Oelrichs, SD 9/10
Bareback - 0
Barrel Racing - 16
2. Sat, September 10 2022, 1:00 PM
1.
Jenna Humble - Oshoto, WY
2. Kelsey Lensegrav - Interior, SD
3. Katie Hostutler - Midland, SD
4. Piper Cordes - Wall, SD
5. Heather Bosse - Cogswell, ND
6. Becky Barry - Belle Fourche, SD
7. Katie Dibbern - Interior, SD
8. Wanda Brown - Edgemont, SD
9. Sierra Lee - Rhame, ND
3S. Sat, September 10 2022, 4:00 PM
1.
Britta Thiel - Belle Fourche, SD
2. Karissa Rayhill - Torrington, WY
3. Chantel Kolb - Belle Fourche, SD
4. Griffin Grooms - Oglala, SD
5. Bridget Johnson - Belle Fourche, SD
6. Layni Stevens - St. Lawrence, SD
7. Sherri Knippling - Chamberlain, SD
Bull Riding - 0
Calf Roping - 12
2. Sat, September 10 2022, 1:00 PM
1.
Cooper Deveraux - Newcastle, WY
2. Matt Peters - Hot Springs, SD
3. Sterling Lee - Rhame, ND
4. Jake Deveraux - Newcastle, WY
5. Brayden Price - Faith, SD
6. Tanner Fite - Hermosa, SD
7. Tegan Fite - Hermosa, SD
3S. Sat, September 10 2022, 4:00 PM
1.
Tyler Thiel - Belle Fourche, SD
2. Winston Brown - Piedmont, SD
3. Cole Robinson - Moorcroft, WY
4. Chandler Comfort - St. Onge, SD
5. Troy Wilcox - Red Owl, SD
Goat Tying - 9
2. Sat, September 10 2022, 1:00 PM
1.
Kelsey Lensegrav - Interior, SD
2. Jacey Hupp - Huron, SD
3S. Sat, September 10 2022, 4:00 PM
1.
Layni Stevens - St. Lawrence, SD
2. Karissa Rayhill - Torrington, WY
3. Tanegai Zilverberg - Holabird, SD
4. Tierney Breen - Woonsocket, SD
5. Jessica Woodward - Custer, SD
6. Brenlee Logan - Rock Springs, WY
7. Staheli Adams - Gillette, WY
Ladies Breakaway - 35
2. Sat, September 10 2022, 1:00 PM
1.
Kelsey Lensegrav - Interior, SD
2. Brenda White - Oelrichs, SD
3. Jaicee Williams - Hermosa, SD
4. Sierra Lee - Rhame, ND
5. Jacey Hupp - Huron, SD
6. Josie Mousel - Colman, SD
7. Meza Ham - Shadehill, SD
8. Sadie Podzimek - Ludlow, SD
9. Kallie Carey - Wall, SD
10. Sidney Peters - Hot Springs, SD
3S. Sat, September 10 2022, 4:00 PM
1.
Wraylee Brown - Piedmont, SD
2. Jaelyn Wendt - Newell, SD
3. Tanegai Zilverberg - Holabird, SD
4. Whitney Knippling - Whitewood, SD
5. Bailey Wickre - Platte, SD
6. Karissa Rayhill - Torrington, WY
7. Devin Robinson - Moorcroft, WY
8. Amy Johnson - Reva, SD
9. Courtney Dahlgren - Timber Lake, SD
10. Lacey Hewitt - Whitewood, SD
11. Jennifer Gale - Humboldt, SD
12. Kaycee Werdel - Chadron, NE
13. Brenlee Logan - Rock Springs, WY
14. Lacy Daton - Woonsocket, SD
15. Shayla Howell - Belle Fourche, SD
16. Chantel Kolb - Belle Fourche, SD
17. Kaycee Moody - Buffalo, SD
18. Jessica Woodward - Custer, SD
19. Wregan Brown - Piedmont, SD
20. Genevieve George - Nunn, CO
21. Griffin Grooms - Oglala, SD
22. Sara Montgomery - Warden, MT
23. Tierney Breen - Woonsocket, SD
24. Kayla Olson - Chadron, NE
25. Layni Stevens - St. Lawrence, SD
Mixed Team Roping - 20
2. Sat, September 10 2022, 1:00 PM
1.
