Polson, MT
Bareback - 10
2. Thu, August 25 2022, 7:00 PM
1.
Steven Dewolfe - Buffalo Gap, SD
2. Clay Ramone - Riverton, UT
3. Evan Betony - Tonalea, AZ
4. Cam Bruised Head - Standoff, AB
5. Cauy Betony - Tonalea, AZ
4. Fri, August 26 2022, 7:00 PM
1.
Tom Chee - Newcomb, NM
2. Kyle Charley - Lukachukai, AZ
3. Kashton Ford - Sturgis, SD
4. Shawn Best Ii - Omak, WA
5. Curly Twigg - Lethbridge, AB
Barrel Racing - 60
1S. Thu, August 25 2022, 8:00 AM
1.
Julie Lenoir - Cut Bank, MT
2. Amber Alsterlund - Viola, ID
3. Yvette Vega - Charlo, MT
4. Greta Gustafson - Browning, MT
5. Raecille Chambers - Stevensville, MT
6. Danna Rogers - Browning, MT
2. Thu, August 25 2022, 7:00 PM
1.
Charmayne Pickens - Standoff, AB
2. Alexi Buffalo - Dillon, MT
3. Keelyn Etsitty - Fruitland, NM
4. Janae Devine - Cardston, AB
5. Ashley Picard - Pendleton, OR
6. Cheyenne Black Water - Cardston, AB
7. Sonya Dodginghorse - Tsuu T'Ina Nation, AB
8. Nyis Colliflower - Box Elder, MT
9. Shayanne Bear - Whitewood, SK
10. Kaley Conway - Wickenberg, AZ
11. Cee Littlelight - Tsuu' Tina Nation, AB
12. Kloee Elsberg - Okanogan, WA
3S. Fri, August 26 2022, 8:00 AM
1.
Jennifer Turner - Vinita, OK
2. Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
3. Brittany Bird - Cut Bank, MT
4. Jc Hawk - Scottsdale, AZ
5. Lacey Bish - Calgary, AB
6. Sheryl Manychief - Calgary, AB
7. Jessica Not Afraid - Hardin, MT
8. Tyressa Labelle - Morley, AB
9. Kashlin Bettelyoun - Eagle Butte, SD
10. Missy Givens - Riverton, WY
11. Camille Whitney - Cochrane, AB
12. Karlee Meyers - Box Elder, MT
13. Katelin Conway - Cut Bank, MT
14. Lita Crawler - Morley, AB
15. Justine Doka - Fountain Hills, AZ
16. Mesa Bell - Polson, MT
17. Carsyn Hibbs - Shepard, MT
18. Tiffany Teehee - Claremore, OK
19. Talyssa Horn - Harlem, MT
20. Maddey Clary - Ronan, MT
21. Chantelle Day Chief - Cardston, AB
22. Tracey Duck Chief - Siksika, AB
23. Jocee Louis - Browning, MT
24. Simone Soop - Calgary, AB
25. K'La Gonzalez - Polson, MT
26. Amanda Not Afraid - Crow Agency, MT
27. Tessie Lamere - Box Elder, MT
28. Savannah Joe - Sacaton, AZ
29. Courtney Not Afraid - Lodge Grass, MT
30. Tatum Ward - Whitehorse, SD
31. Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
4. Fri, August 26 2022, 7:00 PM
1.
Sallye Williams - Skiatook, OK
2. Graysen O'Connor - Arlee, MT
3. Destiny Stevens - Strathmore, AB
4. Taylor Christensen - Kyle, SD
5. Malyka Muller - Peralta, NM
6. Cayda Dodginghorse - Tsuut'Ina Nation, AB
7. Shantell Brewer - Dupree, SD
8. Jareth Curley - Ganado, AZ
9. Raquel Wildman - Morley, AB
10. Kylie Gilbert - Farmington, NM
11. Jannon Hale - Ganado, AZ
Bull Riding - 34
2. Thu, August 25 2022, 7:00 PM
1.
Tony Shirley - Ganado, AZ
2. Kasen Johnson - Mandaree, ND
3. Levi Irving - Navajo, NM
4. Kaw-Liga Jackson - Goodfish Lake, AB
5. Spur White Clay - Fort Smith, MT
6. Wynn Wells - Browning, MT
7. Kash Long - Winslow, AZ
8. Kyler McDonald - Ronan, MT
9. Korwin Kinlicheenie - St. Michaels, AZ
10. CJ Robinson - Polson, MT
11. Preston Louis - Browning, MT
12. Chance Thomas - Window Rock, AZ
13. Tahj Wells - Browning, MT
14. Tate Jackson - Goodfish Lake, AB
15. Kobe Whitford - Cut Bank, MT
16. Wesley Smith - Newtown, ND
17. Noah Thomas - Whiteriver, AZ
4. Fri, August 26 2022, 7:00 PM
1.
