Bareback - 24
|
1. Wed, October 19 2022, 12:30 PM Open Rd 2 Perf 1 1.
Evan Betony - Tonalea, AZ
|
2.
Ryan Nez Bitsui - Chinle, AZ
|
3.
Kashton Ford - Sturgis, SD
|
4.
Jacob Todechine - Gallup, NM
|
5.
Wyatt Betony - Tonalea, AZ
|
6.
J.R. Chino - Mescalero, NM
|
7.
Lc Bb Qualifer #4 - Na, NA
|
8.
Whystle Joe - Round Rock, AZ
|
9.
Lc Bb Qualifer #3 - NA, NA
|
10.
Tyrick Wilson - Chinle, AZ
|
11.
Jhett Knight - Dupree, SD
|
12.
Cam Bruised Head - Standoff, AB
|
2. Wed, October 19 2022, 6:30 PM Open Rd 2 Perf 2 1.
Clay Ramone - Riverton, UT
|
2.
Lc Bb Qualifer #2 - NA, NA
|
3.
Cauy Betony - Tonalea, AZ
|
4.
Curly Twigg - Lethbridge, AB
|
5.
Dallas Young Pine - Calgary, AB
|
6.
Cole Puckett - Kyle, SD
|
7.
Jacoby Johns - Okeechobee, FL
|
8.
Tom Chee - Newcomb, NM
|
9.
Earl Tsosie Jr. - Indian Wells, AZ
|
10.
Kyle Charley - Lukachukai, AZ
|
11.
Lc Bb Qualifer #1 - NA, NA
|
12.
Steven Dewolfe - Buffalo Gap, SD
|
|
Barrel Racing - 33
|
1. Wed, October 19 2022, 12:30 PM Open Rd 2 Perf 1 1.
Lc Bar Qualifier #6 - Na, NA
|
2.
Deven Sells - Chinle, AZ
|
3.
Jennifer Turner - Vinita, OK
|
4.
Shantell Brewer - Dupree, SD
|
5.
Cheyenne Black Water - Cardston, AB
|
6.
Kalgary Johns - Okeechobee, FL
|
7.
Brittany Bird - Cut Bank, MT
|
8.
Missy Givens - Riverton, WY
|
9.
Graysen O'Connor - Arlee, MT
|
10.
Tiffany Teehee - Claremore, OK
|
11.
Sallye Williams - Skiatook, OK
|
12.
Jareth Curley - Ganado, AZ
|
13.
Mollie Bassett - Vinita, OK
|
14.
Lc Bar Qualifier #5 - Na, NA
|
15.
Justine Doka - Fountain Hills, AZ
|
16.
Gabriyelle Irving - Pierre, SD
|
2. Wed, October 19 2022, 6:30 PM Open Rd 2 Perf 2 1.
Lc Bar Qualifier #2 - Na, NA
|
2.
Taliyah Crook - Kingman, AZ
|
3.
Tara Seaton - Queen Creek, AZ
|
4.
Janae Devine - Cardston, AB
|
5.
Lc Bar Qualifier #1 - Na, NA
|
6.
Cayda Dodginghorse - Tsuut'Ina Nation, AB
|
7.
Malyka Muller - Peralta, NM
|
8.
Fallyn Creighton - Cardston, AB
|
9.
Karsyn Yazzie - Rough Rock, AZ
|
10.
Tyressa Labelle - Morley, AB
|
11.
Shayanne Bear - Whitewood, SK
|
12.
Claire Myers - Ponoka, AB
|
13.
Sonya Dodginghorse - Tsuu T'Ina Nation, AB
|
14.
Jannon Hale - Ganado, AZ
|
15.
Lc Bar Qualifier #3 - Na, NA
|
16.
Lc Bar Qualifier #4 - Na, NA
|
17.
Tristin Bull - Good Fish Lake, AB
|
|
Bull Riding - 25
|
1. Wed, October 19 2022, 12:30 PM Open Rd 2 Perf 1 1.
Wyatt Betony - Tonalea, AZ
|
2.
Tell Jacobs - Halliday, ND
|
3.
Cannon Cravens - Tahlequah, OK
|
4.
Lc Br Qualifier #2 - Na, NA
|
5.
