Bareback - 4
|
1. Fri, June 18 2021, 7:00 PM 1.
Steven Dewolfe - Buffalo Gap, SD
|
2.
Shiloh Amiotte - Mandaree, ND
|
3. Sat, June 19 2021, 5:00 PM 1.
Wyatt Betony - Tonalea, AZ
|
2.
Cole Puckett - Kyle, SD
|
|
Barrel Racing - 47
|
1. Fri, June 18 2021, 7:00 PM 1.
Carsyn Hibbs - Shepard, MT
|
2.
Kyra Teehee - Muskogee, OK
|
3.
Sonya Dodginghorse - Tsuut'Ina Nation, AB
|
4.
Savannah Fish - Harrah, OK
|
5.
Alexi Buffalo - Dillon, MT
|
6.
Reba Foote - Parshall, ND
|
7.
Kaylee Barker - Camp Verde, AZ
|
8.
Zayla Aguilar - Chinle, AZ
|
9.
Chaise Teehee - Muskogee, OK
|
10.
Cleveland Memphis - Black River Falls, WI
|
2S. Sat, June 19 2021, 9:00 AM 1.
Katelin Conway - Cut Bank, MT
|
2.
Cooweesta Williams - Skiatook, OK
|
3.
Cedar Jandreau - Kennebec, SD
|
4.
Sallye Williams - Skiatook, OK
|
5.
Shausta Blodgett - Amidon, ND
|
6.
Tessie Lamere - Box Elder, MT
|
7.
Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
|
8.
Katie Fisher - Kyle, SD
|
9.
Kade Bettelyoun - Pine Ridge, SD
|
10.
Roqui Lee - Fruitland, NM
|
11.
Justine Doka - Mountain Hills, AZ
|
12.
Julie Lenoir - Cut Bank, MT
|
13.
Kesse Deal - Dupree, SD
|
14.
Dylan Lemmon - Eagle Butte, SD
|
15.
Kelly Hunter Boomer - Kyle, SD
|
16.
Tomie Peterson - Parade, SD
|
17.
Danielle Stubstad - Sidney, MT
|
18.
Shantell Brewer - Dupree, SD
|
19.
Grace Kelly - Bismarck, ND
|
20.
Ashley Whatley - Sulphur, OK
|
21.
Karlee Meyers - Box Elder, MT
|
22.
Sadie Dale - Halliday, ND
|
23.
Sloan Anderson - Whitehorse, SD
|
24.
Sydney Sanderson - Parshall, ND
|
25.
Jalyn Hall - Parshall, ND
|
26.
Cherish Johnson - Mandaree, ND
|
27.
Alyssa Yazzie - Buckeye, AZ
|
3. Sat, June 19 2021, 5:00 PM 1.
Deven Sells - Chinle, AZ
|
2.
Duaneah Wheeler - White Swan, WA
|
3.
Ashley Picard - Pendleton, OR
|
4.
Keanna Dedman - Nazlini, AZ
|
5.
Lilly Picard - Pendleton, OR
|
6.
Easton Boyd - Wheatland, WY
|
7.
Ashley Lawrence - Ashland, MT
|
8.
Laney Keplin - St. Johns, ND
|
9.
Jennifer Turner - Vinita, OK
|
10.
Kylie Gilbert - Kirtland, NM
|
|
Bull Riding - 13
|
1. Fri, June 18 2021, 7:00 PM 1.
Alfonso Francis - Winslow, AZ
|
2.
Frank Walker - Fort Apache, AZ
|
3.
Alan Kole Gobert - Browning, MT
|
4.
Casey Fredericks - Lame Deer, MT
|
3. Sat, June 19 2021, 5:00 PM 1.
Jayde Murphy - Cut Bank, MT
|
2.
Kasen Johnson - Mandaree, ND
|
3.
Skye Joaquin - Sacaton, AZ
|
4.
Wyatt Betony - Tonalea, AZ
|
5.
Maize Two Bears - Cannon Ball, ND
|
6.
Stran Smith - Lantry, SD
|
7.
Cody Jesus - Window Rock, AZ
|
8.
Jacob Todechine - Gallup, NM
|
9.
Chance Thomas - Window Rock, AZ
|
|
Calf Roping - 27
|
1. Fri, June 18 2021, 7:00 PM 1.
Doug Lawrence - Whitehorse, SD
|
2.
Corbin Fisher - Ashland, MT
|
3.
Rilee Fisher - Ashland, MT
|
4.
Jaxon Clegg - Coweta, OK
|
5.
Quinton Inman - Ketchum, OK
|
6.
Jc Lawrence - Ashland, MT
|
7.
Rush Hodges - Coweta, OK
|
8.
Dillon Wickum - Mandan, ND
|
9.
Rontrey Burkhalter - Muskogee, OK
|
10.
Gavaro Harrison - Chinle, AZ
|
2S. Sat, June 19 2021, 9:00 AM 1.
Merval Not Afraid - Lodge Grass, MT
|
2.
Eric Paul Watson - Box Elder, MT
|
3.
