Crow Agency, MT - Crow Fair
Bareback - 14
2. Fri, August 20 2021, 1:00 PM
1.
Clancy Clifford - Porcupine, SD
2. Tom Chee - Denver, CO
3. Bodie Miller - Schurz, NV
4. Wyatt Betony - Tonalea, AZ
5. Jhett Knight - Rushville, NE
6. Steven Dewolfe - Buffalo Gap, SD
7. Cam Bruised Head - Standoff, AB
3. Sat, August 21 2021, 1:00 PM
1.
Jacob Etsitty - Black Mesa, AZ
2. J.R. Chino - Mescalero, NM
3. Jacob Todechine - Gallup, NM
4. Tyrick Wilson - Chinle, AZ
5. Chase Yellow Hawk - Blunt, SD
6. Kelsey Nordvold - Pierre, SD
7. Conner Heinert - New Underwood, SD
Barrel Racing - 86
1S. Thu, August 19 2021, 9:00 AM
1.
Graysen O'Connor - Arlee, MT
2. Deven Sells - Chinle, AZ
3. Courtney Not Afraid - Lodge Grass, MT
4. Janae Devine - Cardston, AB
5. Jocee Louis - Browning, MT
6. Kakes Tibbits - Pine Ridge, SD
7. Sadie Dale - Halliday, ND
8. Memphis Cleveland - Black River Falls, WI
9. Grace Kelly - Bismarck, ND
10. Bailey Nelson - Hardin, MT
11. Brooke Pipkins - Tuttle, OK
12. Zayla Aguilar - Chinle, AZ
13. Kinahlei Armajo - Lodge Grass, MT
14. Sallye Williams - Skiatook, OK
15. Shantell Brewer - Dupree, SD
16. Tessie Lamere - Box Elder, MT
17. Jessica Not Afraid - Hardin, MT
18. Jc Hawk - Scottsdale, AZ
19. Megan Small - Busby, MT
20. Carsyn Hibbs - Shepard, MT
21. Katelin Conway - Cut Bank, MT
22. Shannoah Danks - Mandaree, ND
23. Gypsy Holman - Laurel, MT
24. Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
25. Dylan Lemmon - Eagle Butte, SD
26. Gabriyelle Irving - Pierre, SD
27. Shausta Blodgett - Amidon, ND
28. Kelsey Gillin - Ronan, MT
29. Tae Heathershaw - Martin, SD
30. Brittany Bird - Cut Bank, MT
31. Lilly Picard - Pendleton, OR
32. Aaliyah Christie - Porterville, CA
33. Reba Foote - Parshall, ND
34. Justine Doka - Fountain Hills, AZ
35. Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
36. Savannah Fish - Harrah, OK
37. Duaneah Wheeler - White Swan, WA
38. Kesse Deal - Dupree, SD
39. Gracie Crawler - Morley, AB
40. Karlee Meyers - Box Elder, MT
41. Jalyn Hall - Parshall, ND
42. Peggy Fredericks - Busby, MT
43. Katie Berkram - Hardin, MT
44. Ashley Picard - Pendleton, OR
45. Kianda Tatsey - Heart Butte, MT
46. Cheyenne Black Water - Cardston, AB
47. Aryzona Cummings - Henryetta, OK
48. Jo Jo Fischer - Manderson, SD
49. Tuesday Washakie - Fort Washakie, WY
50. Nyis Colliflower - Box Elder, MT
51. Chalon Lefebre - Bloomfield, NM
52. Ashley Lawrence - Ashland, MT
53. Chantel Becenti - Lukachukai, AZ
54. Mashaya Alden - Crow Agency, MT
55. Courtney Frazier - Touchet, WA
56. Kaylee Lessert - Porcupine, SD
57. Sweetpea Jensen - Flagstaff, AZ
58. Kloee Elsberg - Okanogan, WA
2. Fri, August 20 2021, 1:00 PM
1.
Raynell Holgate - Page, AZ
2. Jan Biakeddy - Leupp, AZ
3. Jodelle Bitloy - Navajo, NM
4. Chaise Teehee - Oktaha, OK
5. Keanna Dedman - Nazlini, AZ
6. Andrea Campbell - Hoopa, CA
7. Madisyn Osceola - Okeechobee, FL
8. Julie Lenoir - Cut Bank, MT
9. Celeste Charley - Whiteriver, AZ
10. Kyra Teehee - Oktaha, OK
11. Sierra Farland - Tonalea, AZ
12. Sie Anna Real Bird - Garryowen, MT
13. Tomie Peterson - Parade, SD
14. Kylie Gilbert - Farmington, NM
3. Sat, August 21 2021, 1:00 PM
1.
Malyka Muller - Peralto, NM
2. Alexi Buffalo - Dillon, MT
3. Fallon Real Bird - Garryowen, MT
4. Phannette Gray - Ridgeview, SD
5. Ramerya Bremner - New Town, ND
6. Faye Hellyer - Kinnear, WY
7. Amber Alsterlund - Viola, ID
8. Kiana Davis - Loring, MT
9. Kaitlyn Prentice - Bokchito, OK
10. Taylor Christensen - Kyle, SD
11. Kenzi Fox - Hays, MT
12. Keira Simonson - Loring, MT
13. Tatum Ward - Whitehorse, SD
14. Debra Larance - Shell, WY
Bull Riding - 43
2. Fri, August 20 2021, 1:00 PM
1.
