Flandreau, SD
Bareback - 9
2. Sat, September 18 2021, 3:00 PM
1.
Jacob Todechine - Gallup, NM
2. Tom Chee - Denver, CO
3. Hunter Big Eagle - Harrold, SD
4. Kelsey Nordvold - Pierre, SD
4. Sun, September 19 2021, 3:00 PM
1.
Shawn Best Ii - Omak, WA
2. Tyrick Wilson - Chinle, AZ
3. Norman Osceola - Okeechobee, FL
4. Cheyenne Autumn - Covelo, CA
5. Steven Dewolfe - Buffalo Gap, SD
Barrel Racing - 50
1S. Sat, September 18 2021, 10:00 AM
1.
Phannette Gray - Ridgeview, SD
2. Shannoah Danks - Mandaree, ND
3. Ashley Whatley - Sulphur, OK
4. Taylor Christensen - Kyle, SD
5. Maddey Clary - Ronan, MT
6. Sadie Dale - Halliday, ND
7. Dylan Lemmon - Eagle Butte, SD
8. Brittany Bird - Cut Bank, MT
9. Kakes Tibbits - Pine Ridge, SD
10. Kelly Hunter Boomer - Kyle, SD
11. Brooke Pipkins - Tuttle, OK
12. Chalon Lefebre - Bloomfield, NM
13. Amber Alsterlund - Viola, ID
14. Megan Small - Busby, MT
15. Karlee Meyers - Box Elder, MT
16. Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
17. Maelee Heart - Parshall, ND
18. Kelsey Gillin - Ronan, MT
19. Shaylyn Becenti - Lukachukai, AZ
20. Chantel Becenti - Lukachukai, AZ
2. Sat, September 18 2021, 3:00 PM
1.
Madisyn Osceola - Okeechobee, FL
2. Kyra Teehee - Oktaha, OK
3. Jc Hawk - Scottsdale, AZ
4. Fallon Real Bird - Garryowen, MT
5. Gabriyelle Irving - Pierre, SD
6. Lori Hickman - Neasho, MO
7. Hannah Rupprecht - Bladen, NE
8. Chaise Teehee - Oktaha, OK
9. Mercedes Bradfield - Whitewater, CO
10. Bobbi Fisher - Scenic, SD
3S. Sun, September 19 2021, 10:00 AM
1.
Katie Fisher - Kyle, SD
2. Cindy Jacobs - Porcupine, SD
3. Sallye Williams - Skiatook, OK
4. Jocee Louis - Browning, MT
5. Tatum Ward - Whitehorse, SD
6. Tae Heathershaw - Martin, SD
7. Kesse Deal - Dupree, SD
8. Tomie Peterson - Parade, SD
4. Sun, September 19 2021, 3:00 PM
1.
Kylie Gilbert - Farmington, NM
2. Grace Kelly - Bismarck, ND
3. Aryzona Cummings - Henryetta, OK
4. Kashlin Bettelyoun - Eagle Butte, SD
5. Jennifer Turner - Vinita, OK
6. Jo Jo Fischer - Manderson, SD
7. Keanna Dedman - Nazlini, AZ
8. Lita Crawler - Morley, AB
9. Kaitlyn Prentice - Bokchito, OK
10. Sydney Gray - Ridgeview, SD
11. Shausta Blodgett - Amidon, ND
12. Sierra Farland - Tonalea, AZ
Bull Riding - 33
2. Sat, September 18 2021, 3:00 PM
1.
Ty Goseyun - Cibecue, AZ
2. O'Dey Tom - Lupton, AZ
3. Heston Zonnie - Kayenta, AZ
4. Korwin Kinlicheenie - St. Michaels, AZ
5. Tom Chee - Denver, CO
6. Ivan S Yazzie - Tohatchi, NM
7. Slick Phelps - Porcupine, SD
8. Kasen Johnson - Mandaree, ND
9. Cannon Cravens - Tahlequah, OK
10. Kelsey Nordvold - Pierre, SD
11. Cole Reddy - Pine Ridge, SD
12. Callie Dixon - Morley, AB
13. Blaine Logg - Ganado, AZ
14. Dugan Black - Lukachukai, AZ
15. Brent Thompson - Lukachukai, AZ
16. Jacob Todechine - Gallup, NM
17. Jayde Murphy - Cut Bank, MT
4. Sun, September 19 2021, 3:00 PM
1.
