Bareback - 10
|
1. Fri, July 05 2019, 4:00 PM 1.
Jesse Wager - Gillette, WY
|
2.
Tucker Depew - Hayden, CO
|
3.
Keenan Hayes - Hayden, CO
|
4.
Tyler Ferguson - Bennett, CO
|
5.
Craig Wisehart - Kersey, CO
|
3. Sat, July 06 2019, 4:00 PM 1.
Bobby Reynolds - Pueblo, CO
|
2.
Jayce Harrison - Pierce, CO
|
3.
Jeffery Zdziarski - Weston, WY
|
4.
Luke Davie - Glenwood, IA
|
5.
Riggen Myers - Baggs, WY
|
|
Barrel Racing - 18
|
1. Fri, July 05 2019, 4:00 PM 1.
Kristie Grieve - Baggs, WY
|
2.
Trudy Petersen - Clifton, CO
|
3.
Samantha Jackson - La Junta, CO
|
4.
Peyton Crowder - Ft Lupton, CO
|
5.
Sami Sweeney - Fort Lupton, CO
|
6.
Dani Durham - Longmont, CO
|
7.
Ashtyn Carlson - Grand Junction, CO
|
2S. Sat, July 06 2019, 8:00 AM 1.
Mandy Rush - Grand Junction, CO
|
2.
Nicole Waggoner - Pueblo West, CO
|
3.
Jody Sheffield - Delta, CO
|
3. Sat, July 06 2019, 4:00 PM 1.
Tori Cooper - Brighton, CO
|
2.
Bailey Miller - Encampment, WY
|
3.
C. J. Vondette - Rifle, CO
|
4.
Sydney Surin - Silt, CO
|
5.
Molly Martin - Wellington, CO
|
6.
Harlie Williams - Norwood, CO
|
7.
Brittaney Cordova - Fruita, CO
|
8.
Anna Barker - Montrose, CO
|
|
Bull Riding - 27
|
1. Fri, July 05 2019, 4:00 PM 1.
Taylor Starnes - Calhan, CO
|
2.
Garrett Marchun - Fruita, CO
|
3.
Tyler Kippes - Eaton, CO
|
4.
Travis Wheeler - Parker, CO
|
5.
Wyatt Joseph - Eaton, CO
|
6.
Daniel Lambright - Divide, CO
|
7.
Theodore Glasmann - Mead, CO
|
8.
Keenan Hayes - Hayden, CO
|
9.
Titus Adams - Greeley, CO
|
10.
Nathaniel Hoey - Montrose, CO
|
11.
Jaren Sturgis - Loveland, CO
|
12.
Tom Patrick - Loveland, CO
|
13.
Elijah Monnett - Glendale, CO
|
14.
Jayden Reck - Orderville, UT
|
3. Sat, July 06 2019, 4:00 PM 1.
Cody Tesch - Berthoud, CO
|
2.
Ty Pinnt - Craig, CO
|
3.
Arles Hernandez - Clifton, CO
|
4.
Chance Weathington - Silt, CO
|
5.
Tucker Gately - Collbran, CO
|
6.
Cyler Doremus - Eaton, CO
|
7.
Kelton Smedley - Lakewood, CO
|
8.
Colton Kent - Pueblo, CO
|
9.
Shad Winn - Nephi, UT
|
10.
Brice Burnell - Dixon, WY
|
11.
Charlie Hunnel - Littleton, CO
|
12.
Jate Frost - Randlette, UT
|
13.
Wyatt Johnson - Fruita, CO
|
|
Calf Roping - 18
|
1. Fri, July 05 2019, 4:00 PM 1.
Ryan Belew - La Junta, CO
|
2.
Garret Arnold - Strasburg, CO
|
3.
Chadron Coffield - Yuma, CO
|
4.
Darnell Johnson - Fowler, CO
|
5.
Garrett Nunn - Laramie, WY
|
6.
Brice Ingo - Boone, CO
|
2S. Sat, July 06 2019, 8:00 AM 1.
Brandon Neugebauer - La Junta, CO
|
2.
Colby Anders - Bayard, NE
|
3.
Jase Staudt - Nathrop, CO
|
4.
Owen Wahlert - Grover, CO
|
5.