Jhett Knight - Rushville, NE
2. Preston Louis - Browning, MT
3. Chance Thomas - Window Rock, AZ
4. Milo Paz - Crow Agency, MT
5. Wynn Wells - Browning, MT
6. O'Dey Tom - Lupton, AZ
7. Jaquez Antonio - Whiteriver, AZ
8. Wyatt Betony - Tonalea, AZ
9. Casey Fredericks - Lame Deer, MT
10. Blaine Logg - Ganado, AZ
11. Tom Chee - Denver, CO
12. Stran Smith - Lantry, SD
13. Maize Two Bears - Cannon Ball, ND
14. Olathe Schmidt - White River, SD
15. Kasen Johnson - Mandaree, ND
16. Tieler Cummings - Henryetta, OK
17. Braydan Kilcrease - Jennings, OK
18. Blake Rides The Bear - Crow Agency, MT
19. Zechariah Lupe - Whiteriver, AZ
20. Oren Williams - Sells, AZ
21. Tyson Tsinnijinnie - Tuba City, AZ
3. Sat, August 21 2021, 1:00 PM
1.
Slick Phelps - Porcupine, SD
2. Jacob Todechine - Gallup, NM
3. Cole Brewer - Dupree, SD
4. Cleve Spang - Billings, MT
5. Judson Burgee - Toppenish, WA
6. Amber Toledo - Tonalea, AZ
7. Bo White Clay - Crow Agency, MT
8. Latrell Long - Winslow, AZ
9. Dugan Black - Lukachukai, AZ
10. Jerrison Begay - Houck, AZ
11. Andy Sells - Rock Point, AZ
12. Hernald John - Lukachukai, AZ
13. Bo Tyler Vocu - Ashland, MT
14. Jayde Murphy - Cut Bank, MT
15. Zac Osborne - Fort Washakie, WY
16. Mika Clark - Window Rock, AZ
17. Phillip Cole - Billings, MT
18. Travis Maguire - Siksika, AB
19. Tadd Dictson - Mescalero, NM
20. Brent Thompson - Lukachukai, AZ
21. Frank Walker - Fort Apache, AZ
22. Cody Rustin - Whiteriver, AZ
Calf Roping - 64
1S. Thu, August 19 2021, 9:00 AM
1.
Troy Crawler - Morley, AB
2. Garrison Begay - Ganado, AZ
3. Merval Not Afraid - Lodge Grass, MT
4. Dillon Wickum - Mandan, ND
5. JC Lawrence - Ashland, MT
6. Seth Whiteclay - Pryor, MT
7. Joedon McKenzie - Mandaree, ND
8. Joshua Felicia - Wyola, MT
9. Jacoby Heathershaw - Martin, SD
10. Michael Bates - Tohatchi, NM
11. Terence Limberhand - Lame Deer, MT
12. Marvin Tolth - Farmington, NM
13. Leroy Etsitty - Kayenta, AZ
14. Rick Fox - Cardston, AB
15. Corbin Fisher - Ashland, MT
16. Robert Kittson - Harlem, MT
17. Kee Etsitty Jr. - Chinle, AZ
18. Chance Barnes - Chadron, NE
19. Sterling Small - Busby, MT
20. Nolan Conway - Cut Bank, MT
21. Roy Begay - Window Rock, AZ
22. Logan Vocu - Ashland, MT
23. Preston Watson - Box Elder, MT
24. Jake Fox - Cardston, AB
25. Lance Boyd - Blackfoot, ID
26. Ty Allen Fischer - Ashland, MT
27. Jesse Chase - Mandaree, ND
28. James Arviso - Winslow, AZ
29. Marty Watson - Box Elder, MT
30. Dax Eagle Bear - Standoff, AB
31. Malachi Pablo - Bloomfield, NM
32. Tyler Etsitty - Kayenta, AZ
33. Eric C. Watson - Box Elder, MT
34. Tristin Dixon - Morley, AB
35. Rooster Yazzie - Brimhall, NM
36. Britt Givens - Riverton, WY
37. Daylon Danks - Mandaree, ND
38. Zane Not Afraid - Lodge Grass, MT
39. Andre Lafrance - Wyola, MT
40. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM
2. Fri, August 20 2021, 1:00 PM
1.
Lathan Antone - Crownpoint, NM
2. Beau Grant - Wingate, NM
3. Kash Weasel Fat - Cardston, AB
4. J.C. Crowley - Poplar, MT
5. Chops Yazzie - Fort Yates, ND
6. Mike White Quills - Cardston, AB
7. Ryan Cody Nez - Shiprock, NM
8. Rontrey Burkhalter - Muskogee, OK
9. Gerald Daye - Gallup, NM
10. Ke'Juan Gaines - Beggs, OK
11. BO Wells - Cardston, AB
12. Neil Tatsey - Valier, MT
3. Sat, August 21 2021, 1:00 PM
1.
Collin Johnson - Browning, MT
2. Norman Mitchell - Hulbert, OK
3. Eric Paul Watson - Box Elder, MT
4. Rilee Fisher - Ashland, MT
5. Blair Burk - Durant, OK
6. Brooks Dahozy - Window Rock, AZ
7. Blaine Mitchell - Chinle, AZ
8. Cota Nahkai - Shiprock, NM
9. JC Guardipee - Cut Bank, MT
10. Ignatius Brad Lupe - Whiteriver, AZ
11. TY Pablo - Crownpoint, NM
12. Gunner Plenty - Garryowen, MT
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 88
1S. Thu, August 19 2021, 9:00 AM
1.
