Bareback - 9
|
1. Sat, June 27 2020, 1:00 PM 1.
Samuel Yenter - Eckley, CO
|
2.
Tyler Ferguson - Bennett, CO
|
3.
Drake Amundson - Wheatland, WY
|
4.
Chase Rose - Laramie, WY
|
5.
Josh Parker - Las Animas, CO
|
3. Sun, June 28 2020, 1:00 PM 1.
Jayce Harrison - Pierce, CO
|
2.
Keenan Hayes - Hayden, CO
|
3.
Kohlton Anderson - Thorton, CO
|
4.
Creede Guardamondo - Avondale, CO
|
|
Barrel Racing - 27
|
1. Sat, June 27 2020, 1:00 PM 1.
Heather Colletti - Peyton, CO
|
2.
Taylour Latham - NA, WY
|
3.
Cedar Kohr - Windsor, CO
|
4.
Ky Murphy - Lake City, CO
|
5.
Kathyrn Varian - Coalmont, CO
|
6.
Mackenzie Scott - Estes Park, CO
|
7.
Ryleigh Hower - Eaton, CO
|
8.
Kailie Alcorn - Big Piney, WY
|
9.
Aleigh Aurin - Walden, CO
|
10.
Brittany Fellows - Stephenville, TX
|
11.
Jennifer Singleton - Union, KY
|
12.
Wendy McKee - Craig, CO
|
13.
Brooke Niederhauser - Coalmont, CO
|
3. Sun, June 28 2020, 1:00 PM 1.
Kyli Lund - Rawlins, WY
|
2.
Kaitlynn Hayes - Fort Lupton, CO
|
3.
Peyton Crowder - Ft Lupton, CO
|
4.
Tori Cooper - Na, WY
|
5.
Nicole Ludwick - Pueblo West, CO
|
6.
Maggie Lund - Rawlins, WY
|
7.
Samantha Jackson - La Junta, CO
|
8.
Sami Buum - Fort Lupton, CO
|
9.
Macaela Gies - Evergreen, CO
|
10.
Lorie Diodosio - Fowler, CO
|
11.
Peyton Stepanoff - Keenesburg, CO
|
12.
Kelly Adamson - Na, WY
|
13.
Tanna Hansen - Fort Morgan, CO
|
14.
Lola Reisdorfer - Cheyenne, CO
|
|
Bull Riding - 30
|
1. Sat, June 27 2020, 1:00 PM 1.
James Brown - Elbert, CO
|
2.
Brain Larson - Dacono, CO
|
3.
Nathaniel Hoey - Montrose, CO
|
4.
Tom Chee - Denver, CO
|
5.
Ian Mather - Ft. Collins, CO
|
6.
Nick Cooley - Northglenn, CO
|
7.
Dalton Sanchez - Ingacio, CO
|
8.
Wyatt Joesph - Eaton, CO
|
9.
Brandon Olson - Franktown, CO
|
10.
Colt Rohrig - Grand Junction, CO
|
11.
Dustin Sanchez - Ingacio, CO
|
12.
Simon Gordo - Yuma, CO
|
13.
Ty Pinnt - Grand Junction, CO
|
14.
Cyler Doremus - Eaton, CO
|
15.
Jacob Smith - La Salle, CO
|
16.
Tucker Gately - Grand Junction, CO
|
3. Sun, June 28 2020, 1:00 PM 1.
Christopher McKenna - Walsenburg, CO
|
2.
Jaren Sturgis - Loveland, CO
|
3.
Mike Kammerer - NA, WY
|
4.
J W Griffin - Stratton, CO
|
5.
Charlie Hayes - Colorado Springs, CO
|
6.
Keenan Hayes - Hayden, CO
|
7.
Jake Steffenson - Penrose, CO
|
8.
Mackenzie Fair - Na, WY
|
9.
Nathan Hatchel - Castle Rock, CO
|
10.
Andrew McWilliams - Hudson, CO
|
11.
Wyatt Bronson - Loma, CO
|
12.
Elijah Mora - Wiggins, CO
|
13.
Isaac McWilliams - Hudson, CO
|
14.
Lakota Goebel - Penrose, CO
|
|
Calf Roping - 27
|
1. Sat, June 27 2020, 1:00 PM 1.
Garrett Busby - Steamboat Springs, CO
|
2.
Jase Stoudt - Nathrop, CO
|
3.
Seth Peterson - Minot, ND
|
4.
Jace Logan - Yampa, CO
|
5.
Wyatt Uptain - Craig, CO
|
6.
