Bareback - 0
Barrel Racing - 25
|
1. Fri, July 17 2020, 6:30 PM 1.
Scott Mackenzie - Estes Park, CO
|
2.
Ginger Greene - Jefferson, CO
|
3.
Heather Colletti - Peyton, CO
|
4.
Kaitlynn Hayes - Fort Lupton, CO
|
5.
Teresa Jessop - Peyton, CO
|
6.
Tori Cooper - Brighton, CO
|
7.
Brittany Tonozzi - Lampasas, TX
|
8.
Jennifer Singleton - Union, KY
|
9.
Mackenzie Ogard - Milliken, CO
|
10.
Carley Cervi - Roggen, CO
|
2SA. Fri, July 17 2020, 8:30 PM 1.
Macaela Gies - Evergreen, CO
|
2.
Wendy Hoefer - Fort Lupton, CO
|
3.
Madelyn Chambers - Fort Lupton, CO
|
3. Sat, July 18 2020, 6:30 PM 1.
Kelley Schnaufer - Pueblo, CO
|
2.
Robyn Mason - Pueblo West, CO
|
3.
Keylie Tatum - La Plata, NM
|
4.
Sami Buum - Fort Lupton, CO
|
5.
Kathryn Varian - Coalmont, CO
|
6.
Jolie Hannah - Lochbuie, CO
|
7.
Zoey Colletti - Pueblo, CO
|
8.
Peyton Stepanoff - Keenesburg, CO
|
9.
Nicole Ludwick - Pueblo West, CO
|
10.
Taya McAdow - Keensburg, CO
|
11.
Peyton Crowder - Ft Lupton, CO
|
12.
Wendy McKee - Craig, CO
|
|
Bull Riding - 10
|
1. Fri, July 17 2020, 6:30 PM 1.
Jacob Smith - La Salle, CO
|
2.
Brandon Olson - Franktown, CO
|
3.
Cyler Doremus - Eaton, CO
|
4.
Colton Kent - Pueblo, CO
|
3. Sat, July 18 2020, 6:30 PM 1.
Jake Steffenson - Penrose, CO
|
2.
Tom Chee - Denver, CO
|
3.
Nathaniel Hoey - Montrose, CO
|
4.
D. Casey Cook - Platteville, CO
|
5.
Adam Cook - Brighton, CO
|
6.
Garrett Uptain - Craig, CO
|
|
Calf Roping - 14
|
1. Fri, July 17 2020, 6:30 PM 1.
Brandon Neugebauer - La Junta, CO
|
2.
Don Scanga - Pueblo West, CO
|
3.
Trent Vernon - Grover, CO
|
4.
Kyle Belew - La Junta, CO
|
5.
Troy Vernon - Grover, CO
|
3. Sat, July 18 2020, 6:30 PM 1.
Wyatt Uptain - Craig, CO
|
2.
Tuff Ramsey - Olathe, CO
|
3.
Chris Downey - Berthoud, CO
|
4.
Pecos Tatum - La Plata, NM
|
5.
Brian Venn - Kersey, CO
|
6.
Ross McAdow - Keensburg, CO
|
7.
Eric Logan - Toponas, CO
|
8.
Caleb Adle - Eastlake, CO
|
9.
Seth Niederhauser - Coalmont, CO
|
|
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 14
|
1. Fri, July 17 2020, 6:30 PM 1.
Willow Nicholas - Baggs, WY
|
2.
Justene Hirsig - Cheyenne, WY
|
3.
Teresa Garcia - Farmington, NM
|
4.
Chelsie Cranson - Fowler, CO
|
5.
Kaitlin Gustave - Ft Lupton, CO
|
6.
Dara Belew - La Junta, CO
|
7.
Kacey Clark - Santa Fe, NM
|
8.
Kacey Kobza - Brighton, CO
|
9.
Kerby Anderson - Grover, CO
|
3. Sat, July 18 2020, 6:30 PM 1.
Shylene Drumm - Durango, CO
|
2.
Michelle Harpham - Aurora, CO
|
3.
Taya McAdow - Keensburg, CO
|
4.
Shelby Logan - Toponas, CO
|
5.
Keylie Tatum - La Plata, NM
|
|
Mixed Team Roping - 18
Saddle Bronc - 8
|
1. Fri, July 17 2020, 6:30 PM 1.
Ira Dickinson - Rock Springs, WY
|
2.
Denton Ward - Santa Fe, NM
|
3.
Colt Allred - Rangely, CO
|
4.
Casey Guerrier - Gunnison, CO
|
3. Sat, July 18 2020, 6:30 PM 1.
Walker Rezzonico - Leadville, CO
|
2.
Tom Chee - Denver, CO
|
3.
Kasey Rosendahl - Meeker, CO
|
4.
Garrett Uptain - Craig, CO
|
|
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 9
|
1. Fri, July 17 2020, 6:30 PM 1.
Talon Sterkel - Milliken, CO
|
2.
Buck Rinehart - Bennett, CO
|
3.
Cody Mumma - Fort Lupton, CO
|
4.
Ira Dickinson - Rock Springs, WY
|
5.
Jacob Sterkel - Brighton, CO
|
3. Sat, July 18 2020, 6:30 PM 1.
Jimmy Griffin - Lennon, MI
|
2.
Eric Logan - Toponas, CO
|
3.
Hadley Jackson - La Junta, CO
|
4.
Brady Buum - Fort Lupton, CO
|
|
Team Penning - 0
Team Roping - 24
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0
|