O'Dey Tom - Lupton, AZ
|
6.
Tell Pearman - Eagle Butte, SD
|
7.
Lc Br Qualifier #3 - Na, NA
|
8.
Cole Brewer - Dupree, SD
|
9.
Cole Reddy - Pine Ridge, SD
|
10.
Tahj Wells - Browning, MT
|
11.
Wynn Wells - Browning, MT
|
12.
Jacob Todechine - Gallup, NM
|
13.
Tyrell Harvey - Rock Point, AZ
|
2. Wed, October 19 2022, 6:30 PM Open Rd 2 Perf 2 1.
Lc Br Qualifier #1 - Na, NA
|
2.
Stran Smith - Lantry, SD
|
3.
Kobe Whitford - Cut Bank, MT
|
4.
Coy Doore - Siksika, AB
|
5.
Preston Louis - Browning, MT
|
6.
Lc Br Qualifier #4 - Na, NA
|
7.
Jaquez Antonio - Whiteriver, AZ
|
8.
Teigan Gray - Wall, SD
|
9.
Ryan Roberts - Okmulgee, OK
|
10.
Robbie Taylor - Chinle, AZ
|
11.
Brad Moreno - Kayenta, AZ
|
12.
Kaler Kirkie - Chamberland, SD
|
|
Calf Roping - 33
|
1. Wed, October 19 2022, 12:30 PM Open Rd 2 Perf 1 1.
Ty Allen Fischer - Ashland, MT
|
2.
Jesse Chase - Mandaree, ND
|
3.
Quinton Inman - Ketchum, OK
|
4.
Lc Tdr Qualifier #5 - Na, NA
|
5.
Tylen Layton - Copan, OK
|
6.
Jobe Johns - Zolfo Springs, FL
|
7.
Benny Powell - Babb, MT
|
8.
Zane Not Afraid - Lodge Grass, MT
|
9.
Nolan Conway - Cut Bank, MT
|
10.
Britt Givens - Riverton, WY
|
11.
Lc Tdr Qualifier #2 - Na, NA
|
12.
Lc Tdr Qualifier #3 - Na, NA
|
13.
Rush Hodges - Coweta, OK
|
14.
Lc Tdr Qualifier #6 - Na, NA
|
15.
Marty Watson - Box Elder, MT
|
16.
Dillon Wickum - South Heart, ND
|
2. Wed, October 19 2022, 6:30 PM Open Rd 2 Perf 2 1.
Keene Bends - Ashland, MT
|
2.
J.C. Crowley - Poplar, MT
|
3.
Ryan Cody Nez - Shiprock, NM
|
4.
Hiyo Yazzie - Brimhall, NM
|
5.
Preston Watson - Box Elder, MT
|
6.
Blair Burk - Durant, OK
|
7.
Dustin Bird - Cut Bank, MT
|
8.
Norman Mitchell - Lame Deer, MT
|
9.
Brock Belkham - Flandreau, SD
|
10.
Gerald Daye - Gallup, NM
|
11.
Lc Tdr Qualifier #1 - Na, NA
|
12.
BO Wells - Cardston, AB
|
13.
Erich Rogers - Round Rock, AZ
|
14.
Corbin Fisher - Ashland, MT
|
15.
Jaxon Clegg - Coweta, OK
|
16.
Lc Tdr Qualifier #4 - Na, NA
|
17.
Emerson Long Jr - Yatahey, NM
|
|
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 33
|
1. Wed, October 19 2022, 12:30 PM Open Rd 2 Perf 1 1.
Erin Jones - Chinle, AZ
|
2.
Bailey Bates - Tohatchi, NM
|
3.
Rayne Bruised Head - Standoff, AB
|
4.
Kaitlyn Haven - Window Rock, AZ
|
5.
Cammie Fox - Cardston, AB
|
6.
Kelci Bends - Cherry Creek, SD
|
7.
Lc Lbw Qualifier #5 - Na, NA
|
8.
Charmayne Pickens - Standoff, AB
|
9.
Justine Doka - Fountain Hills, AZ
|
10.
Courtney Small - Pryor, MT
|
11.
Kassidy Dennison - Tohatchi, NM
|
12.
