Deer Trail, CO
Bareback - 3
1. Fri, July 09 2021, 6:00 PM
1.
Creede Guardamondo - Avondale, CO
2. Travis Wheeler - Parker, CO
3. Sat, July 10 2021, 6:00 PM
1.
Tyler Ferguson - Bennett, CO
Barrel Racing - 48
1. Fri, July 09 2021, 6:00 PM
1.
Shyanna Reeves - Boone, CO
2. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO
3. Kate Spaur-Devore - Ft. Lupton, CO
4. Sarah Parker - Cave Creek, AZ
5. Mackenzie Ogard - Milliken, CO
6. Lindee Lauhon - Penrose, CO
7. Tori Cooper - Brighton, CO
8. Kaitlynn Hayes - Hayden, CO
9. Mackenzie Scott - Estes Park, CO
10. Maddie Stoermer - Strasburg, CO
2S. Sat, July 10 2021, 9:00 AM
1.
Nicole Sederstrom - Goodland, KS
2. Renee Eisele - Longmont, CO
3. Cara Jolly - Deer Trail, CO
4. Selina Wiseman - Wiggins, CO
5. Hanna Thompson - Sedalia, CO
6. Jessie Peek - Swink, CO
7. Taylor Robson - Pueblo, CO
8. Trixie Carlstrom - Nunn, CO
9. Emily Masters - Erie, CO
10. Nicole Ludwick - Pueblo West, CO
11. Callie Colden - Kirk, CO
12. Caytlin Bane - Colorado Springs, CO
13. Katie Rathbun - Eaton, CO
14. Ranette Taylor - Kiowa, CO
15. Melanie Luark - Kersey, CO
16. Nicole Ackerson-Varela - Yuma, CO
17. Kali Campbell - Calhan, CO
18. Laura Lambert - Wiggins, CO
19. Alyssa Macdonald - Fountain, CO
20. Robyn Mason - Pueblo West, CO
21. Jessica Miller - Bennett, CO
22. Tanna Hansen - Greeley, CO
23. Sierra Rucker - Penrose, CO
24. Jordan Miller - Bennett, CO
25. Alex Odle - Brush, CO
26. Danielle Rucker - Penrose, CO
27. Rayne Grant - Sheridan, WY
28. Duati Boyd - Kersey, CO
3. Sat, July 10 2021, 6:00 PM
1.
Lynnsy Diekman - La Salle, CO
2. Kelcey McNamee - Nunn, CO
3. Nicole Schmidt - Platteville, CO
4. Teresa Jessop - Peyton, CO
5. Dianne Bath - Burns, WY
6. Josey Schnaufer - Pueblo, CO
7. Babette Cary - Greeley, CO
8. Tammi Francis - Penrose, CO
9. Kelley Schnaufer - Pueblo, CO
10. Kristen Myers - Elizabeth, CO
Bull Riding - 14
1. Fri, July 09 2021, 6:00 PM
1.
Andrew King - Kersey, CO
2. Travis Wheeler - Parker, CO
3. Cody Carpenter - Fort Morgan, CO
4. Jaren Sturgis - Loveland, CO
5. Cody Nolte - Brighton, CO
6. Andrew McWilliams - Hudson, CO
7. Cooper Kline - Denver, CO
8. Sean Fleming - Strasburg, CO
3. Sat, July 10 2021, 6:00 PM
1.
Brenden Sheridan - Brighton, CO
2. Patrick Sisneros - Colorado Springs, CO
3. Titus Adams - Greeley, CO
4. Grant Brown - Stephenville, TX
5. Kolter Eldringhoff - Deer Trail, CO
6. Scott Moseley - Fort Worth, TX
Calf Roping - 36
1. Fri, July 09 2021, 6:00 PM
1.
Michael Glass - Denver, CO
2. Seth Anderson - Larkspur, CO
3. David Gallagher - Brighton, CO
4. Jacob Haren - Erie, CO
5. Austin Glass - Denver, CO
6. Creede Guardamondo - Avondale, CO
7. Brit Ellerman - Fort Lupton, CO
8. Lance Neuerburg - Gill, CO
9. Todd Brown - Lamar, CO
10. Kyle Dickens - Loveland, CO
2S. Sat, July 10 2021, 9:00 AM
1.
