San Carlos, AZ (Gilson Wash)
Bareback - 5
2. Sat, April 09 2022, 1:00 PM
1.
Wyatt Betony - Tonalea, AZ
2. J.R. Chino - Mescalero, NM
4. Sun, April 10 2022, 1:00 PM
1.
Thomas Tsosie Jr - Phoenix, AZ
2. Ryan Nez Bitsui - Chinle, AZ
3. Kyle Charley - Lukachukai, AZ
Barrel Racing - 48
1S. Sat, April 09 2022, 8:00 AM
1.
Tammy Daswood - Churchrock, NM
2. Malyka Muller - Peralto, NM
3. Marsha Bitsui - Ganado, AZ
4. Raynell Holgate - Page, AZ
5. Natalie Thompson - Lukachukai, AZ
6. Taylor Lewis-Moore - Camp Verde, AZ
7. Kylie Webster - Flagstaff, AZ
8. Kaylee Barker - Camp Verde, AZ
9. Dana Blacksheep - Peoria, AZ
10. Vanessa Begay - Window Rock, AZ
11. Hayeden Duboise - Ramah, NM
12. Taliyah Crook - Kingman, AZ
13. Shaylyn Becenti - Lukachukai, AZ
14. Sharaya Edgewater - Ganado, AZ
15. Callie Edgewater - Ganado, AZ
16. Tara Seaton - Queen Creek, AZ
17. Karsyn Yazzie - Rough Rock, AZ
18. Andralyn Chato - Chinle, AZ
19. Kayden Caboni - Kayenta, AZ
20. Alyssa Yazzie - Buckeye, AZ
21. Kelsey Dictson - Mescalero, NM
22. Gail Benally - Flagstaff, AZ
23. Jan Biakeddy - Leupp, AZ
24. Sallye Williams - Skiatook, OK
25. Keanna Dedman - Nazlini, AZ
26. Riana Lopez - Sells, AZ
27. Jodelle Bitloy - Navajo, NM
28. Chantel Becenti - Lukachukai, AZ
2. Sat, April 09 2022, 1:00 PM
1.
Recinda Yazzie - Flagstaff, AZ
2. Patrice Yazzie - Flagstaff, AZ
3. Joncelita Begay - Chinle, AZ
4. Chantel Roy - Mesa, AZ
5. Roqui Lee - Fruitland, NM
6. Jc Hawk - Scottsdale, AZ
7. Shelby Roanhorse - Maricopa, AZ
8. Autumn Farland - Tonalea, AZ
9. Sierra Farland - Tonalea, AZ
10. Mia Wilson - Shiprock, NM
4. Sun, April 10 2022, 1:00 PM
1.
Devyn Dennison - Tohatchi, NM
2. Faith Holyan - Coyote Canyon, NM
3. Kassidy Dennison - Tohatchi, NM
4. Cassidy Begay - Crown Point, NM
5. Kylie Gilbert - Farmington, NM
6. Jannon Hale - Ganado, AZ
7. Justine Doka - Fountain Hills, AZ
8. Sweetpea Jensen - Flagstaff, AZ
9. Gracie Alcott - Winslow, AZ
10. Jareth Curley - Ganado, AZ
Bull Riding - 40
2. Sat, April 09 2022, 1:00 PM
1.
Tadd Dictson - Mescalero, NM
2. Kolt Tom - Lupton, AZ
3. Korwin Kinlicheenie - St. Michaels, AZ
4. John Encinas - Sells, AZ
5. Levi Irving - Navajo, NM
6. Drekell Johnson - Chinle, AZ
7. Micheal Peters - Yataha, NM
8. Darron Dougi - Tuba City, AZ
9. Mika Clark - Window Rock, AZ
10. Begay Jerrison - Houck, AZ
11. Latrell Long - Winslow, AZ
12. Ken Antonio - Montezuma, UT
13. Noah Thomas - Whiteriver, AZ
14. Tryel Goseyun - Globe, AZ
15. Jaquez Antonio - Whiteriver, AZ
16. Wyatt Betony - Tonalea, AZ
17. Myron Billie - Moore Haven, FL
18. Colbert Yazzie - Kayenta, AZ
19. Frank Walker - Fort Apache, AZ
20. Zechariah Lupe - Whiteriver, AZ
21. Norman Osceola - Okeechobee, FL
4. Sun, April 10 2022, 1:00 PM
1.
