Faith, SD
Bareback - 5
1. Fri, August 13 2021, 6:30 PM
1.
Iver Paul - Faith, SD
2. Teigen Robertson - New Underwoon, SD
3. Sat, August 14 2021, 6:30 PM
1.
Reigns Provost - Rapid City, SD
4. Sun, August 15 2021, 2:00 PM
1.
Jhett Knight - Pine Ridge, SD
2. Connor Heinert - New Underwood, SD
Barrel Racing - 58
1. Fri, August 13 2021, 6:30 PM
1.
Becky Barry - Belle Fourche, SD
2. Cheyenne Thompson - Stephenville, TX
3. Mackenzie Longbrake - Dupree, SD
4. Courtney Tope - Buffalo, SD
5. Cindy Witt - Nisland, SD
6. Phannette Gray - Ridgeview, SD
7. Dylan Lemmon - Eagle Butte, SD
8. Tammy Watson - Mitchell, SD
9. Christy Willert - Kadoka, SD
10. Jessica Holmes - Buffalo, SD
11. Kailyn Groves - Faith, SD
12. Sidni Ferguson - Dupree, SD
13. Piper Cordes - Wall, SD
14. Cydney Peterson - Minot, ND
15. Shausta Blodgett - Amidon, ND
16. Sydney Maher - Timber Lake, SD
2S. Sat, August 14 2021, 8:00 AM
1.
Jenna Humble - Mud Butte, SD
2. Victoria Blatchford - Brookings, SD
3. Brandy Holzer - Mobridge, SD
4. Shyanne Howell - Belle Fourche, SD
5. Heather Bosse - Cogswell, ND
6. Jessica Hemphill - Rapid City, SD
7. Melissa Morris - Pierre, SD
8. Jane Burke - Newell, SD
9. Taylor Bothwell - Pierre, SD
3. Sat, August 14 2021, 6:30 PM
1.
Kelsey Lensegrav - Interior, SD
2. Natalie Veit - Dupree, SD
3. Tomi Bradford - Selby, SD
4. Shantell Brewer - Dupree, SD
5. D'Ann Gehlsen - Mission, SD
6. Taylor Berge - Onida, SD
7. Katie Dibbern - Interior, SD
8. Chantel Kolb - Belle Fourche, SD
9. Sara Miller - Bowdle, SD
10. Kari Addison - New Underwood, SD
11. Amy Wilcox - Red Owl, SD
12. Joey Carley - Philip, SD
13. Jacey Camac - Kimball, SD
14. Jayme Peterson - Belle Fourche, SD
15. Becky Schinost - Bloomfield, NE
4. Sun, August 15 2021, 2:00 PM
1.
Jonnie Anders - Elm Springs, SD
2. Bethany Keller - Spearfish, SD
3. Brylee Grubb - Spearfish, SD
4. Tiersyn Grubb - Spearfish, SD
5. Sierra Lee - Rhame, ND
6. Becky Amio - Blunt, SD
7. Lynn Kohr - Gillette, WY
8. Cashae McGee - Rhame, ND
9. Sage Kohr - Gillette, WY
10. Kailee Webb - Isabel, SD
11. Kelly Anders - Elm Springs, SD
12. Taylor Engesser - Spearfish, SD
13. Stephanie Curtis - Fruitdale, SOUTH DAKOTA
14. Cassidy Schuelke - Opal, SD
15. Kashlin Bettelyoun - Eagle Butte, SD
16. Kasey Hale - Red Owl, SD
17. Raylee Fagerhaug - Wessington Springs, SD
18. Rickie Engesser - Spearfish, SD
Bull Riding - 16
1. Fri, August 13 2021, 6:30 PM
1.
Hadley Joens - Eagle Butte, SD
2. Reece Reeder - Belle Fourche, SD
3. Riley Jones - Eagle Butte, SD
4. Wacey Ferguson - Hermosa, SD
3. Sat, August 14 2021, 6:30 PM
1.
Thomas Dryer - Selby, SD
2. Chazz Gabe - Timber Lake, SD
3. Austin Pateneande - Timber Lake, SD
4. Slater Ducheneaux - Timber Lake, SD
5. Zach Faehnrich - Mobridge, SD
4. Sun, August 15 2021, 2:00 PM
1.