Wyatt Vick - Hugo, CO
2. Bailey Young - Gillette, WY
3. Caleb Adle - Eastlake, CO
4. Zaine Mikita - Byers, CO
5. Gavin Liggett - Limon, CO
6. Cason Kingsbury - Orchard, CO
7. Pecos Tatum - La Plata, NM
8. Troy Vernon - Grover, CO
9. Charlie Kingsbury - Orchard, CO
10. Chris Downey - Berthoud, CO
11. Dontae Pacheco - Bloomfield, NM
12. Chance Wall - La Juanta, CO
13. Teagen Binder - Merino, CO
14. Brice Ingo - Pueblo, CO
15. Larry Mikita - Byers, CO
16. Donnell Holeman - Carpenter, WY
3. Sat, July 10 2021, 6:00 PM
1.
Ricky Lambert - Wiggins, CO
2. Anthony Arroyo Picado - Wiggins, CO
3. Brandon Kammerzell - Galeton, CO
4. Joey Dickens - Loveland, CO
5. Kyle Belew - La Junta, CO
6. Britt Bath - Burns, WY
7. Maurice Wade - Denver, CO
8. John Dumdi - Wiggins, CO
9. Denton Oestmann - Limon, CO
10. Ross McAdow - Keensburg, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 34
1. Fri, July 09 2021, 6:00 PM
1.
Katie Jolley - Deer Trail, CO
2. Lindee Lauhon - Penrose, CO
3. Jessie Miller - Fort Lupton, CO
4. Marcy Bate - Agate, CO
5. Graycee Lay - Elbert, CO
6. Olivia Lay - Elbert, CO
7. Taya McAdow - Keensburg, CO
8. Linsay Sumpter - Fowler, CO
9. Sarah Parker - Cave Creek, AZ
10. Shyanna Reeves - Boone, CO
2S. Sat, July 10 2021, 9:00 AM
1.
Tanna Hansen - Greeley, CO
2. Rayne Grant - Sheridan, WY
3. Whitney Jennings - Seneca, NE
4. Emma Magee - Byers, CO
5. Nicole Sederstrom - Goodland, KS
6. Dana Mildenberger - Wiggins, CO
7. Kodey Hoss - La Junta, CO
8. Lacy Holeman - Carpenter, WY
9. Connie Harris - Pueblo, CO
10. Kerby Anderson - Grover, CO
11. Faith Hoffman - Kiowa, CO
12. Raquel Fazzino - Canon City, CO
13. Kacey Kobza - Brighton, CO
14. Cara Jolly - Deer Trail, CO
3. Sat, July 10 2021, 6:00 PM
1.
Abbie Shofner - Los Lunas, NM
2. Mikayla Wilson - Lakewood, CO
3. Logan Perryman - Bennett, CO
4. Karly Teller - Ault, CO
5. Erin Johnson - Fowler, CO
6. Dara Belew - La Junta, CO
7. Chelsie Cranson - Fowler, CO
8. Hannah Stehl - Peyton, CO
9. Tamara Lujan - Hawky, TX
10. Bethanie Shofner - Los Lunas, NM
Mixed Team Roping - 24
1. Fri, July 09 2021, 6:00 PM
1.
Graycee Lay - Elbert, CO & Cody Darling - Peyton, CO
2. Clint Lay - Elbert, CO & Olivia Lay - Elbert, CO
3. Linsay Sumpter - Fowler, CO & Jesse Jolly - Agate, CO
4. Jessie Miller - Fort Lupton, CO & Marcus Banister - Fort Lupton, CO
5. Taya McAdow - Keensburg, CO & Brit Ellerman - Fort Lupton, CO
6. Shyanna Reeves - Boone, CO & Jory Vanbochove - Martha, OK
7. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO & Kelly Florian - La Salle, CO
2S. Sat, July 10 2021, 9:00 AM
1.
Shawnie Stone - Nunn, CO & Tucker Mcclain - Briggsdale, CO
2. Katie Rosenoff - Penrose, CO & Derek Rosenoff - Penrose, CO
3. Nicole Sederstrom - Goodland, KS & Jhett Hadley - Goodland, CO
4. Laura Nauta - Nunn, CO & Ron Nauta - Nunn, CO
5. Lori Shepard - Canon City, CO & Ty Shepard - Canon City, CO
6. Cara Jolly - Deer Trail, CO & Gavin Liggett - Limon, CO
7. Raquel Fazzino - Canon City, CO & Justin Price - La Veta, CO
3. Sat, July 10 2021, 6:00 PM
1.