Bo Tyler Vocu - Ashland, MT
2. Dugan Black - Lukachukai, AZ
3. Rory Billie - Winslow, AZ
4. Xavier Hunt - Kayenta, AZ
5. TY Goseyun - Cibecue, AZ
6. Mervin Declay Sr - Whiteriver, AZ
7. Heston Zonnie - Kayenta, AZ
8. Cody Rustin - Whiteriver, AZ
9. Tyrell Harvey - Rock Point, AZ
10. Robbie Taylor - Chinle, AZ
11. Blaine Logg - Ganado, AZ
12. Lyle Clark - Kayenta, AZ
13. Wesley Pablo - Kirtland, NM
14. Kash Long - Winslow, AZ
15. Wyatt Nez - Flagstaff, AZ
16. Larren Daley - Whiteriver, AZ
17. Jeron Daley - Whiteriver, AZ
18. Timmie Cosay Jr. - Whiteriver, AZ
19. Maize Two Bears - Cannon Ball, ND
Calf Roping - 34
2. Sat, April 09 2022, 1:00 PM
1.
Leroy Etsitty - Kayenta, AZ
2. Dylan Nez - Holbrook, AZ
3. Derrick Begay - Winslow, AZ
4. Dwight Dixon - Kayenta, AZ
5. Rooster Yazzie - Brimhall, NM
6. Blaine Mitchell - Chinle, AZ
7. Tyler Etsitty - Kayenta, AZ
8. Cesario Hernandez - Whiteriver, AZ
9. Lucas Edgewater - Ganado, AZ
10. Jay Guerrero - Wadsworth, NV
3S. Sun, April 10 2022, 8:00 AM
1.
Malachi Pablo - Bloomfield, NM
2. Braeden Begay - Chinle, AZ
3. Donovan Yazzie - Brimhall, NM
4. Kenny Glasses - Chinle, AZ
5. Jaken Todacheenie - Indian Wells, AZ
6. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM
7. Spencer Whipple - St. Francis, SD
8. Gavaro Harrison - Chinle, AZ
9. Garrison Nez - Lukachukai, AZ
10. Marvin Tolth - Farmington, NM
11. Beau Grant - Wingate, NM
12. Ignatius Brad Lupe - Whiteriver, AZ
13. Roessel Jackson - Many Farms, AZ
14. Gerald Daye - Gallup, NM
4. Sun, April 10 2022, 1:00 PM
1.
Tee Jim - Shiprock, NM
2. Hiyo Yazzie - Brimhall, NM
3. Roy Begay - Fort Defiance, AZ
4. Michael Bates - Tohatchi, NM
5. Benson Charley - Crown Point, NM
6. Ryan Cody Nez - Shiprock, NM
7. Allen Charley - Window Rock, AZ
8. Cota Nahkai - Shiprock, NM
9. Twister Jim - Shiprock, NM
10. Emerson Long Jr - Yatahey, NM
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 68
2. Sat, April 09 2022, 1:00 PM
1.
Robyn Holgate - Page, AZ
2. Shawndeana Smith - Crownpoint, NM
3. Jc Hawk - Scottsdale, AZ
4. Autumn Farland - Tonalea, AZ
5. Destinee Bigman - Phoenix, AZ
6. Roqui Lee - Fruitland, NM
7. Sierra Farland - Tonalea, AZ
8. Joni Begay - Chinle, AZ
9. Recinda Yazzie - Flagstaff, AZ
10. Joncelita Begay - Chinle, AZ
3S. Sun, April 10 2022, 8:00 AM
1.
