Lame Deer, MT
Bareback - 13
2. Mon, July 04 2022, 2:00 PM
1.
Ethan Frasier - Ashland, MT
2. Cole Puckett - Kyle, SD
3. Clay Ramone - Hoopa, CA
4. Tom Chee - Denver, CO
5. Micah Frasier - Ashland, MT
6. Jhett Knight - Dupree, SD
4. Tue, July 05 2022, 2:00 PM
1.
Kyle Charley - Lukachukai, AZ
2. Jacob Todechine - Gallup, NM
3. Conner Heinert - New Underwood, SD
4. Chase Yellow Hawk - Blunt, SD
5. Cam Bruised Head - Standoff, AB
6. Clancy Clifford - Porcupine, SD
7. Steven Dewolfe - Buffalo Gap, SD
Barrel Racing - 42
1S. Mon, July 04 2022, 8:00 AM
1.
Katie Berkram - Hardin, MT
2. Paisley Gallegos - Keenesburg, CO
3. Jessica Havener - Lodge Grass, MT
4. Kelsey Gillin - Ronan, MT
5. Tae Heathershaw - Martin, SD
6. Sallye Williams - Skiatook, OK
7. Kashlin Bettelyoun - Eagle Butte, SD
8. Mollie Bassett - Vinita, OK
9. Graysen O'Connor - Arlee, MT
10. Peggy Fredericks - Busby, MT
11. Kinahlei Armajo - Lodge Grass, MT
12. Shannon Timberman - Mills, WY
13. Maddey Clary - Ronan, MT
14. Pj Fox - Cardston, AB
15. Katelin Conway - Cut Bank, MT
16. Aarianna Henry - Box Elder, MT
17. Karlee Meyers - Box Elder, MT
18. Jocee Louis - Browning, MT
19. Jennifer Turner - Vinita, OK
20. Megan Small - Busby, MT
21. Shausta Blodgett - Amidon, ND
22. Bailey Nelson - Hardin, MT
23. Brittany Bird - Cut Bank, MT
24. Missy Givens - Riverton, WY
25. Carsyn Hibbs - Shepard, MT
26. Shantell Brewer - Dupree, SD
27. Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
28. Courtney Not Afraid - Lodge Grass, MT
29. Kaley Conway - Wickenburg, AZ
30. Taci Flinn - Newman Grove, NE
31. Malyka Muller - Peralta, NM
32. Kaye Pretty On Top - Garryowen, MT
33. Sierra Farland - Tonalea, AZ
34. Gabriyelle Irving - Pierre, SD
35. Autumn Farland - Tonalea, AZ
36. Carly Day Chief - Standoff, AB
37. K'La Gonzalez - Polson, MT
38. Julie Lenoir - Cut Bank, MT
39. Amanda Not Afraid - Crow Agency, MT
40. Roqui Lee - Fruitland, NM
41. Saylor Wilson - Bowman, ND
42. Grace Kelly - Bismarck, ND
Bull Riding - 25
2. Mon, July 04 2022, 2:00 PM
1.
Bryanna Bedoni - Pryor, MT
2. Spur White Clay - Fort Smith, MT
3. Levi Irving - Navajo, NM
4. Dugan Black - Lukachukai, AZ
5. CJ Robinson - Polson, MT
6. Tahj Wells - Browning, MT
7. Frank Walker - Fort Apache, AZ
8. Tom Chee - Denver, CO
9. Riggin Wimberley - Manderson, SD
10. Jeremy Begay - Round Rock, AZ
11. Amber Toledo - Tonalea, AZ
12. Smiley Wylie - Winslolw, AZ
13. Jhett Knight - Dupree, SD
4. Tue, July 05 2022, 2:00 PM
1.
Jacob Todechine - Gallup, NM
2. Wynn Wells - Browning, MT
3. Tell Jacobs - Halliday, ND
4. Preston Louis - Browning, MT
5. Anthony Bonifer - Pendleton, OR
6. Kelsey Nordvold - Pierre, SD
7. Weston Grant - Toppenish, WA
8. Tyrell Harvey - Rock Point, AZ
9. Tell Pearman - Eagle Butte, SD
10. Heston Zonnie - Kayenta, AZ
11. Maize Two Bears - Cannon Ball, ND
12. Kasen Johnson - Mandaree, ND
Calf Roping - 45
1S. Mon, July 04 2022, 8:00 AM
1.