Stuart Hoar - Pine Bluffs, WY
|
6.
Tyler Boxleitner - Loveland, CO
|
3. Sat, July 06 2019, 4:00 PM 1.
Gage Gleghorn - Craig, CO
|
2.
Jate Frost - Randlette, UT
|
3.
Bryce Grant - Fruita, CO
|
4.
Kasen Brennise - Craig, CO
|
5.
Brian (j) Gillen - Elizabeth, CO
|
6.
Brian (t) Gillen - Elizabeth, CO
|
|
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 29
|
1. Fri, July 05 2019, 4:00 PM 1.
Willow Nicholas - Baggs, WY
|
2.
Kerby Anderson - Grover, CO
|
3.
Debbie Fabrizio - Pueblo, CO
|
4.
Erin Johnson - Fowler, CO
|
5.
Rylea Fabrizio - Pueblo, CO
|
6.
Haley Kiehne - Magdalena, NM
|
7.
Teisha Coffield - Yuma, CO
|
8.
Bailey Butcher - Jelm, WY
|
9.
Konnar Knotwell - Encampment, WY
|
10.
Kacey Clark - Laramie, WY
|
11.
Kamry Knotwell - Encampment, WY
|
2S. Sat, July 06 2019, 8:00 AM 1.
Aubrey Burger - Saratoga, WY
|
2.
Charity Hoar - Pine Bluffs, WY
|
3.
Jacelyn Frost - Randlett, UT
|
4.
Erica Chartrand - Randlett, UT
|
5.
Connie Harris - Pueblo, CO
|
6.
Mikayla Wilson - Lakewood, CO
|
3. Sat, July 06 2019, 4:00 PM 1.
Catherine Edwards - Visalia, CA
|
2.
Ellie Anderson - Meeker, CO
|
3.
Deena Norell - Meeker, CO
|
4.
Krista Frost - Meeker, CO
|
5.
Teresa Anderson - Meeker, CO
|
6.
Lori Klinglesmith - Meeker, CO
|
7.
Paula Cooper - Steamboat Springs, CO
|
8.
Chase Kiker - Red River, NM
|
9.
Shelby Dines - Toponas, CO
|
10.
Sydney Surin - Silt, CO
|
11.
Harlie Williams - Norwood, CO
|
12.
Bailey Miller - Encampment, WY
|
|
Mixed Team Roping - 25
Saddle Bronc - 9
|
1. Fri, July 05 2019, 4:00 PM 1.
Denton Ward - Laramie, WY
|
2.
Colt Allred - Rangely, CO
|
3.
Kasey Rosendahl - Meeker, CO
|
4.
Daylon Nielsen - Meeker, CO
|
3. Sat, July 06 2019, 4:00 PM 1.
W. Jay Harrison - Pierce, CO
|
2.
Nile Thompson - Denver, CO
|
3.
Riley Simmons - Cheyenne, WY
|
4.
Ira Dickinson - Rock Springs, WY
|
5.
Nick Chew - Maybell, CO
|
|
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 18
|
1. Fri, July 05 2019, 4:00 PM 1.
Jered Kusal - Clifton, CO
|
2.
Daniel Joos - La Junta, CO
|
3.
Tylor Bond - Avondale, CO
|
4.
Brady Buum - Fort Lupton, CO
|
5.
Rick Petersen - Clifton, CO
|
6.
Ty Everson - Helena, MT
|
7.
Tait Kvistad - Ault, CO
|
8.
Kane Butcher - Jelm, WY
|
9.
Hadley Jackson - La Junta, CO
|
2S. Sat, July 06 2019, 8:00 AM 1.
Kaden Burger - Saratoga, WY
|
2.
Buck Rinehart - Bennett, CO
|
3. Sat, July 06 2019, 4:00 PM 1.
Avery Jamerman - Riverton, WY
|
2.
Jake Sterkel - Brighton, CO
|
3.
Cody Redden - Weatherford, TX
|
4.
Ira Dickinson - Rock Springs, WY
|
5.
Eric Logan - Toponas, CO
|
6.
Justin Barhite - Penrose, CO
|
7.
Logan Kenline - Penrose, CO
|
|
Team Penning - 0
Team Roping - 26
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0
|