Arianna Jones - Chinle, AZ
2. Jeri Charley Yazzie - Kayenta, AZ
3. Sherina Singer - Winslow, AZ
4. Aiesha Curley - Tohatchi, NM
5. Taniah Nez - Ganado, AZ
6. Lariat Nahkai - Yatahey, NM
7. Kayla Cowboy - Gallup, NM
8. Rikki Velasquez - White River, AZ
9. Alyssa Yazzie - Buckeye, AZ
10. Keleigh Lee - Farmington, NM
11. Kim R Jim - Shiprock, NM
12. Odessa Yazzie - Brimhall, NM
13. Artesia Sells - Crownpoint, NM
14. Victoria Randall - Peridot, AZ
15. Savannah Joe - Sacaton, AZ
16. Shaelene Singer - Winslow, AZ
17. Vanessa Begay - Window Rock, AZ
18. Sonnaya Upshaw - San Carlos, AZ
19. Mia Wilson - Shiprock, NM
20. JC Mike - Fruitland, NM
21. April Pablo - Crown Point, NM
22. Jannon Hale - Ganado, AZ
23. Hallie Jo Chee - Leupp, AZ
24. Erin Jones - Chinle, AZ
25. Heather Rogers - Round Rock, AZ
26. Arena Ben - Peridot, AZ
27. Autumn Whitehorse - Page, AZ
28. Sheila Sells - Kayenta, AZ
29. Kade Bettelyoun - Pine Ridge, SD
30. Serena Dahozy - Window Rock, AZ
31. Elisha Paul - Window Rock, AZ
32. Shawntaya Murphy - Tohatchi, NM
33. Lynelle Lee - Fruitland, NM
34. Yolanda Nez - Fountain Hills, AZ
35. Martina Monroe - Maricopa, AZ
36. Tamika Begay - Indian Wells, AZ
37. Chantel Tsinigine - Gilbert, AZ
38. Lillian Lupe - Whiteriver, AZ
39. Shaylyn Becenti - Lukachukai, AZ
40. Laurel Jones - Blue Gap, AZ
41. Leah Platero - Fruitland, NM
42. Carly Jo Sells - Kayenta, AZ
43. Nyokia Goseyun - Bylas, AZ
44. Deedee Daswood - Gallup, NM
45. Chelsey Gibson - Thoreau, NM
46. Erynne Sells - Tonalea, AZ
47. Charmayne Bigman - Tonopah, AZ
48. Ashley Yazzie - Brimhall, NM
4. Sun, April 10 2022, 1:00 PM
1.
Fallon Doka - Fountain Hills, AZ
2. Faith Holyan - Coyote Canyon, NM
3. Justine Doka - Fountain Hills, AZ
4. Jareth Curley - Ganado, AZ
5. Kylie Gilbert - Farmington, NM
6. Devyn Dennison - Tohatchi, NM
7. Rawlinda Ben - Peridot, AZ
8. Cassidy Begay - Crown Point, NM
9. Kassidy Dennison - Tohatchi, NM
10. Bailey Bates - Tohatchi, NM
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 9
2. Sat, April 09 2022, 1:00 PM
1.
Jacob T Yazzie - Houck, AZ
2. Stade Riggs - Tuba City, AZ
3. Llewellyn Paul - Shiprock, NM
4. Leegene Barlow - Rock Point, AZ
5. Kane Kee - Keams Canyon, AZ
4. Sun, April 10 2022, 1:00 PM
1.
Bo Tyler Vocu - Ashland, MT
2. Jerrick Hildreth - Continental Divide, NM
3. Soshane Kee - Many Farms, AZ
4. Denver Spotted Bear - Mandaree, ND
Sr. Breakaway - 31
1S. Sat, April 09 2022, 8:00 AM
1.