J.C. Crowley - Poplar, MT
2. Stran Daye - Gallup, NM
3. Dennison Boone - Tohatchi, NM
4. Nolan Conway - Cut Bank, MT
5. Dillon Wickum - South Heart, ND
6. Dalton Porch - Kadoka, SD
7. Gerald Daye - Gallup, NM
8. Robert Kittson - Harlem, MT
9. Jake Fox - Cardston, AB
10. Rick Fox - Cardston, AB
11. Jacoby Heathershaw - Martin, SD
12. Beau Grant - Wingate, NM
13. Wyatt Gibson - Thoreau, NM
2. Mon, July 04 2022, 2:00 PM
1.
Bill Watson - Box Elder, MT
2. Neil Tatsey - Valier, MT
3. Spur White Clay - Fort Smith, MT
4. Milen Fisher - Ashland, MT
5. Merval Not Afraid - Lodge Grass, MT
6. Sarcee Real Bird - Crow Agency, MT
7. Doug Lawrence - Whitehorse, SD
8. Sterling Small - Busby, MT
9. Joshua Felicia - Wyola, MT
10. Riggin Wimberley - Manderson, SD
3S. Tue, July 05 2022, 8:00 AM
1.
Spencer Whipple - St. Francis, SD
2. Marvin Tolth - Farmington, NM
3. Seth Whiteclay - Pryor, MT
4. Eric Paul Watson - Box Elder, MT
5. Preston Watson - Box Elder, MT
6. Allen Charley - Window Rock, AZ
7. Benson Charley - Crown Point, NM
8. Norman Mitchell - Hulbert, OK
9. Britt Givens - Riverton, WY
10. Marty Watson - Box Elder, MT
11. Justin Turner - Vinita, OK
12. Ryan Cody Nez - Shiprock, NM
4. Tue, July 05 2022, 2:00 PM
1.
Emerson Long Jr - Yatahey, NM
2. Jc Lawrence - Ashland, MT
3. Zane Not Afraid - Lodge Grass, MT
4. Ty Allen Fischer - Ashland, MT
5. Quinton Inman - Ketchum, OK
6. Corbin Fisher - Ashland, MT
7. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM
8. Brock Belkham - Flandreau, SD
9. Gunner Plenty - Garryowen, MT
10. Johnny Friday Sr - Fort Washakie, WY
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 49
1S. Mon, July 04 2022, 8:00 AM
1.
Grace Kelly - Bismarck, ND
2. Carly Day Chief - Standoff, AB
3. Pj Fox - Cardston, AB
4. Kelsey Gillin - Ronan, MT
5. Christi Braudrick - Caddo, OK
6. Cammie Fox - Cardston, AB
7. Elauna Nelson - Hardin, MT
8. Kashlin Bettelyoun - Eagle Butte, SD
9. Tae Heathershaw - Martin, SD
10. Shantell Brewer - Dupree, SD
11. Carsyn Hibbs - Shepard, MT
12. Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
13. Katelin Conway - Cut Bank, MT
14. Kayla Wickum - South Heart, ND
15. Kiallen Gibson - Thoreau, NM
16. Megan Small - Busby, MT
17. Autumn Farland - Tonalea, AZ
18. Sierra Farland - Tonalea, AZ
19. Brittany Bird - Cut Bank, MT
20. Roqui Lee - Fruitland, NM
21. Shawntaya Murphy - Tohatchi, NM
22. Bailey Nelson - Hardin, MT
23. Jessica Not Afraid - Hardin, MT
24. Mollie Bassett - Vinita, OK
25. Shausta Blodgett - Amidon, ND
26. Kayleigh Three Irons - Crow Agency, MT
27. Jocee Louis - Browning, MT
2. Mon, July 04 2022, 2:00 PM
1.
