay Sumpter - Fowler, CO & Jesse Jolly - Agate, CO
8. Debbie Fabrizio - Pueblo, CO & T J Watts - Eads, CO
9. Teisha Coffield - Yuma, CO & Todd Wilson - Limon, CO
10. Karly Teller - Ft Collins, CO & Cullen Teller - Ft Collins, CO
11. Josey Schomp - Pueblo, CO & Trevor Schnaufer - Pueblo, CO
12. Renee Morgan - Elbert, CO & Cl Morgan - Elbert, CO
13. Clint Lay - Elbert, CO & Olivia Lay - Elbert, CO
14. Alison Kurffis - Penrose, CO & Tyler Mattarocci - Pueblo, CO
15. Sabrina Kreutzer - La Veta, CO & Kyon Kreutzer - La Veta, CO
3. Fri, Aug 9 2019 7:00PM
1.
Mikayla Rupple - Keenesburg, CO & John Dorenkamp - Keenesburg, CO
2. Connie Harris - Pueblo, CO & Robert Murphy - Congress, AZ
3. Megan Morrison - Windsor, CO & Devon Burris - Windsor, CO
4. Willow Nicholas - Baggs, WY & Joe Roderick, Llc - Loma, CO
5. Missy Crowder - Ft Lupton, CO & Robbie Crowder - Ft Lupton, CO
6. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO & Wyatt Crowder - Ft Lupton, CO
7. Lindee Lauhon - Penrose, CO & Lane Baker - Penrose, CO
8. Samantha Jackson - La Junta, CO & Ryan Hinton - Pueblo West, CO
9. Julie Atkinson - Elizabeth, CO & Dale Atkinson - Elizabeth, CO
Saddle Bronc - 9
1. Thurs, Aug 8 2019 7:00PM
1.
Gavin McAllister - Silverthorne, CO
2. Taggyrt Moses - Keensburg, CO
3. Perry Forster - Craig, CO
4. Danny Prior - Lakewood, CO
3. Fri, Aug 9 2019 7:00PM
1.
W. Jay Harrison - Pierce, CO
2. Augustus Jones - Goodwell, OK
3. Denton Ward - Laramie, WY
4. Cory Byrd - Douglas, WY
5. Brice Schnug - Grover, CO
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 17
1. Thurs, Aug 8 2019 7:00PM
1.
Morgan Biggart - Westminister, CO
2. David Gallagher - Brighton, CO
3. Cody Mumma - Fort Lupton, CO
4. Jake Floryancic - Bennett, CO
5. Tuff Gibson - La Junta, CO
6. Jacob Sterkel - Brighton, CO
2S. Fri, Aug 9 2019 10:00AM
1.
Craig Weichel - Weldona, CO
2. Chadron Coffield - Yuma, CO
3. Jace Logan - Yampa, CO
4. Eric Logan - Toponas, CO
5. Cole McNamee - Kersey, CO
3. Fri, Aug 9 2019 7:00PM
1.
Ryan Hinton - Pueblo West, CO
2. Lane Baker - Penrose, CO
3. Hadley Jackson - La Junta, CO
4. Buck Rinehart - Bennett, CO
5. Daniel Joos - La Junta, CO
6. Brady Buum - Fort Lupton, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 32
1. Thurs, Aug 8 2019 7:00PM
1.
Victor Cassino - Roggen, CO & Cody Huwa - Roggen, CO
2. John O’conner - Fort Collins, CO & Ron Nauta - Fort Collins, CO
3. David Gallagher - Brighton, CO & Sam Gallagher - Brighton, CO
4. Alan Diaz - Louchbuie, CO & Eddie Vazquez - Louchbuie, CO
5. Brit Ellerman - Fort Lupton, CO & Chad Wahlert - Kersey, CO
6. Jace Roselle - Greeley, CO & Zaine Mikita - Byers, CO
2S. Fri, Aug 9 2019 10:00AM
1.
Austin Huwa - Roggen, CO & Trevor Singleton - Roggen, CO
2. Brett Huwa - Roggen, CO & Trey Huwa - Roggen, CO
3. Dustin Rodgers - Pueblo, CO & Jd Yates - Pueblo, CO
4. TY Blasingame - Casper, WY & Trevor Schnaufer - Pueblo, CO
5. Riley Pedro - Nunn, CO & Mark Morrison - Eaton, CO
6. Clayton Van Aken - Yoder, WY & Cullen Teller - Ft Collins, CO
7. Jase Staudt - Nathrop, CO & Clancey Kreutzer - La Veta, CO
8. Denton Taylor - Craig, CO & Dusty Taylor - Craig, CO
9. Braxton Morgan - Elbert, CO & Cl Morgan - Elbert, CO
10. Wade Kreutzer - La Veta, CO & Kyon Kreutzer - La Veta, CO
11. Jace Kurfiss - Penrose, CO & Tyler Mattarocci - Pueblo, CO
12. Gary Grokett - Limon, CO & Jesse Jolly - Agate, CO
13. Kyle Taylor - Orchard, CO & Todd Wilson - Limon, CO
14. Nick Pullara - Fountain, CO & Jason Gilchrist - Elizabeth, CO
15. Travis Bounds - Clifton, CO & T J Watts - Eads, CO
16. Jay Tittel - Pueblo, CO & Richard Durham - Longmont, CO
17. Eric Martin - Aurora, CO & Lance Allen - Orchard, CO
3. Fri, Aug 9 2019 7:00PM
1.
Lane Baker - Penrose, CO & Ryan Hinton - Pueblo West, CO
2. Lee Hagler - Fort Lupton, CO & Devon Burris - Windsor, CO
3. Joshua Kurfiss - Penrose, CO & Ty Shepard - Canon City, CO
4. Chase Atkinson - Elizabeth, CO & Dale Atkinson - Elizabeth, CO
5. Josh Love - Loveland, CO & Jason Devore - Fort Lupton, CO
6. Cameron Ritchey - Brighton, CO & Zac Lenard - Keensburg, CO
7. Corey Whinnery - Powderhorn, CO & Robert Murphy - Congress, AZ
8. Bryer Wadhams - Pueblo, CO & Joe Roderick, Llc - Loma, CO
9. Trevor Garner - Bennett, CO & Jake Floryancic - Bennett, CO
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0