Garrett Medley - Hermosa, SD
2. Jhett Knight - Pine Ridge, SD
3. Willard Laplante - Dupree, SD
4. Kane Grant - Whitewood, SD
5. Lane Miller - Bowdle, SD
6. Xavian Laplante - Eagle Butte, SD
7. Riley Laplante - Dupree, SD
Calf Roping - 37
1. Fri, August 13 2021, 6:30 PM
1.
Tanner Fite - Hermosa, SD
2. Lee Sivertsen - Ree Heights, SD
3. Collin Palmer - Bison, SD
4. Grant Turek - St. Paul, NE
5. Sam Larson - Prairie City, SD
6. Dawson Kautzman - Camp Crook, SD
7. John Thelen - Sioux Falls, SD
8. Treg Thorstenson - Lantry, SD
2S. Sat, August 14 2021, 8:00 AM
1.
Jesse Clement - Ridgeview, SD
2. Nathan Sandoz - Newell, SD
3. Canton Afdahl - Torrington, WY
4. Thane Lockhart - Oelrichs, SD
5. Bodi Mattson - Sturgis, SD
6. Brock Belkham - Flandreau, SD
7. Matthew Heathershaw - Quinn, SD
8. Reece Ullerich - Humboldt, SD
9. Myles Kenzy - Iona, SD
10. Chance Derner - New Underwood, SD
11. Cole Robinson - Moorcroft, WY
12. Blake Afdahl - Torrington, WY
13. Patrick Martin - Lexington, NE
14. Paden Belkham - Blunt, SD
3. Sat, August 14 2021, 6:30 PM
1.
Matthew Wznick - Sidney, MT
2. Dawson Phillips - Winner, SD
3. Chandler Comfort - Elwood, NE
4. Sun, August 15 2021, 2:00 PM
1.
Brayden Price - Red Owl, SD
2. Traylin Martin - Faith, SD
3. Trey Young - Dupree, SD
4. Stratton Kohr - Gillette, WY
5. TY Moser - Volga, SD
6. Tristan Spencer - Pierre, SD
7. Sterling Lee - Rhame, ND
8. Logan Murphy - Alzada, MT
9. Jess Woodward - Dupree, SD
10. Troy Wilcox - Red Owl, SD
11. Rafe Wientjes - Onida, SD
12. Rio Nutter - Rapid City, SD
Goat Tying - 23
1. Fri, August 13 2021, 6:30 PM
1.
Sidni Ferguson - Dupree, SD
2. Courtney Tope - Buffalo, SD
3. Kailyn Groves - Faith, SD
4. Jaicee Williams - Wall, SD
2S. Sat, August 14 2021, 8:00 AM
1.
Layni Stevens - Saint Lawrence, SD
2. Bailey Tibbs - Ft. Pierre, SD
3. Jessica Woodward - Custer, SD
4. Timber Ann Kelly - Gardendale, TX
5. Jayda Tibbs - Ft. Pierre, SD
6. Natalie Leisinger - Recluse, WY
7. Sarah Vos - Caputa, SD
3. Sat, August 14 2021, 6:30 PM
1.
Joey Carley - Philip, SD
2. Jaysee Jones - Howes, SD
3. Shantell Brewer - Dupree, SD
4. Taylor Berge - Onida, SD
5. Karissa Rayhill - Torrington, WY
6. Kelsey Lensegrav - Interior, SD
7. Sara Miller - Bowdle, SD
4. Sun, August 15 2021, 2:00 PM
1.
Cashae McGee - Rhame, ND
2. Brylee Grubb - Spearfish, SD
3. Rickie Engesser - Spearfish, SD
4. Raylee Fagerhaug - Wessington Springs, SD
5. Tiersyn Grubb - Spearfish, SD
Ladies Breakaway - 88
1. Fri, August 13 2021, 6:30 PM
1.
Phannette Gray - Ridgeview, SD
2. Danielle Wray - Ord, NE
3. Kailyn Groves - Faith, SD
4. Dylan Lemmon - Eagle Butte, SD
5. Shausta Blodgett - Amidon, ND
6. Jessica Holmes - Buffalo, SD
7. Megan Turek - St. Paul, NE
8. Jacque Peterson - Isabel, SD
9. Jentri Hurlburt - Arcadia, NE
10. Kaycee Monnens - Hulett, WY
11. Jaicee Williams - Wall, SD
12. Stacy Kraupie - Bridgeport, NE
13. Sidni Ferguson - Dupree, SD
14. Kayla Spickelmier - Buffalo, SD
15. Courtney Tope - Buffalo, SD
16. Tierny Hamlin - Highmore, SD
17. Bailey Peterson - Dupree, SD
18. Tayla Thorstenson - Eagle Butte, SD
2S. Sat, August 14 2021, 8:00 AM
1.
