Bareback - 6
|
2. Sat, September 10 2022, 1:00 PM 1.
Kelsey Nordvold - Pierre, SD
|
2.
Evan Betony - Tonalea, AZ
|
3.
Cheyenne Autumn - Covelo, CA
|
3. Sun, September 11 2022, 1:00 PM 1.
Steven Dewolfe - Buffalo Gap, SD
|
2.
Clancy Clifford - Porcupine, SD
|
3.
Kashton Ford - Sturgis, SD
|
|
Barrel Racing - 30
|
1S. Sat, September 10 2022, 9:00 AM 1.
Jessica Havener - Lodge Grass, MT
|
2.
Kristen Kipp - Browning, MT
|
3.
Grace Kelly - Bismarck, ND
|
4.
Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
|
5.
Saylor Wilson - Bowman, ND
|
6.
Kelly Hunter Boomer - Kyle, SD
|
7.
Amber Alsterlund - Viola, ID
|
8.
Taylor Christensen - Kyle, SD
|
9.
Jaylie Roper Roberson - Oktaha, OK
|
10.
Mesa Bell - Polson, MT
|
11.
Shylo Whipple - St. Francis, AZ
|
12.
Jackie Colliflower - Cardston, AB
|
2. Sat, September 10 2022, 1:00 PM 1.
Karlee Meyers - Box Elder, MT
|
2.
Jo Jo Fischer - Manderson, SD
|
3.
Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
|
4.
Kashlin Bettelyoun - Eagle Butte, SD
|
5.
Brittany Bird - Cut Bank, MT
|
6.
Mollie Bassett - Vinita, OK
|
7.
Shaylyn Becenti - Lukachukai, AZ
|
8.
Karsyn Yazzie - Rough Rock, AZ
|
9.
Deven Sells - Chinle, AZ
|
10.
Tessie Lamere - Box Elder, MT
|
3. Sun, September 11 2022, 1:00 PM 1.
Riata Wimberley - Manderson, SD
|
2.
Trula Churchill - Valentine, NE
|
3.
Jocee Louis - Browning, MT
|
4.
Shausta Blodgett - Amidon, ND
|
5.
Tatum Ward - Whitehorse, SD
|
6.
Sallye Williams - Skiatook, OK
|
7.
Chantel Becenti - Lukachukai, AZ
|
8.
Talyssa Horn - Harlem, MT
|
|
Bull Riding - 13
|
2. Sat, September 10 2022, 1:00 PM 1.
Norman Osceola - Okeechobee, FL
|
2.
Kelsey Nordvold - Pierre, SD
|
3.
Tell Pearman - Eagle Butte, SD
|
4.
Tyson Tsinnijinnie - Tuba City, AZ
|
5.
Zechariah Lupe - Whiteriver, AZ
|
6.
Kasen Johnson - Mandaree, ND
|
3. Sun, September 11 2022, 1:00 PM 1.
Kaler Kirkie - Chamberland, SD
|
2.
Riggin Wimberley - Manderson, SD
|
3.
Tell Jacobs - Halliday, ND
|
4.
Jeremy Begay - Round Rock, AZ
|
5.
Teigan Gray - Wall, SD
|
6.
Cole Brewer - Dupree, SD
|
7.
Stran Smith - Lantry, SD
|
|
Calf Roping - 30
|
1S. Sat, September 10 2022, 9:00 AM 1.
Tristin Dixon - Morley, AB
|
2.
Joshua Felicia - Wyola, MT
|
3.
Preston Watson - Box Elder, MT
|
4.
Andre Lafrance - Wyola, MT
|
5.
Dontre' Goff - Tulsa, OK
|
6.
Bill Watson - Box Elder, MT
|
7.
Aaron Henry - Box Elder, MT
|
8.
Spencer Whipple - St. Francis, SD
|
9.
Zane Not Afraid - Lodge Grass, MT
|
10.
Anthony Craig - Okmulgee, OK
|
2. Sat, September 10 2022, 1:00 PM 1.
Jesse Chase - Mandaree, ND
|
2.
Norman Mitchell - Lame Deer, MT
|
3.
Malachi Pablo - Bloomfield, NM
|
4.
Rush Hodges - Coweta, OK
|
5.
