Sioux Falls, SD
Bareback - 3
1. Sat, June 2 2018 4:30PM
1.
Dylan Pratt - Clarissa, MN
3. Sun, June 3 2018 1:00PM
1.
Andrew Hall - Wagner, SD
2. Andy Gingerich - Peever, SD
Barrel Racing - 54
1. Sat, June 2 2018 4:30PM
1.
Lindsey Zuehlke - Huron, SD
2. Molly Riermann - Somerset, WI
3. Britt Pineo - Rising City, NE
4. Haley Dearing - Clear Lake, SD
5. Kara Robbins - Aurora, SD
6. Faith Smith - Brookings, SD
7. Jacey Camac - Kimball, SD
8. Tammy Watson - Garretson, SD
9. Tia Jandreau - Highmore, SD
10. Cheyene Helm - Garretson, SD
11. Karisa Neels - Sherman, SD
12. Shander Stromer - Herold, SD
2S. Sat, June 2 2018 6:30PM
1.
Lauren Athmann - Independence, MN
2. Carrie Dieters - Hartford, SD
3. Haley Nielsen - Lakeville, MN
4. Madi McKinney - Hillman, MN
5. Riley Baade - Artesian, SD
6. Jojo Wagner - Hillman, MN
7. Sarah Rose - Volga, SD
8. Dessie Taylor - Starke, FL
9. Clara Hipp - Lester Prairie, MN
10. Kelly Neisius - Verndale, MN
3. Sun, June 3 2018 1:00PM
1.
Samantha Jorgenson - Miller, SD
2. Sindi Jandreau - Kennebec, SD
3. Jordan Miller - Mauston, WI
4. Kathy  Stoker - Tomah, WI
5. Mercedes Wessels - Crosslake, MN
6. Morgan Chappel - Boscobel, WI
7. Jolene Loiseau - Flandrau, SD
8. Jodi Theisen - Clear Lake, SD
9. Shannon Fagerhaug - Plankinton, SD
10. Courtney Dahlgren - Timber Lake, SD
11. Tamie Jo Martin - Wood Lake, MN
12. Alyssa Gabrielson - Perham, MN
4S. Sun, June 3 2018 3:00PM
1.
Heidi Johnson - Flandrau, SD
2. Ashley Brewer - Pierre, SD
3. Wanda Brown - Edgemont, SD
4. Jill Moody - Pierre, SD
5. Torrie Michels - Mitchell, SD
6. Melodi Christensen - Kennebec, SD
7. Kristen Zancanella - Aurora, SD
8. Bobbi Grann - Sheyenne, ND
9. Cindy Baltezore - Bereford, SD
10. Kristine Deberg - Henry, SD
11. Keylee Zancanella - Aurora, SD
12. Haley Huls - Lennox, SD
13. Cindy Loiseau - Egan, SD
14. Raeann Bowes - Brookings, SD
15. Brenda Deters - Colton, SD
16. Kelly Husby - Boyd, MN
17. Korah Agre - Shafer, MN
18. Maria White - Morris, MN
19. Courtney  Otto -  marshall, MN
20. Kassidy Peters - Adrian, MN
Bull Riding - 16
1. Sat, June 2 2018 4:30PM
1.
Justin Cleveland - Armout, SD
2. Dustin Thompson - Mitchell, SD
3. Kyle Hapney - Ft. Pierre, SD
4. Joe Bertus - Avon, SD
5. Justin Pabst - Brookings, SD
6. Tyler Wuertz - Fargo, ND
7. Riley Page - Colton, SD
8. Hayes Stone - Cheyenne, WY
3. Sun, June 3 2018 1:00PM
1.
Seth York - White Lake, SD
2. Lane Roetelle - Aberdeen, SD
3. Justin McCall - Winner, SD
4. Terry Pollard - Mt. Vernon, SD
5. Ryan Knutson - Toronto, SD
6. Seth Sperling - Canistota, SD
7. Trey Gates - Wolsey, SD
8. Justin Hofer - Ipswitch, SD
Calf Roping - 16
1. Sat, June 2 2018 4:30PM
1.