Dugan Black - Lukachukai, AZ
2. Cannon Cravens - Tahlequah, OK
3. Jayde Murphy - Cut Bank, MT
4. Weston Grant - Toppenish, WA
5. Tyrell Harvey - Rock Point, AZ
6. Tom Chee - Newcomb, NM
7. Jacauy Hale - Ganado, AZ
8. Latrell Long - Winslow, AZ
9. Shooter Good Striker - Coalhurst, AB
10. Kyle Charley - Lukachukai, AZ
11. Coy Doore - Siksika, AB
12. Phillip Cole - Billings, MT
13. Ethan Smith - Ponderosa, NM
14. Bryanna Bedoni - Pryor, MT
15. Frank Walker - Fort Apache, AZ
16. Shawn Best Ii - Omak, WA
17. Ryan Roberts - Okmulgee, OK
Calf Roping - 51
2. Thu, August 25 2022, 7:00 PM
1.
Spur White Clay - Fort Smith, MT
2. Milen Fisher - Ashland, MT
3. Kee Etsitty Jr. - Chinle, AZ
4. Tristin Dixon - Morley, AB
5. Britt Givens - Riverton, WY
6. Allan Bruised Head - Calgary, AB
7. Robert Kittson - Harlem, MT
8. BO Wells - Cardston, AB
9. Wright Bruised Head - Tsuu'Tina, AB
10. Leon Littlelight - Bragg Creek, AB
11. Joshua Felicia - Wyola, MT
12. Corbin Fisher - Ashland, MT
3S. Fri, August 26 2022, 8:00 AM
1.
Aaron Henry - Box Elder, MT
2. Lincoln Yarama - Chase, BC
3. Jay Guerrero - Wadsworth, NV
4. Eric Paul Watson - Box Elder, MT
5. Neil Tatsey - Valier, MT
6. Oliver Williams - Omak, WA
7. Chad Johnson - Cut Bank, MT
8. Nolan Conway - Cut Bank, MT
9. Jay Crawler - Morley, AB
10. Michael Bates - Tohatchi, NM
11. Collin Johnson - Browning, MT
12. Chops Yazzie - Fort Yates, ND
13. Rick Fox - Cardston, AB
14. Rooster Yazzie - Brimhall, NM
15. Bodey Waln - Martin, SD
16. Erik Becenti - Brimhall, NM
17. Wyatt Gibson - Thoreau, NM
18. Benny Powell - Babb, MT
19. Sarcee Real Bird - Crow Agency, MT
20. Dalton Lessert - Martin, SD
21. Dustin Bird - Cut Bank, MT
22. Quinton Inman - Ketchum, OK
23. Kash Weasel Fat - Cardston, AB
24. Seth Whiteclay - Pryor, MT
25. Zane Not Afraid - Lodge Grass, MT
26. Marty Watson - Box Elder, MT
27. Jake Fox - Cardston, AB
4. Fri, August 26 2022, 7:00 PM
1.
Leroy Etsitty - Kayenta, AZ
2. Gavaro Harrison - Chinle, AZ
3. Norman Mitchell - Lame Deer, MT
4. Tyler Etsitty - Kayenta, AZ
5. Ryle Lytle - Ronan, MT
6. Preston Watson - Box Elder, MT
7. Rodie Owen Pickens - Standoff, AB
8. TY St. Goddard - Browning, MT
9. Bill Watson - Box Elder, MT
10. Blaine Mitchell - Chinle, AZ
11. Mike White Quills - Cardston, AB
12. Eric C. Watson - Box Elder, MT
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 60
2. Thu, August 25 2022, 7:00 PM
1.
JB Bruised Head - Warm Springs, OR
2. Taniah Nez - Ganado, AZ
3. Tammy Dodginghorse - Calgary, AB
4. Camille Hodgson - Tsuu'Tina, AB
5. Heather Rogers - Round Rock, AZ
6. Charmayne Pickens - Standoff, AB
7. Lynelle Lee - Fruitland, NM
8. Kloee Elsberg - Okanogan, WA
9. Nyis Colliflower - Box Elder, MT
10. Memphis Dodginghorse - Calgary, AB
11. Danielle Augare - Browning, MT
3S. Fri, August 26 2022, 8:00 AM
1.
Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
2. Savannah Joe - Sacaton, AZ
3. Leanne Johnson - Cut Bank, MT
4. Brittany Bird - Cut Bank, MT
5. Kaylyn Day Chief - Standoff, AB
6. Bailey Bruised Head - Standoff, AB
7. Shawntaya Murphy - Tohatchi, NM
8. Justine Doka - Fountain Hills, AZ
9. Tessie Lamere - Box Elder, MT
10. Lita Crawler - Morley, AB
11. Chyana Johnson - Browning, MT
12. Jewel Bettelyoun - Eagle Butte, SD
13. Jessica Not Afraid - Hardin, MT
14. Chelsey Gibson - Thoreau, NM
15. Fallon Doka - Fountain Hills, AZ
16. Jeri Pahi - Page, AZ
17. Elauna Nelson - Hardin, MT
18. Sara Little Bear - Standoff, AB
19. Kristie Ward - Maskwacis, AB
20. Mesa Bell - Polson, MT
21. Carsyn Hibbs - Shepard, MT
22. Sydney Not Afraid - Lodge Grass, MT
23. Katelin Conway - Cut Bank, MT
24. Cammie Fox - Cardston, AB
25. Carly Day Chief - Standoff, AB
26. Olivia Many Wounds - Calgary, AB
27. Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
28. Colleen Crawler - Morley, AB
29. Rayne Bruised Head - Standoff, AB
30. Kelsey Gillin - Ronan, MT
31. Jaylyn Parrent - Cut Bank, MT
32. Yolanda Nez - Fountain Hills, AZ
33. Kashlin Bettelyoun - Eagle Butte, SD
34. Jc Hawk - Scottsdale, AZ
35. PJ Fox - Cardston, AB
36. Jocee Louis - Browning, MT
4. Fri, August 26 2022, 7:00 PM
1.
Roqui Lee - Fruitland, NM
2. Callie Dixon - Morley, AB
3. D Low Show - Gilbert, AZ
4. Sunni Dixon - Morley, AB
5. Jannon Hale - Ganado, AZ
6. Kylie Gilbert - Farmington, NM
7. Chantel Tsinigine - Gilbert, AZ
8. Destiny Stevens - Strathmore, AB
9. Shantell Brewer - Dupree, SD
10. Mykayla Tatsey - Valier, MT
11. Jareth Curley - Ganado, AZ
12. Kiley Shade - Cardston, AB
13. Martina Monroe - Maricopa, AZ
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 15
2. Thu, August 25 2022, 7:00 PM
1.
Justin Whiteman - Busby, MT
2. Alan Kole Gobert - Browning, MT
3. Montana Barlow - Rock Point, AZ
4. Kolby Kittson - Browning, MT
5. Phillip Whiteman - Busby, MT
6. Soshane Kee - Many Farms, AZ
7. TY Rattler - Browning, MT
4. Fri, August 26 2022, 7:00 PM
1.
Joe Scott Jr - Madras, OR
2. Joe Scott Iii - Madras, OR
3. Jackson Ford - Sturgis, SD
4. Shawn Best Ii - Omak, WA
5. Randin Wagner - Browning, MT
6. Kordell Walker - Elmo, MT
7. Shane Bird Rattler - Browning, MT
8. Tom Chee - Newcomb, NM
Sr. Breakaway - 55
1S. Thu, August 25 2022, 8:00 AM
1.
Greg Two Young Men - Morley, AB
2. Dexter Donald - Tonalea, AZ
3. Darcy Dixon - Morley, AB
4. Mike Not Afraid - Hardin, MT
5. Marty Not Afraid - Lodge Grass, MT
6. Arnie Johnson - Cut Bank, MT
7. Ken Augare - Browning, MT
8. ED Harry - Wadsworth, NV
9. Norman Bates - Tohatchi, NM
10. Ron Johnson - East Glacier, MT
11. Jordon Head - Standoff, AB
12. Leon Monroe - Phoenix, AZ
13. Robie Inman - Ketchum, OK
14. Bob Joseph - Oakdale, CA
15. Marvin Yellow Bird - Maskwacis, AB
16. Leon Littlelight - Bragg Creek, AB
17. Keith Tatsey - Heart Butte, MT
18. Jeff Fox - Cardston, AB
19. Frid England - Cut Bank, MT
20. Jake Longbrake - Dupree, SD
21. Eric C. Watson - Box Elder, MT
22. Spider Ramone - Hays, MT
23. Ira Walker - Owyhee, NV
24. Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM
25. Robert Nelson - Hardin, MT
26. Terry Tatsey - Browning, MT
27. Billy Lamere - Box Elder, MT
28. Ray Augare - Browning, MT
29. Chad Johnson - Cut Bank, MT
30. Lawrence Crawler - Morley, AB
31. Allan Bruised Head - Calgary, AB
32. Lynelle Lee - Fruitland, NM
33. Lloyd Pahi - Page, AZ
34. Ralph Williams - Skiatook, OK
35. Britt Givens - Riverton, WY
36. Allen Fisher - Ashland, MT
37. Gus Vaile - Maricopa, AZ
38. Benny Yazzie - Coyote Canyon, NM
39. Bass Williams - Omak, WA
40. Elliot Benjamin - Morley, AB
41. Hardee Skunkcap - Browning, MT
42. Rudy McLean - Morley, AB
43. Robert Joe - La Plata, NM
44. Norbert Gibson - Owyhee, NV
45. Rudy Blossom - Owyhee, NV
46. Ollie Benjamin - Morley, AB
47. Sam Bird - Cut Bank, MT
48. Keith Johnson - Maskwacis, AB
49. Henny Bruised Head - Standoff, AB
50. Daryl St. Goddard - Browning, MT
51. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ
52. John Pickens - Babb, MT
53. Troy Crawler - Morley, AB
54. Darrel Watson - Box Elder, MT
55. Jay St. Goddard - Browning, MT
Steer Wrestling - 40
2. Thu, August 25 2022, 7:00 PM
1.
