Belcourt, ND
Bareback - 4
2. Sat, September 11 2021, 1:00 PM
1.
Norman Osceola - Okeechobee, FL
2. Kelsey Nordvold - Pierre, SD
3. Tom Chee - Denver, CO
3. Sun, September 12 2021, 1:00 PM
1.
Tyrick Wilson - Chinle, AZ
Barrel Racing - 25
1S. Sat, September 11 2021, 9:00 AM
1.
Laney Keplin - St. Johns, ND
2. Shannoah Danks - Mandaree, ND
3. Jo Jo Fischer - Manderson, SD
4. Reba Foote - Parshall, ND
5. Cheyenne Black Water - Cardston, AB
2. Sat, September 11 2021, 1:00 PM
1.
Mercedes Bradfield - Whitewater, CO
2. Chaise Teehee - Oktaha, OK
3. Kesse Deal - Dupree, SD
4. Amber Alsterlund - Viola, ID
5. Sierra Farland - Tonalea, AZ
6. K'La Gonzalez - Polson, MT
7. Tomie Peterson - Parade, SD
8. Kashlin Bettelyoun - Eagle Butte, SD
9. Brittany Bird - Cut Bank, MT
10. Kyra Teehee - Oktaha, OK
3. Sun, September 12 2021, 1:00 PM
1.
JC Hawk - Scottsdale, AZ
2. Sadie Dale - Halliday, ND
3. Tandra Klein Thrall - Hazen, ND
4. Grace Kelly - Bismarck, ND
5. Jamie Morsette - Minot, ND
6. Tatum Ward - Whitehorse, SD
7. Shausta Blodgett - Amidon, ND
8. Keanna Dedman - Nazlini, AZ
9. Jalyn Hall - Parshall, ND
10. Karlee Meyers - Box Elder, MT
Bull Riding - 16
2. Sat, September 11 2021, 1:00 PM
1.
Cleve Spang - Billings, MT
2. Bill Watson - Box Elder, MT
3. Norman Osceola - Okeechobee, FL
4. Dugan Black - Lukachukai, AZ
5. Mika Clark - Window Rock, AZ
6. Latrell Long - Winslow, AZ
7. Tom Chee - Denver, CO
8. Blake Rides The Bear - Crow Agency, MT
3. Sun, September 12 2021, 1:00 PM
1.
Skye Joaquin - Sacaton, AZ
2. Maize Two Bears - Cannon Ball, ND
3. Slick Phelps - Porcupine, SD
4. Brent Thompson - Lukachukai, AZ
5. Amber Toledo - Tonalea, AZ
6. Lyle Clark - Kayenta, AZ
7. Kasen Johnson - Mandaree, ND
8. Bo White Clay - Crow Agency, MT
Calf Roping - 16
2. Sat, September 11 2021, 1:00 PM
1.
Merval Not Afraid - Lodge Grass, MT
2. BO Wells - Cardston, AB
3. Bill Watson - Box Elder, MT
4. Eric C. Watson - Box Elder, MT
5. Preston Watson - Box Elder, MT
6. Joedon McKenzie - Mandaree, ND
7. Ty Allen Fischer - Ashland, MT
8. Sterling Small - Busby, MT
3. Sun, September 12 2021, 1:00 PM
1.
Ke'Juan Gaines - Beggs, OK
2. Marty Watson - Box Elder, MT
3. Eric Paul Watson - Box Elder, MT
4. Joshua Felicia - Wyola, MT
5. Dillon Wickum - Mandan, ND
6. Casey Stone - New Town, ND
7. Chops Yazzie - Fort Yates, ND
8. Jesse Chase - Mandaree, ND
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 27
1S. Sat, September 11 2021, 9:00 AM
1.
Kurrie Small - Lodge Grass, MT
2. Kari Jo Lawrence - Whitehorse, SD
3. Chelsea James - Porterville, CA
4. Cedar Jandreau - Kennebec, SD
5. Megan Danks - Mandaree, ND
6. Bailey Chase - Mandaree, ND
7. Laney Keplin - St. Johns, ND
2. Sat, September 11 2021, 1:00 PM
1.