Tim Schmieg - Howard Lake, MN
2. Rex Treeby - Hecla, SD
3. Todd Flinn - Newman Grove, NE
4. Matt Nelson - Colman, SD
5. Evan Thyberg - Hartford, SD
6. Nolan Richie - Bristol, SD
7. Gannon Gustafson - Hanley Falls, MN
8. Todd Rose - Volga, SD
9. Cullan Hewitt - Kerkhoven, MN
10. Wyatt Treeby - Hecla, SD
3. Sun, June 3 2018 1:00PM
1.
Cole Schneider - Brookings, SD
2. Chance Oftedahl - Pimberton, MN
3. Rich Marone - Pukwana, SD
4. Rob McPhail - Tomah, WI
5. Austin Bown - Arcadia, WI
6. Owen Fagerhaug - Plankinton, SD
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 30
1. Sat, June 2 2018 4:30PM
1.
Madi McKinney - Hillman, MN
2. Abby Jo Treeby - Kennebec, SD
3. Savanna Glaus - Chamberlain, SD
4. Kaitlyn Latham - Flandreau, SD
5. Allison Moore - Toronto, SD
6. Moriah Glaus - Chamberlain, SD
7. Jojo Wagner - Hillman, MN
8. Ally Zehrer - Flaunder, SD
9. Clara Hipp - Lester Prairie, MN
10. Molly Riermann - Somerset, WI
11. Kaycee Wilking - Hartford, SD
3. Sun, June 3 2018 1:00PM
1.
Tamie Jo Martin - Wood Lake, MN
2. Jennifer Gale - Humboldt, SD
3. Katie Bell - Wabasso, MN
4. Shannon Fagerhaug - Plankinton, SD
5. Samantha Jorgenson - Miller, SD
6. Cedar Jandreau - Kennebec, SD
7. Alyssa Gabrielson - Perham, MN
8. Carm Schneider - Tomah, WI
9. Jolene Loiseau - Flandrau, SD
10. Taryn Sippel - Pierpont, SD
11. Courtney Dahlgren - Timber Lake, SD
12. Tanegai Zilverberg - Holabird, SD
4S. Sun, June 3 2018 3:00PM
1.
Cassandra Shaw - Ontario, WI
2. Morgan Chappel - Boscobel, WI
3. CY Christensen - Kennebec, SD
4. Korah Agre - Shafer, MN
5. Kallie Tepoel - Lindstrom, MN
6. Courtney  Otto -  marshall, MN
7. Kassidy Peters - Adrian, MN
Mixed Team Roping - 19
Saddle Bronc - 5
1. Sat, June 2 2018 4:30PM
1.
Kyle Hapney - Ft. Pierre, SD
2. Tyler Wuertz - Fargo, ND
3. Sun, June 3 2018 1:00PM
1.
John Thelen - Mitchell, SD
2. Seth York - White Lake, SD
3. Jordan Corrigan - Shafer, MN
Sr. Breakaway - 12
1. Sat, June 2 2018 4:30PM
1.
Dan McCarthy - Jackson, NE
2. Greg Hewitt - Shell Lake, WI
3. Phil Iverson - Vermillon, SD
4. Steve Klein - Sioux Falls, SD
3. Sun, June 3 2018 1:00PM
1.
Gary Zilverberg - Holabird, SD
2. Marty Jandreau - Kennebec, SD
3. Dave Marone - Pukwana, SD
4. Tony Schneider - Tomah, WI
5. Chuck Nelson - Hartford, SD
6. Darren Lammers - Chancellor, SD
7. Scott Reiners - Lennox, SD
8. Scott Hollenbeck - Winner, SD
Steer Wrestling - 11
1. Sat, June 2 2018 4:30PM
1.
Lucas Camac - Kimball, SD
2. Jason Hapney - Harrold, SD
3. Blake Boysen - Sioux Falls, SD
3. Sun, June 3 2018 1:00PM
1.
Austin Bown - Arcadia, WI
2. Jace Christensen - Flaunder, SD
3. Eli Lord - Sturgis, SD
4. Cameron Fanning - Olivet, SD
5. Sawyer Strand - Sioux Falls, SD
6. Bryce Baker - Ft Pierre, SD
7. Justin Boll - Hartford, SD
8. Brandon Spencer - Pierre, SD
Team Penning - 16
Team Roping - 32
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0