Woodland Park, CO
Bareback - 4
2. Sat, June 29 2019 2:00PM
1.
Bailey Lonnberg - Brighton, CO
2. Kohlton Anderson - Thorton, CO
3. Sun, June 30 2019 2:00 PM
1.
Samuel Yenter - Eckley, CO
2. Josh Center - Sugarcity, CO
Barrel Racing - 24
2. Sat, June 29 2019 2:00PM
1.
Nicole Waggoner - Pueblo West, CO
2. Anna Barker - Montrose, CO
3. Dani Durham - Longmont, CO
4. Selina Wiseman - Wiggins, CO
5. Savannah Roberts - Colorado Springs, CO
6. Brenda McMahan - Divide, CO
7. Aleeyah Roberts - Colorado Springs, CO
8. Harlie Williams - Norwood, CO
9. Laura Lambert - Wiggins, CO
10. Elle Eagles - Center, CO
11. Sadie Shake - Buena Vista, CO
12. Kelley Schnaufer - Pueblo, CO
13. Robyn Mason - Pueblo West, CO
3. Sun, June 30 2019 2:00 PM
1.
Bailey McCaughey - Eads, CO
2. Samantha McKnight - Pueblo, CO
3. Chelsea Shaffer - Fort Lupton, CO
4. Samantha Jackson - La Junta, CO
5. Haley Jones - Loveland, CO
6. Cynthia Heitmann - Calhan, CO
7. Felesha Smith - Evergreen, CO
8. Tammi Francis - Penrose, CO
9. Heather Colletti - Peyton, CO
10. Lorie Diodosio - Fowler, CO
11. Chandler Ritchey - Brighton, CO
Bull Riding - 18
2. Sat, June 29 2019 2:00PM
1.
Titus Adams - Greeley, CO
2. Todd Walker - Torrington, WY
3. Taylor Starnes - Calhan, CO
4. Jaren Sturgis - Loveland, CO
5. Patrick Sisneros - Colorado Springs, CO
6. Daniel Lambright - Divide, CO
7. Travis Wheeler - Parker, CO
8. Justin Chaparro - Pueblo, CO
9. Andrew King - Kersey, CO
3. Sun, June 30 2019 2:00 PM
1.
Tyler Brown - Calhan, CO
2. Lakota Goebel - Penrose, CO
3. Cody Tesch - Berthoud, CO
4. Christopher McKenna - Walsenburg, CO
5. Kelton Smedley - Lakewood, CO
6. Nathaniel Hoey - Montrose, CO
7. Michael Kerr - Buena Vista, CO
8. Sean Lynch - Wagga, AU
9. Zach Pino - Pueblo, CO
Calf Roping - 13
2. Sat, June 29 2019 2:00PM
1.
Ross McAdow - Keensburg, CO
2. Brice Ingo - Boone, CO
3. Glenn Stuckey - Limon, CO
4. Kyle Belew - La Junta, CO
5. Darnell Johnson - Fowler, CO
6. Brian Venn - Kersey, CO
3. Sun, June 30 2019 2:00 PM
1.
Don Scanga - Pueblo West, CO
2. Clayton Kent - Pueblo, CO
3. Brandon Neugebauer - La Junta, CO
4. Brian Gillen - Elizabeth, CO
5. Ryan Belew - La Junta, CO
6. Wes Mack - Raton, NM
7. Brian T Gillen - Elizabeth, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 15
2. Sat, June 29 2019 2:00PM
1.
Harlie Williams - Norwood, CO
2. Rylea Fabrizio - Pueblo, CO
3. Erin Johnson - Fowler, CO
4. Taya McAdow - Keensburg, CO
5. Shelby Dines - Toponas, CO
6. Kacey Clark - Laramie, WY
7. Kacey Kobza - Brighton, CO
8. Jessie Miller - Fort Lupton, CO
9. Debbie Fabrizio - Pueblo, CO
10. Elle Eagles - Center, CO
11. Dara Belew - La Junta, CO
3. Sun, June 30 2019 2:00 PM
1.
Sherry Celsy - Kiowa, CO
2. Sheigh Pollock - Ignacio, CO
3. Bailey McCaughey - Eads, CO
4. Jessica Mosher - Karval, CO
Mixed Team Roping - 8
2. Sat, June 29 2019 2:00PM
1.
Josey Schomp - Pueblo, CO & Pake Younger - Grand Junction, CO
2. Jessie Miller - Fort Lupton, CO & Marcus Banister - Brighton, CO
3. Elle Eagles - Center, CO & Brian Venn - Kersey, CO
4. Debbie Fabrizio - Pueblo, CO & T J Watts - Eads, CO
5. Rylea Fabrizio - Pueblo, CO & Richard Durham - Longmont, CO
6. Taya McAdow - Keensburg, CO & Brit Ellerman - Fort Lupton, CO
3. Sun, June 30 2019 2:00 PM
1.
Julie Atkinson - Elizabeth, CO & Dale Atkinson - Elizabeth, CO
2. Lori Shepard - Canon City, CO & Ty Shepard - Canon City, CO
Saddle Bronc - 8
2. Sat, June 29 2019 2:00PM
1.
Denton Ward - Laramie, WY
2. Tyler Beebe - Rocky Ford, CO
3. Sun, June 30 2019 2:00 PM
1.
Taggyrt Moses - Keensburg, CO
2. Tom Webster - Injune, AU
3. Cooper Thatcher - Kumut, AU
4. Tom Kerr - Kumut, AU
5. Casey Guerrieri - Gunnison, CO
6. Jake Stuckey - Sugar City, CO
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 8
2. Sat, June 29 2019 2:00PM
1.
Keenan Wahlert - Sugar City, CO
3. Sun, June 30 2019 2:00 PM
1.
Ryan Hinton - Pueblo West, CO
2. Buck Rinehart - Bennett, CO
3. Tuff Gibson - La Junta, CO
4. Kyle Maez - Center, CO
5. Hadley Jackson - La Junta, CO
6. Lane Baker - Penrose, CO
7. Daniel Joos - La Junta, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 14
2. Sat, June 29 2019 2:00PM
1.
Jake Orman - Terrell, TX & Tyler Mcknight - Terrell, TX
2. Garrett Tonozzi - Larkspur, CO & Dustin Davis - Terrell, TX
3. Jesse Sheffield - Delta, CO & Pake Younger - Grand Junction, CO
4. Tyler Schnaufer - Pueblo, CO & T J Watts - Eads, CO
5. Brit Ellerman - Fort Lupton, CO & Marcus Banister - Brighton, CO
6. Tuff Ramsey - Olathe, CO & Tee Wofford - Montrose, CO
7. Jay Tittel - Pueblo, CO & Richard Durham - Longmont, CO
8. Brady Joseph - Eaton, CO & Colton Reed - Wiley, CO
9. Clay Adams - Castle Rock, CO & Michael Parker - Eckley, CO
10. Austin Crist - Rocky Ford, CO & Jw Borrego - Weston, CO
3. Sun, June 30 2019 2:00 PM
1.
Lane Baker - Penrose, CO & Ryan Hinton - Pueblo West, CO
2. Chase Atkinson - Elizabeth, CO & Dale Atkinson - Elizabeth, CO
3. Tory Shaffer - Fort Lupton, CO & Jason Devore - Fort Lutpon, CO
4. Joshua Kurfiss - Penrose, CO & Ty Shepard - Canon City, CO
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0