Bareback - 7
|
1. Fri, May 03 2019, 7:00 PM 1.
Bailey Lonnberg - Brighton, CO
|
2.
Keenan Hayes - Hayden, CO
|
3.
Jayce Harrison - Pierce, CO
|
4.
Kory Hart - Bloomfield, NM
|
3. Sat, May 04 2019, 7:00 PM 1.
Bobby Reynolds - Pueblo, CO
|
2.
Chance Ogden - Laramie, WY
|
3.
Kohlton Anderson - Thorton, CO
|
|
Barrel Racing - 40
|
1. Fri, May 03 2019, 7:00 PM 1.
Kellie Goad - Penrose, CO
|
2.
Brenda McMahan - Divide, CO
|
3.
Elle Eagles - Center, CO
|
4.
Zoey Kunkel - Pueblo, CO
|
5.
Rebecca Schattinger - Franktown, CO
|
6.
Harlie Williams - Norwood, CO
|
7.
Cynthia Heitmann - Calhan, CO
|
8.
Sara Wilson - Limon, CO
|
9.
Marie Stephenson - Aravada, CO
|
10.
Sami Sweeney - Fort Lupton, CO
|
11.
Robyn Mason - Pueblo West, CO
|
12.
Alyssa Loflin - Florence, CO
|
2S. Sat, May 04 2019, 9:00 AM 1.
Tanaye Carroll-Maez - Monte Vista, CO
|
2.
C. J. Vondette - Rifle, CO
|
3.
Heather Colletti - Peyton, CO
|
4.
Trudy Petersen - Clifton, CO
|
5.
Kelley Schnaufer - Pueblo, CO
|
6.
Christina Munster - Calhan, CO
|
7.
Myra Master - Erie, CO
|
8.
Cindy Thompson - Pueblo, CO
|
9.
Gina Burns - Salida, CO
|
10.
Lorie Diodosio - Fowler, CO
|
11.
Emily Masters - Erie, CO
|
12.
Hope Bondurant - Coalbale, CO
|
13.
Stephanie Murphy - Berthoud, CO
|
14.
Lola Reisdorfer - Cheyenne, WY
|
15.
Nayah Murphy - Berthoud, CO
|
16.
Ava Zonneveld - Berthoud, CO
|
3. Sat, May 04 2019, 7:00 PM 1.
Savannah Roberts - Colorado Springs, CO
|
2.
Tammi Francis - Penrose, CO
|
3.
Samantha Jackson - La Junta, CO
|
4.
Jerica Huscher - Avondale, CO
|
5.
Nicole Waggoner - Pueblo West, CO
|
6.
Aleeyah Roberts - Colorado Springs, CO
|
7.
Connie Wyatt - Hotchkiss, CO
|
8.
Kezia Goebel - Penrose, CO
|
9.
Samantha McKinght - Pueblo, CO
|
10.
Peyton Crowder - Ft Lupton, CO
|
11.
Carol Ruggieri - Pueblo, CO
|
12.
Sage Garcia - Pueblo, CO
|
|
Bull Riding - 29
|
1. Fri, May 03 2019, 7:00 PM 1.
Taylor Wood - Denver, CO
|
2.
Tucker Gately - Collbran, CO
|
3.
Ty Pinnt - Craig, CO
|
4.
Theodore Glasmann - Mead, CO
|
5.
Titus Adams - Greeley, CO
|
6.
Dave Mainus - Colby, KS
|
7.
Jake Steffenson - Penrose, CO
|
8.
Jaren Sturgis - Loveland, CO
|
9.
Taylor Starnes - Calhan, CO
|
10.
Kyle Gardner - Kersey, CO
|
11.
Kelton Smedley - Lakewood, CO
|
12.
Keenan Hayes - Hayden, CO
|
13.
Tanner Fry - Canon City, CO
|
14.
Chance Stone - Florence, CO
|
3. Sat, May 04 2019, 7:00 PM 1.
Charlie Hayes - Colorado Springs, CO
|
2.
Tyler Kippes - Eaton, CO
|
3.
Travis Wheeler - Parker, CO
|
4.
Patrick Sisneros - Colorado Springs, CO
|
5.
David Freilino - Gardner, CO
|
6.
Riley Fall - Wetmore, CO
|
7.
