Bareback - 2
|
1. Fri, August 17 2018, 7:00 PM 1.
David Streweler - Brighton, CO
|
3. Sat, August 18 2018, 1:00 PM 1.
Kohlton Anderson - Nederland, CO
|
|
Barrel Racing - 27
|
1. Fri, August 17 2018, 7:00 PM 1.
Jenna Pruitt - Gering, NE
|
2.
Gina Burns - Salida, CO
|
3.
Tori Cooper - Brighton, CO
|
4.
Suzanne Schlieker - Ft Lupton, CO
|
5.
Lorie Diodosio - Fowler, CO
|
6.
Brenda McMahan - Divide, CO
|
7.
Nicole Waggoner - Pueblo West, CO
|
8.
Dolly Diodosio - Fowler, CO
|
9.
Elena Pinckard - Pueblo, CO
|
10.
Zoey Kunkel - Pueblo, CO
|
11.
Jessi Peek - La Junta, CO
|
2S. Sat, August 18 2018, 8:00 AM 1.
Samantha Hartung - Penrose, CO
|
2.
Tanaye Carroll-Maez - Center, CO
|
3.
Amanda Freese - Calhan, CO
|
4.
Taylor Robson - Pueblo, CO
|
5.
Dacey Corsentino - Fowler, CO
|
3. Sat, August 18 2018, 1:00 PM 1.
Carol Ruggieri - Pueblo, CO
|
2.
Katie Jolly - Deer Trail, CO
|
3.
Kelly Yates - Pueblo, CO
|
4.
Jerica Huscher - Avondale, CO
|
5.
Grace-Ann Walker - Calhan, CO
|
6.
Kelley Schnaufer - Pueblo, CO
|
7.
Rebecca Schattinger - Franktown, CO
|
8.
Cassidy Dreisziger - Parker, CO
|
9.
Keely Smith - Wetmore, CO
|
10.
Robyn Mason - Pueblo West, CO
|
11.
Teresa Willey - Rocky Ford, CO
|
|
Bull Riding - 17
|
1. Fri, August 17 2018, 7:00 PM 1.
Lane Hines - Ft Lupton, CO
|
2.
Quinten Hayden - Fruita, CO
|
3.
Nick Cooley - Loveland, CO
|
4.
Clay Mattarocci - Pueblo, CO
|
5.
Phillip Whiteman - La Junta, CO
|
6.
Colton Kent - Pueblo, CO
|
7.
Chris Bushaw - Fruita, CO
|
8.
Christian Ptolemy - La Junta, CO
|
3. Sat, August 18 2018, 1:00 PM 1.
Lakota Goebel - Penrose, CO
|
2.
Jacob Odell - Briggsdale, CO
|
3.
Colter White - Tyrone, OK
|
4.
Cody Tesch - Berthoud, CO
|
5.
Titus Adams - Briggsdale, CO
|
6.
Marco Diaz - Tuscon, AZ
|
7.
Tyler Springer - Cheraw, CO
|
8.
Denton Dietrich - Rocky Ford, CO
|
9.
Caleb Crandall - Ordway, CO
|
|
Calf Roping - 24
|
1. Fri, August 17 2018, 7:00 PM 1.
Barrett Schlieker - Ft Lupton, CO
|
2.
Zaine Mikita - Byers, CO
|
3.
Austin Huwa - Roggen, CO
|
4.
Hunter Reaume - Carbondale, CO
|
5.
Jd Draper - Oakley, KS
|
6.
Quade Hiatt - Canyon, TX
|
7.
Jabin Rice - Hobbs, NM
|
8.
Tyler Mattarocci - Pueblo, CO
|
9.
Don Scanga - Pueblo West, CO
|
10.
Devon Burris - Queen Creek, AZ
|
11.
Tyler Boxleitner - Loveland, CO
|
2S. Sat, August 18 2018, 8:00 AM 1.
Jace Roselle - Greeley, CO
|
2.
Jack Hanratty - Pueblo, CO
|
3.
Luke Meier - Goodwell, OK
|
4.
Lane Baker - Penrose, CO
|
5.
Nick Becker - Garden City, KS
|
6.
Kyle Belew - La Junta, CO
|
3. Sat, August 18 2018, 1:00 PM 1.
Brian Gillen - Elizabeth, CO
|
2.
