Cripple Creek, CO
Bareback - 7
1. Sat, June 11 2022, 1:00 PM
1.
Travis Wheeler - Parker, CO
2. Tyler Ferguson - Bennett, CO
3. Jayce Harrison - Pierce, CO
4. Kenneth Berry - Sedelia, CO
3. Sun, June 12 2022, 1:00 PM
1.
Monte Downare - Hartsel, CO
2. Creede Guardamondo - Avondale, CO
3. Chase Vossler - Cheyenne, WY
Barrel Racing - 53
1. Sat, June 11 2022, 1:00 PM
1.
Dalene Harthun - Kremmling, CO
2. Cassidy Hood - Parker, CO
3. Alison Miller - Wellingotn, CO
4. Dawn Lazor - Peyton, CO
5. Megan Jauregui - Florissant, CO
6. Kali Campbell - Calhan, CO
7. Bre Hicks - Wellington, CO
8. Sydni Blanchard - Pueblo, CO
9. Mila Hancock - Divide, CO
10. Rayanne Griffin - Stratton, CO
11. Jenna Pruitt - Gering, NE
12. Selina Wiseman - Wiggins, CO
2S. Sun, June 12 2022, 8:00 AM
1.
Hannah Belvin - Durango, CO
2. Nicole Cernac - Pueblo, CO
3. Keylie Tatum - La Plata, NM
4. Taylor Robson - Pueblo, CO
5. Ristene Courkamp - Pine, CO
6. Mackenzie Scott - Estes Park, CO
7. Rachel Huerkamp - Delta, CO
8. Brooke Lippert - Penrose, CO
9. Lorie Diodosio - Fowler, CO
10. Micaela Gies - Evergreen, CO
11. Kelsey Story - Eaton, CO
12. Dolly Diodosio - Fowler, CO
13. Katie Rathbun - Loveland, CO
14. Keely Smith - Wetmore, CO
15. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO
16. Sami Jo Buum - Keenesburg, CO
17. Sadie Thompson - Merino, CO
18. Trinity Bowen - Buena Vista, CO
19. Rachel Hancock - Divide, CO
20. Josey Schnaufer - Pueblo, CO
21. Valerie Rudibaugh - Gunnison, CO
22. Megan Clardy - Pueblo West, CO
23. Kelley Schnaufer - Pueblo, CO
24. Rachel Morgan - Belgrade, MT
25. Mary Wagner - Divide, CO
26. Mackenzie Ogard - Milliken, CO
27. Brenda McMahan - Divide, CO
28. Kennedy Cook - Willcox, AZ
29. Amanda Eggleston - Colorado Springs, CO
3. Sun, June 12 2022, 1:00 PM
1.
Tori Cooper - Brighton, CO
2. Lana Randall - Fowler, CO
3. Tammy Barnes - Larkspur, CO
4. Caytlin Bane - Colorado Springs, CO
5. Michelle Battista - Longmont, CO
6. Shaylea Yonkers - Calhan, CO
7. Christina Munster - Calhan, CO
8. Teri Jesser - Rush, CO
9. Lynnsy Diekman - La Salle, CO
10. Peggy Alva - Merino, CO
11. Kelly Yates - Pueblo, CO
12. Lindsey Wertzberger - Winfield, KS
Bull Riding - 16
1. Sat, June 11 2022, 1:00 PM
1.
Garrett Salazar - Hayden, CO
2. Clay Durham - Hamilton, CO
3. Travis Wheeler - Parker, CO
4. Joseph Quintana - Saguache, CO
5. Logan Durham - Hamilton, CO
6. Jacob Odell - Grover, CO
3. Sun, June 12 2022, 1:00 PM
1.
Monte Downare - Hartsel, CO
2. Lakota Goebel - Penrose, CO
3. Jaren Sturgis - Loveland, CO
4. Cody Carpenter - Fort Morgan, CO
5. Nathaniel Hoey - Montrose, CO
6. Charlie Hayes - Denver, CO
7. Andrew McWilliams - Hudson, CO
8. Jacob Bystryk - Colorado Springs, CO
9. Cooper McLean - Kiowa, CO
10. Josh Knodel - Colorado Springs, CO
Calf Roping - 21
1. Sat, June 11 2022, 1:00 PM
1.