Norman Osceola - Okeechobee, FL
2. Maize Two Bears - Cannon Ball, ND
3. Tieler Cummings - Henryetta, OK
4. Bo Tyler Vocu - Ashland, MT
5. Olathe Schmidt - White River, SD
6. Bill Watson - Box Elder, MT
7. Kaler Kirkie - Chamberland, SD
8. Amber Toledo - Tonalea, AZ
9. Shawn Best Ii - Omak, WA
10. Lyle Clark - Kayenta, AZ
11. Mika Clark - Window Rock, AZ
12. Dawson Petrik - Lake Andes, SD
13. Zechariah Lupe - Whiteriver, AZ
14. Cleve Spang - Billings, MT
15. Blake Rides The Bear - Crow Agency, MT
16. Skye Joaquin - Sacaton, AZ
Calf Roping - 42
1S. Sat, September 18 2021, 10:00 AM
1.
Corbin Fisher - Ashland, MT
2. Ke'Juan Gaines - Beggs, OK
3. Wacey Real Bird - Garryowen, MT
4. Jacoby Heathershaw - Martin, SD
5. Kenny Glasses - Chinle, AZ
6. Dalton Porch - Kadoka, SD
7. Matthew Heathershaw - Quinn, SD
8. Zane Not Afraid - Lodge Grass, MT
2. Sat, September 18 2021, 3:00 PM
1.
Dillon Wickum - South Heart, ND
2. Tristin Dixon - Morley, AB
3. Malachi Pablo - Bloomfield, NM
4. Ty Allen Fischer - Ashland, MT
5. Kee Etsitty Jr. - Chinle, AZ
6. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM
7. Seth Whiteclay - Pryor, MT
8. Loren Sam - Chinle, AZ
9. Garrison Begay - Ganado, AZ
10. Rontrey Burkhalter - Muskogee, OK
11. Blaine Mitchell - Chinle, AZ
3S. Sun, September 19 2021, 10:00 AM
1.
Joshua Felicia - Wyola, MT
2. Paden Belkham - Blunt, SD
3. Preston Watson - Box Elder, MT
4. Jesse Chase - Mandaree, ND
5. Quinton Inman - Ketchum, OK
6. Marty Watson - Box Elder, MT
7. Brent Belkham - Blunt, SD
8. Tee Jim - Shiprock, NM
9. Eric C. Watson - Box Elder, MT
10. James Arviso - Winslow, AZ
11. Bill Watson - Box Elder, MT
4. Sun, September 19 2021, 3:00 PM
1.
Casey Stone - New Town, ND
2. Marvin Tolth - Farmington, NM
3. Collin Johnson - Browning, MT
4. Chops Yazzie - Fort Yates, ND
5. Eric Paul Watson - Box Elder, MT
6. Michael Bates - Tohatchi, NM
7. Troy Crawler - Morley, AB
8. Norman Mitchell - Hulbert, OK
9. Doug Lawrence - Whitehorse, SD
10. Logan Vocu - Ashland, MT
11. Mark Cuny - Porcupine, SD
12. Jeremy Burkhalter - Porter, TX
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 61
1S. Sat, September 18 2021, 10:00 AM
1.
Maelee Heart - Parshall, ND
2. Shaylyn Becenti - Lukachukai, AZ
3. Chantel Tsinigine - Gilbert, AZ
4. Phannette Gray - Ridgeview, SD
5. Chalon Lefebre - Bloomfield, NM
6. Brittany Bird - Cut Bank, MT
7. Brooke Pipkins - Tuttle, OK
8. Chelsea James - Porterville, CA
9. Megan Danks - Mandaree, ND
10. Arianna Jones - Chinle, AZ
11. Dylan Lemmon - Eagle Butte, SD
12. Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
13. Megan Small - Busby, MT
14. Cherish Johnson - Mandaree, ND
15. Kurrie Small - Lodge Grass, MT
16. Charmayne Pickens - Standoff, AB
17. Ciara Lefebre - Bloomfield, NM
18. Bradi Fisher - Scenic, SD
19. Shay Campbell - Valier, MT
20. Erin Jones - Chinle, AZ
21. Kendyl Hutton - Sperry, OK
22. Kaycee Werdel - Chadron, NE
23. Sadie Dale - Halliday, ND
2. Sat, September 18 2021, 3:00 PM
1.