Gus Vaile - Maricopa, AZ
2. Kenny Welch - Snowflake, AZ
3. Leon Walker - Ft. Apache, AZ
4. ED Harry - Wadsworth, NV
5. Jan Biakeddy - Leupp, AZ
6. Ervin Rogers - Taylor, AZ
7. Duane Nahkai - Shiprock, AZ
8. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
9. Lynelle Lee - Fruitland, NM
10. Shea Enos - Scottsdale, AZ
11. Dee Randall - Peridot, AZ
12. Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
13. Ralph Williams - Skiatook, OK
14. Henry Dodson Sr. - Tonalea, AZ
15. Marvin Tolth - Farmington, NM
16. Tommy Jr. Nez - Shiprock, NM
17. Calvert Williams - Winslow, AZ
18. Alvin Smith - Crown Point, NM
19. John Clymo - Edgewood, NM
20. Harold Mike - Fruitland, NM
21. Woody Smith - Tonopah, AZ
22. Jimmy Beatty - White River, AZ
23. Carl Begay - Leupp, AZ
24. Victor Upshaw Sr - San Carlos, AZ
25. Darryl Boyd - Vanderwagon, NM
26. Casey Green - Coolidge, AZ
27. Leon Monroe - Phoenix, AZ
28. Garry Harrison - Chinle, AZ
29. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ
30. Simon Hooke - San Carlos, AZ
31. Reggie Begay - Tuba City, AZ
Steer Wrestling - 15
2. Sat, April 09 2022, 1:00 PM
1.
Calvery Hogue - Litchfield Park, AZ
2. Kyle Smith - Crownpoint, NM
3. Matt Jodie - Churchrock, NM
4. Brad Begay - Rehoboth, NM
5. Rooster Yazzie - Brimhall, NM
6. Brandon Bates - Winslow, AZ
7. John Clymo - Edgewood, NM
4. Sun, April 10 2022, 1:00 PM
1.
Wendell Murphy - Church Rock, NM
2. Clay Martinez - Sacaton, AZ
3. Cota Nahkai - Shiprock, NM
4. Hiyo Yazzie - Brimhall, NM
5. Emerson Long Jr - Yatahey, NM
6. Jared Pino - Crownpoint, NM
7. Ryan Cody Nez - Shiprock, NM
8. Michael Bates - Tohatchi, NM
Team Penning - 0
Team Roping - 74
2. Sat, April 09 2022, 1:00 PM
1.
Derrick Begay - Winslow, AZ & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
2. Jay Guerrero - Wadsworth, NV & Terry Doka - Fountain Hills, AZ
3. Lucas Edgewater - Ganado, AZ & Rooster Yazzie - Brimhall, NM
4. Wilton Wilson - Leupp, AZ & Dwight Dixon - Kayenta, AZ
5. Derrick Begay - Winslow, AZ & Ty Romo - Whiteriver, AZ
6. Aaron Tsinigine - Tuba City, AZ & Terry Doka - Fountain Hills, AZ
7. Jay Guerrero - Wadsworth, NV & Gene Curtis - McDermitt, NV
8. Erich Rogers - Round Rock, AZ & Aaron Tsinigine - Tuba City, AZ
9. Recinda Yazzie - Flagstaff, AZ & Destinee Bigman - Phoenix, AZ
10. Victor Upshaw Jr. - San Carlos, AZ & Victor Upshaw Sr - San Carlos, AZ
3S. Sun, April 10 2022, 8:00 AM
1.