Tuesday Washakie - Fort Washakie, WY
2. Kylee Jo Washakie - Fort Washakie, WY
3. Sadie Dodginghorse - Calgary, AB
4. Chalon Lefebre - Bloomfield, NM
5. Courtney Frazier - Touchet, WA
6. Kayla Wickum - Mandan, ND
7. Kloee Elsberg - Okanogan, WA
8. Tenai Lansing - Cortez, CO
9. Erin Etsitty - Mulhulland Well, NM
10. Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
11. Odessa Yazzie - Brimhall, NM
12. Kaycee Werdel - Chadron, NE
13. Amy Eagleton - Sallisaw, OK
14. Katelin Conway - Cut Bank, MT
15. Kashlin Bettelyoun - Eagle Butte, SD
16. Mindy Fish - Harrah, OK
17. Tessie Lamere - Box Elder, MT
18. Memphis Cleveland - Black River Falls, WI
19. Kyla Two Bulls - Lame Deer, MT
20. Pj Fox - Cardston, AB
21. Jeri Charley Yazzie - Kayenta, AZ
22. Keleigh Lee - Fruitland, NM
23. Shausta Blodgett - Amidon, ND
24. Savannah Fish - Harrah, OK
25. Arena Plenty - Garryowen, MT
26. Sunni Dixon - Morley, AB
27. Jessica Not Afraid - Hardin, MT
28. Jocee Louis - Browning, MT
29. Mercedes Williams - Faith, SD
30. Lillian Lupe - Whiteriver, AZ
31. Cedar Jandreau - Kennebec, SD
32. Grace Kelly - Bismarck, ND
33. Duaneah Wheeler - White Swan, WA
34. Sydney Not Afraid - Lodge Grass, MT
35. Megan Danks - Mandaree, ND
36. Kana Tucker - Garryowen, MT
37. Cherish Johnson - Mandaree, ND
38. Courtney Small - Pryor, MT
39. Shawntaya Murphy - Tohatchi, NM
40. Kadin Jodie - Churchrock, NM
41. Brittany Bird - Cut Bank, MT
42. Jc Hawk - Scottsdale, AZ
43. Charmayne Pickens - Standoff, AB
44. Lynelle Etsitty - Fruitland, NM
45. Yvonne Yazzie - Winslow, AZ
46. Callie Dixon - Morley, AB
47. Sherina Singer - Winslow, AZ
48. Olivia Many Wounds - Calgary, AB
49. Shaina Clifford - Porcupine, SD
50. Germaine Daye - Gallup, NM
51. Shantell Brewer - Dupree, SD
52. Dylan Lemmon - Eagle Butte, SD
53. Sadie Dale - Halliday, ND
54. Shaylyn Becenti - Lukachukai, AZ
55. Justine Doka - Fountain Hills, AZ
56. Heidi Cuny - Buffalo Gap, SD
57. Amber Crowley - Poplar, MT
58. Megan Small - Busby, MT
59. Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
2. Fri, August 20 2021, 1:00 PM
1.
Tomie Peterson - Parade, SD
2. Martina Monroe - Maricopa, AZ
3. Mykayla Tatsey - Valier, MT
4. Kurrie Small - Lodge Grass, MT
5. Cammie Fox - Cardston, AB
6. Kelci Bends - Cherry Creek, SD
7. Carly Day Chief - Standoff, AB
8. Calli Nelson - Hardin, MT
9. Shay Campbell - Valier, MT
10. Susanna White Clay - Fort Smith, MT
11. Celeste Charley - Whiteriver, AZ
12. Kylie Gilbert - Farmington, NM
13. Madisyn Osceola - Okeechobee, FL
14. Sierra Farland - Tonalea, AZ
15. Rayne Bruised Head - Standoff, AB
3. Sat, August 21 2021, 1:00 PM
1.
April Pablo - Crown Point, NM
2. Ramerya Bremner - New Town, ND
3. Tatum Ward - Whitehorse, SD
4. Phannette Gray - Ridgeview, SD
5. Robyn Holgate - Page, AZ
6. Roxanne Not Afraid - Lodge Grass, MT
7. Kim R Jim - Shiprock, NM
8. Bailey Bruised Head - Standoff, AB
9. Bailey Chase - Mandaree, ND
10. Chantel Tsinigine - Gilbert, AZ
11. Serena Dahozy - Window Rock, AZ
12. Fallon Doka - Fountain Hills, AZ
13. Shelly Vocu - Ashland, MT
14. Chelsea James - Porterville, CA
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 27
2. Fri, August 20 2021, 1:00 PM
1.
Phillip Whiteman - Busby, MT
2. Joe Scott Jr - Madras, OR
3. Montana Barlow - Rock Point, AZ
4. Tom Chee - Denver, CO
5. Jhett Knight - Rushville, NE
6. Joe Scott Iii - Madras, OR
7. Shane Bird Rattler - Browning, MT
8. Weston Mann - Sheridan, WY
9. Kane Kee - Keams Canyon, AZ
10. Frank Rides Horse - Lodge Grass, MT
11. Marty Young Bear - Halliday, ND
12. James Hunt Jr - Shiprock, NM
13. Jay Joaquin - Sacaton, AZ
3. Sat, August 21 2021, 1:00 PM
1.