Kiley Shade - Cardston, AB
2. Kari Jo Lawrence - Whitehorse, SD
3. Chelsey Gibson - Thoreau, NM
4. Mykayla Tatsey - Valier, MT
5. Kyla Two Bulls - Lame Deer, MT
6. Kayla Cowboy - Gallup, NM
7. Sophia Sandquist - Trail City, SD
8. Kana Tucker - Garryowen, MT
9. Kelci Bends - Cherry Creek, SD
10. Cheyenne Robinson - Lame Deer, MT
3S. Tue, July 05 2022, 8:00 AM
1.
Colleen Crawler - Morley, AB
2. Jewel Bettelyoun - Eagle Butte, SD
3. Erin Jones - Chinle, AZ
4. Darcy Skunkcap - Browning, MT
4. Tue, July 05 2022, 2:00 PM
1.
Courtney Small - Pryor, MT
2. Lita Crawler - Morley, AB
3. Sunni Dixon - Morley, AB
4. Sydney Not Afraid - Lodge Grass, MT
5. Roxanne Not Afraid - Lodge Grass, MT
6. Sharon Small - Ashland, MT
7. Keleigh Lee - Farmington, NM
8. Arena Plenty - Garryowen, MT
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 13
2. Mon, July 04 2022, 2:00 PM
1.
Ned Pretty On Top - Garryowen, MT
2. Tom Chee - Denver, CO
3. Wyatt Pretty On Top - Garryowen, MT
4. Robert Burbank - Gallup, NM
5. Jhett Knight - Dupree, SD
6. Malcolm Heathershaw - Quinn, SD
7. Tymer Big Lake - Crow Agency, MT
4. Tue, July 05 2022, 2:00 PM
1.
Cole Elshere - Faith, SD
2. Joe Scott Iii - Madras, OR
3. Jeremy Meeks - Scenic, SD
4. Phillip Whiteman - Busby, MT
5. Joe Scott Jr - Madras, OR
6. Justin Whiteman - Busby, MT
Sr. Breakaway - 34
1S. Mon, July 04 2022, 8:00 AM
1.
Daryl St. Goddard - Browning, MT
2. Blair Matheson - Mandan, ND
3. Ivan Small - Lodge Grass, MT
4. Horace Small - Lame Deer, MT
5. Allen Fisher - Ashland, MT
6. Jake Longbrake - Dupree, SD
7. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ
8. Mike Not Afraid - Hardin, MT
9. ED Harry - Wadsworth, NV
10. Ralph Williams - Skiatook, OK
11. Hardee Skunkcap - Browning, MT
12. O.T. Thompson - Lame Deer, MT
13. Britt Givens - Riverton, WY
14. Spider Ramone - Hays, MT
15. Troy Crawler - Morley, AB
16. Johnny Friday Sr - Fort Washakie, WY
17. Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM
18. Robie Inman - Ketchum, OK
19. Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
20. Tommy Jr. Nez - Shiprock, NM
21. Marty Not Afraid - Lodge Grass, MT
22. Billy Lamere - Box Elder, MT
23. Delvin Ereaux - Hays, MT
24. Eric C. Watson - Box Elder, MT
25. Gilbert Janis - Pine Ridge, SD
26. Marvin Tolth - Farmington, NM
27. Keith Tatsey - Heart Butte, MT
28. Bob Joseph - Oakdale, CA
29. Colleen Crawler - Morley, AB
30. Terry Fischer - Fort Yates, ND
31. Darrel Watson - Box Elder, MT
32. John Small - Lodge Grass, MT
33. Darryl Boyd - Vanderwagon, NM
34. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
Steer Wrestling - 22
1S. Mon, July 04 2022, 8:00 AM
1.
Nolan Conway - Cut Bank, MT
2. Bridger Amiotte - Wall, SD
2. Mon, July 04 2022, 2:00 PM
1.
Wacey Real Bird - Garryowen, MT
2. Joe Wilson - Martin, SD
3. Joshua Felicia - Wyola, MT
4. Walker Small - Ashland, MT
5. Kaden Conway - Wickenberg, AZ
6. Micah White Clay - Hardin, MT
3S. Tue, July 05 2022, 8:00 AM
1.
Tuck Johnson - Browning, MT
2. Collin Johnson - Browning, MT
3. Kaiden White Bear - Chamberlain, SD
4. Greg Louis - Browning, MT
4. Tue, July 05 2022, 2:00 PM
1.