Kashlin Bettelyoun - Eagle Butte, SD
2. Mykayla Tatsey - Valier, MT
3. Shawntaya Murphy - Tohatchi, NM
4. Kesse Deal - Dupree, SD
5. Brittany Bird - Cut Bank, MT
6. Tomie Peterson - Parade, SD
7. Kyla Two Bulls - Lame Deer, MT
8. Sierra Farland - Tonalea, AZ
9. Madisyn Osceola - Okeechobee, FL
10. Tessa Goldade - Timber Lake, SD
3. Sun, September 12 2021, 1:00 PM
1.
JC Hawk - Scottsdale, AZ
2. Grace Kelly - Bismarck, ND
3. Rayne Bruised Head - Standoff, AB
4. Sunni Dixon - Morley, AB
5. Callie Dixon - Morley, AB
6. Sadie Dale - Halliday, ND
7. Kayla Wickum - Mandan, ND
8. Shausta Blodgett - Amidon, ND
9. Cherish Johnson - Mandaree, ND
10. Tatum Ward - Whitehorse, SD
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 13
2. Sat, September 11 2021, 1:00 PM
1.
Tom Chee - Denver, CO
2. Ned Pretty On Top - Garryowen, MT
3. Wyatt Pretty On Top - Garryowen, MT
4. Kelin Keplin - St. John Nd 58369, ND
5. Leegene Barlow - Rock Point, AZ
6. Montana Barlow - Rock Point, AZ
7. Phillip Whiteman - Busby, MT
3. Sun, September 12 2021, 1:00 PM
1.
Justin Whiteman - Busby, MT
2. Jay Joaquin - Sacaton, AZ
3. Joe Scott Jr - Madras, OR
4. Tyrus Ashley - Mandaree, ND
5. Joe Scott Iii - Madras, OR
6. Cole Pateneaude - Halliday, ND
Sr. Breakaway - 15
1S. Sat, September 11 2021, 9:00 AM
1.
John Small - Lodge Grass, MT
2. Don McKenzie - Mandaree, ND
3. Hubert Heart Sr. - New Town, ND
4. Darrel Watson - Box Elder, MT
5. Robert Bruised Head - Standoff, AB
6. Eric C. Watson - Box Elder, MT
7. Marty Jandreau - Kennebec, SD
8. Tom Knight - Eagle Butte, SD
9. Spider Ramone - Hays, MT
10. Jake Longbrake - Dupree, SD
11. Mervin Packineau - Parshall, ND
12. Bart Ness - Kennebec, SD
13. Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
14. Terry Fischer - Fort Yates, ND
15. Clayton Danks - Mandaree, ND
Steer Wrestling - 16
2. Sat, September 11 2021, 1:00 PM
1.
Joe Wilson - Martin, SD
2. Derek Azure - Harlem, MT
3. Tyler John Byrne - Martin, SD
4. Joe Ross - Rosebud, SD
5. Walker Small - Ashland, MT
6. Kaiden White Bear - Chamberlain, SD
7. Ty Allen Fischer - Ashland, MT
8. Wyatt Knight - Eagle Butte, SD
3. Sun, September 12 2021, 1:00 PM
1.
Colton Martinez - Sacaton, AZ
2. Jon Wells - Lethbridge, AB
3. Kash Shade - Lethbridge, AB
4. Herbie O'Daniel - Kodoka, SD
5. John Colliflower Iv - Cardston, AB
6. Lyman Colliflower - Eagle Butte, SD
7. Casey Stone - New Town, ND
8. Chops Yazzie - Fort Yates, ND
Team Penning - 0
Team Roping - 61
1S. Sat, September 11 2021, 9:00 AM
1.