Wacey Real Bird - Garryowen, MT
2. Joshua Felicia - Wyola, MT
3. Virgil Jacobs - Calgary, AB
4. Wright Bruised Head - Tsuu'Tina, AB
5. Allan Bruised Head - Calgary, AB
6. Arlan Minue - Warner, AB
7. Otys Little Mustache - Brocket, AB
8. Tristin Dixon - Morley, AB
3S. Fri, August 26 2022, 8:00 AM
1.
James McGuiness - Tsuu'Tina, AB
2. John Colliflower Iv - Cardston, AB
3. Shane Day Chief - Standoff, AB
4. Rian Conway - Wickenberg, AZ
5. Tyler John Byrne - Martin, SD
6. Kaden Conway - Wickenberg, AZ
7. Tuck Johnson - Browning, MT
8. Tucker Rabbit - Standoff, AB
9. Lane Dixon - Morley, AB
10. Michael Bates - Tohatchi, NM
11. Dakota Giesbrecht - Standoff, AB
12. Phillip Sutherland - Box Elder, MT
13. Collin Johnson - Browning, MT
14. Bodey Waln - Martin, SD
15. TY Day Chief - Standoff, AB
16. Greg Louis - Browning, MT
17. Chops Yazzie - Fort Yates, ND
18. Nolan Conway - Cut Bank, MT
19. Quinton Inman - Ketchum, OK
20. Jr Weasel Fat - Cardston, AB
21. Rooster Yazzie - Brimhall, NM
4. Fri, August 26 2022, 7:00 PM
1.
Keenan Crane - Cardston, AB
2. Trevin Fox - Browning, MT
3. Nick Clairmont - Ronan, MT
4. Bart Holloway - Siksika, AB
5. Jim Stevens - Strathmore, AB
6. Kash Shade - Lethbridge, AB
7. Clay Martinez - Sacaton, AZ
8. Derek Azure - Harlem, MT
9. Tyler Houle - Ronan, MT
10. Kaiden White Bear - Wolf Point, MT
11. Armond Duck Chief - Siksika, AB
Team Penning - 0
Team Roping - 147
1S. Thu, August 25 2022, 8:00 AM
1.
Norman Mitchell - Lame Deer, MT & Milen Fisher - Ashland, MT
2. Willie Covers Up - Wadsworth, NV & Wacey Real Bird - Garryowen, MT
3. Loranzy McMakin Ii - Browning, MT & Preston Bird - Cut Bank, MT
4. Roy St. Goddard - Arlee, MT & Dan Bird - Cut Bank, MT
5. Willie Covers Up - Wadsworth, NV & Gene Curtis - Schurz, NV
6. Loranzy McMakin Ii - Browning, MT & Roy St. Goddard - Arlee, MT
7. Kody Morigeau - Arlee, MT & Shawn Matt - Moiese, MT
8. Boog Roberts - Okmulgee, OK & Spider Ramone - Hays, MT
9. Darcy Dixon - Morley, AB & Tristin Dixon - Morley, AB
10. Rilee Fisher - Ashland, MT & Corbin Fisher - Ashland, MT
11. Polite Pepion - Browning, MT & Colten Lefthand - Eden Valley, AB
12. Pete White - Ronan, MT & Shawn Matt - Moiese, MT
13. Polite Pepion - Browning, MT & Justin Boggs - Browning, MT
14. Robie Inman - Ketchum, OK & Quinton Inman - Ketchum, OK
15. Trevor Waters - Scottsdale, AZ & Ed Harry - Wadsworth, NV
16. Marvin Yellow Bird - Maskwacis, AB & Keith Johnson - Maskwacis, AB
17. Hoss Pepion - Browning, MT & Justin Boggs - Browning, MT
18. Britt Givens - Riverton, WY & Ralph Williams - Skiatook, OK
19. Robert Joe - La Plata, NM & Kee Etsitty Jr. - Chinle, AZ
20. Logan Cummins - Owyhee, NV & Rudy Blossom - Owyhee, NV
21. Kody Morigeau - Arlee, MT & Jake Bell - Pablo, MT
22. Norman Mitchell - Lame Deer, MT & Boog Roberts - Okmulgee, OK
23. Sam Bird - Cut Bank, MT & Terry Tatsey - Browning, MT
24. Hoss Pepion - Browning, MT & Ray Augare - Browning, MT
25. Preston Bird - Cut Bank, MT & Dan Bird - Cut Bank, MT
26. Pete White - Ronan, MT & Jake Bell - Pablo, MT
27. Jake Longbrake - Dupree, SD & Spider Ramone - Hays, MT
28. Rudy Blossom - Owyhee, NV & Norbert Gibson - Owyhee, NV
29. Robie Inman - Ketchum, OK & Ralph Williams - Skiatook, OK
30. Jake Longbrake - Dupree, SD & Ed Harry - Wadsworth, NV
2. Thu, August 25 2022, 7:00 PM
1.