Emerson Long Jr - Yatahey, NM
2. Quinton Inman - Ketchum, OK
3. Herbie O'Daniel - Kodoka, SD
4. Tyler John Byrne - Martin, SD
5. Ty Allen Fischer - Ashland, MT
6. Kash Shade - Lethbridge, AB
7. Derek Azure - Harlem, MT
8. Shane Day Chief - Standoff, AB
9. Brock Belkham - Flandreau, SD
10. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM
Team Penning - 0
Team Roping - 101
1S. Mon, July 04 2022, 8:00 AM
1.
Doc Small - Lame Deer, MT & Horace Small - Lame Deer, MT
2. Nolan Conway - Cut Bank, MT & Jimmy Racine - Cut Bank, MT
3. Kaydin Small - Lodgegrass, MT & Jeffery Robinson - Lame Deer, MT
4. Elliot Gourneau - Ridgeview, SD & Tyler John Byrne - Martin, SD
5. Michael Butterfly - Hays, MT & Justin Four Colors - Box Elder, MT
6. Beau Grant - Wingate, NM & Stran Daye - Gallup, NM
7. Jeffery Robinson - Lame Deer, MT & Cj Robinson - Polson, MT
8. Fritzgerald Thomas - Gallup, NM & Bahe Henio - Pinehall, NM
9. Chuck Sells - Rough Rock, AZ & Vern Begay - Chinle, AZ
10. Nolan Conway - Cut Bank, MT & John Bell - Harlem, MT
11. Jacoby Heathershaw - Martin, SD & Bridger Amiotte - Wall, SD
12. Fritzgerald Thomas - Gallup, NM & Shawn Murphy Jr - Tohatchi, NM
13. Shariff Sells - Kayenta, AZ & Wyatt Gibson - Thoreau, NM
14. Lane B Bitsilly - Tsaile, AZ & Kory Yazzie - Chinle, AZ
15. Gerald Daye - Gallup, NM & Stran Daye - Gallup, NM
16. Bahe Henio - Pinehall, NM & Shawn Murphy Jr - Tohatchi, NM
17. Enos Johnson, Jr. - Box Elder, MT & Justin Four Colors - Box Elder, MT
18. Lane B Bitsilly - Tsaile, AZ & Mathius Lee - Chinle, AZ
19. Shariff Sells - Kayenta, AZ & Clay Gunshows - Lodge Grass, MT
20. Elliot Gourneau - Ridgeview, SD & John Bell - Harlem, MT
21. Zac Osborne - Fort Washakie, WY & Miles Armajo - Ft Washakie, WY
22. John W. Bahe - Chinle, AZ & Mathius Lee - Chinle, AZ
23. Chuck Sells - Rough Rock, AZ & Dennison Boone - Tohatchi, NM
24. Kaydin Small - Lodgegrass, MT & Rilee Fisher - Ashland, MT
25. John W. Bahe - Chinle, AZ & Kory Yazzie - Chinle, AZ
2. Mon, July 04 2022, 2:00 PM
1.
Cameron Three Irons - Crow Agency, MT & Merval Not Afraid - Lodge Grass, MT
2. Joshua Felicia - Wyola, MT & Tuffy Limberhand - Lame Deer, MT
3. Rope Three Irons - Lodge Grass, MT & Wyatt Gibson - Thoreau, NM
4. Rilee Fisher - Ashland, MT & Milen Fisher - Ashland, MT
5. Neil Tatsey - Valier, MT & Jimmy Racine - Cut Bank, MT
6. Doug Lawrence - Whitehorse, SD & Wynn Lawrence - White Horse, SD
7. Joshua Felicia - Wyola, MT & Curtis Pretty On Top - Hardin, MT
8. Sterling Small - Busby, MT & Milen Fisher - Ashland, MT
9. Rope Three Irons - Lodge Grass, MT & Colten Fisher - Billings, MT
10. Neil Tatsey - Valier, MT & John Hall - Buffalo, WY
3S. Tue, July 05 2022, 8:00 AM
1.