Delvin Ereaux - Hays, MT & Kaden Ereaux - Hays, MT
2. Merval Not Afraid - Lodge Grass, MT & Joshua Felicia - Wyola, MT
3. Cherish Johnson - Mandaree, ND & Kasen Johnson - Mandaree, ND
4. Kaydin Small - Lodgegrass, MT & Beau Plenty Hawk - Lodge Grass, MT
5. Ryder Keplin - Belcourt, ND & Jon J. Keplin - Belcourt, ND
6. JD Youngbird - Wilton, ND & Frank Whitecalfe - Garrison, ND
7. Brooks Dahozy - Window Rock, AZ & Jim Cole - Harlem, MT
8. TY St. Goddard - Browning, MT & Casey Stone - New Town, ND
9. Bruk Frederick - Belcourt, ND & Ryder Keplin - Belcourt, ND
10. Laney Keplin - St. Johns, ND & Kasen Johnson - Mandaree, ND
11. Don Bettelyoun - Eagle Butte, SD & Clay Gunshows - Lodge Grass, MT
12. Talan Cummins - Lodge Grass, MT & Chops Yazzie - Fort Yates, ND
13. Tobin Cummins - Lodge Grass, MT & Cody Lansing - Cortez, CO
14. Royce Heart - Parshall, ND & Donald E Charging - Parshall, ND
15. Brandon Armajo - Lodge Grass, MT & Justin Tom - Pryor, MT
16. Jordan Longtimesleeping - New Town, ND & James Louis Baker Sr. - New Town, ND
17. Aaron Henry - Box Elder, MT & Roddy Not Afraid - Lodge Grass, MT
18. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Darrel Watson - Box Elder, MT
19. Dale Campbell - Lame Deer, MT & Karson Campbell - Lame Deer, MT
20. Don Bettelyoun - Eagle Butte, SD & Spider Ramone - Hays, MT
21. Randall Baker - New Town, ND & Jon J. Keplin - Belcourt, ND
22. Kolton Keplin - Belcourt, ND & Justin Tom - Pryor, MT
23. Jake Longbrake - Dupree, SD & Terry Fischer - Fort Yates, ND
24. Tobin Cummins - Lodge Grass, MT & Casey Cummins - Lodge Grass, MT
25. Randall Baker - New Town, ND & Toby Delorme - Mandan, ND
26. Brandon Armajo - Lodge Grass, MT & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
27. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Preston Watson - Box Elder, MT
28. Bart Ness - Kennebec, SD & Elliot Gourneau - Ridgeview, SD
29. Kolton Keplin - Belcourt, ND & Hunter Karlson - White Shield, ND
30. Hubert Heart Sr. - New Town, ND & Don Mckenzie - Mandaree, ND
31. Dylan Johnson - Shepherd, MT & Clay Gunshows - Lodge Grass, MT
32. David Madison - Wolf Point, MT & Kaiden White Bear - Chamberlain, SD
33. Brooks Dahozy - Window Rock, AZ & Casey Cummins - Lodge Grass, MT
34. David Madison - Wolf Point, MT & Frank Whitecalfe - Garrison, ND
35. Talan Cummins - Lodge Grass, MT & Roddy Not Afraid - Lodge Grass, MT
36. Preston Watson - Box Elder, MT & Darrel Watson - Box Elder, MT
37. Delvin Ereaux - Hays, MT & Spider Ramone - Hays, MT
38. Jake Longbrake - Dupree, SD & Everett Hall - New Town, ND
39. Dylan Johnson - Shepherd, MT & Hunter Karlson - White Shield, ND
40. Elliot Gourneau - Ridgeview, SD & John Bell - Harlem, MT
41. TY St. Goddard - Browning, MT & Chops Yazzie - Fort Yates, ND
42. Jordan Longtimesleeping - New Town, ND & Royce Heart - Parshall, ND
2. Sat, September 11 2021, 1:00 PM
1.
Joe Ross - Rosebud, SD & Kaiden White Bear - Chamberlain, SD
2. Chaundee Chase - Mandaree, ND & Jesse Chase - Mandaree, ND
3. Ty Allen Fischer - Ashland, MT & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
4. Joedon McKenzie - Mandaree, ND & Don Mckenzie - Mandaree, ND
5. Mervin Packineau - Parshall, ND & Toby Delorme - Mandan, ND
6. Joedon McKenzie - Mandaree, ND & James Louis Baker Sr. - New Town, ND
7. Joe Wilson - Martin, SD & Tyler John Byrne - Martin, SD
8. Mervin Packineau - Parshall, ND & Donald E Charging - Parshall, ND
9. K'La Gonzalez - Polson, MT & Cj Robinson - Polson, MT
3. Sun, September 12 2021, 1:00 PM
1.