Joshua Felecia - Hardin, MT
|
4.
Andre Lafrance - Wyola, MT
|
5.
Gunner Plenty - Garryowen, MT
|
6.
Ty Allen Fischer - Ashland, MT
|
7.
Joedon McKenzie - Mandaree, ND
|
8.
Dean Holyan - Coyote Canyon, NM
|
9.
Jesse Chase - Mandaree, ND
|
10.
Nolan Conway - Cut Bank, MT
|
3. Sat, June 19 2021, 5:00 PM 1.
Brock Belkham - Flandreau, SD
|
2.
Justin Gopher - Okeechobee, FL
|
3.
Sterling Small - Busby, MT
|
4.
Preston Watson - Box Elder, MT
|
5.
Eric C. Watson - Box Elder, MT
|
6.
Braydon Boyd - Vander Wagon, NM
|
7.
Kenny Glasses - Chinle, AZ
|
|
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 49
|
1. Fri, June 18 2021, 7:00 PM 1.
Kari Jo Lawrence - Whitehorse, SD
|
2.
Cleveland Memphis - Black River Falls, WI
|
3.
Kayla Wickum - Mandan, ND
|
4.
Erin Etsitty - Mulhulland Well, NM
|
5.
Callie Dixon - Morley, AB
|
6.
Sunni Dixon - Morley, AB
|
7.
Deedee Daswood - Gallup, NM
|
8.
Mindy Fish - Harrah, OK
|
9.
Kadin Jodie - Churchrock, NM
|
10.
Amy Eagleton - Sallisaw, OK
|
11.
Savannah Fish - Harrah, OK
|
2S. Sat, June 19 2021, 9:00 AM 1.
Shaina Clifford - Porcupine, SD
|
2.
Taniah Nez - Ganado, AZ
|
3.
Cherish Johnson - Mandaree, ND
|
4.
Fallon Doka - Fountain Hills, AZ
|
5.
Amber Crowley - Poplar, MT
|
6.
Keleigh Lee - Fruitland, NM
|
7.
Roqui Lee - Fruitland, NM
|
8.
Justine Doka - Mountain Hills, AZ
|
9.
Rikki Velasquez - White River, AZ
|
10.
Shantell Brewer - Dupree, SD
|
11.
Kesse Deal - Dupree, SD
|
12.
Shausta Blodgett - Amidon, ND
|
13.
Tomie Peterson - Parade, SD
|
14.
Cedar Jandreau - Kennebec, SD
|
15.
Serena Dahozy - Window Rock, AZ
|
16.
Rayne Bruised Head - Standoff, AB
|
17.
Dylan Lemmon - Eagle Butte, SD
|
18.
Tessie Lamere - Box Elder, MT
|
19.
Kade Bettelyoun - Pine Ridge, SD
|
20.
Katelin Conway - Cut Bank, MT
|
21.
Sydney Not Afraid - Lodge Grass, MT
|
22.
Arena Plenty - Garryowen, MT
|
23.
Mercedes Williams - Faith, SD
|
24.
Sloan Anderson - Whitehorse, SD
|
25.
Sadie Dale - Halliday, ND
|
26.
Faith Holyan - Coyote Canyon, NM
|
27.
Shelby Osceola - Troy, AL
|
28.
Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
|
3. Sat, June 19 2021, 5:00 PM 1.
Easton Boyd - Wheatland, WY
|
2.
Sherina Singer - Flagstaff, AZ
|
3.
Yvonne Yazzie - Winslow, AZ
|
4.
Shonda Boyd - Wheatland, WY
|
5.
Jamie Mike - Fruitland, NM
|
6.
Laney Keplin - St. Johns, ND
|
7.
Kyla Two Bulls - Lame Deer, MT
|
8.
Kylie Gilbert - Kirtland, NM
|
9.
Heidi Cuny - Buffalo Gap, SD
|
10.
Duaneah Wheeler - White Swan, WA
|
|
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 12
|
1. Fri, June 18 2021, 7:00 PM 1.
Marty Young Bear - Halliday, ND
|
2.
Alan Kole Gobert - Browning, MT
|
3.
Kaden Deal - Eagle Butte, SD
|
4.
Jeremy Meeks - Scenic, SD
|
5.
Seth Longbrake - Millesville, SD
|
6.
Jesse Wilson - Martin, SD
|
3. Sat, June 19 2021, 5:00 PM 1.
Kelin Keplin - St. John Nd 58369, ND
|
2.
Jared Uses Many - Eagle Butte, SD
|
3.
Montana Barlow - Rock Point, AZ
|
4.
Robert Burbank - Gallup, NM
|
5.
Jay Joaquin - Sacaton, AZ
|
6.
Phillip Whiteman - Busby, MT
|
|
Sr. Breakaway - 25
|
1. Fri, June 18 2021, 7:00 PM 1.
Chuck Morgan - Comanche, OK
|
2.
Dennis Dahle - Cut Bank, MT
|
3.
Bart Ness - Kennebec, SD
|
4.
