Herreid, SD
Bareback - 5
1. Fri, July 30 2021, 7:00 PM
1.
Andy Gingerich - Peever, SD
3. Sat, July 31 2021, 7:00 PM
1.
Chad Phipps - Piedmont, SD
2. Logan Vanwell - Selby, SD
3. Iver Paul - Faith, SD
4. Bobby Reynolds - Garreston, SD
Barrel Racing - 19
1. Fri, July 30 2021, 7:00 PM
1.
Kodi Retzer - Long Lake, SD
2. Abby Jo Treeby - Hecla, SD
3. Pam Dykstra - Sisseton, SD
4. Lindsey Horner - Dawson, ND
5. Prairie Retzer - Long Lake, SD
6. Sara Miller - Bowdle, SD
7. Heather Bosse - Cogswell, ND
8. Brandy Holzer - Mobridge, SD
9. Lanay Dale - Timber Lake, SD
3. Sat, July 31 2021, 7:00 PM
1.
Summer Kosel - Glenham, SD
2. Abilene McGuire - Gettysburg, SD
3. Becky Barry - Belle Fourche, SD
4. Osprey Vetter - Gettysburg, SD
5. Sydney Maher - Timber Lake, SD
6. Tomi Bradford - Selby, SD
7. Kari Hepper - Keene, ND
8. Becky Amio - Blunt, SD
9. Kris Vilas - Dickinson, ND
10. Jaymi Meeks - Lantry, SD
Bull Riding - 16
1. Fri, July 30 2021, 7:00 PM
1.
Slater Ducheneaux - Timber Lake, SD
2. Matt Harmon - Mansfield, SD
3. Lane Miller - Bowdle, SD
4. Isaac Dykema - Strasburg, ND
5. Zach Faehnrich - Mobridge, SD
6. Xaven Laplant - Eagle Butte, SD
7. Carter Tisdall - Selby, SD
3. Sat, July 31 2021, 7:00 PM
1.
Chazz Gabe - Timber Lake, SD
2. Dylan Bradford - Selby, SD
3. Isaiah Ducheneaux - Timber Lake, SD
4. Thomas Dryer - Selby, SD
5. Thayne Davis - Parkers Prairie, MN
6. Brian Schaffer - Napoleon, ND
7. Tate Arbach - Hoven, SD
8. Thane Keller - Trail City, SD
9. Izaak Boekelman - Arnegard, ND
Calf Roping - 5
1. Fri, July 30 2021, 7:00 PM
1.
Rex Treeby - Hecla, SD
2. Rafe Wientjes - Onida, SD
3. Ty Moser - Volga, SD
3. Sat, July 31 2021, 7:00 PM
1.
John Thelen - Sioux Falls, SD
2. Beau Dean - Platte, SD
Goat Tying - 8
1. Fri, July 30 2021, 7:00 PM
1.
Shea Husted - Harrold, SD
2. Haley Husted - Harrold, SD
3. Madison Moody - Letcher, SD
4. Tierney Breen - Woonsocket, SD
5. Joey Carley - Philip, SD
6. Josie Mousel - Colman, SD
3. Sat, July 31 2021, 7:00 PM
1.
Bailey Tibbs - Ft. Pierre, SD
2. Lainee Schonebaum - Burke, SD
Ladies Breakaway - 28
1. Fri, July 30 2021, 7:00 PM
1.
Shanna Gebhardt - Timber Lake, SD
2. Prairie Retzer - Long Lake, SD
3. Kodi Retzer - Long Lake, SD
4. Abby Jo Treeby - Hecla, SD
5. Courtney Dahlgren - Timber Lake, SD
6. Shea Husted - Harrold, SD
7. Bailie Donner - Morristown, SD
8. Hanna Schmidt - Keldron, SD
9. Brooklyn Berg - Mandan, ND
10. Tatum Carey - Huron, SD
11. Ryen Sheppick - Pierre, SD
12. Joey Carley - Philip, SD
13. Jacey Hupp - Huron, SD
14. Corey Hart - Mobridge, SD
15. Kelly Vetter - Flasher, ND
16. Brooklyn Hanson - Faith, SD
17. Laura Hunt - Ridgeview, SD
18. Meza Ham - Shadehill, SD
3. Sat, July 31 2021, 7:00 PM
1.