Enos Johnson, Jr. - Box Elder, MT & Alex Four Colors - Box Elder, MT
2. Trey Williams - Page, AZ & Darryl Monroe - Page, AZ
3. JC Guardipee - Cut Bank, MT & Cj Robinson - Polson, MT
4. Joshua Felicia - Wyola, MT & Donavin Limberhand - Lame Deer, MT
5. Wright Bruised Head - Tsuu'Tina, AB & Otys Little Mustache - Brocket, AB
6. Trey Williams - Page, AZ & Lloyd Pahi - Page, AZ
7. Justin Whiteman - Busby, MT & Donavin Limberhand - Lame Deer, MT
8. Darryl Monroe - Page, AZ & Lloyd Pahi - Page, AZ
9. Wright Bruised Head - Tsuu'Tina, AB & Keith Johnson - Maskwacis, AB
10. Michael Butterfly - Hays, MT & Justin Four Colors - Box Elder, MT
11. Justin Whiteman - Busby, MT & Joshua Felicia - Wyola, MT
12. Enos Johnson, Jr. - Box Elder, MT & Justin Four Colors - Box Elder, MT
3S. Fri, August 26 2022, 8:00 AM
1.
Greg Louis - Browning, MT & Collin Johnson - Browning, MT
2. Jackson Louis - Vernon, BC & Lane Dixon - Morley, AB
3. Shane Many Wounds - Tsuut'Ina, AB & Lonny Labelle - Morley, AB
4. Michael Butterfly - Hays, MT & Marty Watson - Box Elder, MT
5. Tobin Cummins - Lodge Grass, MT & Colten Fisher - Billings, MT
6. Dwight Sells - Chinle, AZ & Cody Lansing - Cortez, CO
7. Dalton Lessert - Martin, SD & Terry Doka - Fountain Hills, AZ
8. Mike Hoyt - Browning, MT & Gayle Matt - Browning, MT
9. Klay Duran - Box Elder, MT & Kaden Ereaux - Hays, MT
10. Justin Turner - Vinita, OK & Chops Yazzie - Fort Yates, ND
11. Lonny Labelle - Morley, AB & Trevor Many Wounds - Tsuu' Tina, AB
12. Kaden Conway - Wickenberg, AZ & Kermit Clary - Ronan, MT
13. TY Vaile - Maricopa, AZ & Denton Begay - Many Farms, AZ
14. Coil Watchman - Whiteriver, AZ & Corey Goklish - Whiteriver, AZ
15. Mike Hoyt - Browning, MT & Benny Powell - Babb, MT
16. Terry Wellman Jr - Browning, MT & David Bearspaw - Morley, AB
17. Peter Tatsey - Heart Butte, MT & Phillip Sutherland - Box Elder, MT
18. Aaron Henry - Box Elder, MT & Keith Tatsey - Heart Butte, MT
19. Jay Guerrero - Wadsworth, NV & Ira Walker - Owyhee, NV
20. Coil Watchman - Whiteriver, AZ & Cody T. Gokiish - Polson, MT
21. Eric Paul Watson - Box Elder, MT & Steve Romo - Fort Mcdowell, AZ
22. Brent Dodginghorse - Tsuut'Ina Nation, AB & Dakota Giesbrecht - Standoff, AB
23. Collin Johnson - Browning, MT & Tuck Johnson - Browning, MT
24. Trey Begay - Tuba City, AZ & Cody Lansing - Cortez, CO
25. Oliver Williams - Omak, WA & Lincoln Yarama - Chase, BC
26. Bryan Sells - Chinle, AZ & Shawn Murphy Jr - Tohatchi, NM
27. Klay Duran - Box Elder, MT & Kale Ereaux - Hays, MT
28. Dustin Bearspaw - Morley, AB & Bailey Bearspaw - Morley, AB
29. Colin Begay - Rough Rock, AZ & Hank Benally - Chinle, AZ
30. Alonzo Skunkcap - Browning, MT & Caleb Guardipee - Cut Bank, MT
31. Eric Paul Watson - Box Elder, MT & Marty Watson - Box Elder, MT
32. Neil Tatsey - Valier, MT & John Hall - Buffalo, WY
33. Justin Turner - Vinita, OK & Quinton Inman - Ketchum, OK
34. Tyler John Byrne - Martin, SD & Jade Byrne - Martin, SD
35. Troy Crawler - Morley, AB & Roddy Not Afraid - Lodge Grass, MT
36. Erik Becenti - Brimhall, NM & Wyatt Gibson - Thoreau, NM
37. Blaine Small - Lame Deer, MT & Tanner Not Afraid - Lame Deer, MT
38. Neil Tatsey - Valier, MT & Jimmy Racine - Cut Bank, MT
39. Greg Louis - Browning, MT & Tuck Johnson - Browning, MT
40. Benny Powell - Babb, MT & Gayle Matt - Browning, MT
41. Jay Crawler - Morley, AB & Roddy Not Afraid - Lodge Grass, MT