Tyrus Ashley - Mandaree, ND
2. Seth Longbrake - Milesville, SD
3. Kolby Kittson - Browning, MT
4. Doug Fitzgerald - Babb, MT
5. Phillip Rising Sun Iii - Crow Agency, MT
6. Ned Pretty On Top - Garryowen, MT
7. Jake Tescher - Medora, ND
8. Darren Kee - Gonado, AZ
9. Wyatt Pretty On Top - Garryowen, MT
10. Kash Deal - Dupree, SD
11. Bo Tyler Vocu - Ashland, MT
12. Cole Elshere - Faith, SD
13. Tymer Mo Big Lake - Crow Agency, MT
14. Justin Whiteman - Busby, MT
Sr. Breakaway - 53
1S. Thu, August 19 2021, 9:00 AM
1.
Hardee Skunkcap - Browning, MT
2. Rudy McLean - Morley, AB
3. Ralph Williams - Skiatook, OK
4. ED Harry - Wadsworth, NV
5. Tom Knight - Eagle Butte, SD
6. Terry Fischer - Fort Yates, ND
7. Robie Inman - Ketchum, OK
8. Billy Lamere - Box Elder, MT
9. Melvin Joseph - Lone Pine, CA
10. Norbert Gibson - Owyhee, NV
11. Britt Givens - Riverton, WY
12. Blair Matheson - Mandan, ND
13. Jake Longbrake - Dupree, SD
14. Gilbert Janis - Pine Ridge, SD
15. Leon Monroe - Phoenix, AZ
16. Reggie Sells - Kayenta, AZ
17. Chris Lamere - Box Elder, MT
18. Art Sells - Chinle, AZ
19. Clayton Small Jr. - Busby, MT
20. Terry Tatsey - Browning, MT
21. Lynelle Etsitty - Fruitland, NM
22. Bart Ness - Kennebec, SD
23. Eric C. Watson - Box Elder, MT
24. Norman Bates - Tohatchi, NM
25. Darcy Dixon - Morley, AB
26. Kenny Welch - Snowflake, AZ
27. Bob Joseph - Oakdale, CA
28. Garry Harrison - Chinle, AZ
29. Dusty Lebeaux - Porcupine, SD
30. John Small - Lodge Grass, MT
31. Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
32. Myron Heathershaw - Martin, SD
33. Ray Augare - Browning, MT
34. Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
35. Darryl Crowley - Poplar, MT
36. Marty Not Afraid - Lodge Grass, MT
37. Carl Begay - Leupp, AZ
38. Darrel Watson - Box Elder, MT
39. Marvin Tolth - Farmington, NM
40. Robert Bruised Head - Standoff, AB
41. Marty Jandreau - Kennebec, SD
42. Don McKenzie - Mandaree, ND
43. Ira Walker - Owyhee, NV
44. Rudy Blossom - Owyhee, NV
45. Tim Pipkins - Tuttle, OK
46. Ken Augare - Browning, MT
47. Ralph Romo - Fort Mcdowell, AZ
48. Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM
49. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ
50. Clayton Danks - Mandaree, ND
51. Lou Antone, Sr. - Crown Point, NM
52. Tronnes Birdinground - Crow Agency, MT
53. Troy Crawler - Morley, AB
Steer Wrestling - 43
1S. Thu, August 19 2021, 9:00 AM
1.
Garrison Begay - Ganado, AZ
2. Jr Weasel Fat - Cardston, AB
3. Bart Holloway - Siksika, AB
4. Benny Yazzie - Coyote Canyon, NM
5. Kaiden White Bear - Chamberlain, SD
6. Tyler John Byrne - Martin, SD
7. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM
8. Rooster Yazzie - Brimhall, NM
9. Shawn Murphy - Tohatchi, NM
10. Joe Ross - Rosebud, SD
11. Ty Allen Fischer - Ashland, MT
12. Trayer Schmidt - White River, SD
13. Terence Limberhand - Lame Deer, MT
14. Michael Bates - Tohatchi, NM
15. Walker Small - Ashland, MT
16. Sterling Small - Busby, MT
17. Nolan Conway - Cut Bank, MT
18. Casey Stone - New Town, ND
19. Micah White Clay - Hardin, MT
2. Fri, August 20 2021, 1:00 PM
1.
Shane Day Chief - Standoff, AB
2. Jon Wells - Lethbridge, AB
3. Daycen Hunt - Eagle Butte, SD
4. Ty Day Chief - Standoff, AB
5. Randy Claw - Chinle, AZ
6. Joe Wilson - Martin, SD
7. Greg Louis - Browning, MT
8. Matt Jodie - Churchrock, NM
9. Derek Azure - Harlem, MT
10. Kash Shade - Lethbridge, AB
11. Chops Yazzie - Fort Yates, ND
12. Sheridan Jodie - Church Rock, NM
3. Sat, August 21 2021, 1:00 PM
1.
JC Guardipee - Cut Bank, MT
2. Cameron Fanning - Olivet, SD
3. Sawyer Strand - Platte, SD
4. Colton Martinez - Sacaton, AZ
5. Herbie O'Daniel - Kodoka, SD
6. Tronnes Birdinground - Crow Agency, MT
7. Colby Stufflebean - McAlester, OK
8. Rowdy Benson - Morristown, SD
9. Collin Johnson - Browning, MT
10. Leander Real Bird - Gilbert, AZ
11. Dakota Giesbrecht - Standoff, AB
12. Tuck Johnson - Browning, MT
Team Penning - 0
Team Roping - 130
1S. Thu, August 19 2021, 9:00 AM
1.