Jessica Magilke - Solen, ND
2. Tanegai Zilverberg - Holabird, SD
3. Kari Hepper - Keene, ND
4. Chloe Herren - Crooks, SD
5. Samantha McGuire - Hoven, SD
6. Bailey Tibbs - Ft. Pierre, SD
7. Abilene McGuire - Gettysburg, SD
8. Shannah Plehal - Bismarck, ND
9. Lainee Schonebaum - Burke, SD
10. Jenna Fulton - St. Lawrence, SD
Mixed Team Roping - 7
1. Fri, July 30 2021, 7:00 PM
1.
Brett Hanson - Faith, SD & Brooklyn Hanson - Faith, SD
2. Hanna Schmidt - Keldron, SD & Jesse Dale - Timber Lake, SD
3. Sat, July 31 2021, 7:00 PM
1.
Rebecca Nottescad - Mandan, ND & Shane Ludemann - Pierre, SD
2. Kyle Stoddard - Ft Pierre, SD & Jessica Magilke - Solen, ND
3. Tanegai Zilverberg - Holabird, SD & Wroper Kosel - Leola, SD
4. Jenna Fulton - St. Lawrence, SD & Beau Dean - Platte, SD
5. Chloe Herren - Crooks, SD & Darren Lammers - Chancellor, SD
Saddle Bronc - 3
1. Fri, July 30 2021, 7:00 PM
1.
Cole Pateneaude - Golden Valley, ND
3. Sat, July 31 2021, 7:00 PM
1.
Teigan Clark - Meadow, SD
2. John Thelen - Sioux Falls, SD
Sr. Breakaway - 14
1. Fri, July 30 2021, 7:00 PM
1.
Chuck Hamlin - Highmore, SD
2. Ross Wientjes - Mound City, SD
3. Sat, July 31 2021, 7:00 PM
1.
Mark Schumacher - Wolsey, SD
2. Fay Jandreau - Highmore, SD
3. Mike McInerney - Sundance, WY
4. John Hoven - McLaughlin, SD
5. Shawn Carey - Huron, SD
6. Darren Lammers - Chancellor, SD
7. Barry Knippling - Chamberlain, SD
8. Blaine Carey - Huron, SD
9. Darrell Barry - Belle Fourche, SD
10. Gary Zilverberg - Holabird, SD
11. Chad Hetzel - Lemmon, SD
12. Steve Klein - Sioux Falls, SD
Steer Wrestling - 4
1. Fri, July 30 2021, 7:00 PM
1.
Daycen Hunt - Ridgeview, SD
2. Tegun Spring - Enning, SD
3. Sat, July 31 2021, 7:00 PM
1.
Clint Nelson - Philip, SD
2. Wyatt Tibbitts - Piedmont, SD
Team Penning - 0
Team Roping - 11
1. Fri, July 30 2021, 7:00 PM
1.
Ross Wientjes - Mound City, SD & Tyler Schaffner - Stephenville, TX
2. Rex Treeby - Hecla, SD & Dustin Schaefer - Sisseton, SD
3. Nate Horner - Dawson, ND & Jesse Dale - Timber Lake, SD
4. Rusty Gebhardt - Timber Lake, SD & Daycen Hunt - Ridgeview, SD
3. Sat, July 31 2021, 7:00 PM
1.
Wyatt Tibbitts - Piedmont, SD & Clint Nelson - Philip, SD
2. Lucas Thompsen - Fulton, SD & Brad Oland - Britton, SD
3. Chloe Herren - Crooks, SD & Darren Lammers - Chancellor, SD
4. Luis Lahoz - Stephenville, TX & Shane Ludemann - Pierre, SD
5. Wroper Kosel - Leola, SD & Elliot Gourneau - Kennebec, SD
6. Coy Berreth - Mandan, ND & Caydon Roshau - Bismarck, ND
7. Kyle Stoddard - Ft Pierre, SD & Wyett Magilke - Solen, ND
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0