Kasen Johnson - Mandaree, ND & Spur White Clay - Fort Smith, MT
2. Collin Johnson - Browning, MT & Tuck Johnson - Browning, MT
3. Spencer Whipple - St. Francis, SD & Josh Whipple - Saint Francis, SD
4. Maize Two Bears - Cannon Ball, ND & Kasen Johnson - Mandaree, ND
5. Justin Whiteman - Busby, MT & Karson Campbell - Lame Deer, MT
6. Sterling Small - Busby, MT & Karson Campbell - Lame Deer, MT
7. Greg Louis - Browning, MT & Tuck Johnson - Browning, MT
8. Charlie Ereaux - Hays, MT & Alex Four Colors - Box Elder, MT
9. Andre Lafrance - Wyola, MT & Mike Limberhand - Worden, MT
10. Eric Paul Watson - Box Elder, MT & Marty Watson - Box Elder, MT
11. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Preston Watson - Box Elder, MT
12. Jake Longbrake - Dupree, SD & Ed Harry - Wadsworth, NV
13. JJ McGill - Fort Washakie, WY & Zac Osborne - Fort Washakie, WY
14. Talan Cummins - Lodge Grass, MT & Spider Ramone - Hays, MT
15. Bob Joseph - Oakdale, CA & Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
16. Aaron Henry - Box Elder, MT & Keith Tatsey - Heart Butte, MT
17. Eric Paul Watson - Box Elder, MT & Spider Ramone - Hays, MT
18. Troy Crawler - Morley, AB & David Bearspaw - Morley, AB
19. Charlie Ereaux - Hays, MT & Curtis Pretty On Top - Hardin, MT
20. Don Bettelyoun - Eagle Butte, SD & Britt Givens - Riverton, WY
21. Rawley Ben - Peridot, AZ & Brandon Ben - Peridot, AZ
22. Bob Joseph - Oakdale, CA & Ed Harry - Wadsworth, NV
23. Aaron Tsinigine - Tuba City, AZ & Casey Cummins - Lodge Grass, MT
24. Dewayne Sells - Chinle, AZ & Vern Begay - Chinle, AZ
25. Wacey Real Bird - Garryowen, MT & John Hall - Buffalo, WY
26. Daryl Wright - Box Elder, MT & Preston Watson - Box Elder, MT
27. Aaron Henry - Box Elder, MT & Marty Watson - Box Elder, MT
28. Talan Cummins - Lodge Grass, MT & Roddy Not Afraid - Lodge Grass, MT
29. Dylan Johnson - Shepherd, MT & Tad Williams Jr. - Washoe Valley, NV
30. Arlen Armajo Jr - Fort Washakie, WY & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
31. Troy Crawler - Morley, AB & Terry Fischer - Fort Yates, ND
32. Wawa Ben - Peridot, AZ & Rawley Ben - Peridot, AZ
33. Robie Inman - Ketchum, OK & Ralph Williams - Skiatook, OK
34. Donavin Limberhand - Lame Deer, MT & Mike Limberhand - Worden, MT
35. Wawa Ben - Peridot, AZ & Brandon Ben - Peridot, AZ
36. Dwight Sells - Chinle, AZ & Cody Lansing - Cortez, CO
37. Justin Turner - Vinita, OK & Quinton Inman - Ketchum, OK
38. Donavin Limberhand - Lame Deer, MT & Tuffy Limberhand - Lame Deer, MT
39. David Madison - Wolf Point, MT & Kaiden White Bear - Chamberlain, SD
40. BO Vocu - Ashland, MT & Logan Vocu - Ashland, MT
41. Dustin Bearspaw - Morley, AB & Bailey Bearspaw - Morley, AB
42. Greg Louis - Browning, MT & Preston Louis - Browning, MT
43. Kaden Conway - Wickenberg, AZ & Kermit Clary - Ronan, MT
44. Dustin Bearspaw - Morley, AB & David Bearspaw - Morley, AB
45. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Bailey Bearspaw - Morley, AB
46. Tobin Cummins - Lodge Grass, MT & Casey Cummins - Lodge Grass, MT
47. Dylan Johnson - Shepherd, MT & Clay Gunshows - Lodge Grass, MT
48. Don Bettelyoun - Eagle Butte, SD & Brandon Armajo - Lodge Grass, MT
49. Aaron Tsinigine - Tuba City, AZ & Jim Cole - Harlem, MT
50. Dewayne Sells - Chinle, AZ & Dwight Sells - Chinle, AZ
51. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Darrel Watson - Box Elder, MT
52. JJ McGill - Fort Washakie, WY & Miles Armajo - Ft Washakie, WY
53. Tobin Cummins - Lodge Grass, MT & Colten Fisher - Billings, MT
54. Jake Longbrake - Dupree, SD & Terry Fischer - Fort Yates, ND
55. Britt Givens - Riverton, WY & Ralph Williams - Skiatook, OK
56. Arlen Armajo Jr - Fort Washakie, WY & Brandon Armajo - Lodge Grass, MT
4. Tue, July 05 2022, 2:00 PM
1.
