Bareback - 6
|
2. Sat, July 27 2019, 7:00 PM 1.
Braeden Ross - Almont, CO
|
2.
Chase Vossler - Cheyenne, WY
|
3.
Keenan Hayes - Hayden, CO
|
4.
Tucker Depew - Hayden, CO
|
5.
Kory Hart - Bloomfield, NM
|
6.
Tyler Ferguson - Bennett, CO
|
|
Barrel Racing - 21
|
1S. Sat, July 27 2019, 8:00 AM 1.
Jody Sheffield - Delta, CO
|
2.
Mandy Rush - Grand Junction, CO
|
3.
Peyton Crowder - Ft Lupton, CO
|
4.
Brittaney Cordova - Fruita, CO
|
5.
Sami Sweeney - Fort Lupton, CO
|
6.
Amber Moore - Nucla, CO
|
7.
Anna Barker - Montrose, CO
|
8.
Mika Tozer - Cortez, CO
|
9.
Harlie Williams - Norwood, CO
|
10.
Lorie Diodosio - Fowler, CO
|
11.
Teresa Jessop - Peyton, CO
|
12.
Stormi Titman - Mancus, CO
|
2. Sat, July 27 2019, 7:00 PM 1.
Jackie Kragel - Montrose, CO
|
2.
Janelle Reetz - Avondale, CO
|
3.
Trudy Petersen - Clifton, CO
|
4.
Robyn Mason - Pueblo West, CO
|
5.
Taylor Bingham - Delta, CO
|
6.
Ashtyn Carlson - Grand Junction, CO
|
7.
Amanda Kinterknecht - Olathe, CO
|
8.
Shianne Taylor - Montrose, CO
|
9.
Hannah Elwood - Eloy, AZ
|
|
Bull Riding - 14
|
2. Sat, July 27 2019, 7:00 PM 1.
Cody Tesch - Berthoud, CO
|
2.
Taylor Starnes - Calhan, CO
|
3.
Ryan Duensing - Rocky Ford, CO
|
4.
Wyatt Joseph - Eaton, CO
|
5.
Tyler Kippes - Eaton, CO
|
6.
Kelton Smedley - Lakewood, CO
|
7.
Braeden Ross - Almont, CO
|
8.
Keenan Hayes - Hayden, CO
|
9.
Nathaniel Hoey - Montrose, CO
|
10.
Christopher McKenna - Walsenburg, CO
|
11.
Daniel Lambright - Divide, CO
|
12.
Wyatt Johnson - Fruita, CO
|
13.
Tanner Fry - Canon City, CO
|
14.
Wyatt Hamilton - Olathe, CO
|
|
Calf Roping - 16
|
1S. Sat, July 27 2019, 8:00 AM 1.
Rusty Vansoelen - Weatherford, TX
|
2.
Luke Jeffries - Florence, AZ
|
3.
Derek Runyan - Florence, AZ
|
4.
Tristan Mahoney - Florence, AZ
|
5.
Kyle Belew - La Junta, CO
|
6.
Darnell Johnson - Fowler, CO
|
7.
Hardy Tozer - Cortez, CO
|
8.
Chadron Coffield - Yuma, CO
|
9.
Taylor Smith - Hobbs, NM
|
10.
Travis Lewis - Idalou, TX
|
11.
Wes Mack - Raton, NM
|
12.
Jase Staudt - Nathrop, CO
|
13.
Trent Vernon - Maybell, CO
|
14.
Brian (j) Gillen - Elizabeth, CO
|
2. Sat, July 27 2019, 7:00 PM 1.
Don Scanga - Pueblo West, CO
|
2.
Bryce Grant - Fruita, CO
|
|
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 23
|
1S. Sat, July 27 2019, 8:00 AM 1.
Bathanie Shofner - La Cruces, NM
|
2.
Kelsey Jeffries - Florence, AZ
|
3.
Kyra Conner - Olathe, CO
|
4.
Stormi Titman - Mancus, CO
|
5.
Kayse Mahoney - Florence, AZ
|
6.
Hayley Dalton-Estes - Las Vegas, NV
|
7.
Sarah Morrissey - Ephrata, WA
|
8.
Karly Benzie - Ft Collins, CO
|
9.
Kerby Anderson - Grover, CO
|
10.
Amber Moore - Nucla, CO
|
11.
Nicole Baggarley - Las Cruces, NM
|
12.
Dara Belew - La Junta, CO
|
13.
Erin Johnson - Fowler, CO
|
14.
Harlie Williams - Norwood, CO
|
15.
Teresa Brevik - Farmington, NM
|
16.
Willow Nicholas - Baggs, WY
|
17.
Kaitlin Gustave - Ft Lupton, CO
|
18.
Teisha Coffield - Yuma, CO
|
2. Sat, July 27 2019, 7:00 PM 1.
Haillie Taylor - Delta, CO
|
2.
Connie Harris - Pueblo, CO
|
3.
Shelby Dines - Toponas, CO
|
4.
Shai Schaefer - Torrington, WY
|
5.
Tricia Mackey - Monte Vista, CO
|
|
Mixed Team Roping - 15
Saddle Bronc - 5
|
2. Sat, July 27 2019, 7:00 PM 1.
Denton Ward - Laramie, WY
|
2.
Lane Hines - Centennial, CO
|
3.
Nick Chew - Maybell, CO
|
4.
Perry Forster - Craig, CO
|
5.
Casey Guerrieri - Gunnison, CO
|
|
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 11
|
1S. Sat, July 27 2019, 8:00 AM 1.
Hadley Jackson - La Junta, CO
|
2.
Tylor Bond - Avondale, CO
|
3.
Brady Buum - Fort Lupton, CO
|
4.
Buck Rinehart - Bennett, CO
|
5.
Blare Romsa - Laramie, WY
|
6.
Tait Kvistad - Kersey, CO
|
7.
Ty Everson - Laramie, CO
|
8.
Daniel Joos - La Junta, CO
|
9.
Chadron Coffield - Yuma, CO
|
2. Sat, July 27 2019, 7:00 PM 1.
Jered Kusal - Clifton, CO
|
2.
Rick Petersen - Clifton, CO
|
|
Team Penning - 0
Team Roping - 19
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0
|