42. Dustin Bearspaw - Morley, AB & David Bearspaw - Morley, AB
43. Bodey Waln - Martin, SD & Jade Byrne - Martin, SD
44. Shane Many Wounds - Tsuut'Ina, AB & Trevor Many Wounds - Tsuu' Tina, AB
45. Jesse Starlight - Tsuu T'Ina, AB & Bob Gottfriedson - Calgary, AB
46. Bailee Benjamin - Cardston, AB & Ollie Benjamin - Morley, AB
47. Brent Dodginghorse - Tsuut'Ina Nation, AB & Mason Dodginghorse - Calgary, AB
48. Dwight Sells - Chinle, AZ & Shawn Murphy Jr - Tohatchi, NM
49. Peter Tatsey - Heart Butte, MT & Keith Tatsey - Heart Butte, MT
50. Jay Crawler - Morley, AB & Jake Crawler - Morley, AB
51. Cameron Billy - Box Elder, MT & Bailey Bearspaw - Morley, AB
52. Daniel Parrent - Cut Bank, MT & Cj Robinson - Polson, MT
53. Nolan Conway - Cut Bank, MT & John Bell - Harlem, MT
54. Delvin Ereaux - Hays, MT & Kale Ereaux - Hays, MT
55. Charlie Ereaux - Hays, MT & Alex Four Colors - Box Elder, MT
56. Seth Whiteclay - Pryor, MT & Sarcee Real Bird - Crow Agency, MT
57. Blaine Jim Redhorse - Chinle, AZ & Casey Cummins - Lodge Grass, MT
58. Jake Crawler - Morley, AB & Oliver Williams - Omak, WA
59. Aaron Henry - Box Elder, MT & Terry Tatsey - Browning, MT
60. Delvin Ereaux - Hays, MT & Kaden Ereaux - Hays, MT
61. Preston Watson - Box Elder, MT & Darrel Watson - Box Elder, MT
62. Talan Cummins - Lodge Grass, MT & Casey Cummins - Lodge Grass, MT
63. TY Vaile - Maricopa, AZ & John Bell - Harlem, MT
64. Blaine Jim Redhorse - Chinle, AZ & Jim Cole - Harlem, MT
65. Colin Begay - Rough Rock, AZ & Denton Begay - Many Farms, AZ
66. Erik Becenti - Brimhall, NM & Trey Nez - Chinle, AZ
67. Daniel Parrent - Cut Bank, MT & Jayde Murphy - Cut Bank, MT
68. Jay Guerrero - Wadsworth, NV & Terry Doka - Fountain Hills, AZ
69. Bryan Sells - Chinle, AZ & Trey Nez - Chinle, AZ
70. Don Bettelyoun - Eagle Butte, SD & Ira Walker - Owyhee, NV
71. Terry Wellman Jr - Browning, MT & Rian Conway - Wickenberg, AZ
72. Boyd Wesley - Morley, AB & Ollie Benjamin - Morley, AB
73. Tobin Cummins - Lodge Grass, MT & Alonzo Skunkcap - Browning, MT
74. Shawn Bird - Cut Bank, MT & Dustin Bird - Cut Bank, MT
75. Mason Dodginghorse - Calgary, AB & James Mcguiness - Tsuu'Tina, AB
76. Chops Yazzie - Fort Yates, ND & Steve Romo - Fort Mcdowell, AZ
77. Isaiah Turn Toes - Box Elder, MT & Phillip Sutherland - Box Elder, MT
78. Jeremy Not Afraid - Lodge Grass, MT & Zane Not Afraid - Lodge Grass, MT
79. Don Bettelyoun - Eagle Butte, SD & Dalton Lessert - Martin, SD
80. Nolan Conway - Cut Bank, MT & Dustin Bird - Cut Bank, MT
81. Jackson Louis - Vernon, BC & Elliot Benjamin - Morley, AB
82. Shawn Bird - Cut Bank, MT & Jim Cole - Harlem, MT
83. Troy Crawler - Morley, AB & Elliot Benjamin - Morley, AB
84. Bodey Waln - Martin, SD & Tyler John Byrne - Martin, SD
85. Jesse Starlight - Tsuu T'Ina, AB & Bowen Gottfriedson - Calgary, AB
86. Rilee Fisher - Ashland, MT & Jayde Murphy - Cut Bank, MT
87. Talan Cummins - Lodge Grass, MT & Wyatt Gibson - Thoreau, NM
88. Garcia Bearspaw - Morley, AB & Tristin Dixon - Morley, AB
89. Shariff Sells - Kayenta, AZ & Clay Gunshows - Lodge Grass, MT
90. Charlie Ereaux - Hays, MT & Curtis Pretty On Top - Hardin, MT
91. Boyd Wesley - Morley, AB & Garrett Benjamin - Morley, AB
92. Cameron Billy - Box Elder, MT & Jimmy Racine - Cut Bank, MT
93. Bill Watson - Box Elder, MT & John Colliflower Iv - Cardston, AB
4. Fri, August 26 2022, 7:00 PM
1.