Kade Bettelyoun - Pine Ridge, SD
2. Chyana Johnson - Browning, MT
3. Callie Dixon - Morley, AB
4. Reneille Sells - Chinle, AZ
5. Kyla Two Bulls - Lame Deer, MT
6. Heidi Cuny - Buffalo Gap, SD
7. Savannah Fish - Harrah, OK
8. Jc Hawk - Scottsdale, AZ
9. Mindy Fish - Harrah, OK
10. Madisyn Osceola - Okeechobee, FL
11. Kayla Wickum - South Heart, ND
12. Sunni Dixon - Morley, AB
3S. Sun, September 19 2021, 10:00 AM
1.
Amy Eagleton - Sallisaw, OK
2. April Pablo - Crown Point, NM
3. Kim R Jim - Shiprock, NM
4. Cedar Jandreau - Kennebec, SD
5. Tomie Peterson - Parade, SD
6. Erin Etsitty - Mulhulland Well, NM
7. Shawntaya Murphy - Tohatchi, NM
8. Kadin Jodie - Churchrock, NM
9. Jocee Louis - Browning, MT
10. Shelby Cuny - Hardin, MT
11. Mercedes Williams - Faith, SD
12. Tessa Goldade - Timber Lake, SD
13. Kesse Deal - Dupree, SD
14. Tatum Ward - Whitehorse, SD
4. Sun, September 19 2021, 3:00 PM
1.
Lynelle Etsitty - Fruitland, NM
2. Bailey Chase - Mandaree, ND
3. Kari Jo Lawrence - Whitehorse, SD
4. Keleigh Lee - Fruitland, NM
5. Kashlin Bettelyoun - Eagle Butte, SD
6. Lita Crawler - Morley, AB
7. Rayne Bruised Head - Standoff, AB
8. Sierra Farland - Tonalea, AZ
9. Shausta Blodgett - Amidon, ND
10. Grace Kelly - Bismarck, ND
11. Shelly Vocu - Ashland, MT
12. Kylie Gilbert - Farmington, NM
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 16
2. Sat, September 18 2021, 3:00 PM
1.
Doug Fitzgerald - Babb, MT
2. Montana Barlow - Rock Point, AZ
3. Tom Chee - Denver, CO
4. Leegene Barlow - Rock Point, AZ
5. Tyrus Ashley - Mandaree, ND
6. Seth Longbrake - Milesville, SD
7. Phillip Whiteman - Busby, MT
4. Sun, September 19 2021, 3:00 PM
1.
Kaden Deal - Eagle Butte, SD
2. Cole Elshere - Faith, SD
3. Jeremy Meeks - Scenic, SD
4. Cole Pateneaude - Halliday, ND
5. Joe Scott Iii - Madras, OR
6. Bo Tyler Vocu - Ashland, MT
7. Shawn Best Ii - Omak, WA
8. Joe Scott Jr - Madras, OR
9. Kash Deal - Dupree, SD
Sr. Breakaway - 43
1S. Sat, September 18 2021, 10:00 AM
1.
Allen Fisher - Ashland, MT
2. Tronnes Birdinground - Crow Agency, MT
3. Tim Pipkins - Tuttle, OK
4. Hubert Heart Sr. - New Town, ND
5. John Small - Lodge Grass, MT
2. Sat, September 18 2021, 3:00 PM
1.
