Canon City, CO
Bareback - 7
1. Fri, May 3 2019 7:00 PM
1.
Bailey Lonnberg - Brighton, CO
2. Keenan Hayes - Hayden, CO
3. Jayce Harrison - Pierce, CO
4. Kory Hart - Bloomfield, NM
3. Sat, May 4 2019 7:00 PM
1.
Bobby Reynolds - Pueblo, CO
2. Chance Ogden - Laramie, WY
3. Kohlton Anderson - Thorton, CO
Barrel Racing - 40
1. Fri, May 3 2019 7:00 PM
1.
Kellie Goad - Penrose, CO
2. Brenda McMahan - Divide, CO
3. Elle Eagles - Center, CO
4. Rebecca Schattinger - Franktown, CO
5. Harlie Williams - Norwood, CO
6. Cynthia Heitmann - Calhan, CO
7. Zoey Kunkel - Pueblo, CO
8. Sara Wilson - Limon, CO
9. Marie Stephenson - Aravada, CO
10. Sami Sweeney - Fort Lupton, CO
11. Robyn Mason - Pueblo West, CO
12. Alyssa Loflin - Florence, CO
2S. Sat, May 4 2019 9:00 AM
1.
Tanaye Carroll-Maez - Monte Vista, CO
2. C. J. Vondette - Rifle, CO
3. Trudy Petersen - Clifton, CO
4. Heather Colletti - Peyton, CO
5. Kelley Schnaufer - Pueblo, CO
6. Christina Munster - Calhan, CO
7. Myra Master - Erie, CO
8. Cindy Thompson - Pueblo, CO
9. Gina Burns - Salida, CO
10. Lorie Diodosio - Fowler, CO
11. Emily Masters - Erie, CO
12. Hope Bondurant - Coalbale, CO
13. Stephanie Murphy - Berthoud, CO
14. Lola Reisdorfer - Cheyenne, WY
15. Nayah Murphy - Berthoud, CO
16. Ava Zonneveld - Berthoud, CO
3. Sat, May 4 2019 7:00 PM
1.
Savannah Roberts - Colorado Springs, CO
2. Tammi Francis - Penrose, CO
3. Samantha Jackson - La Junta, CO
4. Jerica Huscher - Avondale, CO
5. Aleeyah Roberts - Colorado Springs, CO
6. Connie Wyatt - Hotchkiss, CO
7. Nicole Waggoner - Pueblo West, CO
8. Kezia Goebel - Penrose, CO
9. Samantha McKinght - Pueblo, CO
10. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO
11. Carol Ruggieri - Pueblo, CO
12. Sage Garcia - Pueblo, CO
Bull Riding - 29
1. Fri, May 3 2019 7:00 PM
1.
Taylor Wood - Denver, CO
2. Tucker Gately - Collbran, CO
3. Ty Pinnt - Craig, CO
4. Theodore Glasmann - Mead, CO
5. Dave Mainus - Colby, KS
6. Jaren Sturgis - Loveland, CO
7. Kyle Gardner - Kersey, CO
8. Kelton Smedley - Lakewood, CO
9. Keenan Hayes - Hayden, CO
10. Titus Adams - Greeley, CO
11. Jake Steffenson - Penrose, CO
12. Taylor Starnes - Calhan, CO
13. Tanner Fry - Canon City, CO
14. Chance Stone - Florence, CO
3. Sat, May 4 2019 7:00 PM
1.
Travis Wheeler - Parker, CO
2. Charlie Hayes - Colorado Springs, CO
3. Tyler Kippes - Eaton, CO
4. Riley Fall - Wetmore, CO
5. Patrick Sisneros - Colorado Springs, CO
6. David Freilino - Gardner, CO
7. Wyatt Joseph - Eaton, CO
8. Arles Hernadez - Clifton, CO
9. Lakota Goebel - Penrose, CO
10. Kj Stevens - Pueblo, CO
11. Cyler Doremus - Eaton, CO
12. Michael Kerr - Buena Vista, CO
13. Justin Chaparro - Pueblo, CO
14. Cory Price - Calhan, CO
15. Robert Lancaster - Canon City, CO
Calf Roping - 15
1. Fri, May 3 2019 7:00 PM
1.
Ryan Canty - Sanford, CO
2. Brian Venn - Kersey, CO
3. Devon Burris - Windsor, CO
4. Ryan Belew - La Junta, CO
5. Brice Ingo - Boone, CO
2S. Sat, May 4 2019 9:00 AM
1.
Lane Baker - Penrose, CO
2. Ricky Lambert - Wiggins, CO
3. Joe Colletti - Peyton, CO
4. Wes Mack - Raton, NM
3. Sat, May 4 2019 7:00 PM
1.
Brandon Neugebauer - La Junta, CO
2. Don Scanga - Pueblo West, CO
3. Darius Mandel - Burns, WY
4. Clayton Kent - Pueblo, CO
5. Jase Staudt - Nathrop, CO
6. Tyler Boxleitner - Loveland, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 16
1. Fri, May 3 2019 7:00 PM
1.
Elle Eagles - Center, CO
2. Teisha Coffield - Yuma, CO
3. Tricia Mackey - Monte Vista, CO
4. Tymber Taylor - Buffalo, WY
5. Chelsie Cranson - Fowler, CO
6. Megan Morrison - Windsor, CO
7. Harlie Williams - Norwood, CO
2S. Sat, May 4 2019 9:00 AM
1.
Sheigh Pollock - Ignacio, CO
2. Shai Schaefer - Torrington, WY
3. Tanaye Carroll-Maez - Monte Vista, CO
4. Jessica Mosher - Karval, CO
5. Connie Harris - Pueblo, CO
3. Sat, May 4 2019 7:00 PM
1.
Kacey Clark - Laramie, WY
2. Karly Benzie - Fort Collins, CO
3. Sherry Celsy - Kiowa, CO
4. Shelby Dines - Toponas, CO
Mixed Team Roping - 14
Saddle Bronc - 7
1. Fri, May 3 2019 7:00 PM
1.
Jay Harrison - Pierce, CO
2. Montana Barlow - Rock Point, AZ
3. Everett Loftus - Greeley, CO
4. Tyler Beebe - Rocky Ford, CO
3. Sat, May 4 2019 7:00 PM
1.
Andrew Schneider - Stephenville, TX
2. Denton Ward - Laramie, WY
3. Hayden Petsch - Meriden, WY
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 16
1. Fri, May 3 2019 7:00 PM
1.
Tylor Bond - Avondale, CO
2. Justin Barhite - Penrose, CO
3. Gage Hesse - Prospect Valley, CO
4. Chisum Docheff - Longmont, CO
5. Brady Buum - Fort Lupton, CO
6. Tuff Gibson - La Junta, CO
2S. Sat, May 4 2019 9:00 AM
1.
Ricky Petersen - Clifton, CO
2. Jace Kurfiss - Penrose, CO
3. Ryan Hinton - Pueblo West, CO
3. Sat, May 4 2019 7:00 PM
1.
Jake Fulton - Valentine, NE
2. Hadley Jackson - La Junta, CO
3. Daniel Joos - La Junta, CO
4. Eric Logan - Toponas, CO
5. Buck Rinehart - Bennett, CO
6. Kyle Francis - Penrose, CO
7. Tait Kvistad - Kersey, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 20
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0