TY St. Goddard - Browning, MT & Jim Cole - Harlem, MT
2. Justin Tom - Pryor, MT & Tad Williams Jr. - Washoe Valley, NV
3. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM & Dennison Boone - Tohatchi, NM
4. Hance Indian Three Irons - St Xavier, MT & Gunner Plenty - Garryowen, MT
5. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM & Quinton Inman - Ketchum, OK
6. Jeremy Not Afraid - Lodge Grass, MT & Zane Not Afraid - Lodge Grass, MT
7. Ty Allen Fischer - Ashland, MT & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
8. Hance Indian Three Irons - St Xavier, MT & Justin Three Irons - Hardin, MT
9. Ty Allen Fischer - Ashland, MT & Corbin Fisher - Ashland, MT
10. Justin Tom - Pryor, MT & Gunner Plenty - Garryowen, MT
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 6
1S. Mon, July 04 2022, 8:00 AM
1.
Tyren Stewart - Crow Agency, MT
2. Wynn Lawrence - White Horse, SD
3. Bre'Zhon Paul Spang - Busby, MT
4. Noah Calf Robe - Lethbridge, AB
5. Braden Ben - Peridot, AZ
6. Tahj Wells - Browning, MT
Jr. Breakaway - 31
1S. Mon, July 04 2022, 8:00 AM
1.
Hanson King - Crownpoint, NM
2. Martin Watson - Box Elder, MT
3. Mervin Whitford, Jr - Box Elder, MT
4. Janae Wagner - Crownpoint, NM
5. Addison Conway - Cut Bank, MT
6. Paisley Gallegos - Keenesburg, CO
7. Julie Ann Weaver - Vinita, OK
8. Checotah Many Grey Horses - Cardston, AB
9. Bailey Three Irons - Crow Agency, MT
10. Aarianna Henry - Box Elder, MT
11. Kassidy Heathershaw - Martin, SD
12. Rhegan Shade - Lethbridge, AB
13. Riata Wimberley - Manderson, SD
14. Rosie Ben - Peridot, AZ
15. Ty Kittson - Harlem, MT
16. Kale Ereaux - Hays, MT
17. Wynn Lawrence - White Horse, SD
18. Tuffy Limberhand - Lame Deer, MT
19. Curtis Pretty On Top - Hardin, MT
20. Jett Turner - Vinita, OK
21. Kayen Armajo - Lodge Grass, MT
22. Brooke Fox - Cardston, AB
23. Dayle Bad Warrior - Dupree, SD
24. Paytin Jo Johnson - Scenic, SD
25. Kruz Ereaux - Hays, MT
26. Kaison Birdinground - Lodge Grass, MT
27. Clayton Three Irons - St Xavier, MT
28. Nick Three Irons - Lodge Grass, MT
29. Kaley Conway - Wickenburg, AZ
30. Braden Ben - Peridot, AZ
31. Bailey Nelson - Hardin, MT
Jr. Barrel Racing - 33
1S. Mon, July 04 2022, 8:00 AM
1.