Terry Fischer - Fort Yates, ND
|
5.
Jake Longbrake - Dupree, SD
|
6.
Robie Inman - Ketchum, OK
|
7.
Ralph Williams - Skiatook, OK
|
2S. Sat, June 19 2021, 9:00 AM 1.
Darrel Watson - Box Elder, MT
|
2.
Robert Smith - Lantry, SD
|
3.
Tom Knight - Eagle Butte, SD
|
4.
Mervin Packineau - Parshall, ND
|
5.
Leon Monroe - Phoenix, AZ
|
6.
Robert Bruised Head - Standoff, AB
|
7.
Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
|
8.
Don McKenzie - Mandaree, ND
|
9.
James Baker - New Town, ND
|
10.
Marty Jandreau - Kennebec, SD
|
3. Sat, June 19 2021, 5:00 PM 1.
Willard Tsingine - Tuba City, AZ
|
2.
Lynn Williams - Faith, SD
|
3.
Chris Lamere - Box Elder, MT
|
4.
Mark Cuny - Porcupine, SD
|
5.
Billy Lamere - Box Elder, MT
|
6.
Allen Cuny - Buffalo Gap, SD
|
7.
Eric C. Watson - Box Elder, MT
|
8.
Shea Enos - Scottsdale, AZ
|
|
Steer Wrestling - 18
|
1. Fri, June 18 2021, 7:00 PM 1.
Daycen Hunt - Eagle Butte, SD
|
2.
Kash Shade - Lethbridge, AB
|
3.
Joe Wilson - Martin, SD
|
4.
Ty Day Chief - Standoff, AB
|
5.
Matt Jodie - Churchrock, NM
|
6.
Quinton Inman - Ketchum, OK
|
2S. Sat, June 19 2021, 9:00 AM 1.
Nolan Conway - Cut Bank, MT
|
2.
Ty Allen Fischer - Ashland, MT
|
3.
Kaiden White Bear - Chamberlain, SD
|
4.
Casey Stone - New Town, ND
|
5.
Wacey Real Bird - Garryowen, MT
|
3. Sat, June 19 2021, 5:00 PM 1.
Cameron Fanning - Olivet, SD
|
2.
Walker Small - Ashland, MT
|
3.
Braydon Boyd - Vander Wagon, NM
|
4.
Rowdy Benson - Morristown, SD
|
5.
Derek Azure - Harlem, MT
|
6.
Sawyer Strand - Platte, SD
|
7.
Tyler John Byrne - Martin, SD
|
|
Team Penning - 0
Team Roping - 65
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 15
|
1. Fri, June 18 2021, 7:00 PM 1.
Bailey Three Irons - Crow Agency, MT
|
2.
Leila Cleveland - Black River Falls, WI
|
3.
Wynn Lawrence - White Horse, SD
|
4.
Kadin Jodie - Churchrock, NM
|
5.
Clayton C Three Irons - St Xavier, MT
|
6.
Autumn Farland - Tonalea, AZ
|
7.
Martin Watson - Box Elder, MT
|
3. Sat, June 19 2021, 5:00 PM 1.
Tymber Benson - Morristown, SD
|
2.
Retro Benson - Morristown, SD
|
3.
Keegan Dee - Mandaree, ND
|
4.
Talan Cummins - Lodge Grass, MT
|
5.
Bailey Chase - Mandaree, ND
|
6.
Rosin Keplin - St. John, ND
|
7.
Curtis Pretty On Top - Hardin, MT
|
8.
Jett Turner - Vinita, OK
|
|
Jr. Barrel Racing - 22
|
1. Fri, June 18 2021, 7:00 PM 1.
Kianda Tatsey - Heart Butte, MT
|
2.
Jade Alkire - Parshall, ND
|
3.
Autumn Farland - Tonalea, AZ
|
4.
Cayda Dodginghorse - Tsuut'Ina Nation, AB
|
5.
Carsyn Hibbs - Shepard, MT
|
6.
Aarianna Henry - Box Elder, MT
|
7.
Kyra Teehee - Muskogee, OK
|
8.
Oodessa Barlow - Rock Point, AZ
|
9.
Zayla Aguilar - Chinle, AZ
|
10.
Ava German - Peever, SD
|
11.
Bailey Three Irons - Crow Agency, MT
|
12.
Leila Cleveland - Black River Falls, WI
|
3. Sat, June 19 2021, 5:00 PM 1.
Paytin Johnson - Kyle, SD
|
2.
Kloee Elsberg - Okanogan, WA
|
3.
Jernie Roper - Oktaha, OK
|
4.
Kinzie Small - Ashland, MT
|
5.
Julie Ann Weaver - Vinita, OK
|
6.
Tymber Benson - Morristown, SD
|
7.
Bailey Chase - Mandaree, ND
|
8.
Addison Conway - Cut Bank, MT
|
9.
Tristin Small - Ashland, MT
|
10.
Karsyn Yazzie - Rough Rock, AZ
|
|
SRTR - 30
Steer Roping - 0
|