Hannah Stehl - Peyton, CO & Jake Floryancic - Bennett, CO
2. Tina Godfrey - Las Animas, CO & Jason Devore - Fort Lupton, CO
3. Josey Schnaufer - Pueblo, CO & Tyler Schnaufer - Pueblo, CO
4. Sabrina Kreutzer - La Veta, CO & Wade Kreutzer - La Veta, CO
5. Lydia Van Aken - Yoder, WY & Clayton Van Aken - Yoder, WY
6. Chelsie Cranson - Fowler, CO & Joe Roderick - Loma, CO
7. Mikayla Wilson - Lakewood, CO & Jason Gilchrist - Elizabeth, CO
8. Tamara Lujan - Hawky, TX & Trey Yates - Pueblo, CO
9. Connie Harris - Pueblo, CO & Ryon Tittel - Pueblo, CO
10. Michelle Harpham - Aurora, CO & Eric Martin - Aurora, CO
Saddle Bronc - 7
1. Fri, July 09 2021, 6:00 PM
1.
Tyler Beebe - Bayfield, CO
2. Steven Hath - Westlake Village, CA
3. Miles Ashurst - Lusk, WY
4. Nile Thompson - Denver, CO
3. Sat, July 10 2021, 6:00 PM
1.
Taggyrt Moses - Las Animas, CO
2. Casey Guerrieri - Pueblo, CO
3. Wyatt Lohman - Weatherford, TX
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 12
1. Fri, July 09 2021, 6:00 PM
1.
David Gallagher - Brighton, CO
2. Sam Gallagher - Brighton, CO
3. Cody Mumma - Fort Lupton, CO
4. Jacob Sterkel - Brighton, CO
5. Ty Everson - Laramie, CO
6. Talon Sterkel - Brighton, CO
3. Sat, July 10 2021, 6:00 PM
1.
Austin Hawkins - Sharon Springs, KS
2. Cody Pratt - Pueblo, CO
3. D J Joos - La Junta, CO
4. Kyle Broce - Cheraw, CO
5. Jace Joos - La Junta, CO
6. Hadley Jackson - La Junta, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 23
1. Fri, July 09 2021, 6:00 PM
1.
Cody Darling - Peyton, CO & Clint Lay - Elbert, CO
2. Robert Reed - Gill, CO & Kelly Florian - La Salle, CO
3. Chase Atkinson - Ellizabeth, CO & Jory Vanbochove - Martha, OK
4. Brayden Hazel (fillmore) - Penrose, CO & Josh Fillmore - Penrose, CO
5. Todd Brown - Lamar, CO & Josh Norris - Las Animas, CO
6. Justin Smith - Loveland, CO & Casey Warnock - Kersey, CO
7. Brit Ellerman - Fort Lupton, CO & Marcus Banister - Fort Lupton, CO
2S. Sat, July 10 2021, 9:00 AM
1.
Daniel Meeske - Peyton, CO & Regan Wheatley - Calhan, CO
2. TY Shepard - Canon City, CO & Derek Rosenoff - Penrose, CO
3. Gavin Liggett - Limon, CO & Gary Grokett - Limon, CO
4. Cameron Ritchey - Fort Lupton, CO & Zac Lenard - Keensburg, CO
5. Brice Ingo - Pueblo, CO & Robby Hull - Pueblo, CO
6. Tucker McClain - Briggsdale, CO & Ron Nauta - Nunn, CO
7. J W Borrego - Weston, CO & Justin Price - La Veta, CO
8. Del Olkjer - Elbert, CO & Leland Olkjer - Elbert, CO
3. Sat, July 10 2021, 6:00 PM
1.
Tom McCormick - Stratton, CO & Jake Floryancic - Bennett, CO
2. Lydia Van Aken - Yoder, WY & Jason Devore - Fort Lupton, CO
3. Reese Hennessy - Pueblo, CO & Trey Yates - Pueblo, CO
4. Nick Pullara - Fountain, CO & Jason Gilchrist - Elizabeth, CO
5. Clayton Van Aken - Yoder, WY & Bret Tonozzi - Loma, CO
6. Eric Martin - Aurora, CO & Ryon Tittel - Pueblo, CO
7. Austin Crist - Fountain, CO & Jesse Jolly - Agate, CO
8. Tyler Schnaufer - Pueblo, CO & Wade Kreutzer - La Veta, CO
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0