Britton, SD
Bareback - 1
1. Fri, June 25 2021, 7:00 PM
1.
Ethan Hildebrant - Havana, ND
Barrel Racing - 47
1. Fri, June 25 2021, 7:00 PM
1.
Kaydi Anderson - St James, MN
2. Courtney Otto - Marshall, MN
3. Melissa Morris - Pierre, SD
4. Kyla Macconnell - Veblen, SD
5. Kassidy Peters - Brookings, SD
6. Callie Robinson - Moorcroft, WY
7. Bailey Long - Britton, SD
8. Ava German - Peever, SD
9. Madi McKinney - Baxter, MN
10. Delayne Jones - Bath, SD
11. Payton Jacques - Buffalo, MN
12. Kadence Haug - Britton, SD
13. Summer Kosel - Glenham, SD
14. Jayla Jones - Bath, SD
15. Jojo Wagner - Hillman, MN
16. Victoria Blatchford - Brookings, SD
17. Kayce Engen - Brookings, SD
18. Jolene Loiseau - Flandreau, SD
19. Heather Bosse - Cogswell, ND
2S. Sat, June 26 2021, 11:00 AM
1.
Rachel Brawn - Ipswich, SD
2. Olivia Selleck - White, SD
3. Emily Zimba - McIntosh, SD
4. Callie Aamot - Desmet, SD
5. Joelle Laurence - Rosholt, SD
6. Jayme Peterson - Belle Fourche, SD
7. Sarah Rose - Volga, SD
8. Shali Laurence - Rosholt, SD
9. Stephanie Mackissock - Little Falls, MN
10. Megan Van Liere - Pierre, SD
3. Sat, June 26 2021, 7:00 PM
1.
Maddy Fruth - Clearwater, MN
2. Cedar Kohr - Gilette, WY
3. Sterling Mertens - Veblen, SD
4. Jasmine Mancconnell - Britton, SD
5. Harmony Mertens - Veblen, SD
6. Madi Vanvickle - Pillager, MN
7. Jodi Nelson - Hartford, SD
8. Lynn Kohr - Gillette, WY
9. Lenna Peterson - Watkins, MN
10. Kathy Stoker - Tomah, WI
11. Bridget Biron - Henderson, MN
12. Sage Kohr - Gillette, WY
13. Layni Stevens - St. Lawrence, SD
14. Hanna Miller - Ipswich, SD
15. Shaw Nelson - Hartford, SD
16. Stella Oland - Fergus Falls, MN
17. Allie Bopp - Stirum, ND
18. Rachel Kelderman - Hudson, SD
Bull Riding - 9
1. Fri, June 25 2021, 7:00 PM
1.
Wyatt Engen - Brooten, MN
2. Kane Grant - Whitewood, SD
3. Porter Jones - Bath, SD
4. Stetson Baloun - Redfield, SD
5. Kyle Hapney - Harrold, SD
3. Sat, June 26 2021, 7:00 PM
1.
Dawson Parrow - Hankinson, ND
2. JW Frederick - Hoven, SD
3. Tucker Mertens - Veblen, SD
4. Collin Hunt - Interior, SD
Calf Roping - 17
1. Fri, June 25 2021, 7:00 PM
1.
Dillon Sackett - Alcester, SD
2. Seth Gaikowski - Waubay, SD
3. Colton Carlson - Jamestown, ND
2S. Sat, June 26 2021, 11:00 AM
1.
Jamie Thompson - Brookings, SD
2. Clay Nelson - Zimmerman, MN
3. Brody Jones - Brookings, SD
4. TY Moser - Volga, SD
5. Newt Bruley - Willow Lake, SD
3. Sat, June 26 2021, 7:00 PM
1.
Bodi Mattson - Sturgis, SD
2. John Thelen - Sioux Falls, SD
3. Tanner Scheevel - Lester Prairie, MN
4. Rex Treeby - Hecla, SD
5. Stratton Kohr - Gillette, WY
6. Jeremy Olson - Stoughton, WI
7. Casey Hume - Brodhead, WI
8. Cooper Schmidt - Marietta, MN
9. Wyatt Treeby - Hecla, SD
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 37
1. Fri, June 25 2021, 7:00 PM
1.
Jojo Wagner - Hillman, MN
2. Payton Jacques - Buffalo, MN
3. Jayla Jones - Bath, SD
4. Tierny Hamlin - Highmore, SD
5. Kassidy Peters - Brookings, SD
6. Callie Robinson - Moorcroft, WY
7. Tatum Carey - Huron, SD
8. Kaycee Wilking - Hartford, SD
9. Kayla Hemmingson - Brookings, SD
10. Haley Huls - Lennox, SD
11. Delayne Jones - Bath, SD
12. Kassie Kautzman - Walcott, ND
13. Kayla Otto - Marshall, MN
14. Courtney Otto - Marshall, MN
15. Jolene Loiseau - Flandreau, SD
2S. Sat, June 26 2021, 11:00 AM
1.
Callie Shepherd - Canby, MN
2. Jayme Peterson - Belle Fourche, SD
3. Cadyn Luedemann - Buffalo, MN
4. Courtney Birkholtz - White, SD
5. Sydney Wilund - Sauk Centre, MN
6. Anna Rathe - Brookings, SD
3. Sat, June 26 2021, 7:00 PM
1.