Gilbert Janis - Pine Ridge, SD
2. Allen Cuny - Buffalo Gap, SD
3. Mindy Fish - Harrah, OK
4. Clayton Danks - Mandaree, ND
5. Terry Fischer - Fort Yates, ND
6. Sam Bird - Cut Bank, MT
7. Darcy Dixon - Morley, AB
8. Dusty Lebeaux - Porcupine, SD
9. Everett Hall - New Town, ND
10. Jake Longbrake - Dupree, SD
11. Leon Monroe - Phoenix, AZ
12. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
3S. Sun, September 19 2021, 10:00 AM
1.
Galen Means - Eagle Butte, SD
2. Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
3. Darryl Boyd - Vanderwagon, NM
4. Robie Inman - Ketchum, OK
5. Darrel Watson - Box Elder, MT
6. Tom Knight - Eagle Butte, SD
7. Fay Jandreau - Highmore, SD
8. Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
9. Carl Begay - Leupp, AZ
10. Ralph Williams - Skiatook, OK
11. Terry Tatsey - Browning, MT
12. Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM
13. Myron Heathershaw - Martin, SD
14. Chuck Morgan - Comanche, OK
4. Sun, September 19 2021, 3:00 PM
1.
Marty Jandreau - Kennebec, SD
2. Bart Ness - Kennebec, SD
3. Spider Ramone - Hays, MT
4. Lynelle Etsitty - Fruitland, NM
5. Eric C. Watson - Box Elder, MT
6. Marvin Tolth - Farmington, NM
7. Frank Whitecalfe - Garrison, ND
8. Troy Crawler - Morley, AB
9. Robert Bruised Head - Standoff, AB
10. Lynn Williams - Faith, SD
11. Norman Bates - Tohatchi, NM
12. Mark Cuny - Porcupine, SD
Steer Wrestling - 39
2. Sat, September 18 2021, 3:00 PM
1.
Tronnes Birdinground - Crow Agency, MT
2. Lyman Colliflower - Eagle Butte, SD
3. Wacey Real Bird - Garryowen, MT
4. Walker Small - Ashland, MT
5. Ty Allen Fischer - Ashland, MT
6. Cameron Fanning - Olivet, SD
7. Sawyer Strand - Platte, SD
8. Kash Shade - Lethbridge, AB
9. Daycen Hunt - Eagle Butte, SD
10. Jeremiah Jodie - Crownpoint, NM
11. Garrison Begay - Ganado, AZ
12. Truman House - Prewitt, NM
3S. Sun, September 19 2021, 10:00 AM
1.
John Colliflower Iv - Cardston, AB
2. Jon Wells - Lethbridge, AB
3. Greg Louis - Browning, MT
4. Brent Belkham - Blunt, SD
5. Joe Wilson - Martin, SD
6. Hollis Jodie - Winslow, AZ
7. Colton Martinez - Sacaton, AZ
8. Doug Fitzgerald - Babb, MT
9. Joe Ross - Rosebud, SD
10. Matt Jodie - Churchrock, NM
11. Sheridan Jodie - Church Rock, NM
12. Kaiden White Bear - Chamberlain, SD
13. Herbie O'Daniel - Kodoka, SD
14. Tyler John Byrne - Martin, SD
15. Quinton Inman - Ketchum, OK
4. Sun, September 19 2021, 3:00 PM
1.
Michael Bates - Tohatchi, NM
2. Collin Johnson - Browning, MT
3. Jordan Wiseman - El Reno, OK
4. Dakota Giesbrecht - Standoff, AB
5. Wyatt Tibbitts - Piedmont, SD
6. Wyatt Knight - Eagle Butte, SD
7. Chops Yazzie - Fort Yates, ND
8. Casey Stone - New Town, ND
9. Jeremy Burkhalter - Porter, TX
10. Trayer Schmidt - White River, SD
11. Tuck Johnson - Browning, MT
12. Colby Stufflebean - McAlester, OK
Team Penning - 0
Team Roping - 93
1S. Sat, September 18 2021, 10:00 AM
1.