Brooklyn Hanson - Faith, SD
2. Peggy Garman - Sundance, WY
3. Savana Johnston - Elm Springs, SD
4. Devin Robinson - Moorcroft, WY
5. Amy Johnson - Reva, SD
6. Camri Elshere - Elm Springs, SD
7. Madison Brooks - Faith, SD
8. Haley Brown - Porcupine, SD
9. Sage Gabriel - Quinn, SD
10. Syerra Christensen - Kennebec, SD
11. Tatum Carey - Huron, SD
12. Cedar Jandreau - Kennebec, SD
13. Jenny Belkham - Blunt, SD
14. Bailey Tibbs - Ft. Pierre, SD
15. Lacey Hewitt - Whitewood, SD
16. Jayda Tibbs - Ft. Pierre, SD
17. Anna Mae Rosencranz - Belle Fourche, SD
18. Layni Stevens - Saint Lawrence, SD
19. Randa Clabaugh - Arvada, WY
20. Timber Ann Kelly - Gardendale, TX
21. Carole Hollers - Sturgis, SD
22. Bailey Wickre - Box Elder, SD
23. Kayla Engwicht - Elkton, SD
24. Kecia Miller - Mud Butte, SD
25. Jolene Loiseau - Flandreau, SD
26. Kamira Miller - Newell, SD
27. Jessica Woodward - Custer, SD
28. Taylor Bothwell - Pierre, SD
29. Patty Jo Burress - Isabel, SD
30. Caitlyn Olson - Buffalo, SOUTH DAKOTA
31. Jessica Hemphill - Rapid City, SD
32. Shayla Howell - Belle Fourche, SD
33. Sarah Vos - Caputa, SD
34. Corey Hart - Mobridge, SD
35. Courtney Dahlgren - Timber Lake, SD
3. Sat, August 14 2021, 6:30 PM
1.
Karissa Rayhill - Torrington, WY
2. Kelsey Lensegrav - Interior, SD
3. Natalie Veit - Dupree, SD
4. Joey Carley - Philip, SD
5. Taryn Sippel - Box Elder, SD
6. Keisha Rayhill - Martin, SD
7. Taylor Berge - Onida, SD
8. Becky Schinost - Bloomfield, NE
9. Chantel Kolb - Belle Fourche, SD
10. Reann Crane - Whitewood, SD
11. Hanna Hostutler - Midland, SD
12. Laura Hunt - Ridgeview, SD
13. Jayme Peterson - Belle Fourche, SD
14. Shantell Brewer - Dupree, SD
15. Jennifer Gale - Hartford, SD
4. Sun, August 15 2021, 2:00 PM
1.
Wrayler Brown - Piedmont, SD
2. Rickie Engesser - Spearfish, SD
3. Tanegai Zilverberg - Holabird, SD
4. Shanna Gebhardt - Timber Lake, SD
5. Kylene Baker - Buffalo Gap, SD
6. Mercedes Williams - Faith, SD
7. Jessica Magilke - Solen, ND
8. Wregan Brown - Piedmont, SD
9. Sage Kohr - Gillette, WY
10. Racquel Wientjes - Opal, SD
11. Hanna Schmidt - Keldron, SD
12. Rebekah Nottensdad - Mandan, ND
13. Kashlin Bettelyoun - Eagle Butte, SD
14. Meza Ham - Shadehill, SD
15. Sierra Lee - Rhame, ND
16. Taylor Engesser - Spearfish, SD
17. Bailie Donner - Morristown, SD
18. Cassidy Schuelke - Opal, SD
19. Kristen Lawrence - Eagle Butte, SD
20. Wacey Brown - Piedmont, SD
Mixed Team Roping - 36
1. Fri, August 13 2021, 6:30 PM
1.
Jessica Holmes - Buffalo, SD & Casey Holmes - Buffalo, SD
2. Bailey Peterson - Dupree, SD & Colt Peterson - Isabel, SD
3. Danielle Wray - Ord, NE & Jade Nelson - Midland, SD
4. Kenley Day - Meadow, SD & Lynn Williams - Faith, SD
5. Jentri Hurlburt - Arcadia, NE & Clayton Symons - Mitchell, NE
2S. Sat, August 14 2021, 8:00 AM
1.
