Dupree, SD
Bareback - 2
1. Sat, June 25 2022, 6:00 PM
1.
Iver Paul - Faith, SD
2. Jhett Knight - Dupree, SD
Barrel Racing - 40
1. Sat, June 25 2022, 6:00 PM
1.
Megan Van Liere - Pierre, SD
2. Ryen Sheppick - Pierre, SD
3. Addison Salverson - Mound City, SD
4. Jenna Humble - Mud Butte, SD
5. Sidni Ferguson - Dupree, SD
6. Kesse Deal - Dupree, SD
7. Britta Thiel - Belle Fourche, SD
8. Whitley Reder - Belle Fourche, SD
9. Shantell Brewer - Dupree, SD
10. Alyssa Lockhart - Oelrichs, SD
11. Krystal Dorsey - Isabel, SD
12. Dale Lee Forman - Ree Heights, SD
13. Kennedy McLellan - Dupree, SD
14. Becky Barry - Belle Fourche, SD
15. Kristi Alley - Isabel, SD
2S. Sun, June 26 2022, 9:00 AM
1.
Katie Dibbern - Interior, SD
2. Carole Hollers - Sturgis, SD
3. Phannette Gray - Ridgeview, SD
4. Kelly Anders - Quinn, SD`
5. Katie Rice - Buffalo, WY
6. Jasmyn Jensen - Brookings, SD
7. Taylor Burgee - Onida, SD
8. Shyanne Howell - Belle Fourche, SD
9. Kaylee Webb - Isabel, SD
10. Makenzee Wheelhouse - Pierre, SD
11. Bridget Johnson - Belle Fourche, SD
12. Heather Bosse - Cogswell, ND
13. Tessa Caspers - New Underwood, SD
14. Brandy Holzer - Mobridge, SD
15. Dylan Lemmon - Eagle Butte, SD
16. Rickie Engessor - Spearfish, SD
17. Rayel Livermont - Martin, SD
18. Chantel Kolb - Belle Fourche, SD
19. Kailyn Groves - Faith, SD
20. Jennifer Rice - Buffalo, WY
21. McKencie Jendersee - Box Elder, SD
22. Sierra Lee - Rhame, ND
23. Jonnie Anders - Quinn, SD
24. Joey Carley - Philip, SD
25. Sydney Maher - Timber Lake, SD
Bull Riding - 13
1. Sat, June 25 2022, 6:00 PM
1.
Hadley Joens - Eagle Butte, SD
2. Strand Smith - Eagle Butte, SD
3. Trenton Hansen - Timber Lake, SD
4. Thane Keller - Timber Lake, SD
5. Slater Ducheneaux - Timber Lake, SD
6. Jaiden Ducheneaux - Timber Lake, SD
7. Wacey Ferguson - Hermosa, SD
8. Jhett Knight - Dupree, SD
9. Reece Reder - Belle Fourche, SD
10. Blake Erlenbusch - Lemmon, SD
11. Austin Pateneaude - Timber Lake, SD
12. Chazz Gabe - Timber Lake, SD
13. Isaiah Ducheneaux - Timber Lake, SD
Calf Roping - 18
1. Sat, June 25 2022, 6:00 PM
1.
Tyler Thiel - Belle Fourche, SD
2. John Thelen - Mitchell, SD
3. Winston Brown - Piedmont, SD
4. Bodie Waln - Martin, SD
5. Braden Routier - Buffalo, SD
6. Dawson Kautzman - Camp Crook, SD
7. Troy Wilcox - Red Owl, SD
8. Cade Lockhart - Oelrichs, SD
9. Grey Gilbert - Buffalo, SD
10. Paden Belkham - Blundt, SD
2S. Sun, June 26 2022, 9:00 AM
1.
Bodie Mattson - Sturgis, SD
2. Stratton Kohr - Gillette, WY
3. Dillion Sackett - Alcester, SD
4. Rio Nutter - Rapid City, SD
5. Myles Kenzy - Iona, SD
6. Trey Young - Dupree, SD
7. Jess Woodward - Dupree, SD
8. Ty Moser - Wolsey, SD
Goat Tying - 13
1. Sat, June 25 2022, 6:00 PM
1.
Shantell Brewer - Dupree, SD
2. Sidni Ferguson - Dupree, SD
3. Layni Stevens - Saint Lawrence, SD
4. Dale Lee Forman - Ree Heights, SD
2S. Sun, June 26 2022, 9:00 AM
1.