TY St. Goddard - Browning, MT & Ryle Whitford - Browning, MT
2. Keenan Crane - Cardston, AB & Garrett Benjamin - Morley, AB
3. Dylan Johnson - Shepherd, MT & Clay Gunshows - Lodge Grass, MT
4. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Darrel Watson - Box Elder, MT
5. Bowen Gottfriedson - Calgary, AB & Bob Gottfriedson - Calgary, AB
6. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Preston Watson - Box Elder, MT
7. Clay Martinez - Sacaton, AZ & Gene Curtis - Schurz, NV
8. Jace Loring - Cut Bank, MT & Colten Lefthand - Eden Valley, AB
9. Dylan Johnson - Shepherd, MT & Colten Fisher - Billings, MT
10. Clay Martinez - Sacaton, AZ & Norbert Gibson - Owyhee, NV
11. Keenan Crane - Cardston, AB & Bailee Benjamin - Cardston, AB
12. Jace Loring - Cut Bank, MT & Ryle Whitford - Browning, MT
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 13
1S. Thu, August 25 2022, 8:00 AM
1.
Tahj Wells - Browning, MT
2. Chase Blue - Browning, MT
3. Kyler Notah - Sheepsprings, NM
4. Curtis Pretty On Top - Hardin, MT
5. Tyren Stewart - Crow Agency, MT
6. Silas Howe - Crow Agency, MT
7. Kody Lafrance - Crow Agency, MT
8. Bre'Zhon Paul Spang - Busby, MT
9. Wesley Smith - Newtown, ND
10. Ryder Jackson - Goodfish Lake, AB
11. Noah Calf Robe - Lethbridge, AB
12. Cordarrell Henry - Ft. Apache, AZ
13. Gator Boyd - Blackfoot, ID
Jr. Breakaway - 31
1S. Thu, August 25 2022, 8:00 AM
1.
Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
2. Gator Boyd - Blackfoot, ID
3. Delaney Rose Fisher - Ashland, MT
4. Kruz Ereaux - Hays, MT
5. Checotah Many Grey Horses - Cardston, AB
6. Roan Ereaux - Hays, MT
7. Martin Watson - Box Elder, MT
8. Legend Real Bird - Hardin, MT
9. Kale Ereaux - Hays, MT
10. Kloee Elsberg - Okanogan, WA
11. Cassie Deroche - Browning, MT
12. Talvin Champ - Cut Bank, MT
13. Aarianna Henry - Box Elder, MT
14. Curtis Pretty On Top - Hardin, MT
15. TY Kittson - Harlem, MT
16. Ryle Lytle - Ronan, MT
17. Kody Lafrance - Crow Agency, MT
18. Tanner Not Afraid - Lame Deer, MT
19. Brooke Fox - Cardston, AB
20. Addison Conway - Cut Bank, MT
21. Westin Bruised Head - Tsuut'Ina, AB
22. Julie Ann Weaver - Vinita, OK
23. Dayle Bad Warrior - Dupree, SD
24. Kaley Conway - Wickenberg, AZ
25. Leela Pepion - Browning, MT
26. Memphis Dodginghorse - Calgary, AB
27. Logan Cummins - Owyhee, NV
28. Mervin Whitford, Jr - Box Elder, MT
29. Rhegan Shade - Lethbridge, AB
30. Hadley Not Afraid - Hays, MT
31. Jett Turner - Vinita, OK
Jr. Barrel Racing - 25
1S. Thu, August 25 2022, 8:00 AM
1.
Julie Ann Weaver - Vinita, OK
2. Kaley Conway - Wickenberg, AZ
3. Delaney Rose Fisher - Ashland, MT
4. Leela Pepion - Browning, MT
5. Aspen Vaile - Browning, MT
6. Memphis Dodginghorse - Calgary, AB
7. Kianda Tatsey - Heart Butte, MT
8. Dayle Bad Warrior - Dupree, SD
9. Araeya Nelson - Polson, MT
10. Aarianna Henry - Box Elder, MT
11. Kloee Elsberg - Okanogan, WA
12. Cayda Dodginghorse - Tsuut'Ina Nation, AB
13. Maddey Clary - Ronan, MT
14. Hayden Edwards - Browning, MT
15. Tedra Leonard - Ganado, AZ
16. Graysen O'Connor - Arlee, MT
17. Hadley Not Afraid - Hays, MT
18. Addison Conway - Cut Bank, MT
19. Brooke Fox - Cardston, AB
20. Nevaeh Little Bear - Cochrane, AB
21. Checotah Many Grey Horses - Cardston, AB
22. Rhegan Shade - Lethbridge, AB
23. Cassie Deroche - Browning, MT
24. Quinley Inman - Vinita, OK
25. Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
SRTR - 57
1S. Thu, August 25 2022, 8:00 AM
1.