Cedar Jandreau - Kennebec, SD & Marty Jandreau - Kennebec, SD
2. Sage Burress - Isabel, SD & Patty Jo Burress - Isabel, SD
3. Bailey Tibbs - Ft. Pierre, SD & Casey Heninger - Ft. Pierre, SD
4. Haley Brown - Porcupine, SD & Cash Hetzel - Lemmon, SD
5. Zane Rosencranz - Belle Fourche, SD & Anna Mae Rosencranz - Belle Fourche, SD
6. Shayla Howell - Belle Fourche, SD & Guy Howell - Belle Fourche, SD
7. Janika Arens - Brandon, SD & Rod Brown - Ponca, NE
8. Amy Johnson - Reva, SD & Brad Johnson - Reva, SD
9. Trina Arneson - Enning, SD & Tyon Arneson - Enning, SD
10. Jayla Reed - Faith, SD & Ty Spickelmier - Faith, SD
11. Jolene Loiseau - Flandreau, SD & Dylan Hart - Flandreau, SD
12. Syerra Christensen - Kennebec, SD & Carson Musick - Pierre, SD
13. Devin Robinson - Moorcroft, WY & Cole Robinson - Moorcroft, WY
3. Sat, August 14 2021, 6:30 PM
1.
Chantel Kolb - Belle Fourche, SD & Nevada Berquist - Watford City, ND
2. Becky Schinost - Bloomfield, NE & Bogie Webb - Volin, SD
3. Hanna Hostutler - Midland, SD & Jesse Hostutler - Midland, SD
4. Taylor Berge - Onida, SD & Jd Enright - Timber Lake, SD
5. Laura Hunt - Ridgeview, SD & Jj Hunt - Ridgeview, SD
6. Jayme Peterson - Belle Fourche, SD & Payton Pirrung - Hartford, SD
7. Reann Crane - Whitewood, SD & Tommy Crane - Whitewood, SD
4. Sun, August 15 2021, 2:00 PM
1.
Hanna Schmidt - Keldron, SD & Rory Brown - Edgemont, SD
2. Alex Hale - Union Center, SD & Tee Hale - Union Center, SD
3. Brett Wilcox - Red Owl, SD & Melissa Wilcox - Red Owl, SD
4. Kelsey McDaniel - Midland, SD & Tucker Mcdaniel - Midland, SD
5. Tanegai Zilverberg - Holabird, SD & Wroper Kosel - Leola, SD
6. Rickie Engesser - Spearfish, SD & Jace Engesser - Spearfish, SD
7. Rebekah Nottensdad - Mandan, ND & Luis Lahoz - Stephenville, TX
8. Tanielle Arneson - Enning, SD & Tarin Arneson - Red Owl, SD
9. Cassidy Schuelke - Opal, SD & Brayden Price - Red Owl, SD
10. Neal Engesser - Spearfish, SD & Taylor Engesser - Spearfish, SD
11. Kashlin Bettelyoun - Eagle Butte, SD & Don Bettelyoun - Eagle Butte, SD
Saddle Bronc - 21
1. Fri, August 13 2021, 6:30 PM
1.
Teigan Clark - Meadow, SD
2. Toarin Humble - Faith, SD
3. John Thelen - Sioux Falls, SD
4. Clay Longbrake - Howes, SD
3. Sat, August 14 2021, 6:30 PM
1.
Cade Costello - Newell, SD
2. Tyler Carmichael - Faith, SD
3. Tayson Jones - Howes, SD
4. Cooper West - Philip, SD
4. Sun, August 15 2021, 2:00 PM
1.
Kaden Deal - Eagle Butte, SD
2. Wyatt Schuelke - Opal, SD
3. Colton Miller - Capitol, MT
4. Seth Longbrake - Milesville, SD
5. Jeremy Meeks - Scenic, SD
6. Tate Thybo - Belle Fourche, SD
7. Cole Pateneaude - Golden Valley, ND
8. Clint Donaldson - Sturgis, SD
9. Kyle Hapney - Harrold, SD
10. Traylin Martin - Faith, SD
11. Jhett Knight - Pine Ridge, SD
12. Lane Stirling - Buffalo, SD
13. Kash Deal - Faith, SD
Sr. Breakaway - 32
1. Fri, August 13 2021, 6:30 PM
1.
Chuck Hamlin - Highmore, SD
2. Arlie Hulm - Spearfish, SD
3. Darrell Barry - Belle Fourche, SD
4. Lynn Williams - Faith, SD
2S. Sat, August 14 2021, 8:00 AM
1.