Marty Watson - Box Elder, MT
|
6.
TY Pablo - Crownpoint, NM
|
7.
Chops Yazzie - Fort Yates, ND
|
8.
Sterling Small - Busby, MT
|
9.
Dustin Bassett - Vinita, OK
|
10.
Wyatt Gibson - Thoreau, NM
|
3. Sun, September 11 2022, 1:00 PM 1.
Riggin Wimberley - Manderson, SD
|
2.
Paden Belkham - Blunt, SD
|
3.
Blair Burk - Durant, OK
|
4.
Milen Fisher - Ashland, MT
|
5.
Eric Paul Watson - Box Elder, MT
|
6.
Bodey Waln - Martin, SD
|
7.
J.C. Crowley - Poplar, MT
|
8.
Quinton Inman - Ketchum, OK
|
9.
Brent Belkham - Blunt, SD
|
10.
Dillon Wickum - South Heart, ND
|
|
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 29
|
1S. Sat, September 10 2022, 9:00 AM 1.
Erin Jones - Chinle, AZ
|
2.
Rayne Bruised Head - Standoff, AB
|
3.
Nyis Colliflower - Box Elder, MT
|
4.
Saylor Wilson - Bowman, ND
|
5.
Chooch Taypotat - Whitewood, SK
|
6.
Jewel Bettelyoun - Eagle Butte, SD
|
7.
Mesa Bell - Polson, MT
|
8.
Lynelle Lee - Fruitland, NM
|
9.
Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
|
10.
Mykayla Tatsey - Valier, MT
|
11.
Kari Jo Lawrence - Whitehorse, SD
|
12.
Sydney Not Afraid - Lodge Grass, MT
|
2. Sat, September 10 2022, 1:00 PM 1.
Shaylyn Becenti - Lukachukai, AZ
|
2.
Brittany Bird - Cut Bank, MT
|
3.
Kashlin Bettelyoun - Eagle Butte, SD
|
4.
Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
|
5.
Tessie Lamere - Box Elder, MT
|
6.
Keleigh Lee - Farmington, NM
|
7.
Heidi Cuny - Buffalo Gap, SD
|
8.
Chelsey Gibson - Thoreau, NM
|
9.
Mollie Bassett - Vinita, OK
|
10.
Christi Braudrick - Caddo, OK
|
3. Sun, September 11 2022, 1:00 PM 1.
Jocee Louis - Browning, MT
|
2.
Savannah Joe - Sacaton, AZ
|
3.
Sunni Dixon - Morley, AB
|
4.
Kayla Wickum - South Heart, ND
|
5.
Amber Carson - Grassy Butte, ND
|
6.
Shausta Blodgett - Amidon, ND
|
7.
Kyla Two Bulls - Lame Deer, MT
|
|
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 13
|
2. Sat, September 10 2022, 1:00 PM 1.
Leegene Barlow - Rock Point, AZ
|
2.
Justin Whiteman - Busby, MT
|
3.
Randin Wagner - Browning, MT
|
4.
Shane Bird Rattler - Browning, MT
|
5.
TY Rattler - Browning, MT
|
6.
Kelin Keplin - St. John Nd 58369, ND
|
7.
Montana Barlow - Rock Point, AZ
|
3. Sun, September 11 2022, 1:00 PM 1.
Tyrus Ashley - Mandaree, ND
|
2.
Kaden Deal - Eagle Butte, SD
|
3.
Jackson Ford - Sturgis, SD
|
4.
Kash Deal - Dupree, SD
|
5.
Joe Scott Jr - Madras, OR
|
6.
Joe Scott Iii - Madras, OR
|
|
Sr. Breakaway - 19
|
1S. Sat, September 10 2022, 9:00 AM 1.
Troy Crawler - Morley, AB
|
2.
Chooch Taypotat - Whitewood, SK
|
3.
Jake Longbrake - Dupree, SD
|
4.
Darrel Watson - Box Elder, MT
|
5.
Elliot Benjamin - Morley, AB
|
6.
Terry Fischer - Fort Yates, ND
|
7.
Robert Bruised Head - Standoff, AB
|
8.
Eric C. Watson - Box Elder, MT
|
9.
