Kiowa, CO
Bareback - 14
1. Fri, June 28 2019 7:30PM
1.
Jesse Wager - Gillette, WY
2. Kohlton Anderson - Thorton, CO
3. Tucker Depew - Hayden, CO
4. Craig Wisehart - Kersey, CO
5. Chase Vossler - Cheyenne, WY
6. Keenan Hayes - Hayden, CO
7. Tyler Ferguson - Bennett, CO
3. Sat, June 29 2019 7:30PM
1.
Bailey Lonnberg - Brighton, CO
2. Colton Crawford - Walsh, CO
3. A J Colletti - Pueblo, CO
4. Samuel Yenter - Eckley, CO
5. Jeffery Zdziarski - Weston, WY
6. Walker Schabauer - Kiowa, CO
7. Josh Center - Sugarcity, CO
Barrel Racing - 57
1. Fri, June 28 2019 7:30PM
1.
Aleeyah Roberts - Colorado Springs, CO
2. Robyn Mason - Pueblo West, CO
3. Brenda McMahan - Divide, CO
4. Jean Winters - Texline, TX
5. Savannah Roberts - Colorado Springs, CO
6. Michaella Lay - Torrington, WY
7. Laura Lambert - Wiggins, CO
8. Megan Touros - Greeley, CO
9. Sage Garcia - Pueblo, CO
10. Felesha Smith - Evergreen, CO
11. Selina Wiseman - Wiggins, CO
12. Nicole Brotz - Elbert, CO
2S. Sat, June 29 2019 8:00AM
1.
Haley Jones - Loveland, CO
2. Carol Ruggieri - Pueblo, CO
3. Nicole Waggoner - Pueblo West, CO
4. Leeann Ridley - Las Animas, CO
5. Nicole Schmidt - Platteville, CO
6. Christina Munster - Calhan, CO
7. Nicole Wolf - Wheat Ridge, CO
8. Cassidy Dreisziger - Elizabeth, CO
9. Jolie Hannah - Lochbuie, CO
10. Heather Colletti - Peyton, CO
11. Kathy Gannon - Fort Lupton, CO
12. Rebecca Schattinger - Franktown, CO
13. Lorie Diodosio - Fowler, CO
14. Chyanna Black - Center, CO
15. Anna Barker - Montrose, CO
16. Sara Wilson - Limon, CO
17. Samantha Jackson - La Junta, CO
18. Kelly Yates - Pueblo, CO
19. Harlie Williams - Norwood, CO
20. Cheylin Corman - Burlington, CO
21. Kimberly Kearns - Sterling, CO
22. Sadie Shake - Buena Vista, CO
23. Sami Sweeney - Fort Lupton, CO
24. Dani Durham - Longmont, CO
25. Chandler Ritchey - Brighton, CO
26. Jordan Miller - Bennett, CO
27. Jennifer Talbert - Sedalia, CO
28. Ranette Taylor - Kiowa, CO
29. Kyra Burge - Elizabeth, CO
30. Kathy Van'T Hul - Peyton, CO
31. Brenda Rae Osborn - Kiowa, CO
32. Micaela Baumann - Denver, CO
33. Maddy Dickens - Loveland, CO
3. Sat, June 29 2019 7:30PM
1.
Cynthia Heitmann - Calhan, CO
2. Kelley Schnaufer - Pueblo, CO
3. Jerica Huscher - Avondale, CO
4. Zoey Kunkel - Pueblo, CO
5. Mejrusa Rustemovic - Kiowa, CO
6. Skyla Whitters - Glencoe, OK
7. Chelsea Shaffer - Fort Lupton, CO
8. Ashlyn Moeder - Oakley, KS
9. Bailey McCaughey - Eads, CO
10. Samantha McKnight - Pueblo, CO
11. Clara Lindauer - Elizabeth, CO
12. Fallon Francis - Colorado Springs, CO
Bull Riding - 28
1. Fri, June 28 2019 7:30PM
1.