Ryan Belew - La Junta, CO
2. Kyle Dickens - Loveland, CO
3. Darnell Johnson - Fowler, CO
4. Ricky Lambert - Wiggins, CO
5. Braeden Ross - Almont, CO
6. Cole Kadrie - Yoder, CO
2S. Sun, June 12 2022, 8:00 AM
1.
Jeremiah Peek - Pueblo, CO
2. Kyle Belew - La Junta, CO
3. Brian Venn - Kersey, CO
4. Pryce Harris - Canyon, TX
5. Dontae Pacheco - Bloomfield, NM
6. Trey Yates - Pueblo, CO
7. Pecos Tatum - La Plata, NM
8. Jake Harris - Canton, TX
9. Brandon Kammerzell - Galeton, CO
3. Sun, June 12 2022, 1:00 PM
1.
Creede Guardamondo - Avondale, CO
2. Brian Gillen - Elizabeth, CO
3. Chance Wall - La Junta, CO
4. Jase Staudt - Nathrop, CO
5. Don Scanga - Pueblo West, CO
6. Clayton Kent - Pueblo, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 37
1. Sat, June 11 2022, 1:00 PM
1.
Dana Mildenberger - Wiggins, CO
2. Logan Ferguson - Bennett, CO
3. Willow Wilson - Baggs, WY
4. Elizabeth Erickson-Noe - La Junta, CO
5. Tamara Tunink - Fowler, CO
6. Rachel Bartlett - Perry, GA
7. Tia Edwards - Grand Junction, CO
2S. Sun, June 12 2022, 8:00 AM
1.
Codie Bowen - Las Cruces, NM
2. Kennedy Cook - Willcox, AZ
3. Hadley Koske - Jelm, WY
4. Keely Smith - Wetmore, CO
5. Taya McAdow - Keensburg, CO
6. Lacy Holeman - Carpenter, WY
7. Keylie Tatum - La Plata, NM
8. Tatum Runner - Wellington, CO
9. Dolly Diodosio - Fowler, CO
10. Amanda Terrell - Lasalle, CO
11. Haillie Smith - Delta, CO
12. Teryn McWhirter - Ignacio, CO
13. Mikayla Wilson - Lakewood, CO
14. Jessie Miller - Fort Lupton, CO
15. Dara Belew - La Junta, CO
16. Makenna Balkenbush - Sheridan, WY
17. Kacey Kobza - Brighton, CO
18. Kelsey Story - Eaton, CO
19. Sadie Thompson - Merino, CO
20. Kassandra Shoemaker - Gill, CO
3. Sun, June 12 2022, 1:00 PM
1.
Josie Meyring - Jelm, WY
2. McKenzie Watkins - Bloomfeild, NM
3. Marcy Bate - Agate, CO
4. Jentry Jenkins - Rocky Ford, CO
5. Charity Hoar - Pine Bluffs, WY
6. Randi Ratkovitch - Penrose, CO
7. Raquel Fazzino - Canon City, CO
8. Karly Teller - Ault, CO
9. Samantha Rock - Brighton, CO
10. Tammy Barnes - Larkspur, CO
Mixed Team Roping - 17
1. Sat, June 11 2022, 1:00 PM
1.
Tamara Tunink - Fowler, CO & Justin Price - La Veta, CO
2. Willow Wilson - Baggs, WY & Todd Wilson - Baggs, WY
2S. Sun, June 12 2022, 8:00 AM
1.
Kassandra Shoemaker - Gill, CO & Robert Reed - Gill, CO
2. Sadie Thompson - Merino, CO & Brian Venn - Kersey, CO
3. Taya McAdow - Keensburg, CO & Brit Ellerman - Fort Lupton, CO
4. Michelle Harpham - Aurora, CO & Eric Martin - Aurora, CO
5. Callie Norell - Delta, CO & Payton Norell - Delta, CO
6. Makenna Balkenbush - Sheridan, WY & Jay Ellerman - Ft. Lupton, CO
7. Katlyn Norell - Hotchkiss, CO & Jason Gilchrist - Elizabeth, CO
8. Mikayla Wilson - Lakewood, CO & Clancey Kreutzer - La Veta, CO
9. Kelsey Larsen - Ft Lupton, CO & Wyatt Crowder - Ft Lupton, CO
10. Josey Schnaufer - Pueblo, CO & Joe Roderick - Loma, CO
11. Katarina Abts - Delta, CO & Jace Norell - Delta, CO
12. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO & Ryon Tittel - Pueblo, CO
13. Jessie Miller - Fort Lupton, CO & Marcus Bannister - Ft. Lupton, CO
14. Keely Smith - Wetmore, CO & Clayton Benesch - Wetmore, CO
3. Sun, June 12 2022, 1:00 PM
1.
