Okeechobee, FL - Qualifier
Bareback - 4
2. Fri, June 03 2022, 7:30 PM
1.
Kenton Francis - Regina, SK
4. Sat, June 04 2022, 7:30 PM
1.
Jacoby Johns - Okeechobee, FL
2. Jacob Todechine - Gallup, NM
3. Tom Chee - Denver, CO
Barrel Racing - 14
2. Fri, June 03 2022, 7:30 PM
1.
Madisyn Osceola - Okeechobee, FL
2. Kelsey Dictson - Mescalero, NM
3. Ashlynn Collins - Okeechobee, FL
4. Leanna Billie - Okeechobee, FL
5. Kalgary Johns - Okeechobee, FL
6. Boogie Johns - Okeechobee, FL
7. Mackenzie Bowers - Okeechobee, FL
4. Sat, June 04 2022, 7:30 PM
1.
Malyka Muller - Peralta, NM
2. Sallye Williams - Skiatook, OK
3. Canaan Jumper - Clewiston, FL
4. Ahnie Jumper - Clewiston, FL
5. Brittany Bird - Cut Bank, MT
6. Savannah Fish - Harrah, OK
7. Jennifer Turner - Vinita, OK
Bull Riding - 7
2. Fri, June 03 2022, 7:30 PM
1.
Preston Louis - Browning, MT
2. Cody Rustin - Whiteriver, AZ
3. Noah Thomas - Whiteriver, AZ
4. Sat, June 04 2022, 7:30 PM
1.
Tom Chee - Denver, CO
2. Norman Osceola - Okeechobee, FL
3. Jaquez Antonio - Whiteriver, AZ
4. Jacob Todechine - Gallup, NM
Calf Roping - 16
2. Fri, June 03 2022, 7:30 PM
1.
Emerson Long Jr - Yatahey, NM
2. Dontre' Goff - Tulsa, OK
3. Rush Hodges - Coweta, OK
4. Corbin Fisher - Ashland, MT
5. Ivan Bruised Head - Okeechobee, FL
6. Jaxon Clegg - Coweta, OK
7. Quinton Inman - Ketchum, OK
8. Connor Osborn - Tecumseh, OK
4. Sat, June 04 2022, 7:30 PM
1.
Chops Yazzie - Fort Yates, ND
2. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM
3. Justin Gopher - Okeechobee, FL
4. Naha Jumper - Clewiston, FL
5. Marvin Tolth - Farmington, NM
6. Justin Turner - Vinita, OK
7. Jobe Johns - Zolfo Springs, FL
8. Michael Bates - Tohatchi, NM
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 15
2. Fri, June 03 2022, 7:30 PM
1.
Makayla Torres - Clewiston, FL
2. Kiallen Gibson - Thoreau, NM
3. Madisyn Osceola - Okeechobee, FL
4. Leanna Billie - Okeechobee, FL
5. Boogie Johns - Okeechobee, FL
6. Chelsey Gibson - Thoreau, NM
7. Ashlynn Collins - Okeechobee, FL
4. Sat, June 04 2022, 7:30 PM
1.
Sherina Singer - Winslow, AZ
2. Canaan Jumper - Clewiston, FL
3. Robi Jo Treat - Ketchum, OK
4. Keleigh Lee - Farmington, NM
5. Brittany Bird - Cut Bank, MT
6. Savannah Fish - Harrah, OK
7. Ahnie Jumper - Clewiston, FL
8. Mindy Fish - Harrah, OK
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 5
2. Fri, June 03 2022, 7:30 PM
1.
Montana Barlow - Rock Point, AZ
2. Leegene Barlow - Rock Point, AZ
4. Sat, June 04 2022, 7:30 PM
1.
Norman Osceola - Okeechobee, FL
2. Tom Chee - Denver, CO
3. Trent Salway - Chinle, AZ
Sr. Breakaway - 7
2. Fri, June 03 2022, 7:30 PM
1.
Ralph Williams - Skiatook, OK
2. Robie Inman - Ketchum, OK
3. Chuck Morgan - Comanche, OK
4. Sat, June 04 2022, 7:30 PM
1.
Bryan Manson - Scottsdale, AZ
2. Marvin Tolth - Farmington, NM
3. John Clymo - Edgewood, NM
4. Darryl Boyd - Vanderwagon, NM
Steer Wrestling - 9
2. Fri, June 03 2022, 7:30 PM
1.