Tanegai Zilverberg - Holabird, SD
2. Hattie Renfrow - Buffalo, SD
3. Landry Haugen - Sturgis, SD
4. Maci Maher - McLaughlin, SD
5. Tessa Menzel - Quinn, SD
6. Makenzee Wheelhouse - Pierre, SD
7. Katie Rice - Buffalo, WY
8. Josie Menzel - Quinn, SD
9. Kailyn Groves - Faith, SD
Ladies Breakaway - 57
1. Sat, June 25 2022, 6:00 PM
1.
Shantell Brewer - Dupree, SD
2. Wacey Brown - Piedmont, SD
3. Wraylee Brown - Piedmont, SD
4. Sage Gabriel - Quinn, SD
5. Ryen Sheppick - Pierre, SD
6. Whitley Reder - Belle Fourche, SD
7. Alyssa Lockhart - Oelrichs, SD
8. Jenna Fulton - Saint Lawrence, SD
9. Josi Stevens - Saint Lawrence, SD
10. Addison Salverson - Mound City, SD
11. Kashlin Bettelyoun - Eagle Butte, SD
12. Layni Stevens - Saint Lawrence, SD
13. Jenny Belkham - Blunt, SD
14. Wregan Brown - Piedmont, SD
15. Sidni Ferguson - Dupree, SD
2S. Sun, June 26 2022, 9:00 AM
1.
Rachel Kelderman - Hudson, SD
2. Dylan Lemmon - Eagle Butte, SD
3. Landry Haugen - Sturgis, SD
4. Katie Rice - Buffalo, WY
5. Sloan Thompson - Cheyenne, WY
6. Maci Maher - McLaughlin, SD
7. Joey Carley - Philip, SD
8. Brooklyn Hanson - Faith, SD
9. Tessa Caspers - New Underwood, SD
10. Sidney Hanson - Faith, SD
11. Amber Carson - Grassy Butte, ND
12. Jennifer Rice - Buffalo, WY
13. Josie Menzel - Quinn, SD
14. Bailie Donner - Morristown, SD
15. Meza Ham - Shadehill, SD
16. Tessa Menzel - Quinn, SD
17. Kayla Spickelmier - Buffalo, SD
18. Tayla Thorstenson - Dupree, SD
19. Taylor Engessor - Spearfish, SD
20. Hattie Renfrow - Buffalo, SD
21. Chantel Kolb - Belle Fourche, SD
22. Makenzee Wheelhouse - Pierre, SD
23. Syerra Christensen - Kennebec, SD
24. Rayel Livermont - Martin, SD
25. Sarah Morrisey - Gilette, WY
26. Courtney Dahlgren - Timber Lake, SD
27. Sierra Lee - Rhame, ND
28. Carole Hollers - Sturgis, SD
29. Jacque Peterson - Isabel, SD
30. Jayme Peterson - Belle Fourche, SD
31. Kallie Carey - Wall, SD
32. Savannah Johnston - Elm Springs, SD
33. Corey Hart - Mobridge, SD
34. Shayla Howell - Belle Fourche, SD
35. Jessica Hemphill - Rapid City, SD
36. Rickie Engessor - Spearfish, SD
37. Kailyn Groves - Faith, SD
38. Jessica Caspers - New Underwood, SD
39. Phannette Gray - Ridgeview, SD
40. Tanegai Zilverberg - Holabird, SD
41. Amy Johnson - Reva, SD
42. Taylor Burgee - Onida, SD
Mixed Team Roping - 14
1. Sat, June 25 2022, 6:00 PM
1.
Kashlin Bettelyoun - Eagle Butte, SD & Treg Thorstenson - Dupree, SD
2. Melissa Wilcox - Red Owl, SD & Brett Wilcox - Red Owl, SD
2S. Sun, June 26 2022, 9:00 AM
1.