Aaron Henry - Box Elder, MT & Marty Watson - Box Elder, MT
2. Maize Two Bears - Cannon Ball, ND & Benji Hall - New Town, ND
3. Jess Hall - New Town, ND & Jesse Chase - Mandaree, ND
4. Marty Watson - Box Elder, MT & Joshua Felicia - Wyola, MT
5. Maize Two Bears - Cannon Ball, ND & Everett Hall - New Town, ND
6. Eric Paul Watson - Box Elder, MT & Jim Cole - Harlem, MT
7. Jess Hall - New Town, ND & Benji Hall - New Town, ND
8. Kayla Wickum - Mandan, ND & Dillon Wickum - Mandan, ND
9. Bart Ness - Kennebec, SD & Terry Fischer - Fort Yates, ND
10. Eric Paul Watson - Box Elder, MT & John Bell - Harlem, MT
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 2
1S. Sat, September 11 2021, 9:00 AM
1.
Riggin Wimberley - Manderson, SD
2. Tyin Mowery - Manderson, SD
Jr. Breakaway - 17
1S. Sat, September 11 2021, 9:00 AM
1.
Kruz Ereaux - Hays, MT
2. Bailey Chase - Mandaree, ND
3. Kale Ereaux - Hays, MT
4. Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
5. Riggin Wimberley - Manderson, SD
6. Shannoah Danks - Mandaree, ND
7. Keegan Dee - Mandaree, ND
8. Mervin Whitford, Jr - Box Elder, MT
9. Kayen Armajo - Lodge Grass, MT
10. Martin Watson - Box Elder, MT
11. Kashlin Bettelyoun - Eagle Butte, SD
12. Talan Cummins - Lodge Grass, MT
13. Tyin Mowery - Manderson, SD
14. Autumn Farland - Tonalea, AZ
15. Rosin Keplin - St. John, ND
16. Karson Campbell - Lame Deer, MT
17. Curtis Pretty On Top - Hardin, MT
Jr. Barrel Racing - 16
1S. Sat, September 11 2021, 9:00 AM
1.
Neepin Houle - Box Elder, MT
2. Kyra Teehee - Oktaha, OK
3. Jo Jo Fischer - Manderson, SD
4. Paytin Johnson - Kyle, SD
5. Rhegan Shade - Lethbridge, AB
6. Kianda Tatsey - Heart Butte, MT
7. Kashlin Bettelyoun - Eagle Butte, SD
8. Aarianna Henry - Box Elder, MT
9. Riata Wimberley - Manderson, SD
10. Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
11. Bailey Chase - Mandaree, ND
12. Bailey Nelson - Hardin, MT
13. Checotah Many Grey Horses - Cardston, AB
14. Kennedy McLellan - Dupree, SD
15. Shannoah Danks - Mandaree, ND
16. Jade Alkire - Parshall, ND
SRTR - 22
1S. Sat, September 11 2021, 9:00 AM
1.
Jon J. Keplin - Belcourt, ND & Kevin Keplin - Belcourt, ND
2. JD Youngbird - Wilton, ND & Frank Whitecalfe - Garrison, ND
3. Kevin Keplin - Belcourt, ND & Everett Hall - New Town, ND
4. Mervin Packineau - Parshall, ND & James Louis Baker Sr. - New Town, ND
5. Clayton Danks - Mandaree, ND & Don Mckenzie - Mandaree, ND
6. David Madison - Wolf Point, MT & Neil Karlson - Garrison, ND
7. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
8. Hubert Heart Sr. - New Town, ND & Don Mckenzie - Mandaree, ND
9. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Darrel Watson - Box Elder, MT
10. Don Bettelyoun - Eagle Butte, SD & Spider Ramone - Hays, MT
11. Bart Ness - Kennebec, SD & Terry Fischer - Fort Yates, ND
12. Don Bettelyoun - Eagle Butte, SD & Marty Jandreau - Kennebec, SD
13. David Madison - Wolf Point, MT & Frank Whitecalfe - Garrison, ND
14. Bart Ness - Kennebec, SD & Spider Ramone - Hays, MT
15. Jake Longbrake - Dupree, SD & Everett Hall - New Town, ND
16. Sam Bird - Cut Bank, MT & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
17. Randall Baker - New Town, ND & Jon J. Keplin - Belcourt, ND
18. Robert Smith - Lantry, SD & Tom Knight - Eagle Butte, SD
19. Randall Baker - New Town, ND & James Louis Baker Sr. - New Town, ND
20. Mervin Packineau - Parshall, ND & Donald E Charging - Parshall, ND
21. Sam Bird - Cut Bank, MT & Neil Karlson - Garrison, ND
22. Jake Longbrake - Dupree, SD & Terry Fischer - Fort Yates, ND
Steer Roping - 0