McKenzie Watkins - Bloomfeild, NM & J W Borrego - Weston, CO
Saddle Bronc - 13
1. Sat, June 11 2022, 1:00 PM
1.
Coleman Shallbetter - Gunnison, CO
2. Walker Rezzonico - Jelm, WY
3. Nate Nieslanik - Carbondale, CO
4. Mitchel Story - Aztec, NM
5. Christopher Anthony - Rush, CO
6. Kasey Rosendahl - Kersey, CO
7. Daylon Nielsen - Meeker, CO
3. Sun, June 12 2022, 1:00 PM
1.
Dustin Brewster - Castle Rock, CO
2. Taggyrt Moses - Las Animas, CO
3. Dane Johnson - Gunnison, CO
4. Cole Hoffman - Fruita, CO
5. TJ Allen - Ft. Defiant, AZ
6. Gavin McAllister - Silverthorne, CO
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 11
1. Sat, June 11 2022, 1:00 PM
1.
Logan Kenline - Penrose, CO
2. Kyle Broce - Cheraw, CO
3. Brady Buum - Keenesburg, CO
4. Tate Kvistad - Wiggins, CO
5. Hadley Jackson - La Junta, CO
6. Cody Pratt - Pueblo, CO
2S. Sun, June 12 2022, 8:00 AM
1.
Zach Woods - Sylacauga, AL
2. Cody Redden - Lipan, TX
3. Ryan Hinton - Pueblo West, CO
3. Sun, June 12 2022, 1:00 PM
1.
Cody Mumma - Ft. Lupton, CO
2. Jacob Sterkel - Brighton, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 23
1. Sat, June 11 2022, 1:00 PM
1.
Willow Wilson - Baggs, WY & Todd Wilson - Baggs, WY
2. Holland Taylor - Bayfield, CO & Teagan Taylor - Bayfield, CO
3. Casey Warnock - Lamar, CO & Jace Kurfiss - Penrose, CO
4. Shane Kelley - Elbert, CO & Jerod Campbell - Rush, CO
5. Corey Whinnery - Powderhorn, CO & Justin Price - La Veta, CO
2S. Sun, June 12 2022, 8:00 AM
1.
Brit Ellerman - Fort Lupton, CO & Jay Ellerman - Ft. Lupton, CO
2. Robert Reed - Gill, CO & David Menegatti - Walsenburg, CO
3. Payton Norell - Delta, CO & Jace Norell - Delta, CO
4. J D Yates - Pueblo, CO & Trey Yates - Pueblo, CO
5. Clu Frank - Canon City, CO & Ryan Hinton - Pueblo West, CO
6. Kyon Kreutzer - La Veta, CO & Clancey Kreutzer - La Veta, CO
7. Eric Martin - Aurora, CO & Ryon Tittel - Pueblo, CO
8. Brennon Seely - Henderson, CO & Marcus Bannister - Ft. Lupton, CO
9. Garrett Benesch - Westcliff, CO & Clayton Benesch - Wetmore, CO
10. Clay Norell - Hotchkiss, CO & Joe Roderick - Loma, CO
11. Jaden Coseo - Jelm, WY & McKlain Sullivan - Burlington, CO
12. Cameron Ritchey - Fort Lupton, CO & Jason Gilchrist - Elizabeth, CO
13. Chance Hine - Bayfield, CO & Bodie Hine - Bayfield, CO
14. Austin Crist - Calhan, CO & Josh Fillmore - Penrose, CO
15. Tuff Ramsey - Delta, CO & Wyatt Crowder - Ft Lupton, CO
3. Sun, June 12 2022, 1:00 PM
1.
Jase Staudt - Nathrop, CO & Dusty Taylor - Ft. Collins, CO
2. Blaine Redhorse - Rough Rock, AZ & J W Borrego - Weston, CO
3. Dylan White - Brighton, CO & Brett Lambert - Commerce City, CO
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0