Theodore Glasmann - Mead, CO
2. Patrick Sisneros - Colorado Springs, CO
3. Todd Walker - Torrington, WY
4. Taylor Starnes - Calhan, CO
5. Titus Adams - Greeley, CO
6. Wyatt Joseph - Eaton, CO
7. Tyler Kippes - Eaton, CO
8. Daniel Lambright - Divide, CO
9. Keenan Hayes - Hayden, CO
10. Nathaniel Hoey - Montrose, CO
11. Paul Miller - Canyon, CO
12. Jesus Urquijo - Springer, NM
13. Tyler Plowman - Calhan, CO
3. Sat, June 29 2019 7:30PM
1.
Jaren Sturgis - Loveland, CO
2. Travis Wheeler - Parker, CO
3. Ryan Duensing - Rocky Ford, CO
4. Cody Tesch - Berthoud, CO
5. Lakota Goebel - Penrose, CO
6. Tyler Brown - Calhan, CO
7. Dave Mainus - Colby, KS
8. Colton Kent - Pueblo, CO
9. Cyler Doremus - Eaton, CO
10. Taylor Wood - Denver, CO
11. Justin Chaparro - Pueblo, CO
12. Kelton Smedley - Lakewood, CO
13. Sean Lynch - Wagga, AU
14. Ben Cook - Rome, GA
15. JW Griffin - Stratton, CO
Calf Roping - 37
1. Fri, June 28 2019 7:30PM
1.
Zach Hamar - Yuma, CO
2. Darius Mandel - Burns, WY
3. Corey Larsen - Whitman, NE
4. Tee Cross - Mitchell, NE
5. Brian Venn - Kersey, CO
6. Hadly McCormick - Scottsbluff, NE
7. Agustus Cross - Lyman, NE
8. Brandon Neugebauer - La Junta, CO
9. Owen Wahlert - Grover, CO
10. Ricky Lambert - Wiggins, CO
11. Tyler Boxleitner - Loveland, CO
12. Chadron Coffield - Yuma, CO
13. Kyle Belew - La Junta, CO
2S. Sat, June 29 2019 8:00AM
1.
Garrett Arnold - Strasburg, CO
2. Joe Colletti - Peyton, CO
3. Ryan Belew - La Junta, CO
4. Jase Staudt - Nathrop, CO
5. Seth Niederhauser - Coalmont, CO
6. Glenn Stuckey - Limon, CO
7. Brice Ingo - Boone, CO
8. Lance Neuerburg - Gill, CO
9. Brian Gillen - Elizabeth, CO
10. Jake Engelman - Colorado Springs, CO
11. Ross McAdow - Keensburg, CO
12. Wes Mack - Raton, NM
13. Nick Becker - Garden City, KS
14. Darnell Johnson - Fowler, CO
3. Sat, June 29 2019 7:30PM
1.
Gavin Liggett - Limon, CO
2. Brian T Gillen - Elizabeth, CO
3. Don Scanga - Pueblo West, CO
4. Buba Allred - Oakley, KS
5. Clayton Kent - Pueblo, CO
6. Tanner Meier - Garden City, KS
7. Logan Vick - Byers, CO
8. Ld Meier - Texhoma, OK
9. Todd Brown - Lamar, CO
10. Luke Meier - Limon, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 34
1. Fri, June 28 2019 7:30PM
1.
Teisha Coffield - Yuma, CO
2. Kerby Anderson - Grover, CO
3. Kaitlin Gustave - Ft Lupton, CO
4. Karly Benzie - Ft Collins, CO
5. Dara Belew - La Junta, CO
6. Megan Hendricks - Lakin, KS
7. Randi Ratkovitch - Penrose, CO
8. Elle Eagles - Center, CO
2S. Sat, June 29 2019 8:00AM
1.
Maddy Dickens - Loveland, CO
2. Jessica McMaster - Madison, KS
3. Shai Schaefer - Torrington, WY
4. Taya McAdow - Keensburg, CO
5. Sara Dickens - Greeley, CO
6. Kacey Kobza - Brighton, CO
7. Rylea Fabrizio - Pueblo, CO
8. Harlie Williams - Norwood, CO
9. Mikayla Wilson - Lakewood, CO
10. Debbie Fabrizio - Pueblo, CO
11. Sherry Celsy - Kiowa, CO
12. Kassi McPherson - Rapid City, SD
13. Jessie Miller - Fort Lupton, CO
14. Willow Nicholas - Baggs, WY
15. Erin Johnson - Fowler, CO
16. Chyanna Black - Center, CO
17. Cheylin Corman - Burlington, CO
18. Connie Harris - Pueblo, CO
3. Sat, June 29 2019 7:30PM
1.