Robbie Taylor - Chinle, AZ & Jerome Chee - Leupp, AZ
2. Braeden Begay - Chinle, AZ & Chad Etsitty - Flagstaff, AZ
3. Trey Begay - Tuba City, AZ & Troy Begay - Tuba City, AZ
4. Trey Begay - Tuba City, AZ & Alonzo Skunkcap - Browning, MT
5. Jerome Chee - Leupp, AZ & Julius Lupe - Whiteriver, AZ
6. Trevor Waters - Scottsdale, AZ & Jimmy Beatty - White River, AZ
7. Joel Walker - Chinle, AZ & Caleb Walker - Chinle, AZ
8. Erik Becenti - Brimhall, NM & Wasey Carviso - Ft. Wingate, NM
9. Bryan Sells - Chinle, AZ & Alonzo Skunkcap - Browning, MT
10. Rawley Ben - Peridot, AZ & O.J. Williams - Holbrook, AZ
11. Coil Watchman - Whiteriver, AZ & Corey Goklish - Whiteriver, AZ
12. Trevor Waters - Scottsdale, AZ & Ed Harry - Wadsworth, NV
13. Brittin Shirley - Snow Flake, AZ & Casey Green - Coolidge, AZ
14. Jeremiah Platero - Fruitland, NM & Jay Becenti - Brimhall, NM
15. Harold Mike - Fruitland, NM & Warren Mike - Fruitland, NM
16. Marco Sells - Rough Rock, AZ & Wyatt Gibson - Thoreau, NM
17. Edward Hawley - Surprise, AZ & Myles John - Indian Wells, AZ
18. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM & Shawn Shirley - Snowflake, AZ
19. Fritzgerald Thomas - Gallup, NM & Bahe Henio - Pinehall, NM
20. Shariff Sells - Kayenta, AZ & Wyatt Gibson - Thoreau, NM
21. Blaine Redhorse - Rough Rock, AZ & Lucius Sells - Rough Rock, AZ
22. Jaken Todacheenie - Indian Wells, AZ & Hiyo Yazzie - Brimhall, NM
23. Edward Hawley - Surprise, AZ & Ty Romo - Whiteriver, AZ
24. Dennis Begay - Brimhall, NM & James Begay Jr. - Winslow, AZ
25. Shariff Sells - Kayenta, AZ & Bahe Henio - Pinehall, NM
26. TY Vaile - Maricopa, AZ & Spencer Whipple - St. Francis, SD
27. Jeremiah Platero - Fruitland, NM & Dennison Boone - Tohatchi, NM
28. Gerald Daye - Gallup, NM & Jeremy Alcott - Winslow, AZ
29. Cohen Wauneka - Kayenta, AZ & Lucius Sells - Rough Rock, AZ
30. O.J. Williams - Holbrook, AZ & Chuck Sells - Chinle, AZ
31. Kesley Phillips - Chinle, AZ & Cameron Tsinigine - Gilbert, AZ
32. TY Vaile - Maricopa, AZ & Denton Begay - Many Farms, AZ
33. Brittin Shirley - Snow Flake, AZ & Shawn Shirley - Snowflake, AZ
34. Rance Nez - Chinle, AZ & Trey Nez - Chinle, AZ
35. Cohen Wauneka - Kayenta, AZ & Cameron Tsinigine - Gilbert, AZ
36. Marlin Tsosie - Many Farms, AZ & Kory Yazzie - Chinle, AZ
37. Wawa Ben - Peridot, AZ & Rawley Ben - Peridot, AZ
38. Kesley Phillips - Chinle, AZ & Myles John - Indian Wells, AZ
39. Wawa Ben - Peridot, AZ & Brandon Ben - Peridot, AZ
40. Willie Covers Up - Wadsworth, NV & Gene Curtis - McDermitt, NV
41. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM & Bryan Sells - Chinle, AZ
42. John W. Bahe - Chinle, AZ & Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
43. Fritzgerald Thomas - Gallup, NM & Vern Begay - Chinle, AZ
44. John W. Bahe - Chinle, AZ & Kory Yazzie - Chinle, AZ
45. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Jay Becenti - Brimhall, NM
46. Erik Becenti - Brimhall, NM & Shawn Murphy Jr - Tohatchi, NM
47. Marlin Tsosie - Many Farms, AZ & Garrison Nez - Lukachukai, AZ
48. Ralph Williams - Skiatook, OK & Ed Harry - Wadsworth, NV
49. Josh Whipple - Saint Francis, SD & Spencer Whipple - St. Francis, SD
50. Blaine Redhorse - Rough Rock, AZ & Jaken Todacheenie - Indian Wells, AZ
51. Dennis Begay - Brimhall, NM & Hiyo Yazzie - Brimhall, NM
52. Rance Nez - Chinle, AZ & Vern Begay - Chinle, AZ
53. Chuck Sells - Chinle, AZ & Dennison Boone - Tohatchi, NM
54. Marco Sells - Rough Rock, AZ & Trey Nez - Chinle, AZ
4. Sun, April 10 2022, 1:00 PM
1.