Mark Schumacher - Wolsey, SD
2. Shawn Carey - Huron, SD
3. Ross Weintjes - Mound City, SD
4. Marty Jandreau - Kennebec, SD
5. Blaine Carey - Huron, SD
3. Sat, August 14 2021, 6:30 PM
1.
Tim Bernstein - Faith, SD
2. Steve Klein - Sioux Falls, SD
3. Darren Lammers - Chancellor, SD
4. Glen Hostutler - Midland, SD
5. Lyle Wilcox - Red Owl, SD
6. Bogie Webb - Volin, SD
7. Chuck Nelson - Hartford, SD
8. JB Lord - Aurora, SD
9. Richard Enright - Timber Lake, SD
10. Fay Jandreau - Highmore, SD
4. Sun, August 15 2021, 2:00 PM
1.
John Hoven - McLaughlin, SD
2. Barry Knippling - Chamberlain, SD
3. Gerald McInerney - Sundance, WY
4. Chad Hetzel - Lemmon, SD
5. Tim Nelson - Midland, SD
6. Mike McInerney - Sundance, WY
7. Gary Zilverberg - Holabird, SD
8. Lynn McNenny - Sturgis, SD
9. Kirk Ford - Sturgis, SD
10. John Heidler - Opal, SD
11. Arlyn Lawrence - Mobridge, SD
12. Jim Hale - White Owl, SD
13. Neal Engesser - Spearfish, SD
Steer Wrestling - 38
1. Fri, August 13 2021, 6:30 PM
1.
Denton Good - Long Valley, SD
2. Del Kraupie - Bridgeport, NE
3. Jason Hapney - Harrold, SD
4. Victor Dennis - Philip, SD
5. Tate Petrak - Martin, SD
2S. Sat, August 14 2021, 8:00 AM
1.
Carson Johnston - Elm Springs, SD
2. Sam Olson - Buffalo, SOUTH DAKOTA
3. Cameron Fanning - Olivet, SD
4. Cyler Dowling - Newell, SD
5. Miles Spickelmier - Buffalo, SD
6. Brad Johnson - Reva, SD
7. Brent Woodward - Dupree, SD
8. Logan Lemmel - Whitewood, SD
9. Sawyer Strand - Platte, SD
10. Jace Christiansen - Sioux Falls, SD
11. Kody Woodward - Dupree, SD
12. Calder Johnston - Elm Springs, SD
3. Sat, August 14 2021, 6:30 PM
1.
Rowdy Benson - Morristown, SD
2. Tayson Jones - Howes, SD
3. Jeremy Stadheim - Reeder, ND
4. Del Day - Morristown, SD
5. Casey Olson - Prairie City, SD
6. Lucas Camac - Kimball, SD
7. Grey Gilbert - Buffalo, SD
8. Nathan Bradford - Selby, SD
4. Sun, August 15 2021, 2:00 PM
1.
Clint Nelson - Philip, SD
2. Sterling Lee - Rhame, ND
3. Wynn Schaak - Wall, SD
4. Wyatt Tibbitts - Piedmont, SD
5. Carson Good - Longvalley, SD
6. Tee Hale - Union Center, SD
7. Brett Wilcox - Red Owl, SD
8. Brayden Burrus - Rapid City, SD
9. Tegun Spring - Enning, SD
10. Tristan Spencer - Pierre, SD
11. Seth Shorb - Hermosa, SD
12. Ty Hale - Union Center, SD
13. Daycen Hunt - Ridgeview, SD
Team Penning - 0
Team Roping - 54
1. Fri, August 13 2021, 6:30 PM
1.
Jon Peterson - Belle Fourche, SD & Riley Curuchet - Kaycee, WY
2. JJ Hunt - Ridgeview, SD & Colt Peterson - Isabel, SD
3. Sam Larson - Prairie City, SD & Collin Palmer - Bison, SD
4. Justin Thorstenson - Lantry, SD & Treg Thorstenson - Lantry, SD
5. Kanton Hunt - Ridgeview, SD & Trevor Loren - Eagle Butte, SD
6. Dawson Kautzman - Camp Crook, SD & Hagen Kemp - Buffalo, SD
7. Arlie Hulm - Spearfish, SD & Lynn Williams - Faith, SD
8. Casey Holmes - Buffalo, SD & Ty Thybo - Reva, SD
9. Jade Schmidt - Box Elder, SD & Jade Nelson - Midland, SD
10. Braden Pirrung - Hartford, SD & Coley Nicholls - Kinnear, WY
11. Cameron Jensen - Bingham, NE & Clayton Symons - Mitchell, NE
12. Lucas Thompsen - Fulton, SD & Brad Oland - Britton, SD
13. Tegan Fite - Hermosa, SD & Tanner Fite - Hermosa, SD
14. Blair Lammers - Hermosa, SD & Bryan Lemmon - Torrington, WY
2S. Sat, August 14 2021, 8:00 AM
1.