Ken Real Bird - Fort Lupton, CO & Tronnes Birdinground - Crow Agency, MT
2. Ty Allen Fischer - Ashland, MT & Corbin Fisher - Ashland, MT
3. Jordan Longtimesleeping - New Town, ND & James Louis Baker Sr. - New Town, ND
4. Maelee Heart - Parshall, ND & Hubert Heart Sr. - New Town, ND
5. Wacey Real Bird - Garryowen, MT & Casey Stone - New Town, ND
6. John W. Bahe - Chinle, AZ & Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
7. Shariff Sells - Kayenta, AZ & Wasey Carviso - Ft. Wingate, NM
8. Charlie Ereaux - Hays, MT & Joshua Felicia - Wyola, MT
9. Bart Ness - Kennebec, SD & Corbin Fisher - Ashland, MT
10. Brooks Dahozy - Window Rock, AZ & Justin Tom - Pryor, MT
11. Bryan Sells - Chinle, AZ & Hunter Karlson - White Shield, ND
12. Maelee Heart - Parshall, ND & James Louis Baker Sr. - New Town, ND
13. Wacey Real Bird - Garryowen, MT & Ty St. Goddard - Browning, MT
14. John W. Bahe - Chinle, AZ & Lynn Williams - Faith, SD
15. Jeremy Ferguson - Eagle Butte, SD & Daycen Hunt - Eagle Butte, SD
16. Delvin Ereaux - Hays, MT & Kaden Ereaux - Hays, MT
17. Shariff Sells - Kayenta, AZ & Wyatt Gibson - Thoneau, NM
18. Hubert Heart Sr. - New Town, ND & Kasen Johnson - Mandaree, ND
19. Kaydin Small - Lodgegrass, MT & Beau Plenty Hawk - Lodge Grass, MT
20. Erik Becenti - Brimhall, NM & Wyatt Gibson - Thoneau, NM
21. Elliot Gourneau - Ridgeview, SD & John Bell - Harlem, MT
22. Jordan Longtimesleeping - New Town, ND & Royce Heart - Parshall, ND
23. Kaydin Small - Lodgegrass, MT & Zane Not Afraid - Lodge Grass, MT
24. Don Bettelyoun - Eagle Butte, SD & Casey Stone - New Town, ND
25. Eric Paul Watson - Box Elder, MT & John Bell - Harlem, MT
26. Shawn Porch - Kadoka, SD & Dalton Porch - Kadoka, SD
27. Delvin Ereaux - Hays, MT & Spider Ramone - Hays, MT
28. Truman House - Prewitt, NM & Jeremiah Jodie - Crownpoint, NM
29. Erik Becenti - Brimhall, NM & Wasey Carviso - Ft. Wingate, NM
30. Don Bettelyoun - Eagle Butte, SD & Daycen Hunt - Eagle Butte, SD
31. Cameron Three Irons - Crow Agency, MT & Kasen Johnson - Mandaree, ND
32. Jacoby Heathershaw - Martin, SD & Matthew Heathershaw - Quinn, SD
33. Jeremy Ferguson - Eagle Butte, SD & Elliot Gourneau - Ridgeview, SD
2. Sat, September 18 2021, 3:00 PM
1.
Braydon Boyd - Vander Wagon, NM & Bryan Sells - Chinle, AZ
2. Aaron Henry - Box Elder, MT & Tristin Dixon - Morley, AB
3. Maize Two Bears - Cannon Ball, ND & Benji Hall - New Town, ND
4. Ty Allen Fischer - Ashland, MT & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
5. Darcy Dixon - Morley, AB & Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
6. Jake Longbrake - Dupree, SD & Terry Fischer - Fort Yates, ND
7. Darcy Dixon - Morley, AB & Tristin Dixon - Morley, AB
8. Jake Longbrake - Dupree, SD & Everett Hall - New Town, ND
9. Dylan Johnson - Shepherd, MT & Hunter Karlson - White Shield, ND
10. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM & Clay Gunshows - Lodge Grass, MT
11. Maize Two Bears - Cannon Ball, ND & Everett Hall - New Town, ND
12. Dylan Johnson - Shepherd, MT & Clay Gunshows - Lodge Grass, MT
3S. Sun, September 19 2021, 10:00 AM
1.