AJ Ben - San Carlos, AZ & Jimmy Beatty - White River, AZ
2. Rory Billie - Winslow, AZ & Colin Bitsoie - Winslow, AZ
3. Cota Nahkai - Shiprock, NM & Rory Billie - Winslow, AZ
4. Jon Arviso - Winslow, AZ & Shawn Murphy Jr - Tohatchi, NM
5. AJ Ben - San Carlos, AZ & Casey Green - Coolidge, AZ
6. Nicky Lane - Farmington, NM & Roy Begay - Fort Defiance, AZ
7. Colin Begay - Rough Rock, AZ & Denton Begay - Many Farms, AZ
8. Jon Arviso - Winslow, AZ & Wasey Carviso - Ft. Wingate, NM
9. Nicky Lane - Farmington, NM & Jeremiah Fat - Page, AZ
10. Colin Begay - Rough Rock, AZ & Jeremy Alcott - Winslow, AZ
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 5
1S. Sat, April 09 2022, 8:00 AM
1.
Rosie Ben - Peridot, AZ
2. Royd Billie - Winslow, AZ
3. Kyler Notah - Sheepsprings, NM
4. Hanson King - Crownpoint, NM
5. Cordarrell Henry - Ft. Apache, AZ
Jr. Breakaway - 24
1S. Sat, April 09 2022, 8:00 AM
1.
Clayton Segay - Many Farms, NM
2. Noelle Walker - Chinle, AZ
3. Jasmine Yazzie - Kayenta, AZ
4. Jared Yazzie - Kayenta, AZ
5. McKail Williams - Holbrook, AZ
6. Troy Francis - Winslow, AZ
7. Colter Yazzie - Coyote Canyon, NM
8. Hanson King - Crownpoint, NM
9. Tashina Neztsosie - Ganado, AZ
10. Royd Billie - Winslow, AZ
11. Janae Wagner - Crownpoint, NM
12. Hayes Caboni - Kayenta, AZ
13. Lariat Nahkai - Yatahey, NM
14. Rosie Ben - Peridot, AZ
15. Adessa Kinlecheenie - Winslow, AZ
16. Shilah Williams - Tuba City, AZ
17. Hallie Jo Chee - Leupp, AZ
18. Kayden Caboni - Kayenta, AZ
19. Samuel Bigman - Tonopah, AZ
20. Krista Tsingine-Yazzie - Fruitland, NM
21. Daniel Bigman - Tonopah, AZ
22. Rondy Henio - Pine Hill, NM
23. Dustyne Yazzie - Phoenix, AZ
24. Aaric Begay - Tsaile, AZ
Jr. Barrel Racing - 27
1S. Sat, April 09 2022, 8:00 AM
1.