Brenda White - Oelrichs, SD & Dan Lindsay - Chadron, NE
2. Jacey Hupp - Huron, SD & Shawn Ruland - Wall, SD
3. Arlie Hulm - Spearfish, SD & Roxanna Clawson - Scotia, NE
4. Donelle Cobb - Red Owl, SD & Clint Cobb - Red Owl, SD
3S. Sat, September 10 2022, 4:00 PM
1.
Karissa Rayhill - Torrington, WY & Brock Gotschall - Torrington, WY
2. Kayla Olson - Chadron, NE & Brad Olson - Chadron, NE
3. Layni Stevens - St. Lawrence, SD & Brayden Price - Faith, SD
4. Tanegai Zilverberg - Holabird, SD & Daine Mcnenny - Sturgis, SD
5. Kaycee Moody - Buffalo, SD & Tommy Crane - Whitewood, SD
6. Ashly Price - Faith, SD & Bobby Harris - Highmore, SD
7. Amy Johnson - Reva, SD & Paul Tierney - Oral, SD
8. Alex Hale - Union Center, SD & Tee Hale - Union Center, SD
9. Whitney Knippling - Whitewood, SD & Allen Auer - Whitewood, SD
10. Devin Robinson - Moorcroft, WY & Cole Robinson - Moorcroft, WY
11. Jennifer Gale - Humboldt, SD & Chuck Nelson - Hartford, SD
12. Lindsey O'Keefe - Belle Fourche, SD & Levi O'Keefe - Belle Fourche, SD
13. Chantel Kolb - Belle Fourche, SD & Nevada Berquist - Belle Fourche, SD
14. Tanielle Arneson - Enning, SD & Chandler Comfort - St. Onge, SD
15. Guy Howell - Belle Fourche, SD & Shayla Howell - Belle Fourche, SD
16. Melissa Wilcox - Red Owl, SD & Brett Wilcox - Red Owl, SD
Saddle Bronc - 3
2. Sat, September 10 2022, 1:00 PM
1.
Traden Lockwood - Hermosa, SD
2. Clay Longbrake - Howes, SD
3. Easton West - New Underwood, SD
Sr. Breakaway - 19
2. Sat, September 10 2022, 1:00 PM
1.
Darren Lammers - Chancellor, SD
2. Shawn Ruland - Wall, SD
3. Bogie Webb - Volin, SD
4. Blaine Carey - Huron, SD
5. Darrell Barry - Belle Fourche, SD
6. Shawn Carey - Huron, SD
7. Kirk Ford - Sturgis, SD
8. Arlie Hulm - Spearfish, SD
9. Lynn Williams - Faith, SD
10. Spencer Cordes - Wall, SD
3S. Sat, September 10 2022, 4:00 PM
1.
Lyle Wilcox - Red Owl, SD
2. Glen Hostutler - Midland, SD
3. Barry Knippling - Chamberlain, SD
4. Guy Howell - Belle Fourche, SD
5. Brad Olson - Chadron, NE
6. Tim Nelson - Midland, SD
7. Chuck Hamlin - Highmore, SD
8. Chuck Nelson - Hartford, SD
9. Dean Moncur - Piedmont, SD
Steer Wrestling - 12
2. Sat, September 10 2022, 1:00 PM
1.
Cass Lytle - Quinn, SD
2. Trig Olson - Prairie City, SD
3. Sterling Lee - Rhame, ND
4. Tate Petrak - Martin, SD
5. Carson Good - Long Valley, SD
6. Denton Good - Long Valley, SD
7. Seth Shorb - Hermosa, SD
8. Tegun Spring - Enning, SD
3S. Sat, September 10 2022, 4:00 PM
1.
