Eads, CO
Bareback - 7
1. Fri, Sept 7 2018 1:00PM
1.
Jade Taton - Coleman, CO
3. Sat, Sept 8 2018 1:00PM
1.
David Streweler - Brighton, CO
2. Jeff Johnson - Tulsa, OK
3. Mason Snyder - Aurora, CO
4. Dakota Procopio - Lyons, KS
5. Steven Simmers - Silverthorne, CO
6. Austin Lambert - Claremore, OK
Barrel Racing - 21
1. Fri, Sept 7 2018 1:00PM
1.
Cassidy Dreisziger - Parker, CO
2. Kari Boxleitner - Loveland, CO
3. Kaylee Smith - Jay Em, WY
4. Rebecca Schattinger - Franktown, CO
5. Carol Ruggieri - Pueblo, CO
6. Nicole Waggoner - Pueblo West, CO
7. Kelly Yates - Pueblo, CO
8. Brenda McMahan - Divide, CO
9. Jenna Pruitt - Gering, NE
10. Kasey Etbauer - Goodwell, OK
11. Robyn Mason - Pueblo West, CO
2S. Sat, Sept 8 2018 8:00AM
1.
Amanda Freese - Calhan, CO
2. Keely Smith - Wetmore, CO
3. Ashlyn Moeder - Oakley, KS
3. Sat, Sept 8 2018 1:00PM
1.
Jessica Stolzenberger - Wellington, CO
2. Jessi Peek - La Junta, CO
3. Katie Jolly - Deer Trail, CO
4. Brandy Schaack - Hyannis, NE
5. Dwana Salisbury - Lamar, CO
6. Amaya Sinn - North Judson, IA
7. Mia Belcher - Piedmont, OK
Bull Riding - 9
1. Fri, Sept 7 2018 1:00PM
1.
Dakota Cator - Canyon, TX
2. Hayden Hone - Smithfield, UT
3. Sat, Sept 8 2018 1:00PM
1.
Jacob Odell - Briggsdale, CO
2. Titus Adams - Briggsdale, CO
3. Lakota Goebel - Penrose, CO
4. Jesse Barber - Dodge City, KS
5. Coleman Kirby - Richfield, KS
6. Cody Berger - Ensign, KS
7. Sean Fleming - Littleton, CO
Calf Roping - 28
1. Fri, Sept 7 2018 1:00PM
1.
Garrett Busby - Steamboat Springs, CO
2. Brian Venn - Kersey, CO
3. Tyler Boxleitner - Loveland, CO
4. Ryan Belew - La Junta, CO
5. Darnell Johnson - Fowler, CO
6. TY Blasingame - Sugar City, CO
7. Brice Ingo - Boone, CO
8. Darius Mandel - Burns, WY
9. Hunter Reaume - Carbondale, CO
2S. Sat, Sept 8 2018 8:00AM
1.
LD Meier - Texhoma, OK
2. Luke Meier - Goodwell, OK
3. Bo Yaussi - Udall, KS
4. Braxton Morgan - Elbert, CO
5. Cheyenne Harper - Iowa, LA
6. Don Scanga - Pueblo West, CO
7. Maverick Harper - Alva, OK
8. Tyler Mattarocci - Pueblo, CO
9. Kyle Belew - La Junta, CO
3. Sat, Sept 8 2018 1:00PM
1.
Hadley McCormick - Mitchell, NE
2. Taylor Donaldson - Hardtner, KS
3. Larry Mikita - Byers, CO
4. Kelsey Garrison - Canyon, TX
5. Sean Doherty - Branson, CO
6. Canyon Randolph - Buffalo, OK
7. Zaine Mikita - Byers, CO
8. Perry Dietz - Alva, OK
9. Brian Gillen - Elizabeth, CO
10. Jase Staudt - Nathrop, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 31
1. Fri, Sept 7 2018 1:00PM
1.
Bailey McCaughey - Eads, CO
2. Marcy Bate - Agate, CO
3. Erin Johnson - Fowler, CO
4. Krista Johnson - Peyton, CO
5. Lydia Coe - Laramie, WY
6. Tacie Canfield - McClave, CO
7. Hagen Brunson - Goodwell, OK
8. Megan Morrison - Eaton, CO
9. Chelsie Cranson - Fowler, CO
10. Kaylee Smith - Jay Em, WY
2S. Sat, Sept 8 2018 8:00AM
1.
Joei Hamill - Lubbock, TX
2. Ashlyn Moeder - Oakley, KS
3. Lindsey Sumpter - Fowler, CO
4. Jessica Mosher - Karval, CO
5. Brandi Hollenbeck - Alva, OK
6. Tana Johnston - Kersey, CO
7. Keely Smith - Wetmore, CO
8. Dara Belew - La Junta, CO
9. Sherry Celsy - Kiowa, CO
10. Brooke Smith - Penrose, CO
11. Paula Cooper - Meeker, CO
3. Sat, Sept 8 2018 1:00PM
1.
Stephanie Spitz - Las Animas, CO
2. Morgan Kessler - Callaway, NE
3. Peyton Mentzer - Ensign, KS
4. Rylea Fabrizio - Pueblo, CO
5. Tia Wallace - Dodge City, KS
6. Debbie Fabrizio - Pueblo, CO
7. Shai Schaefer - Torrington, WY
8. Taya McAdow - Ft Lupton, CO
9. Brandy Schaack - Hyannis, NE
10. Katie Jolly - Deer Trail, CO
Mixed Team Roping - 15
Saddle Bronc - 9
1. Fri, Sept 7 2018 1:00PM
1.
Jade Taton - Coleman, CO
2. Denton Ward - Laramie, WY
3. Rowdy Chesser - Goodwell, OK
4. Augustus Jones - Goodwell, OK
3. Sat, Sept 8 2018 1:00PM
1.
Lane Hines - Ft Lupton, CO
2. Clayton Atkinson - Casper, WY
3. Ira Dickinson - Rock Springs, WY
4. Tyler Beebe - La Junta, CO
5. Cody Kendrick - Masterson, TX
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 23
1. Fri, Sept 7 2018 1:00PM
1.
Rowdy Norwood - Eads, CO
2. Colt Honey - La Junta, CO
3. Tuff Gibson - La Junta, CO
4. Kyle Maez - Monte Vista, CO
5. Kyle Broce - La Junta, CO
6. Hadley Jackson - La Junta, CO
7. Tait Kvistad - Ault, CO
8. Bill Claunch - Monte Vista, CO
9. Kyle Francis - Penrose, CO
10. Jacob Sterkel - Brighton, CO
11. Daniel Joos - La Junta, CO
2S. Sat, Sept 8 2018 8:00AM
1.
Maverick Harper - Alva, OK
2. Riley Westhaver - Alva, OK
3. Sat, Sept 8 2018 1:00PM
1.
Ryan Swayze - Freedom, OK
2. Kelby Bond - Avondale, CO
3. Ira Dickinson - Rock Springs, WY
4. Kyle Van Doren - St John, KS
5. Buck Rinehart - Bennett, CO
6. Jacob Ritz - Preston, KS
7. Jarek Van Petten - Ingalls, KS
8. Tyler Murray - McCook, NE
9. Austin Hawkins - Sharon Springs, KS
10. Brady Buum - Fort Lupton, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 18
Over 40 CR - 0
JRSteer - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 17