Bailey McCaughey - Eads, CO
2. Kacey Clark - Laramie, WY
3. Shelby Dines - Toponas, CO
4. Sheigh Pollock - Ignacio, CO
5. Devon Barnhart - Frederick, CO
6. Shelley Meier - Garden City, KS
7. Rosi Mosher - Boyero, CO
8. Ashlyn Moeder - Oakley, KS
Mixed Team Roping - 20
1. Fri, June 28 2019 7:30PM
1.
Sherry Celsy - Kiowa, CO & Kade Bitterman - Calhan, CO
2. Karly Benzie - Ft Collins, CO & Cullen Teller - Ft Collins, CO
3. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO & Wyatt Crowder - Ft Lupton, CO
4. Missy Crowder - Ft Lupton, CO & Robbie Crowder - Ft Lupton, CO
5. Elle Eagles - Center, CO & Brian Venn - Kersey, CO
6. Lydia Van Aken - Yoder, WY & Clayton Van Aken - Yoder, WY
7. Teisha Coffield - Yuma, CO & Mark Morrison - Eaton, CO
2S. Sat, June 29 2019 8:00AM
1.
Jessie Miller - Fort Lupton, CO & Marcus Banister - Brighton, CO
2. Mikayla Wilson - Lakewood, CO & Jason Gilchrist - Elizabeth, CO
3. Kassi McPherson - Rapid City, SD & Clancey Kreutzer - La Veta, CO
4. Rylea Fabrizio - Pueblo, CO & Richard Durham - Longmont, CO
5. Debbie Fabrizio - Pueblo, CO & T J Watts - Eads, CO
6. Sabrina Kreutzer - La Veta, CO & Kyon Kreutzer - La Veta, CO
7. Willow Nicholas - Baggs, WY & Todd Wilson - Limon, CO
8. Josey Schomp - Pueblo, CO & Pake Younger - Grand Junction, CO
9. Jessica McMaster - Madison, KS & Dawson Mcmaster - Madison, KS
10. Taya McAdow - Keensburg, CO & Brit Ellerman - Fort Lupton, CO
11. Connie Harris - Pueblo, CO & Robert Murphy - Congress, AZ
3. Sat, June 29 2019 7:30PM
1.
Lori Shepard - Canon City, CO & Ty Shepard - Canon City, CO
2. Julie Atkinson - Elizabeth, CO & Dale Atkinson - Elizabeth, CO
Saddle Bronc - 18
1. Fri, June 28 2019 7:30PM
1.
Cory Byrd - Douglas, WY
2. Lane Hines - Centennial, CO
3. Danny Prior - Lakewood, CO
4. Taggyrt Moses - Keensburg, CO
5. Chase Everly - Kiowa, CO
6. Cauy Pennington - Kiowa, CO
3. Sat, June 29 2019 7:30PM
1.
Cooper Thatcher - Goodwell, OK
2. Riley Simmons - Cheyenne, WY
3. Tyler Beebe - Rocky Ford, CO
4. Jesse Jolly - Agate, CO
5. Denton Ward - Laramie, WY
6. Tyler Turco - Franktown, CO
7. Tanner Hayes - Elkhart, KS
8. Tom Webster - Injune, AU
9. Luke Long - Raton, NM
10. Jake Stuckey - Sugar City, CO
11. Tom Kerr - Kumut, AU
12. Casey Guerrieri - Gunnison, CO
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 24
1. Fri, June 28 2019 7:30PM
1.
Zach Hamar - Yuma, CO
2. Beau Clark - Laramie, WY
3. TY Everson - Helena, MT
4. Agustus Cross - Lyman, NE
5. Jim Persinger - Ogallala, NE
6. Buck Rinehart - Bennett, CO
7. Tait Kvistad - Ault, CO
2S. Sat, June 29 2019 8:00AM
1.