Emerson Long Jr - Yatahey, NM
2. Dontre' Goff - Tulsa, OK
3. Quinton Inman - Ketchum, OK
4. Clay Martinez - Sacaton, AZ
5. Ivan Bruised Head - Okeechobee, FL
4. Sat, June 04 2022, 7:30 PM
1.
Braydon Boyd - Vander Wagon, NM
2. Michael Bates - Tohatchi, NM
3. John Clymo - Edgewood, NM
4. Chops Yazzie - Fort Yates, ND
Team Penning - 0
Team Roping - 24
2. Fri, June 03 2022, 7:30 PM
1.
Clay Martinez - Sacaton, AZ & Gene Curtis - McDermitt, NV
2. Madisyn Osceola - Okeechobee, FL & Makayla Torres - Clewiston, FL
3. Willie Covers Up - Wadsworth, NV & Gene Curtis - McDermitt, NV
4. Shariff Sells - Kayenta, AZ & Corbin Fisher - Ashland, MT
5. Connor Osborn - Tecumseh, OK & Quinton Inman - Ketchum, OK
6. Robie Inman - Ketchum, OK & Ralph Williams - Skiatook, OK
7. Leanna Billie - Okeechobee, FL & Ivan Bruised Head - Okeechobee, FL
8. Clay Martinez - Sacaton, AZ & Braydon Boyd - Vander Wagon, NM
9. Connor Osborn - Tecumseh, OK & Chuck Morgan - Comanche, OK
10. Willie Covers Up - Wadsworth, NV & Darryl Boyd - Vanderwagon, NM
11. Shariff Sells - Kayenta, AZ & Wyatt Gibson - Thoreau, NM
4. Sat, June 04 2022, 7:30 PM
1.
Hilliard Gopher - Okeechobee, FL & Cat Tommie - Clewiston, FL
2. Josh Jumper - Clewiston, FL & Naha Jumper - Clewiston, FL
3. Justin Gopher - Okeechobee, FL & Chops Yazzie - Fort Yates, ND
4. Jobe Johns - Zolfo Springs, FL & Corbin Fisher - Ashland, MT
5. Boog Roberts - Okmulgee, OK & Chops Yazzie - Fort Yates, ND
6. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM & Darryl Boyd - Vanderwagon, NM
7. Jobe Johns - Zolfo Springs, FL & Wyatt Gibson - Thoreau, NM
8. Justin Gopher - Okeechobee, FL & Hilliard Gopher - Okeechobee, FL
9. Andre Jumper - Clewison, FL & Cat Tommie - Clewiston, FL
10. Justin Turner - Vinita, OK & Quinton Inman - Ketchum, OK
11. Josh Jumper - Clewiston, FL & Boog Roberts - Okmulgee, OK
12. Andre Jumper - Clewison, FL & Naha Jumper - Clewiston, FL
13. Justin Turner - Vinita, OK & Chuck Morgan - Comanche, OK
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 3
2. Fri, June 03 2022, 7:30 PM
1.
Greyson Johns - Okeechobee, FL
2. Kyler Notah - Sheepsprings, NM
4. Sat, June 04 2022, 7:30 PM
1.
Biddy Deschine - Tonalea, AZ
Jr. Breakaway - 3
2. Fri, June 03 2022, 7:30 PM
1.
Cody Tommie - Okeechobee, FL
4. Sat, June 04 2022, 7:30 PM
1.
Julie Ann Weaver - Vinita, OK
2. Jett Turner - Vinita, OK
Jr. Barrel Racing - 7
2. Fri, June 03 2022, 7:30 PM
1.
Quinley Inman - Vinita, OK
2. Hayden Edwards - Browning, MT
4. Sat, June 04 2022, 7:30 PM
1.
Jernie Roper - Oktaha, OK
2. Jazmine Tolth - Farmington, NM
3. Julie Ann Weaver - Vinita, OK
4. Jhett Dale - Shiprock, NM
5. Kelsey Dictson - Mescalero, NM
SRTR - 5
2. Fri, June 03 2022, 7:30 PM
1.
Robie Inman - Ketchum, OK & Chuck Morgan - Comanche, OK
2. Jimmy Roper - Oktaha, OK & Ralph Williams - Skiatook, OK
3. Robie Inman - Ketchum, OK & Ralph Williams - Skiatook, OK
4. Jimmy Roper - Oktaha, OK & Chuck Morgan - Comanche, OK
4. Sat, June 04 2022, 7:30 PM
1.
Darryl Boyd - Vanderwagon, NM & Bryan Manson - Scottsdale, AZ
Steer Roping - 0