Dax Eagle Bear - Standoff, AB & Tristin Dixon - Morley, AB
2. Charlie Ereaux - Hays, MT & Merval Not Afraid - Lodge Grass, MT
3. Eric Paul Watson - Box Elder, MT & Chris Lamere - Box Elder, MT
4. Darryl Monroe - Page, AZ & Roy Begay - Window Rock, AZ
5. Dewayne Sells - Chinle, AZ & Scooter Garcia - Churchrock, NM
6. Darcy Dixon - Morley, AB & Rodie Owen Pickens - Standoff, AB
7. Kaydin Small - Lodgegrass, MT & Beau Plenty Hawk - Lodge Grass, MT
8. Charlie Ereaux - Hays, MT & Robert Nelson - Hardin, MT
9. Robie Inman - Ketchum, OK & Ralph Williams - Skiatook, OK
10. Wawa Ben - Peridot, AZ & Rawley Ben - Peridot, AZ
11. Trevor Waters - Scottsdale, AZ & Lynn Williams - Faith, SD
12. Justin Turner - Vinita, OK & Scooter Garcia - Churchrock, NM
13. Donavin Limberhand - Lame Deer, MT & Tuffy Limberhand - Lame Deer, MT
14. Joedon McKenzie - Mandaree, ND & Don Mckenzie - Mandaree, ND
15. Shariff Sells - Kayenta, AZ & Kevin Yazzie - Chinle, AZ
16. Joe Ross - Rosebud, SD & Tyler John Byrne - Martin, SD
17. James Arviso - Winslow, AZ & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
18. Willie Covers Up - Wadsworth, NV & Gene Curtis - McDermitt, NV
19. Roy Begay - Window Rock, AZ & Malachi Pablo - Bloomfield, NM
20. Erik Becenti - Brimhall, NM & Chance Hunter - Chinle, AZ
21. Dylan Johnson - Shepherd, MT & Colten Fisher - Billings, MT
22. Joe Ross - Rosebud, SD & Kaiden White Bear - Chamberlain, SD
23. Jacoby Heathershaw - Martin, SD & Daylon Danks - Mandaree, ND
24. Shawn Murphy - Tohatchi, NM & Spider Ramone - Hays, MT
25. Preston Watson - Box Elder, MT & Darrel Watson - Box Elder, MT
26. James Arviso - Winslow, AZ & Shawn Murphy Jr - Tohatchi, NM
27. Marty Watson - Box Elder, MT & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
28. Leroy Etsitty - Kayenta, AZ & Tyler Etsitty - Kayenta, AZ
29. Bart Ness - Kennebec, SD & Ed Harry - Wadsworth, NV
30. Jay Guerrero - Wadsworth, NV & Terry Doka - Fountain Hills, AZ
31. Don Bettelyoun - Eagle Butte, SD & Casey Stone - New Town, ND
32. Darcy Dixon - Morley, AB & Tristin Dixon - Morley, AB
33. Terry Doka - Fountain Hills, AZ & Justine Doka - Fountain Hills, AZ
34. TY St. Goddard - Browning, MT & Jim Cole - Harlem, MT
35. Shawn Bird - Cut Bank, MT & Wyatt Gibson - Thoneau, NM
36. Robert Joe - La Plata, NM & Kee Etsitty Jr. - Chinle, AZ
37. Bart Ness - Kennebec, SD & Terry Fischer - Fort Yates, ND
38. Wawa Ben - Peridot, AZ & Cameron Tsinigine - Gilbert, AZ
39. Andre Lafrance - Wyola, MT & Joshua Felicia - Wyola, MT
40. Justin Turner - Vinita, OK & Ralph Williams - Skiatook, OK
41. Seth Whiteclay - Pryor, MT & Micah White Clay - Hardin, MT
42. Pete White - Ronan, MT & Kermit Clary - Ronan, MT
43. Arlen Armajo Jr - Fort Washakie, WY & Donavin Limberhand - Lame Deer, MT
44. Ken Real Bird - Fort Lupton, CO & Tronnes Birdinground - Crow Agency, MT
45. Bob Joseph - Oakdale, CA & Ed Harry - Wadsworth, NV
46. Willie Covers Up - Wadsworth, NV & Ira Walker - Owyhee, NV
47. David Madison - Wolf Point, MT & Kaiden White Bear - Chamberlain, SD
48. Shariff Sells - Kayenta, AZ & Chance Hunter - Chinle, AZ
49. Troy Crawler - Morley, AB & Corbin Fisher - Ashland, MT
50. TY Vaile - Babb, MT & Denton Begay - Many Farms, AZ
51. Lance Boyd - Blackfoot, ID & Justin Tom - Pryor, MT
52. Jon Arviso - Seba Dalkai, AZ & Wasey Carviso - Ft. Wingate, NM
53. Jeremy Not Afraid - Lodge Grass, MT & Zane Not Afraid - Lodge Grass, MT
54. Jake Longbrake - Dupree, SD & Everett Hall - New Town, ND
55. Sam Bird - Cut Bank, MT & Billy Lamere - Box Elder, MT
56. Marty Watson - Box Elder, MT & Joshua Felicia - Wyola, MT
57. Justin Whiteman - Busby, MT & Karson Campbell - Lame Deer, MT
58. Brandon Armajo - Lodge Grass, MT & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
59. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Darrel Watson - Box Elder, MT
60. Trevor Waters - Scottsdale, AZ & Kyle Woody - Mesa, AZ
61. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Preston Watson - Box Elder, MT
62. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM & Michael Bates - Tohatchi, NM
63. Joedon McKenzie - Mandaree, ND & James Louis Baker Sr. - New Town, ND
64. Braydon Boyd - Vander Wagon, NM & Kevin Yazzie - Chinle, AZ
65. Shayne Bishop - Malta, MT & Justin Tom - Pryor, MT
66. TY St. Goddard - Browning, MT & Hunter Karlson - White Shield, ND