Clint Nelson - Philip, SD
2. Brett Wilcox - Red Owl, SD
3. Dean Moncur - Piedmont, SD
4. Joe Ross - Rosebud, SD
Team Penning - 8
1TP. Sat, September 10 2022, 12:00 PM
1.
Tom Jones - Sioux Falls, SD & Jennifer Gale - Humboldt, SD & Darren Lammers -
2. Lindsay Borgmann Zobrist - Mt. Vernon, SD & Paul Borgmann - White Lake, SD & Collin Borgmann -
3. Kerry Horn - Tripp, SD & Randy Olson - Harrisburg, SD & David Horn -
4. Terry Trower - Wentworth, SD & Bogie Webb - Volin, SD & Teresa Mead -
5. Jim Dunkelberger - Sioux Falls, SD & Bryan Runge - Tea, SD & Terry Pollard -
6. Doni Zeller - Reliance, SD & Wally Bakke - Irene, SD & Lennie Steffen -
7. Kelsey Wilde - Sioux Falls, SD & Leory Geiken - Lennox, SD & Tara Thompson -
8. Jay Reurink - Colton, SD & Robert Runge - Davis, SD & Katie Pollard -
Team Roping - 22
2. Sat, September 10 2022, 1:00 PM
1.
Tucker McDaniel - Midland, SD & Clint Cobb - Red Owl, SD
2. Denton Good - Long Valley, SD & Tate Petrak - Martin, SD
3. Jake Deveraux - Newcastle, WY & Brayden Price - Faith, SD
4. Payton Pirrung - Hartford, SD & Wade Monnens - Hulett, WY
5. Cooper West - Philip, SD & Easton West - New Underwood, SD
6. Arlie Hulm - Spearfish, SD & Skyler Hulm - Belle Fourche, SD
7. Matt Peters - Hot Springs, SD & Shawn Ruland - Wall, SD
8. Tegan Fite - Hermosa, SD & Tanner Fite - Hermosa, SD
9. Tel Schaack - Edgemont, SD & Rory Brown - Edgemont, SD
3S. Sat, September 10 2022, 4:00 PM
1.
Jared Lemmon - Torrington, WY & Bryan Lemmon - Torrington, WY
2. Joe Ross - Rosebud, SD & Clint Nelson - Philip, SD
3. Scott White - Oelrichs, SD & Ora Taton - Rapid City, SD
4. Levi O'Keefe - Belle Fourche, SD & Tanner Mcinerney - Alzada, MT
5. Barry Knippling - Chamberlain, SD & Glen Hostutler - Midland, SD
6. Tyrell Moody - Buffalo, SD & Tommy Crane - Whitewood, SD
7. Guy Howell - Belle Fourche, SD & Bobby Harris - Highmore, SD
8. Tim Nelson - Midland, SD & Daine Mcnenny - Sturgis, SD
9. Tye Hale - Red Owl, SD & Tee Hale - Union Center, SD
10. Troy Wilcox - Red Owl, SD & Brett Wilcox - Red Owl, SD
11. Trevor Olson - Mud Butte, SD & Jace Engesser - Spearfish, SD
12. Nevada Berquist - Belle Fourche, SD & Chandler Comfort - St. Onge, SD
13. Tyen Palmer - Kadoka, SD & Klay O'Daniel - Oglala, SD
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 7
3S. Sat, September 10 2022, 4:00 PM
1.
Daine McNenny - Sturgis, SD
2. Matthew Jones - Midland, SD
3. Hank Taton - Bison, SD
4. Paul Tierney - Oral, SD
5. Scott White - Oelrichs, SD
6. Ora Taton - Rapid City, SD
7. Clint Nelson - Philip, SD