Rickie Engessor - Spearfish, SD & Jace Engessor - Spearfish, SD
2. Tessa Caspers - New Underwood, SD & Nichols Caspers - New Underwood, SD
3. Jayme Peterson - Belle Fourche, SD & Payton Pirrung - Hartford, SD
4. Syerra Christensen - Kennebec, SD & Carson Musick - Pierre, SD
5. Sloan Thompson - Cheyenne, WY & Zane Thompson - Cheyenne, WY
6. Chantel Kolb - Belle Fourche, SD & Nevada Burquist - Belle Fourche, SD
7. Shorty Engessor - Spearfish, SD & Taylor Engessor - Spearfish, SD
8. Kelsey McDaniel - Midland, SD & Tucker Mcdaniel - Midland, SD
9. Tanegai Zilverberg - Holabird, SD & Dillion Sackett - Alcester, SD
10. Donelle Cobb - Red Owl, SD & Clint Cobb - Red Owl, SD
11. Shayla Howell - Belle Fourche, SD & Guy Howell - Belle Fourche, SD
12. Amy Johnson - Reva, SD & Brad Johnson - Reva, SD
Saddle Bronc - 6
1. Sat, June 25 2022, 6:00 PM
1.
John Thelen - Mitchell, SD
2. Clay Longbrake - Howes, SD
3. Jhett Knight - Dupree, SD
4. Ridge Ward - Martin, SD
5. Clint Donaldson - Sturgis, SD
6. Teigan Clark - Meadow, SD
Sr. Breakaway - 12
1. Sat, June 25 2022, 6:00 PM
1.
Jake Longbrake - Dupree, SD
2. Lyle Wilcox - Red Owl, SD
3. Darrell Barry - Belle Fourche, SD
4. R.E. Lamle - Cody, WY
5. Terry Fischer - Fort Yates, ND
2S. Sun, June 26 2022, 9:00 AM
1.
Lynn Williams - Faith, SD
2. Dean Moncur - Sturgis, SD
3. Shorty Engessor - Spearfish, SD
4. Shawn Carey - Huron, SD
5. Mark Schumacher - Wolsey, SD
6. Blaine Carey - Huron, SD
7. Chad Hetzel - Lemmon, SD
Steer Wrestling - 16
1. Sat, June 25 2022, 6:00 PM
1.
Brett Wilcox - Red Owl, SD
2. Dawson Kautzman - Camp Crook, SD
3. Kody Woodward - Dupree, SD
4. Tate Petrack - Martin, SD
5. Brent Woodward - Dupree, SD
6. Tevin Cowan - Harrold, SD
7. Tyler Byrne - Martin, SD
8. Winston Brown - Piedmont, SD
9. Tegun Spring - Enning, SD
10. Bridger Amiotte - Wall, SD
11. Grey Gilbert - Buffalo, SD
12. Daycen Hunt - Dupree, SD
2S. Sun, June 26 2022, 9:00 AM
1.
Bryce Dibbern - Interior, SD
2. Trig Olson - Prairie City, SD
3. Wyatt Tibbitts - Sturgis, SD
4. Miles Spickelmier - Buffalo, SD
Team Penning - 0
Team Roping - 19
1. Sat, June 25 2022, 6:00 PM
1.
Jake Longbrake - Dupree, SD & Terry Fischer - Fort Yates, ND
2. Bodie Waln - Martin, SD & Jade Byrne - Martin, SD
3. Jess Harper - Faith, SD & Dace Harper - Faith, SD
4. Don Bettelyoun - Eagle Butte, SD & Treg Thorstenson - Dupree, SD
5. Troy Wilcox - Red Owl, SD & Brett Wilcox - Red Owl, SD
6. Jacoby Heathershaw - Martin, SD & Bridger Amiotte - Wall, SD
2S. Sun, June 26 2022, 9:00 AM
1.
Wyatt Tibbitts - Sturgis, SD & Gus Mckibben - Tuscon, AZ
2. Nevada Burquist - Belle Fourche, SD & Chandler Comfort - St Onge, SD
3. Marty McPherson - Piedmont, SD & Jet Williams - Faith, SD
4. Shayla Howell - Belle Fourche, SD & Guy Howell - Belle Fourche, SD
5. Colton Musick - Pierre, SD & Carson Musick - Pierre, SD
6. Rio Nutter - Rapid City, SD & Daine Mcnenny - Sturgis, SD
7. Tucker McDaniel - Midland, SD & Clint Cobb - Red Owl, SD
8. Zane Thompson - Cheyenne, WY & Jace Engessor - Spearfish, SD
9. Jade Schmidt - Box Elder, SD & Jade Nelson - Midland, SD
10. Bodie Mattson - Sturgis, SD & Brian Lemmon - Torrington, WY
11. Blase Steffen - Gregory, SD & Riley Hannum - Ft Pierre, SD
12. Payton Pirrung - Hartford, SD & Mason Bice - Nisland, SD
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0