Glenn Stuckey - Limon, CO
|
3.
Brice Ingo - Boone, CO
|
4.
Wes Mack - Raton, NM
|
5.
Darnell Johnson - Fowler, CO
|
6.
Ryan Belew - La Junta, CO
|
7.
Lucas Phillips - Selden, KS
|
|
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 32
|
1. Fri, August 17 2018, 7:00 PM 1.
Faith Hoffman - Kiowa, CO
|
2.
Elena Pinckard - Pueblo, CO
|
3.
Kacey Clark - Santa Fe, NM
|
4.
Megan Morrison - Eaton, CO
|
5.
Tacie Canfield - McClave, CO
|
6.
Taya McAdow - Ft Lupton, CO
|
7.
Ashley Terrell - Lasalle, CO
|
8.
Caroline Lukens - Golden, CO
|
9.
Krista Johnson - Peyton, CO
|
2S. Sat, August 18 2018, 8:00 AM 1.
Bailee Henderson - Dusty, NM
|
2.
Kodey Hoss - La Junta, CO
|
3.
Bailey McCaughey - Eads, CO
|
4.
Erika Chartrand - Goodwell, OK
|
5.
Jessica Mosher - Karval, CO
|
6.
Kacey Kobza - Brighton, CO
|
7.
Rylea Fabrizio - Pueblo, CO
|
8.
Lindsey Sumpter - Fowler, CO
|
9.
Cara Jolly - Deer Trail, CO
|
10.
Peyton Mentzer - Ensign, KS
|
11.
Chelsie Cranson - Fowler, CO
|
12.
Marcy Bate - Agate, CO
|
13.
Teisha Coffield - Yuma, CO
|
14.
Dara Belew - La Junta, CO
|
3. Sat, August 18 2018, 1:00 PM 1.
Brooke Smith - Penrose, CO
|
2.
Shai Schaefer - Torrington, WY
|
3.
Kori Phillips - Selden, KS
|
4.
Keely Smith - Wetmore, CO
|
5.
Katie Jolly - Deer Trail, CO
|
6.
Sherry Celsy - Kiowa, CO
|
7.
Lydia Coe - Laramie, WY
|
8.
Erin Johnson - Fowler, CO
|
9.
Debbie Fabrizio - Pueblo, CO
|
|
Mixed Team Roping - 22
Saddle Bronc - 5
|
1. Fri, August 17 2018, 7:00 PM 1.
Denton Ward - Laramie, WY
|
2.
Lane Hines - Ft Lupton, CO
|
3.
Phillip Whiteman - La Junta, CO
|
3. Sat, August 18 2018, 1:00 PM 1.
Colt Allred - Rangely, CO
|
2.
Tyler Beebe - La Junta, CO
|
|
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 22
|
1. Fri, August 17 2018, 7:00 PM 1.
Jacob Sterkel - Brighton, CO
|
2.
Tait Kvistad - Ault, CO
|
3.
Quade Hiatt - Canyon, TX
|
4.
Jd Draper - Oakley, KS
|
2S. Sat, August 18 2018, 8:00 AM 1.
Tuff Gibson - La Junta, CO
|
2.
Trevor Haake - Grand Island, NE
|
3.
Daniel Joos - La Junta, CO
|
4.
Kyle Broce - La Junta, CO
|
5.
Hadley Jackson - La Junta, CO
|
6.
Kris Rasmussen - Riverdale, NE
|
7.
Kyle Van Doren - St John, KS
|
8.
Jacob Ritz - Preston, KS
|
9.
Tyler Murray - McCook, NE
|
10.
Colt Honey - La Junta, CO
|
11.
Chad Vancampen - McCook, NE
|
3. Sat, August 18 2018, 1:00 PM 1.
Buck Rinehart - Bennett, CO
|
2.
Brady Buum - Fort Lupton, CO
|
3.
Bill Claunch - Monte Vista, CO
|
4.
Kelby Bond - Avondale, CO
|
5.
Kyle Francis - Penrose, CO
|
6.
Kyle Maez - Monte Vista, CO
|
7.
Cody Pratt - Pueblo, CO
|
|
Team Penning - 0
Team Roping - 21
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0
|