Bailey Nelson - Hardin, MT
2. Araeya Nelson - Polson, MT
3. Checotah Many Grey Horses - Cardston, AB
4. Tristin Small - Ashland, MT
5. Julie Ann Weaver - Vinita, OK
6. Kassidy Heathershaw - Martin, SD
7. Bailey Three Irons - Crow Agency, MT
8. Gabriyelle Irving - Pierre, SD
9. Kaley Conway - Wickenburg, AZ
10. Hadley Not Afraid - Hays, MT
11. Leah Thompson - Hardin, MT
12. Jhett Dale - Shiprock, NM
13. Maddey Clary - Ronan, MT
14. Tedra Leonard - Ganado, AZ
15. Paytin Jo Johnson - Scenic, SD
16. Kinzie Small - Ashland, MT
17. Graysen O'Connor - Arlee, MT
18. Savaya Alden - Fort Smith, MT
19. Aarianna Henry - Box Elder, MT
20. Paisley Gallegos - Keenesburg, CO
21. Quinley Inman - Vinita, OK
22. Delaney Rose Fisher - Ashland, MT
23. Addison Conway - Cut Bank, MT
24. Rosie Ben - Peridot, AZ
25. Riata Wimberley - Manderson, SD
26. Jazmine Tolth - Farmington, NM
27. Jo Jo Fischer - Manderson, SD
28. Rhegan Shade - Lethbridge, AB
29. Brooke Fox - Cardston, AB
30. Dayle Bad Warrior - Dupree, SD
31. Shylo Whipple - St. Francis, AZ
32. Sattyn Wilson - Bowman, ND
33. Kenzie Kallenberger - Havre, MT
SRTR - 34
1S. Mon, July 04 2022, 8:00 AM
1.
Gene Small - Lame Deer, MT & Mike Limberhand - Worden, MT
2. Allen Fisher - Ashland, MT & Horace Small - Lame Deer, MT
3. Sooney Little Plume - Browning, MT & Daryl St. Goddard - Browning, MT
4. Horace Small - Lame Deer, MT & Ivan Small - Lodge Grass, MT
5. Sooney Little Plume - Browning, MT & Harvey Sansavere - Browning, MT
6. Allen Fisher - Ashland, MT & Ivan Small - Lodge Grass, MT
7. Daryl St. Goddard - Browning, MT & Harvey Sansavere - Browning, MT
8. Billy Lamere - Box Elder, MT & Eric C. Watson - Box Elder, MT
9. Don Bettelyoun - Eagle Butte, SD & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
10. Hardee Skunkcap - Browning, MT & Keith Tatsey - Heart Butte, MT
11. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ & Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM
12. Delvin Ereaux - Hays, MT & Spider Ramone - Hays, MT
13. Sam Bird - Cut Bank, MT & Darrel Watson - Box Elder, MT
14. Delvin Ereaux - Hays, MT & Jerome Bell - Harlem, MT
15. Sam Bird - Cut Bank, MT & Billy Lamere - Box Elder, MT
16. Darryl Boyd - Vanderwagon, NM & Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM
17. Don Bettelyoun - Eagle Butte, SD & Spider Ramone - Hays, MT
18. Bob Joseph - Oakdale, CA & Mike Not Afraid - Hardin, MT
19. Britt Givens - Riverton, WY & Ralph Williams - Skiatook, OK
20. Jake Longbrake - Dupree, SD & Terry Fischer - Fort Yates, ND
21. Bob Joseph - Oakdale, CA & Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
22. Jake Longbrake - Dupree, SD & Ed Harry - Wadsworth, NV
23. Robie Inman - Ketchum, OK & Ralph Williams - Skiatook, OK
24. O.T. Thompson - Lame Deer, MT & Mike Limberhand - Worden, MT
25. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Darrel Watson - Box Elder, MT
26. Clayton Small Jr. - Busby, MT & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
27. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Ed Harry - Wadsworth, NV
28. David Shade - Cardston, AB & Keith Tatsey - Heart Butte, MT
29. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ & Darryl Boyd - Vanderwagon, NM
30. Marvin Yellow Horn - Calgary, AB & Kelvin Fox - Cardston, AB
31. Troy Crawler - Morley, AB & Terry Fischer - Fort Yates, ND
32. O.T. Thompson - Lame Deer, MT & Gene Small - Lame Deer, MT
33. Robie Inman - Ketchum, OK & Troy Crawler - Morley, AB
34. David Shade - Cardston, AB & Kelvin Fox - Cardston, AB
Steer Roping - 0