Shaw Loiseau - Colman, SD & Dylan Hart - Flandreau, SD
2. Colton Musick - Pierre, SD & Carson Musick - Pierre, SD
3. Bodi Mattson - Sturgis, SD & Cash Hetzel - Lemmon, SD
4. Jace Ullerich - Humboldt, SD & Reece Ullerich - Humboldt, SD
5. Wade Monnens - Belle Fourche, SD & Cole Robinson - Moorcroft, WY
6. Cooper White - Hershey, NE & Tucker White - Hershey, NE
7. Marty McPherson - Piedmont, SD & Ty Spickelmier - Faith, SD
8. Blake Afdahl - Torrington, WY & Canton Afdahl - Torrington, WY
9. Sage Burress - Isabel, SD & Hayes Burress - Isabel, SD
10. Tyler Gaer - Mud Butte, SD & Tucker Gaer - Newell, SD
11. Jace Shearer - Wall, SD & Matthew Heathershaw - Quinn, SD
12. Ross Weintjes - Mound City, SD & Tracer Olson - White River, SD
13. Guy Howell - Belle Fourche, SD & Cotey Hanson - Nisland, SD
3. Sat, August 14 2021, 6:30 PM
1.
JD Enright - Timber Lake, SD & Richard Enright - Timber Lake, SD
2. Payton Pirrung - Hartford, SD & Tommy Crane - Whitewood, SD
3. Lucas Camac - Kimball, SD & Fay Jandreau - Highmore, SD
4. Glen Hostutler - Midland, SD & Jesse Hostutler - Midland, SD
5. Tyen Palmer - Kadoka, SD & Kaelan Block - Mitchell, SD
6. Nevada Berquist - Watford City, ND & Chandler Comfort - Elwood, NE
7. Garret Phillips - Winner, SD & Dawson Phillips - Winner, SD
8. JB Lord - Aurora, SD & Jake Nelson - Creighton, SD
4. Sun, August 15 2021, 2:00 PM
1.
Tim Nelson - Midland, SD & Jeff Nelson - Philip, SD
2. Rio Nutter - Rapid City, SD & Daine Mcnenny - Sturgis, SD
3. Jeremy Ferguson - Eagle Butte, SD & Daycen Hunt - Ridgeview, SD
4. Scott White - Oelrichs, SD & Rory Brown - Edgemont, SD
5. Troy Wilcox - Red Owl, SD & Brett Wilcox - Red Owl, SD
6. Luis Lahoz - Stephenville, TX & Jace Engesser - Spearfish, SD
7. Trevor Olson - Mud Butte, SD & Sam Huffman - Lemmon, SD
8. Clint Buringa - Alzada, MT & Logan Murphy - Alzada, MT
9. Layne Carson - Grassy Butte, ND & Elliot Gourneau - Kennebec, SD
10. Wroper Kosel - Leola, SD & Wyett Magilke - Solen, ND
11. Kaden Deal - Eagle Butte, SD & Seth Longbrake - Milesville, SD
12. Wyatt Tibbitts - Piedmont, SD & Clint Nelson - Philip, SD
13. TY Hale - Union Center, SD & Tee Hale - Union Center, SD
14. Tarin Arneson - Red Owl, SD & Brayden Price - Red Owl, SD
15. Don Bettelyoun - Eagle Butte, SD & Jess Woodward - Dupree, SD
16. Tucker McDaniel - Midland, SD & Clint Cobb - Red Owl, SD
17. Jared Odens - Pierre, SD & Jd Gerard - Kennebec, SD
18. Blasé Steffen - Gregory, SD & Riley Hannum - Ft. Pierre, SD
19. Rafe Wientjes - Onida, SD & Wyatt Schuelke - Opal, SD
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 4
2S. Sat, August 14 2021, 8:00 AM
1.
Hank Taton - Bison, SD
2. Jesse Clement - Ridgeview, SD
3. Chris Reeves - Eagle Butte, SD
4. Matt Jones - Midland, SD