Joe Wilson - Martin, SD & Tyler John Byrne - Martin, SD
2. Randall Baker - New Town, ND & Jon J. Keplin - Belcourt, ND
3. Marty Watson - Box Elder, MT & Joshua Felicia - Wyola, MT
4. Preston Watson - Box Elder, MT & Chris Lamere - Box Elder, MT
5. Wawa Ben - Peridot, AZ & Rawley Ben - Peridot, AZ
6. Jess Hall - New Town, ND & Benji Hall - New Town, ND
7. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Darrel Watson - Box Elder, MT
8. Talan Cummins - Lodge Grass, MT & Roddy Not Afraid - Lodge Grass, MT
9. Mark Cuny - Porcupine, SD & Lynn Williams - Faith, SD
10. Justin Turner - Vinita, OK & Quinton Inman - Ketchum, OK
11. Jess Hall - New Town, ND & Jesse Chase - Mandaree, ND
12. Brandon Armajo - Lodge Grass, MT & Roddy Not Afraid - Lodge Grass, MT
13. Robie Inman - Ketchum, OK & Quinton Inman - Ketchum, OK
14. Randall Baker - New Town, ND & Royce Heart - Parshall, ND
15. Brent Belkham - Blunt, SD & Paden Belkham - Blunt, SD
16. Greg Louis - Browning, MT & Tuck Johnson - Browning, MT
17. James Arviso - Winslow, AZ & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
18. Marty Watson - Box Elder, MT & Justin Tom - Pryor, MT
19. Joe Wilson - Martin, SD & Brent Belkham - Blunt, SD
20. Sam Bird - Cut Bank, MT & Terry Tatsey - Browning, MT
21. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Chris Lamere - Box Elder, MT
22. Joe Ross - Rosebud, SD & Kaiden White Bear - Chamberlain, SD
23. Tobin Cummins - Lodge Grass, MT & Casey Cummins - Lodge Grass, MT
24. Aaron Henry - Box Elder, MT & Terry Tatsey - Browning, MT
25. Justin Turner - Vinita, OK & Ralph Williams - Skiatook, OK
26. AJ Ben - San Carlos, AZ & Wawa Ben - Peridot, AZ
27. Ralph Williams - Skiatook, OK & Chuck Morgan - Comanche, OK
28. Nolan Conway - Cut Bank, MT & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
29. Preston Watson - Box Elder, MT & Darrel Watson - Box Elder, MT
30. Brandon Armajo - Lodge Grass, MT & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
31. Robie Inman - Ketchum, OK & Chuck Morgan - Comanche, OK
32. James Arviso - Winslow, AZ & Cody Lansing - Cortez, CO
33. Talan Cummins - Lodge Grass, MT & Chops Yazzie - Fort Yates, ND
34. Tobin Cummins - Lodge Grass, MT & Jesse Chase - Mandaree, ND
35. AJ Ben - San Carlos, AZ & Rawley Ben - Peridot, AZ
36. Joe Ross - Rosebud, SD & Tyler John Byrne - Martin, SD
4. Sun, September 19 2021, 3:00 PM
1.
Collin Johnson - Browning, MT & Greg Louis - Browning, MT
2. Bart Ness - Kennebec, SD & Terry Fischer - Fort Yates, ND
3. Troy Crawler - Morley, AB & Eric Paul Watson - Box Elder, MT
4. TY St. Goddard - Browning, MT & Chops Yazzie - Fort Yates, ND
5. Brooks Dahozy - Window Rock, AZ & Casey Cummins - Lodge Grass, MT
6. David Madison - Wolf Point, MT & Kaiden White Bear - Chamberlain, SD
7. Collin Johnson - Browning, MT & Tuck Johnson - Browning, MT
8. Dax Eagle Bear - Standoff, AB & Dakota Giesbrecht - Standoff, AB
9. Trayer Schmidt - White River, SD & Rhone Schmidt - White River, SD
10. Wyatt Tibbitts - Piedmont, SD & Doug Lawrence - Whitehorse, SD
11. Troy Crawler - Morley, AB & Spider Ramone - Hays, MT
12. David Madison - Wolf Point, MT & Frank Whitecalfe - Garrison, ND
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 10
2. Sat, September 18 2021, 3:00 PM
1.