67. Bob Joseph - Oakdale, CA & Melvin Joseph - Lone Pine, CA
68. Justin Three Irons - Hardin, MT & Clayton C Three Irons - St Xavier, MT
69. Brandon Armajo - Lodge Grass, MT & Clay Gunshows - Lodge Grass, MT
70. Nolan Conway - Cut Bank, MT & Shawn Bird - Cut Bank, MT
71. Westley Benally - Many Farms, AZ & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
72. Nolan Conway - Cut Bank, MT & John Bell - Harlem, MT
73. Ty Allen Fischer - Ashland, MT & Terence Limberhand - Lame Deer, MT
74. Sam Bird - Cut Bank, MT & Terry Tatsey - Browning, MT
75. Don Bettelyoun - Eagle Butte, SD & Daycen Hunt - Eagle Butte, SD
76. TY Vaile - Babb, MT & Alonzo Skunkcap - Browning, MT
77. Shayne Bishop - Malta, MT & Spider Ramone - Hays, MT
78. Dwight Sells - Chinle, AZ & Cameron Tsinigine - Gilbert, AZ
79. Jay Guerrero - Wadsworth, NV & Gene Curtis - McDermitt, NV
80. Colin Begay - Tempe, AZ & Lynn Williams - Faith, SD
81. Jake Longbrake - Dupree, SD & Terry Fischer - Fort Yates, ND
82. Dylan Johnson - Shepherd, MT & Clay Gunshows - Lodge Grass, MT
83. Kaydin Small - Lodgegrass, MT & Daylon Danks - Mandaree, ND
84. Bryan Sells - Chinle, AZ & Shawn Murphy Jr - Tohatchi, NM
85. Lance Boyd - Blackfoot, ID & Ira Walker - Owyhee, NV
86. Arlen Armajo Jr - Fort Washakie, WY & Matt Davis - Billings, MT
87. Colin Begay - Tempe, AZ & Denton Begay - Many Farms, AZ
88. Dwight Sells - Chinle, AZ & Cody Lansing - Cortez, CO
89. Britt Givens - Riverton, WY & Casey Stone - New Town, ND
90. Erik Becenti - Brimhall, NM & Wasey Carviso - Ft. Wingate, NM
2. Fri, August 20 2021, 1:00 PM
1.
Tobin Cummins - Lodge Grass, MT & Roddy Not Afraid - Lodge Grass, MT
2. Kolton Keplin - Belcourt, ND & Hunter Karlson - White Shield, ND
3. Delvin Ereaux - Hays, MT & Kale Ereaux - Hays, MT
4. Greg Louis - Browning, MT & Preston Louis - Browning, MT
5. Neil Tatsey - Valier, MT & John Hall - Buffalo, WY
6. Tobin Cummins - Lodge Grass, MT & Casey Cummins - Lodge Grass, MT
7. Jeremy Ferguson - Eagle Butte, SD & Daycen Hunt - Eagle Butte, SD
8. Elliot Gourneau - Ridgeview, SD & John Bell - Harlem, MT
9. Aaron Henry - Box Elder, MT & Terry Tatsey - Browning, MT
10. Cameron Three Irons - Crow Agency, MT & Clayton C Three Irons - St Xavier, MT
11. Neil Tatsey - Valier, MT & Jimmy Racine - Cut Bank, MT
12. Mykayla Tatsey - Valier, MT & Clint Augare - Crow Agency, MT
13. Kolton Keplin - Belcourt, ND & Roddy Not Afraid - Lodge Grass, MT
14. Clint Augare - Crow Agency, MT & Shay Campbell - Valier, MT
15. Maize Two Bears - Cannon Ball, ND & Kasen Johnson - Mandaree, ND
16. Jeremy Ferguson - Eagle Butte, SD & Elliot Gourneau - Ridgeview, SD
17. Greg Louis - Browning, MT & Tuck Johnson - Browning, MT
18. Jimmy Racine - Cut Bank, MT & John Hall - Buffalo, WY
19. Talan Cummins - Lodge Grass, MT & Chops Yazzie - Fort Yates, ND
20. Aaron Henry - Box Elder, MT & Billy Lamere - Box Elder, MT
3. Sat, August 21 2021, 1:00 PM
1.
Blair Burk - Durant, OK & Chops Yazzie - Fort Yates, ND
2. Brooks Dahozy - Window Rock, AZ & Casey Cummins - Lodge Grass, MT
3. Rope Three Irons - Lodge Grass, MT & Jesse Chase - Mandaree, ND
4. JJ McGill - Fort Washakie, WY & Zac Osborne - Fort Washakie, WY
5. Tyler Guardipee - Great Falls, MT & Jayde Murphy - Cut Bank, MT
6. Jess Hall - New Town, ND & Benji Hall - New Town, ND
7. Rawley Ben - Peridot, AZ & Wyatt Gibson - Thoneau, NM
8. Hance Indian Three Irons - St Xavier, MT & Gunner Plenty - Garryowen, MT
9. Rope Three Irons - Lodge Grass, MT & Colten Fisher - Billings, MT
10. Rilee Fisher - Ashland, MT & Gunner Plenty - Garryowen, MT
11. Collin Johnson - Browning, MT & Tuck Johnson - Browning, MT
12. Jace Loring - Cut Bank, MT & Jayde Murphy - Cut Bank, MT
13. Rilee Fisher - Ashland, MT & Corbin Fisher - Ashland, MT
14. Jess Hall - New Town, ND & Jesse Chase - Mandaree, ND
15. Brooks Dahozy - Window Rock, AZ & Jim Cole - Harlem, MT
16. Hance Indian Three Irons - St Xavier, MT & Justin Three Irons - Hardin, MT
17. Jordan Longtimesleeping - New Town, ND & James Louis Baker Sr. - New Town, ND
18. Everett Hall - New Town, ND & Benji Hall - New Town, ND
19. Jace Loring - Cut Bank, MT & Alonzo Skunkcap - Browning, MT
20. Collin Johnson - Browning, MT & Jc Guardipee - Cut Bank, MT
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 9
1S. Thu, August 19 2021, 9:00 AM
1.