Rudy McLean - Morley, AB & Greg Two Young Men - Morley, AB
2. Stephen Fox - Coolage, AZ & Dexter Donald - Tonalea, AZ
3. Robert Joe - La Plata, NM & Rudy Blossom - Owyhee, NV
4. Robie Inman - Ketchum, OK & Ralph Williams - Skiatook, OK
5. Leon Monroe - Phoenix, AZ & Terry Tatsey - Browning, MT
6. Hank Shade - Cardston, AB & Kelvin Fox - Cardston, AB
7. Sam Bird - Cut Bank, MT & Terry Tatsey - Browning, MT
8. Hank Shade - Cardston, AB & Slim Creighton - Standoff, AB
9. Britt Givens - Riverton, WY & Ralph Williams - Skiatook, OK
10. Delvin Ereaux - Hays, MT & Keith Tatsey - Heart Butte, MT
11. Rudy Blossom - Owyhee, NV & Norbert Gibson - Owyhee, NV
12. Arnie Johnson - Cut Bank, MT & Chad Johnson - Cut Bank, MT
13. Chee-Chee Whiteman - Browning, MT & Wright Bruised Head - Tsuu'Tina, AB
14. Darrel Watson - Box Elder, MT & Casey Green - Coolidge, AZ
15. Delvin Ereaux - Hays, MT & Spider Ramone - Hays, MT
16. Jake Longbrake - Dupree, SD & Ed Harry - Wadsworth, NV
17. Robert Joe - La Plata, NM & John Boyd Jr. - Window Rock, AZ
18. David Shade - Cardston, AB & Slim Creighton - Standoff, AB
19. Britt Givens - Riverton, WY & Ed Harry - Wadsworth, NV
20. Hardee Skunkcap - Browning, MT & Evans Day Chief - Standoff, AB
21. Troy Crawler - Morley, AB & Ollie Benjamin - Morley, AB
22. Marvin Yellow Horn - Calgary, AB & Marvin Yellow Bird - Maskwacis, AB
23. Allan Bruised Head - Calgary, AB & Henny Bruised Head - Standoff, AB
24. Don Bettelyoun - Eagle Butte, SD & Spider Ramone - Hays, MT
25. Darcy Dixon - Morley, AB & Elliot Benjamin - Morley, AB
26. Frid England - Cut Bank, MT & Ted Hoyt - Cut Bank, MT
27. Wright Bruised Head - Tsuu'Tina, AB & Keith Johnson - Maskwacis, AB
28. Billy Lamere - Box Elder, MT & Norbert Gibson - Owyhee, NV
29. Rudy McLean - Morley, AB & Jesse Starlight - Tsuu T'Ina, AB
30. Marvin Yellow Bird - Maskwacis, AB & Keith Johnson - Maskwacis, AB
31. Troy Crawler - Morley, AB & Elliot Benjamin - Morley, AB
32. Darcy Dixon - Morley, AB & John Pickens - Babb, MT
33. Billy Lamere - Box Elder, MT & Dexter Donald - Tonalea, AZ
34. Leon Monroe - Phoenix, AZ & Gus Vaile - Maricopa, AZ
35. Marvin Yellow Horn - Calgary, AB & Kelvin Fox - Cardston, AB
36. Sooney Little Plume - Browning, MT & Daryl St. Goddard - Browning, MT
37. Jesse Starlight - Tsuu T'Ina, AB & Bob Gottfriedson - Calgary, AB
38. Chee-Chee Whiteman - Browning, MT & Evans Day Chief - Standoff, AB
39. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Darrel Watson - Box Elder, MT
40. Arnie Johnson - Cut Bank, MT & Gus Vaile - Maricopa, AZ
41. Jake Longbrake - Dupree, SD & Don Bettelyoun - Eagle Butte, SD
42. Hardee Skunkcap - Browning, MT & Ollie Benjamin - Morley, AB
43. Bob Joseph - Oakdale, CA & Mike Not Afraid - Hardin, MT
44. Ken Augare - Browning, MT & Ray Augare - Browning, MT
45. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ & Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM
46. Don Wilson - Cut Bank, MT & Dan Bird - Cut Bank, MT
47. Hoss Pepion - Browning, MT & Frid England - Cut Bank, MT
48. Bob Joseph - Oakdale, CA & Ira Walker - Owyhee, NV
49. Mike Loring - Cut Bank, MT & Ron Johnson - East Glacier, MT
50. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Ira Walker - Owyhee, NV
51. David Shade - Cardston, AB & Keith Tatsey - Heart Butte, MT
52. Ken Augare - Browning, MT & Ted Hoyt - Cut Bank, MT
53. Robie Inman - Ketchum, OK & Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM
54. Don Wilson - Cut Bank, MT & Ron Johnson - East Glacier, MT
55. Sam Bird - Cut Bank, MT & Dan Bird - Cut Bank, MT
56. Hoss Pepion - Browning, MT & Ray Augare - Browning, MT
57. Jay St. Goddard - Browning, MT & Mike Loring - Cut Bank, MT
Steer Roping - 0