Riggin Wimberley - Manderson, SD
2. Robbie Johnson - Chinle, AZ
3. Drekell Johnson - Chinle, AZ
4. Kolt Tom - Lupton, AZ
4. Sun, September 19 2021, 3:00 PM
1.
Wynn Lawrence - White Horse, SD
2. Hazin Schmidt - White River, SD
3. Logan Vocu - Ashland, MT
4. Tyin Mowery - Manderson, SD
5. Wawa Ben - Peridot, AZ
6. Rhone Schmidt - White River, SD
Jr. Breakaway - 38
1S. Sat, September 18 2021, 10:00 AM
1.
Kelsey Gillin - Ronan, MT
2. Hanson King - Crownpoint, NM
3. Brooke Pipkins - Tuttle, OK
4. Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
5. Krista Tsingine-Yazzie - Fruitland, NM
6. Nick Three Irons - Lodge Grass, MT
7. Dalton Porch - Kadoka, SD
8. Janae Wagner - Crownpoint, NM
2. Sat, September 18 2021, 3:00 PM
1.
Curtis Pretty On Top - Hardin, MT
2. Bailey Three Irons - Crow Agency, MT
3. Robbie Johnson - Chinle, AZ
4. Riggin Wimberley - Manderson, SD
5. Hadley Not Afraid - Hays, MT
6. Shannoah Danks - Mandaree, ND
7. Rowdy Martin - Hayes, SD
8. Shilah Williams - Tuba City, AZ
9. Tommie Kay Martin - Hayes, SD
10. Jocelyn Co'Nei'Sen'Ney - Sacaton, AZ
11. Aarianna Henry - Box Elder, MT
3S. Sun, September 19 2021, 10:00 AM
1.
Martin Watson - Box Elder, MT
2. Paden Belkham - Blunt, SD
3. Tayzen Cummings - Henryetta, OK
4. Twister Jim - Shiprock, NM
5. Kadin Jodie - Churchrock, NM
6. Talan Cummins - Lodge Grass, MT
7. Jett Turner - Vinita, OK
4. Sun, September 19 2021, 3:00 PM
1.
Kashlin Bettelyoun - Eagle Butte, SD
2. Logan Vocu - Ashland, MT
3. Tyin Mowery - Manderson, SD
4. Rosalinda Ben - Peridot, AZ
5. Autumn Farland - Tonalea, AZ
6. Kayen Armajo - Lodge Grass, MT
7. Hazin Schmidt - White River, SD
8. Rhone Schmidt - White River, SD
9. Wawa Ben - Peridot, AZ
10. Wynn Lawrence - White Horse, SD
11. Keegan Dee - Mandaree, ND
12. Bailey Chase - Mandaree, ND
Jr. Barrel Racing - 35
1S. Sat, September 18 2021, 10:00 AM
1.
Kali Young - Dupree, SD
2. Krista Tsingine-Yazzie - Fruitland, NM
3. Kayclynn Young - Dupree, SD
4. Peyton Porch - Kadoka, SD
5. Tristin Small - Ashland, MT
6. Bailey Nelson - Hardin, MT
7. Brooke Pipkins - Tuttle, OK
8. Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
9. Kinzie Small - Ashland, MT
10. Lacey Parrish - Kirtland, NM
11. Delaney Rose Fisher - Ashland, MT
2. Sat, September 18 2021, 3:00 PM
1.
Aarianna Henry - Box Elder, MT
2. Shannoah Danks - Mandaree, ND
3. Riata Wimberley - Manderson, SD
4. Ava German - Peever, SD
5. Bailey Three Irons - Crow Agency, MT
6. Maddey Clary - Ronan, MT
7. Nevaeh Little Bear - Cochrane, AB
8. Tommie Kay Martin - Hayes, SD
9. Gabriyelle Irving - Pierre, SD
10. Addy Bowen - Scenic, SD
11. Kyra Teehee - Oktaha, OK
12. Hadley Not Afraid - Hays, MT
4. Sun, September 19 2021, 3:00 PM
1.