Ralph Williams - Skiatook, OK
|
10.
Spider Ramone - Hays, MT
|
11.
Robie Inman - Ketchum, OK
|
12.
Allen Cuny - Buffalo Gap, SD
|
13.
Chuck Morgan - Comanche, OK
|
14.
Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
|
15.
Terry Tatsey - Browning, MT
|
16.
Bart Ness - Kennebec, SD
|
17.
Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
|
18.
Lynelle Lee - Fruitland, NM
|
19.
Billy Lamere - Box Elder, MT
|
|
Steer Wrestling - 20
|
2. Sat, September 10 2022, 1:00 PM 1.
Wyatt Tibbitts - Piedmont, SD
|
2.
Derek Azure - Harlem, MT
|
3.
Phillip Sutherland - Box Elder, MT
|
4.
Chops Yazzie - Fort Yates, ND
|
5.
Nick Clairmont - Ronan, MT
|
6.
John Colliflower Iv - Cardston, AB
|
7.
Lyman Colliflower - Eagle Butte, SD
|
8.
Joshua Felicia - Wyola, MT
|
3. Sun, September 11 2022, 1:00 PM 1.
Colby Stufflebean - McAlester, OK
|
2.
Brent Belkham - Blunt, SD
|
3.
Dan Tedrick - Pryor, OK
|
4.
Joe Wilson - Martin, SD
|
5.
Stetson Thompson - Alva, OK
|
6.
Bodey Waln - Martin, SD
|
7.
Rowdy Benson - Morristown, SD
|
8.
TY Day Chief - Standoff, AB
|
9.
Sawyer Strand - Platte, SD
|
10.
Shane Day Chief - Standoff, AB
|
11.
Quinton Inman - Ketchum, OK
|
12.
Jordan Wiseman - El Reno, OK
|
|
Team Penning - 0
Team Roping - 59
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 6
|
1S. Sat, September 10 2022, 9:00 AM 1.
Cordarrell Henry - Ft. Apache, AZ
|
2.
Wynn Lawrence - White Horse, SD
|
3.
Kody Lafrance - Crow Agency, MT
|
4.
Kyler Notah - Sheepsprings, NM
|
5.
Tyren Stewart - Crow Agency, MT
|
6.
Bre'Zhon Paul Spang - Busby, MT
|
|
Jr. Breakaway - 17
|
1S. Sat, September 10 2022, 9:00 AM 1.
Martin Watson - Box Elder, MT
|
2.
Roan Ereaux - Hays, MT
|
3.
Kale Ereaux - Hays, MT
|
4.
Hadley Not Afraid - Hays, MT
|
5.
Mervin Whitford, Jr - Box Elder, MT
|
6.
Daylan Nez - Winslow, AZ
|
7.
Riata Wimberley - Manderson, SD
|
8.
Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
|
9.
Wynn Lawrence - White Horse, SD
|
10.
Leevey Williams - Holbrook, AZ
|
11.
Aarianna Henry - Box Elder, MT
|
12.
Tuffy Limberhand - Lame Deer, MT
|
13.
Paytin Jo Johnson - Scenic, SD
|
14.
Kody Lafrance - Crow Agency, MT
|
15.
Kruz Ereaux - Hays, MT
|
16.
Kayen Armajo - Lodge Grass, MT
|
17.
Jernie Roper - Oktaha, OK
|
|
Jr. Barrel Racing - 13
|
1S. Sat, September 10 2022, 9:00 AM 1.
Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
|
2.
Paytin Jo Johnson - Scenic, SD
|
3.
Tee Livermont - Kyle, SD
|
4.
Jernie Roper - Oktaha, OK
|
5.
Karsyn Yazzie - Rough Rock, AZ
|
6.
Aarianna Henry - Box Elder, MT
|
7.
Riata Wimberley - Manderson, SD
|
8.
Jo Jo Fischer - Manderson, SD
|
9.
Sattyn Wilson - Bowman, ND
|
10.
Hadley Not Afraid - Hays, MT
|
11.
Kianda Tatsey - Heart Butte, MT
|
12.
Shylo Whipple - St. Francis, AZ
|
13.
Nevaeh Little Bear - Cochrane, AB
|
|
SRTR - 24
Steer Roping - 0
|