Nephi Whitegrass - Billings, MT
2. Kolt Tom - Lupton, AZ
3. Drekell Johnson - Chinle, AZ
4. Rhone Schmidt - White River, SD
5. Tyin Mowery - Manderson, SD
6. Wawa Ben - Peridot, AZ
7. Hazin Schmidt - White River, SD
8. Riggin Wimberley - Manderson, SD
9. Kylercash Yarlott - Garryowen, MT
Jr. Breakaway - 49
1S. Thu, August 19 2021, 9:00 AM
1.
Kylercash Yarlott - Garryowen, MT
2. Zia Washakie - Fort Washakie, WY
3. Daylan Nez - Winslow, AZ
4. Kloee Elsberg - Okanogan, WA
5. Kelsey Gillin - Ronan, MT
6. Rosalinda Ben - Peridot, AZ
7. Brooke Pipkins - Tuttle, OK
8. Tyin Mowery - Manderson, SD
9. Savannah Joe - Sacaton, AZ
10. Cassie Deroche - Browning, MT
11. Logan Vocu - Ashland, MT
12. Aarianna Henry - Box Elder, MT
13. Hanson King - Crownpoint, NM
14. Twister Jim - Shiprock, NM
15. Wawa Ben - Peridot, AZ
16. Tayzen Cummings - Henryetta, OK
17. Jett Turner - Vinita, OK
18. Kayden Stevenson - Crownpoint, NM
19. Logan Cummins - Owyhee, NV
20. Rowdy Martin - Hayes, SD
21. Keegan Dee - Mandaree, ND
22. Hazin Schmidt - White River, SD
23. Martin Watson - Box Elder, MT
24. Leila Cleveland - Black River Falls, WI
25. Rhone Schmidt - White River, SD
26. Tommie Kay Martin - Hayes, SD
27. Kashlin Bettelyoun - Eagle Butte, SD
28. Kadie Bends - Ashland, MT
29. Talan Cummins - Lodge Grass, MT
30. Leela Pepion - Browning, MT
31. Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
32. Autumn Farland - Tonalea, AZ
33. Ty Kittson - Harlem, MT
34. Paytin Johnson - Kyle, SD
35. Kayen Armajo - Lodge Grass, MT
36. Bailey Chase - Mandaree, ND
37. Rodie Owen Pickens - Standoff, AB
38. Karson Campbell - Lame Deer, MT
39. Jordan Mitchell Jr - Muskogee, OK
40. Bailey Three Irons - Crow Agency, MT
41. Clayton C Three Irons - St Xavier, MT
42. Nick Three Irons - Lodge Grass, MT
43. Shannoah Danks - Mandaree, ND
44. Gator Boyd - Blackfoot, ID
45. Riggin Wimberley - Manderson, SD
46. Kale Ereaux - Hays, MT
47. Janae Wagner - Crownpoint, NM
48. Mervin Whitford, Jr - Box Elder, MT
49. Curtis Pretty On Top - Hardin, MT
Jr. Barrel Racing - 43
1S. Thu, August 19 2021, 9:00 AM
1.
Bailey Three Irons - Crow Agency, MT
2. Bailey Nelson - Hardin, MT
3. Kennedy McLellan - Dupree, SD
4. Leela Pepion - Browning, MT
5. Autumn Farland - Tonalea, AZ
6. Kyra Brown - Lodge Grass, MT
7. Shannoah Danks - Mandaree, ND
8. Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
9. Aryzona Cummings - Henryetta, OK
10. Bailey Chase - Mandaree, ND
11. Rosalinda Ben - Peridot, AZ
12. Paytin Johnson - Kyle, SD
13. Leila Cleveland - Black River Falls, WI
14. Cassie Deroche - Browning, MT
15. Kinzie Small - Ashland, MT
16. Aarianna Henry - Box Elder, MT
17. Maddey Clary - Ronan, MT
18. Fallon Real Bird - Garryowen, MT
19. Lexie Crawler - Morley, AB
20. Tristin Small - Ashland, MT
21. Brooke Fox - Cardston, AB
22. Brooke Pipkins - Tuttle, OK
23. Graysen O'Connor - Arlee, MT
24. Gabriyelle Irving - Pierre, SD
25. Kali Young - Dupree, SD
26. Tommie Kay Martin - Hayes, SD
27. Nevaeh Little Bear - Cochrane, AB
28. Neepin Houle - Box Elder, MT
29. Kelsey Gillin - Ronan, MT
30. Riata Wimberley - Manderson, SD
31. Addison Conway - Cut Bank, MT
32. Kayclynn Young - Dupree, SD
33. Nizhoni Davis - New Town, ND
34. Kashlin Bettelyoun - Eagle Butte, SD
35. Madisyn Hanken - Arlee, MT
36. Kyra Teehee - Oktaha, OK
37. Jhett Dale - Shiprock, NM
38. Zayla Aguilar - Chinle, AZ
39. Jade Alkire - Parshall, ND
40. Kloee Elsberg - Okanogan, WA
41. Jo Jo Fischer - Manderson, SD
42. Zia Washakie - Fort Washakie, WY
43. Kenzie Kallenberger - Havre, MT
SRTR - 57
1S. Thu, August 19 2021, 9:00 AM
1.