Wyatt Joseph - Eaton, CO
|
8.
Arles Hernadez - Clifton, CO
|
9.
Lakota Goebel - Penrose, CO
|
10.
Kj Stevens - Pueblo, CO
|
11.
Michael Kerr - Buena Vista, CO
|
12.
Cyler Doremus - Eaton, CO
|
13.
Justin Chaparro - Pueblo, CO
|
14.
Cory Price - Calhan, CO
|
15.
Robert Lancaster - Canon City, CO
|
|
Calf Roping - 15
|
1. Fri, May 03 2019, 7:00 PM 1.
Ryan Canty - Sanford, CO
|
2.
Brian Venn - Kersey, CO
|
3.
Devon Burris - Windsor, CO
|
4.
Ryan Belew - La Junta, CO
|
5.
Brice Ingo - Boone, CO
|
2S. Sat, May 04 2019, 9:00 AM 1.
Lane Baker - Penrose, CO
|
2.
Ricky Lambert - Wiggins, CO
|
3.
Joe Colletti - Peyton, CO
|
4.
Wes Mack - Raton, NM
|
3. Sat, May 04 2019, 7:00 PM 1.
Brandon Neugebauer - La Junta, CO
|
2.
Don Scanga - Pueblo West, CO
|
3.
Darius Mandel - Burns, WY
|
4.
Clayton Kent - Pueblo, CO
|
5.
Jase Staudt - Nathrop, CO
|
6.
Tyler Boxleitner - Loveland, CO
|
|
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 16
|
1. Fri, May 03 2019, 7:00 PM 1.
Elle Eagles - Center, CO
|
2.
Teisha Coffield - Yuma, CO
|
3.
Tricia Mackey - Monte Vista, CO
|
4.
Tymber Taylor - Buffalo, WY
|
5.
Chelsie Cranson - Fowler, CO
|
6.
Megan Morrison - Windsor, CO
|
7.
Harlie Williams - Norwood, CO
|
2S. Sat, May 04 2019, 9:00 AM 1.
Sheigh Pollock - Ignacio, CO
|
2.
Shai Schaefer - Torrington, WY
|
3.
Tanaye Carroll-Maez - Monte Vista, CO
|
4.
Jessica Mosher - Karval, CO
|
5.
Connie Harris - Pueblo, CO
|
3. Sat, May 04 2019, 7:00 PM 1.
Kacey Clark - Laramie, WY
|
2.
Karly Benzie - Fort Collins, CO
|
3.
Sherry Celsy - Kiowa, CO
|
4.
Shelby Dines - Toponas, CO
|
|
Mixed Team Roping - 14
Saddle Bronc - 7
|
1. Fri, May 03 2019, 7:00 PM 1.
Jay Harrison - Pierce, CO
|
2.
Montana Barlow - Rock Point, AZ
|
3.
Everett Loftus - Greeley, CO
|
4.
Tyler Beebe - Rocky Ford, CO
|
3. Sat, May 04 2019, 7:00 PM 1.
Andrew Schneider - Stephenville, TX
|
2.
Denton Ward - Laramie, WY
|
3.
Hayden Petsch - Meriden, WY
|
|
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 16
|
1. Fri, May 03 2019, 7:00 PM 1.
Tylor Bond - Avondale, CO
|
2.
Justin Barhite - Penrose, CO
|
3.
Gage Hesse - Prospect Valley, CO
|
4.
Chisum Docheff - Longmont, CO
|
5.
Brady Buum - Fort Lupton, CO
|
6.
Tuff Gibson - La Junta, CO
|
2S. Sat, May 04 2019, 9:00 AM 1.
Ricky Petersen - Clifton, CO
|
2.
Jace Kurfiss - Penrose, CO
|
3.
Ryan Hinton - Pueblo West, CO
|
3. Sat, May 04 2019, 7:00 PM 1.
Jake Fulton - Valentine, NE
|
2.
Hadley Jackson - La Junta, CO
|
3.
Daniel Joos - La Junta, CO
|
4.
Eric Logan - Toponas, CO
|
5.
Buck Rinehart - Bennett, CO
|
6.
Kyle Francis - Penrose, CO
|
7.
Tait Kvistad - Kersey, CO
|
|
Team Penning - 0
Team Roping - 20
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0
|