Lexie Crawler - Morley, AB
2. Bailey Chase - Mandaree, ND
3. Jernie Roper - Oktaha, OK
4. Kashlin Bettelyoun - Eagle Butte, SD
5. Maddie Lou Gray - Ridgeview, SD
6. Fallon Real Bird - Garryowen, MT
7. Aryzona Cummings - Henryetta, OK
8. Paytin Johnson - Kyle, SD
9. Kennedy McLellan - Dupree, SD
10. Jo Jo Fischer - Manderson, SD
11. Rosalinda Ben - Peridot, AZ
12. Kelsey Gillin - Ronan, MT
SRTR - 39
2. Sat, September 18 2021, 3:00 PM
1.
Clayton Danks - Mandaree, ND & James Louis Baker Sr. - New Town, ND
2. Dusty Lebeaux - Porcupine, SD & Gilbert Janis - Pine Ridge, SD
3. Randall Baker - New Town, ND & James Louis Baker Sr. - New Town, ND
4. Sam Bird - Cut Bank, MT & Neil Karlson - Garrison, ND
5. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Leon Monroe - Phoenix, AZ
6. Darcy Dixon - Morley, AB & Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
7. Sam Bird - Cut Bank, MT & Terry Tatsey - Browning, MT
8. Jake Longbrake - Dupree, SD & Everett Hall - New Town, ND
9. Leon Monroe - Phoenix, AZ & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
10. Darcy Dixon - Morley, AB & Terry Tatsey - Browning, MT
11. Jake Longbrake - Dupree, SD & Terry Fischer - Fort Yates, ND
3S. Sun, September 19 2021, 10:00 AM
1.
Robert Smith - Lantry, SD & Galen Means - Eagle Butte, SD
2. Robie Inman - Ketchum, OK & Ralph Williams - Skiatook, OK
3. Jimmy Roper - Oktaha, OK & Chuck Morgan - Comanche, OK
4. Myron Heathershaw - Martin, SD & Lynn Williams - Faith, SD
5. Fay Jandreau - Highmore, SD & Marty Jandreau - Kennebec, SD
6. Robie Inman - Ketchum, OK & Chuck Morgan - Comanche, OK
7. Darryl Boyd - Vanderwagon, NM & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
8. Jon J. Keplin - Belcourt, ND & Randall Baker - New Town, ND
9. Robert Smith - Lantry, SD & Tom Knight - Eagle Butte, SD
10. Carl Begay - Leupp, AZ & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
11. Myron Heathershaw - Martin, SD & Galen Means - Eagle Butte, SD
12. Troy Crawler - Morley, AB & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
13. Jimmy Roper - Oktaha, OK & Ralph Williams - Skiatook, OK
14. Carl Begay - Leupp, AZ & Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM
15. Kevin Keplin - Belcourt, ND & Jon J. Keplin - Belcourt, ND
16. Darryl Boyd - Vanderwagon, NM & Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM
4. Sun, September 19 2021, 3:00 PM
1.
Mark Cuny - Porcupine, SD & Lynn Williams - Faith, SD
2. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Chris Lamere - Box Elder, MT
3. Allen Fisher - Ashland, MT & Everett Hall - New Town, ND
4. Bart Ness - Kennebec, SD & Terry Fischer - Fort Yates, ND
5. Mark Cuny - Porcupine, SD & Marty Jandreau - Kennebec, SD
6. Troy Crawler - Morley, AB & Spider Ramone - Hays, MT
7. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Darrel Watson - Box Elder, MT
8. Don Bettelyoun - Eagle Butte, SD & Neil Karlson - Garrison, ND
9. David Madison - Wolf Point, MT & Frank Whitecalfe - Garrison, ND
10. Chris Lamere - Box Elder, MT & Darrel Watson - Box Elder, MT
11. Don Bettelyoun - Eagle Butte, SD & Spider Ramone - Hays, MT
12. Bart Ness - Kennebec, SD & Frank Whitecalfe - Garrison, ND
Steer Roping - 0