Daniel Joos - La Junta, CO
2. Lane Baker - Penrose, CO
3. Brady Buum - Fort Lupton, CO
4. Tuff Gibson - La Junta, CO
5. Tylor Bond - Avondale, CO
6. Ryan Hinton - Pueblo West, CO
7. Hadley Jackson - La Junta, CO
8. Craig Weichel - Weldona, CO
3. Sat, June 29 2019 7:30PM
1.
Travis Booth - Hays, KS
2. Keenan Wahlert - Sugar City, CO
3. Kyle Maez - Center, CO
4. Beau Kelley - Artesia, NM
5. Ryan Cox - North Platte, NE
6. Tyler Murray - Wheaton, KS
7. Austin Hawkins - Sharon Springs, KS
8. Logan Vick - Byers, CO
9. Tanner Meier - Garden City, KS
Team Penning - 0
Team Roping - 33
1. Fri, June 28 2019 7:30PM
1.
Clint Lanning - Platteville, CO & Michael Hendricks - Lakin, KS
2. Kyle Taylor - Orchard, CO & Lance Allen - Orchard, CO
3. Ken McKibbin - Eaton, CO & Jorge Cruz - Stratton, CO
4. Tee Cross - Mitchell, NE & Dane Trumbull - Torrington, WY
5. Clayton Van Aken - Yoder, WY & Cullen Teller - Ft Collins, CO
6. Riley Pedro - Nunn, CO & Mark Morrison - Eaton, CO
7. Troy Vernon - Craig, CO & Trent Vernon - Maybell, CO
2S. Sat, June 29 2019 8:00AM
1.
Justin Young - Kersey, CO & Chad Walhert - Kersey, CO
2. Jake Orman - Terrell, TX & Tyler Mcknight - Terrell, TX
3. Garrett Tonozzi - Larkspur, CO & Dustin Davis - Terrell, TX
4. Jade Stoddard - Sheridan, WY & Cole Cooper - Sheridan, WY
5. Austin Crist - Rocky Ford, CO & Jw Borrego - Weston, CO
6. Eric Martin - Aurora, CO & Jason Gilchrist - Elizabeth, CO
7. Jay Tittel - Pueblo, CO & Richard Durham - Longmont, CO
8. Brit Ellerman - Fort Lupton, CO & Marcus Banister - Brighton, CO
9. Jesse Sheffield - Delta, CO & Pake Younger - Grand Junction, CO
10. Jase Staudt - Nathrop, CO & Clancey Kreutzer - La Veta, CO
11. Tyler Schnaufer - Pueblo, CO & T J Watts - Eads, CO
12. Paul Beckett - Laramie, WY & Todd Wilson - Limon, CO
13. Wade Kreutzer - La Veta, CO & Kyon Kreutzer - La Veta, CO
14. Tuff Ramsey - Olathe, CO & Tee Wofford - Montrose, CO
15. Nick Becker - Garden City, KS & Dawson Mcmaster - Madison, KS
16. Chance Keiter - Calhan, CO & Jake Engelman - Colorado Springs, CO
17. Lane Baker - Penrose, CO & Ryan Hinton - Pueblo West, CO
18. Corey Whinnery - Powderhorn, CO & Robert Murphy - Congress, AZ
3. Sat, June 29 2019 7:30PM
1.
Curry Kirchner - Ames, OK & Daniel Reed - Gutherie, OK
2. Clay Adams - Castle Rock, CO & Michael Parker - Eckley, CO
3. Chase Atkinson - Elizabeth, CO & Dale Atkinson - Elizabeth, CO
4. Gary Grokett - Limon, CO & Jesse Jolly - Agate, CO
5. Tory Shaffer - Fort Lupton, CO & Jason Devore - Fort Lutpon, CO
6. Brady Joseph - Eaton, CO & Colton Reed - Wiley, CO
7. Joshua Kurfiss - Penrose, CO & Ty Shepard - Canon City, CO
8. Todd Drommond - Greeley, CO & Tyler Lauridsen - Fort Collins, CO
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0