Keleigh Lee - Farmington, NM
|
13.
Lc Lbw Qualifier #3 - Na, NA
|
14.
Mesa Bell - Polson, MT
|
15.
Yolanda Nez - Fountain Hills, AZ
|
16.
Sherina Singer - Winslow, AZ
|
2. Wed, October 19 2022, 6:30 PM Open Rd 2 Perf 2 1.
Kadin Jodie - Churchrock, NM
|
2.
Callie Dixon - Morley, AB
|
3.
Lc Lbw Qualifier #2 - Na, NA
|
4.
Amber Carson - Grassy Butte, ND
|
5.
D Low Show - Gilbert, AZ
|
6.
Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
|
7.
Megan Small - Busby, MT
|
8.
Mykayla Tatsey - Valier, MT
|
9.
Katelin Conway - Cut Bank, MT
|
10.
Destiny Stevens - Strathmore, AB
|
11.
Kelsey Pepion - Browning, MT
|
12.
Faith Holyan - Coyote Canyon, NM
|
13.
Mollie Bassett - Vinita, OK
|
14.
Jannon Hale - Ganado, AZ
|
15.
Lc Lbw Qualifier #4 - Na, NA
|
16.
Lc Lbw Qualifier #1 - Na, NA
|
17.
Jewel Bettelyoun - Eagle Butte, SD
|
|
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 24
|
1. Wed, October 19 2022, 12:30 PM Open Rd 2 Perf 1 1.
Jacob T Yazzie - Houck, AZ
|
2.
Jackson Ford - Sturgis, SD
|
3.
Tom Chee - Newcomb, NM
|
4.
Joe Scott Iii - Madras, OR
|
5.
Malcolm Heathershaw - Quinn, SD
|
6.
Cole Elshere - Faith, SD
|
7.
Phillip Whiteman - Busby, MT
|
8.
Tommy Whitebear - Maskwacis, AB
|
9.
Kolby Kittson - Browning, MT
|
10.
Joe Scott Jr - Madras, OR
|
11.
Kash Deal - Dupree, SD
|
12.
Justin Whiteman - Busby, MT
|
2. Wed, October 19 2022, 6:30 PM Open Rd 2 Perf 2 1.
Kordell Walker - Elmo, MT
|
2.
Lc Sb Qualifier #1 - NA, NA
|
3.
Leegene Barlow - Rock Point, AZ
|
4.
Lc Sb Qualifier #3 - Na, NA
|
5.
Jeremy Meeks - Scenic, SD
|
6.
Stade Riggs - Tuba City, AZ
|
7.
Cash Wilson - Wall, SD
|
8.
Robert Burbank - Gallup, NM
|
9.
Lc Sb Qualifier #4 - Na, NA
|
10.
Lc Sb Qualifier #2 - Na, NA
|
11.
Alan Kole Gobert - Browning, MT
|
12.
Creighton Curley - Window Rock, AZ
|
|
Sr. Breakaway - 33
|
3. Fri, October 21 2022, 6:30 PM JR/SR Round 2 1.
Ralph Williams - Skiatook, OK
|
2.
Marvin Tolth - Farmington, NM
|
3.
Spider Ramone - Hays, MT
|
4.
Darrel Watson - Box Elder, MT
|
5.
Darcy Dixon - Morley, AB
|
6.
Elliot Benjamin - Morley, AB
|
7.
Terry Fischer - Fort Yates, ND
|
8.
Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
|
9.
Lc Srba Qualifier #1 - Na, NA
|
10.
Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM
|
11.
Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
|
12.
Frid England - Cut Bank, MT
|
13.
Hardee Skunkcap - Browning, MT
|
14.
Terry Tatsey - Browning, MT
|
15.
Lc Srba Qualifier #3 - Na, NA
|
16.
Chuck Morgan - Comanche, OK
|
17.
Lc Srba Qualifier #2 - Na, NA
|
18.
Casey Green - Coolidge, AZ
|
19.
John Pickens - Babb, MT
|
20.
John Small - Lodge Grass, MT
|
21.
Keith Tatsey - Heart Butte, MT
|
22.
Eric C. Watson - Box Elder, MT
|
23.
Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
|
24.
John Boyd Jr. - Window Rock, AZ
|
25.
Marty Jandreau - Kennebec, SD
|
26.
Troy Crawler - Morley, AB
|
27.
Robie Inman - Ketchum, OK
|
28.
Garry Harrison - Chinle, AZ
|
29.
Carl Begay - Leupp, AZ
|
30.
Lc Srba Qualifier #5 - Na, NA
|
31.
Lc Srba Qualifier #6 - Na, NA
|
32.
Lc Srba Qualifier #4 - Na, NA
|
33.
Sam Bird - Cut Bank, MT
|
|
Steer Wrestling - 33
|
1. Wed, October 19 2022, 12:30 PM Open Rd 2 Perf 1 1.
Lc Sw Qualifier #3 - Na, NA
|
2.
Lc Sw Qualifier #2 - Na, NA
|
3.
Rowdy Benson - Morristown, SD
|
4.
Lc Sw Qualifier #6 - Na, NA
|
5.
Tyler John Byrne - Martin, SD
|
6.
Tuck Johnson - Browning, MT
|
7.
Ty Allen Fischer - Ashland, MT
|
8.
Otys Little Mustache - Brocket, AB
|
9.
Greg Louis - Browning, MT
|
10.
Wacey Real Bird - Garryowen, MT
|
11.
Shane Day Chief - Standoff, AB
|
12.
Jared Pino - Crownpoint, NM
|
13.
Arlan Minue - Warner, AB
|
14.
Quinton Inman - Ketchum, OK
|
15.
Hiyo Yazzie - Brimhall, NM
|
16.
Bart Holloway - Siksika, AB
|
2. Wed, October 19 2022, 6:30 PM Open Rd 2 Perf 2 1.
Lc Sw Qualifier #4 - Na, NA
|
2.
Dakota Giesbrecht - Standoff, AB
|
3.
Lyman Colliflower - Eagle Butte, SD
|
4.
Nolan Conway - Cut Bank, MT
|
5.
Jim Stevens - Strathmore, AB
|
6.
Matt Jodie - Churchrock, NM
|
7.
Kash Shade - Lethbridge, AB
|
8.
Keenan Crane - Cardston, AB
|
9.
Rooster Yazzie - Brimhall, NM
|
10.
Bridger Amiotte - Wall, SD
|
11.
Phillip Sutherland - Box Elder, MT
|
12.
Lc Sw Qualifier #5 - NA, NA
|
13.
Trevin Fox - Browning, MT
|
14.
Michael Bates - Tohatchi, NM
|
15.
Colby Stufflebean - McAlester, OK
|
16.
Brandon Lynch - Chinle, AZ
|
17.
Lc Sw Qualifier #1 - Na, NA
|
|
Team Penning - 0
Team Roping - 33
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 21
|
3. Fri, October 21 2022, 6:30 PM JR/SR Round 2 1.
Kyler Notah - Sheepsprings, NM
|
2.
Bre'Zhon Paul Spang - Busby, MT
|
3.
Kody Lafrance - Crow Agency, MT
|
4.
Chase Blue - Browning, MT
|
5.
Noah Calf Robe - Lethbridge, AB
|
6.
Colby Segay - Window Rock, AZ
|
7.
Noah Gonzales - Edgewood, NM
|
8.
Wynn Lawrence - White Horse, SD
|
9.
Elijah High Hawk - Billings, MT
|
10.
Nate Tsosie - Billings, MT
|
11.
Tahj Wells - Browning, MT
|
12.
Royd Billie - Winslow, AZ
|
13.
Cordarrell Henry - Ft. Apache, AZ
|
14.
Rio Luger - Lame Deer, MT
|
15.
Ryder Jackson - Goodfish Lake, AB
|
16.
Kolt Tom - Lupton, AZ
|
17.
Tyren Stewart - Crow Agency, MT
|
18.
Rowdy Martin - Hayes, SD
|
19.
Biddy Deschine - Tonalea, AZ
|
20.
Curtis Pretty On Top - Hardin, MT
|
21.
Hazin Schmidt - White River, SD
|
|
Jr. Breakaway - 33
|
3. Fri, October 21 2022, 6:30 PM JR/SR Round 2 1.
Kayden Stevenson - Crownpoint, NM
|
2.