Darcy Dixon - Morley, AB & Troy Crawler - Morley, AB
2. Terry Tatsey - Browning, MT & Hardee Skunkcap - Browning, MT
3. Hardee Skunkcap - Browning, MT & Darcy Dixon - Morley, AB
4. Robert Smith - Lantry, SD & Tom Knight - Eagle Butte, SD
5. Clayton Danks - Mandaree, ND & James Louis Baker Sr. - New Town, ND
6. Blair Matheson - Mandan, ND & Marty Jandreau - Kennebec, SD
7. Troy Crawler - Morley, AB & Spider Ramone - Hays, MT
8. Robert Nelson - Hardin, MT & Clarence Three Irons - Lodge Grass, MT
9. Clayton Danks - Mandaree, ND & John Small - Lodge Grass, MT
10. Melvin Joseph - Lone Pine, CA & Ted Hoyt - Cut Bank, MT
11. Bart Ness - Kennebec, SD & Frank Whitecalfe - Garrison, ND
12. Rudy McLean - Morley, AB & Jesse Starlight - Calgary, AB
13. Britt Givens - Riverton, WY & Ed Harry - Wadsworth, NV
14. Robert Nelson - Hardin, MT & Leon Monroe - Phoenix, AZ
15. Carl Begay - Leupp, AZ & Aaron Begay - Higley, AZ
16. Jake Longbrake - Dupree, SD & Terry Fischer - Fort Yates, ND
17. Carl Begay - Leupp, AZ & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
18. Tim Pipkins - Tuttle, OK & Lynn Williams - Faith, SD
19. Ira Walker - Owyhee, NV & Norbert Gibson - Owyhee, NV
20. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Darrel Watson - Box Elder, MT
21. David Madison - Wolf Point, MT & Neil Karlson - Garrison, ND
22. Bob Joseph - Oakdale, CA & Melvin Joseph - Lone Pine, CA
23. Tim Pipkins - Tuttle, OK & Ralph Williams - Skiatook, OK
24. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ & Dexter Donald - Tonalea, AZ
25. Ralph Romo - Fort Mcdowell, AZ & Rudy Blossom - Owyhee, NV
26. John Boyd Jr. - Window Rock, AZ & Kurt Etsicitty - Vanderwagon, NM
27. Robert Smith - Lantry, SD & Don Mckenzie - Mandaree, ND
28. Jake Longbrake - Dupree, SD & Everett Hall - New Town, ND
29. Tom Knight - Eagle Butte, SD & Don Mckenzie - Mandaree, ND
30. Rudy Blossom - Owyhee, NV & Norbert Gibson - Owyhee, NV
31. Bob Joseph - Oakdale, CA & Ed Harry - Wadsworth, NV
32. Jerome Bell - Harlem, MT & David Madison - Wolf Point, MT
33. Darrel Watson - Box Elder, MT & Chris Lamere - Box Elder, MT
34. Myron Heathershaw - Martin, SD & Lynn Williams - Faith, SD
35. Ken Augare - Browning, MT & Ted Hoyt - Cut Bank, MT
36. Jerome Bell - Harlem, MT & Billy Lamere - Box Elder, MT
37. Rudy McLean - Morley, AB & Kelvin Fox - Cardston, AB
38. Don Bettelyoun - Eagle Butte, SD & Spider Ramone - Hays, MT
39. Sam Bird - Cut Bank, MT & Dexter Donald - Tonalea, AZ
40. Eric C. Watson - Box Elder, MT & Ira Walker - Owyhee, NV
41. Britt Givens - Riverton, WY & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
42. Reggie Sells - Kayenta, AZ & Victor Begay - Seba Dalkai, AZ
43. Hoss Pepion - Browning, MT & Ray Augare - Browning, MT
44. Robie Inman - Ketchum, OK & Ralph Williams - Skiatook, OK
45. Hank Shade - Cardston, AB & Kelvin Fox - Cardston, AB
46. Sam Bird - Cut Bank, MT & Terry Tatsey - Browning, MT
47. Bart Ness - Kennebec, SD & Terry Fischer - Fort Yates, ND
48. Hoss Pepion - Browning, MT & Billy Lamere - Box Elder, MT
49. Clarence Three Irons - Lodge Grass, MT & James Louis Baker Sr. - New Town, ND
50. Hank Shade - Cardston, AB & Jesse Starlight - Calgary, AB
51. Don Bettelyoun - Eagle Butte, SD & Neil Karlson - Garrison, ND
52. Reggie Sells - Kayenta, AZ & Art Sells - Chinle, AZ
53. Dusty Lebeaux - Porcupine, SD & Gilbert Janis - Pine Ridge, SD
54. Everett Hall - New Town, ND & Kevin Keplin - Belcourt, ND
55. Robie Inman - Ketchum, OK & Alfred Armajo Jr - Lodge Grass, MT
56. Ken Augare - Browning, MT & Ray Augare - Browning, MT
57. Ralph Romo - Fort Mcdowell, AZ & Leon Monroe - Phoenix, AZ
Steer Roping - 0