Kate Helmer - Andover, SD
2. Caden Borman - Backus, MN
3. Jordyn Vanvickle - Pillager, MN
4. Sage Kohr - Gillette, WY
5. Kathleen Biron - Henderson, MN
6. Layni Stevens - St. Lawrence, SD
7. Madi Vanvickle - Pillager, MN
8. Jenna Fulton - St. Lawrence, SD
9. Courtney Dahlgren - Timber Lake, SD
10. Kallie Tepoel - Lindstrom, MN
11. Abby Jo Treeby - Hecla, SD
12. Desta Misegades - Henning, MN
13. Rachel Kelderman - Hudson, SD
14. Ally Zehrer - Dayton, MN
15. Korah Corrigan - Shafer, MN
16. Hanna Hostutler - Midland, SD
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 4
1. Fri, June 25 2021, 7:00 PM
1.
Trey Gates - Wolsey, SD
2. Kyle Hapney - Harrold, SD
3. Sat, June 26 2021, 7:00 PM
1.
John Thelen - Sioux Falls, SD
2. Dylan Suhr - Canton, SD
Sr. Breakaway - 14
1. Fri, June 25 2021, 7:00 PM
1.
John Hoven - McLaughlin, SD
2. Jay Hagen - Britton, SD
3. Daniel Bishoff - Cogswell, ND
4. Terry McCutcheon - Brookings, SD
5. Steve Klein - Sioux Falls, SD
6. Blaine Carey - Huron, SD
7. Chuck Hamlin - Highmore, SD
2S. Sat, June 26 2021, 11:00 AM
1.
Jim Hale - White Owl, SD
2. Shawn Tibbs - Elkton, SD
3. Shawn Carey - Huron, SD
4. Mark Schumacher - Wolsey, SD
3. Sat, June 26 2021, 7:00 PM
1.
Darren Lammers - Chancellor, SD
2. Glen Hostutler - Midland, SD
3. Chuck Nelson - Hartford, SD
Steer Wrestling - 5
2S. Sat, June 26 2021, 11:00 AM
1.
Tee Hale - Union Center, SD
3. Sat, June 26 2021, 7:00 PM
1.
Wyatt Tibbitts - Piedmont, SD
2. Brayden Burrus - Rapid City, SD
3. Tanner Scheevel - Lester Prairie, MN
4. Clint Nelson - Philip, SD
Team Penning - 0
Team Roping - 26
1. Fri, June 25 2021, 7:00 PM
1.
Lucas Thomsen - Fulton, SD & Brad Oland - Britton, SD
2. Jay Hagen - Britton, SD & Teejay Hagen - Britton, SD
3. Sloan Hendley - Abilene, TX & Caden Beatty - Lubbock, TX
4. Cole Bakke - Hillman, MN & Lundy Weeks - Hillman, MN
5. Colton Musick - Pierre, SD & Carson Musick - Pierre, SD
6. Jacob Hickman - Glendon, MN & Mason Okke - Glendon, MN
7. Tate Johnson - Sisseton, SD & Tyan Johnson - Sisseton, SD
8. Shaw Loiseau - Flandreau, SD & Dylan Hart - Flandreau, SD
9. Ryan Carlson - Britton, SD & Luke Ronshaugen - Langford, SD
2S. Sat, June 26 2021, 11:00 AM
1.
Connor Lehman - Groton, SD & Ty Moser - Volga, SD
2. Isaac Tilstra - Hills, MN & Lance Knutson - Flandreau, SD
3. Tye Hale - Red Owl, SD & Tee Hale - Union Center, SD
4. Shawn Tibbs - Elkton, SD & Joshua Bungard - Volga, SD
5. Wade Monnens - Belle Fourche, SD & Payton Pirrung - Hartford, SD
6. Brody Jones - Brookings, SD & Ty Jurgenson - Canby, MN
3. Sat, June 26 2021, 7:00 PM
1.
Wyatt Treeby - Hecla, SD & Emit Valness - Eden, SD
2. Wroper Kosel - Mobridge, SD & Clint Nelson - Philip, SD
3. Bodi Mattson - Sturgis, SD & Jace Engesser - Spearfish, SD
4. Chuck Nelson - Hartford, SD & Brad Nelson - Hartford, SD
5. Jenna Fulton - St. Lawrence, SD & Beau Dean - Platte, SD
6. Nick Bjork - Marietta, MN & Cody Mcmahon - Odessa, MN
7. Ken Agre - Shafer, MN & Tyler Manolis - Delano, MN
8. Glen Hostutler - Midland, SD & Jesse Hostutler - Midland, SD
9. Mikey Loiseau - Egan, SD & Cory Borman - Backus, MN
10. Kate Helmer - Andover, SD & Loren Helmer - Andover, SD
11. Eric Nelson - Wabasso, MN & Dustin Schaefer - Sisseton, SD
Over 40 CR - 4
2S. Sat, June 26 2021, 11:00 AM
1.
Jamie Thompson - Brookings, SD
2. Todd Rose - Volga, SD
3. Sat, June 26 2021, 7:00 PM
1.
Jeremy Olson - Stoughton, WI
2. Casey Hume - Brodhead, WI
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0