Leela Pepion - Browning, MT
|
3.
Martin Watson - Box Elder, MT
|
4.
Lc Jrba Qualifier #1 - Na, NA
|
5.
Lc Jrba Qualifier #2 - Na, NA
|
6.
KC Sandoval - Yahtahey, NM
|
7.
Hayes Caboni - Kayenta, AZ
|
8.
Lc Jrba Qualifier #4 - Na, NA
|
9.
Kale Ereaux - Hays, MT
|
10.
Curtis Pretty On Top - Hardin, MT
|
11.
Lc Jrba Qualifier #3 - Na, NA
|
12.
Lc Jrba Qualifier #5 - Na, NA
|
13.
Colby Segay - Window Rock, AZ
|
14.
Aarianna Henry - Box Elder, MT
|
15.
Jett Turner - Vinita, OK
|
16.
Rhegan Shade - Lethbridge, AB
|
17.
Kennedy Phillips - Durant, OK
|
18.
Lc Jrba Qualifier #6 - Na, NA
|
19.
Mervin Whitford, Jr - Box Elder, MT
|
20.
Daylan Nez - Winslow, AZ
|
21.
William Waln - Martin, SD
|
22.
Hazin Schmidt - White River, SD
|
23.
Checotah Many Grey Horses - Cardston, AB
|
24.
Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
|
25.
Janae Wagner - Crownpoint, NM
|
26.
Clayton Three Irons - St Xavier, MT
|
27.
McKail Williams - Holbrook, AZ
|
28.
Rosie Ben - Peridot, AZ
|
29.
Kayen Armajo - Lodge Grass, MT
|
30.
Aaric Begay - Tsaile, AZ
|
31.
Tanner Not Afraid - Lame Deer, MT
|
32.
Brooke Fox - Cardston, AB
|
33.
Kaley Conway - Wickenberg, AZ
|
|
Jr. Barrel Racing - 33
|
3. Fri, October 21 2022, 6:30 PM JR/SR Round 2 1.
Maddey Clary - Ronan, MT
|
2.
Checotah Many Grey Horses - Cardston, AB
|
3.
Karsyn Yazzie - Rough Rock, AZ
|
4.
Tommie Kay Martin - Hayes, SD
|
5.
Brooke Fox - Cardston, AB
|
6.
Jernie Roper - Oktaha, OK
|
7.
Adessa Kinlecheenie - Winslow, AZ
|
8.
Tedra Leonard - Ganado, AZ
|
9.
Cayda Dodginghorse - Tsuut'Ina Nation, AB
|
10.
Kayden Caboni - Kayenta, AZ
|
11.
Lc Jrbar Qualifier #6 - NA, NA
|
12.
Kaley Conway - Wickenberg, AZ
|
13.
Addison Conway - Cut Bank, MT
|
14.
Julie Ann Weaver - Vinita, OK
|
15.
Lc Jrbar Qualifier #2 - NA, NA
|
16.
Kali Young - Dupree, SD
|
17.
Lc Jrbar Qualifier #1 - NA, NA
|
18.
Baylee O'Leary - Colcord, OK
|
19.
Bailey Nelson - Hardin, MT
|
20.
Jo Jo Fischer - Manderson, SD
|
21.
Kelsey Dictson - Mescalero, NM
|
22.
Shonto Henio - Ganado, AZ
|
23.
Lc Jrbar Qualifier #5 - NA, NA
|
24.
Graysen O'Connor - Arlee, MT
|
25.
Lc Jrbar Qualifier #4 - NA, NA
|
26.
Delaney Rose Fisher - Ashland, MT
|
27.
Hadley Not Afraid - Hays, MT
|
28.
Gabriyelle Irving - Pierre, SD
|
29.
Memphis Dodginghorse - Calgary, AB
|
30.
Aarianna Henry - Box Elder, MT
|
31.
Lc Jrbar Qualifier #3 - NA, NA
|
32.
Taliyah Crook - Kingman, AZ
|
33.
Rhegan Shade - Lethbridge, AB
|
|
SRTR - 33
Steer Roping - 0
|