Shonto Henio - Ganado, AZ
2. Aleigha Randall - Peridot, AZ
3. Karsyn Yazzie - Rough Rock, AZ
4. Jernie Roper - Oktaha, OK
5. Zayla Aguilar - Chinle, AZ
6. Tashina Neztsosie - Ganado, AZ
7. Krista Tsingine-Yazzie - Fruitland, NM
8. Jazmine Tolth - Farmington, NM
9. Rosie Ben - Peridot, AZ
10. Adoncia James - Ganado, AZ
11. Adessa Kinlecheenie - Winslow, AZ
12. Lacey Parrish - Kirtland, NM
13. Maysa Yazzie - Rough Rock, AZ
14. Jhett Dale - Shiprock, NM
15. Kelsey Dictson - Mescalero, NM
16. Jayanna White - Ganado, AZ
17. Dustyne Yazzie - Phoenix, AZ
18. Kayden Caboni - Kayenta, AZ
19. Merisha Long - Meatmore, NM
20. Kambree Holiday - Dennehotso, AZ
21. Faith Kinlecheenie - Winslow, AZ
22. Taliyah Crook - Kingman, AZ
23. Shiloh Henio - Ganado, AZ
24. Abrianna Chato - Chinle, AZ
25. Kyrie Walker - Chinle, AZ
26. Jasmine Yazzie - Kayenta, AZ
27. Marsishka Washburn - Kirtland, NM
SRTR - 31
1S. Sat, April 09 2022, 8:00 AM
1.
Reggie Sells - Kayenta, AZ & Art Sells - Chinle, AZ
2. Ervin Rogers - Taylor, AZ & Fritz Roanhorse - Window Rock, AZ
3. Reggie Sells - Kayenta, AZ & Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
4. Kenny Welch - Snowflake, AZ & Jan Biakeddy - Leupp, AZ
5. Darryl Boyd - Vanderwagon, NM & Lexy Terry - Crownpoint, NM
6. Leon Monroe - Phoenix, AZ & Jimmy Beatty - White River, AZ
7. Calvert Williams - Winslow, AZ & Frank Lawrence - Whittman, AZ
8. Casey Green - Coolidge, AZ & James Begay Jr. - Winslow, AZ
9. Woody Smith - Tonopah, AZ & Henry Dodson Sr. - Tonalea, AZ
10. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Ed Harry - Wadsworth, NV
11. Leonard Nez - To' Hajiilee, NM & Frank Lawrence - Whittman, AZ
12. Ralph Romo - Fort Mcdowell, AZ & John Lupe - Cibecuc, AZ
13. Harold Mike - Fruitland, NM & James Begay Jr. - Winslow, AZ
14. Ervin Rogers - Taylor, AZ & Gerald Moore - Tohatchi, NM
15. Victor Upshaw Sr - San Carlos, AZ & Dee Randall - Peridot, AZ
16. Ralph Romo - Fort Mcdowell, AZ & Lexy Terry - Crownpoint, NM
17. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ & Darryl Boyd - Vanderwagon, NM
18. Simon Hooke - San Carlos, AZ & Victor Upshaw Sr - San Carlos, AZ
19. Shea Enos - Scottsdale, AZ & Gilbert Monroe - Winslow, AZ
20. Leon Monroe - Phoenix, AZ & John Lupe - Cibecuc, AZ
21. Shea Enos - Scottsdale, AZ & Jimmy Beatty - White River, AZ
22. Woody Smith - Tonopah, AZ & Fritz Roanhorse - Window Rock, AZ
23. Carl Begay - Leupp, AZ & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
24. Larry Willie - Winslow, AZ & Gilbert Monroe - Winslow, AZ
25. Jimmy Roper - Oktaha, OK & Ralph Williams - Skiatook, OK
26. Simon Hooke - San Carlos, AZ & Dee Randall - Peridot, AZ
27. Larry Willie - Winslow, AZ & Casey Green - Coolidge, AZ
28. Calvert Williams - Winslow, AZ & Leonard Nez - To' Hajiilee, NM
29. Gerald Moore - Tohatchi, NM & Alvin Smith - Crown Point, NM
30. Jimmy Roper - Oktaha, OK & Ed Harry - Wadsworth, NV
31. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ & Ralph Williams - Skiatook, OK
Steer Roping - 0