Cody Lane - NA, WY
|
7.
Braxton Morgan - Elbert, CO
|
8.
Kasen Brennise - Craig, CO
|
9.
Seth Niederhauser - Coalmont, CO
|
10.
Eric Logan - Toponas, CO
|
11.
Stuart Hoar - Pine Bluffs, WY
|
12.
Chancy Winsor - Na, WY
|
13.
Lance Neuerburg - Gill, CO
|
3. Sun, June 28 2020, 1:00 PM 1.
Tyler Boxleitner - Loveland, CO
|
2.
Owen Walhert - Grover, CO
|
3.
Cody Darnell - Gordon, NE
|
4.
Troy Vernon - Grover, CO
|
5.
Ryan Belew - La Junta, CO
|
6.
Trent Vernon - Maybell, CO
|
7.
Glenn Stuckey - Limon, CO
|
8.
Ross McAdow - Keensburg, CO
|
9.
Canton Afdahl - NA, WY
|
10.
Chris Downey - Berthoud, CO
|
11.
Creede Guardamondo - Avondale, CO
|
12.
Brian Venn - Kersey, CO
|
13.
Blake Afdahl - NA, WY
|
14.
Justin Stuckey - Limon, CO
|
|
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 27
|
1. Sat, June 27 2020, 1:00 PM 1.
Paula Cooper - Steamboat Springs, CO
|
2.
Kate Dickinson - Roack Springs, WY
|
3.
Tori Hawkins - Laramie, WY
|
4.
Kaitlin Gustave - Fort Lupton, CO
|
5.
Charity Hoar - Pine Bluffs, WY
|
6.
Jacey Thompson - Yoder Yoder, CO
|
7.
Jessie Miller - Fort Lupton, CO
|
8.
Kacey Kobza - Brighton, CO
|
9.
Shelby Logan - Toponas, CO
|
10.
Kathyrn Varian - Coalmont, CO
|
11.
Haiden Thompson - NA, WY
|
12.
Eva Belzil - NA, WY
|
13.
Taylour Latham - NA, WY
|
3. Sun, June 28 2020, 1:00 PM 1.
Tanna Hansen - Fort Morgan, CO
|
2.
Kirby Anderson - Grover, CO
|
3.
Konnar Knotwell - Na, WY
|
4.
Hadley Furnival - Casper, WY
|
5.
Willow Nicholas - Baggs, WY
|
6.
Maggie Lund - Rawlins, WY
|
7.
Jana Wiedman - NA, WY
|
8.
Kristy Stewart - riverton, WY
|
9.
Justene Hirsig - Na, WY
|
10.
Kyli Lund - Rawlins, WY
|
11.
Karly Teller - Ault, CO
|
12.
Bailey Butcher - Jelm, WY
|
13.
Taya McAdow - Keensburg, CO
|
14.
Kamry Knotwell - Na, WY
|
|
Mixed Team Roping - 23
Saddle Bronc - 12
|
1. Sat, June 27 2020, 1:00 PM 1.
Colt Allred - Rangely, CO
|
2.
JW Meiers - Casper, WY
|
3.
Tom Chee - Denver, CO
|
4.
Eric Gewecke - NA, WY
|
5.
John Birkholz - Laramie, WY
|
6.
Brady Love - Fort Collins, CO
|
7.
Ira Dickinson - Roack Springs, WY
|
3. Sun, June 28 2020, 1:00 PM 1.
Walker Rezzonico - Leadville, CO
|
2.
Andrew Schneider - Golden, CO
|
3.
Taggyrt Moses - Keensburg, CO
|
4.
Denton Ward - Santa Fe, NM
|
5.
Cole Hoffman - Fruita, CO
|
|
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 11
|
1. Sat, June 27 2020, 1:00 PM 1.
Blair Romsa - Laramie, WY
|
2.
Ira Dickinson - Roack Springs, WY
|
3.
Jace Logan - Yampa, CO
|
4.
Seth Peterson - Minot, ND
|
5.
Tait Kvistad - Keensburg, CO
|
3. Sun, June 28 2020, 1:00 PM 1.
Cody Mumma - Fort Lupton, CO
|
2.
Buck Rinehart - Bennett, CO
|
3.
Hadley Jackson - La Junta, CO
|
4.
Jim Persinger - Ogallala, NE
|
5.
Brady Buum - Fort Lupton, CO
|
6.
Jacob Sterkel - Brighton, CO
|
|
Team Penning - 0
Team Roping - 25
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0
|