Keenesburg, CO
Bareback - 9
2. Fri, August 13 2021, 7:00 PM
1.
Kohlton Anderson - Thornton, CO
2. Tyler Ferguson - Bennett, CO
3. Sat, August 14 2021, 2:00 PM
1.
Tolman Moore - Las Curces, NM
2. Zach Nicely - Lochbuie, CO
3. Creede Guardamondo - Avondale, CO
4. Josh Parker - Las Animas, CO
5. David Streweler - Peyton, CO
6. West Mitchell - Unionville, TN
7. Drake Amundson - Wheatland, WY
Barrel Racing - 52
1S. Fri, August 13 2021, 8:00 AM
1.
Laura Lambert - Wiggins, CO
2. Josey Schnaufer - Pueblo, CO
3. Selina Wiseman - Wiggins, CO
4. Harlie Zehnder - Norwood, CO
5. Robyn Mason - Pueblo West, CO
6. Rachel Huerkamp - Delta, CO
7. Keylie Tatum - La Plata, NM
8. Ranette Taylor - Kiowa, CO
9. Kelley Schnaufer - Pueblo, CO
10. Nicole Cernac - Pueblo, CO
11. Sami Buum - Fort Lupton, CO
12. Jill Rexford - Wellington, CO
13. Mackenzie Ogard - Milliken, CO
14. Kelcey McNamee - Nunn, CO
15. Ashlynne Hagestad - Arvada, CO
16. Kelly Adamson - Douglas, WY
17. Jackie Dolanch - Fort Lupton, CO
18. Melanie Roman - Golden, CO
19. Jordan Geiger - Roggen, CO
20. Holly Cook - Keenesburg, CO
21. Brooke Hanlon - Strasburg, CO
22. Maddie Chambers - Fort Lupton, CO
23. Cleonne Steinmiller - Fort Collins, CO
24. Alex Odle - Brush, CO
25. Madison Richmann - Keenesburg, CO
2. Fri, August 13 2021, 7:00 PM
1.
Nicole Schmidt - Platteville, CO
2. Dalene Harthun - Kremmling, CO
3. Mila Hancock - Divide, CO
4. Stacie Devore - Fort Lupton, CO
5. Jolie Hannah - Greeley, CO
6. Nicole Ludwick - Pueblo West, CO
7. Lorie Diodosio - Fowler, CO
8. Ashtyn Hicks - Wellington, CO
9. Bre Hicks - Wellington, CO
10. Valerie Rudibaugh - Gunnison, CO
11. Kali Campbell - Calhan, CO
12. Kaitlynn Hayes - Hayden, CO
13. Peggy Alva - Merino, CO
14. Nicole Ackerson-Varela - Yuma, CO
15. Kenzy Broadrick - Fort Lupton, CO
3. Sat, August 14 2021, 2:00 PM
1.
Taylor Robson - Pueblo, CO
2. Katie Rathbun - Eaton, CO
3. Lynnsy Diekman - La Salle, CO
4. Tanaye Maez - Monte Vista, CO
5. Kathy Gannon - Fort Lupton, CO
6. Tori Cooper - Brighton, CO
7. Anne McCabe - Elizabeth, CO
8. Mary-Cecelia Tharp - Ault, CO
9. Paige Miller - Westcliffe, CO
10. Rylie Zaiss - Brighten, CO
11. Teagan Metz - Keenesburg, CO
12. Mandy Lefforge - Ft. Lupton, CO
Bull Riding - 9
2. Fri, August 13 2021, 7:00 PM
1.
Andrew King - Kersey, CO
2. Braxton Schreiner - Fort Morgan, CO
3. Andrew McWilliams - Hudson, CO
4. Cody Nolte - Brighton, CO
5. Cody Carpenter - Fort Morgan, CO
6. Jaren Sturgis - Loveland, CO
7. Travis Hecht - Kersey, CO
3. Sat, August 14 2021, 2:00 PM
1.
Mike Kammerer - Wiggins, CO
2. Tyler Bunton - Calhan, CO
Calf Roping - 24
1S. Fri, August 13 2021, 8:00 AM
1.
Coy Shoemaker - Gill, CO
2. Pecos Tatum - La Plata, NM
3. Troy Vernon - Grover, CO
4. John Dumdi - Wiggins, CO
5. Dontae Pacheco - Bloomfield, NM
6. Darnell Johnson - Fowler, CO
7. Ricky Lambert - Wiggins, CO
2. Fri, August 13 2021, 7:00 PM
1.
David Gallagher - Brighton, CO
2. Barrett Schlieker - Fort Lupton, CO
3. Wyatt Vick - Hugo, CO
4. Dirt Terrell - La Salle, CO
5. Stuart Hoar - Pine Bluffs, WY
6. Seth Niederhauser - Coalmont, CO
7. Braeden Ross - Almont, CO
8. Chris Downey - Berthoud, CO
9. Lance Neuerburg - Gill, CO
3. Sat, August 14 2021, 2:00 PM
1.
Nate Saunders - Orchard, CO
2. Kyle Belew - La Junta, CO
3. Brice Ingo - Pueblo, CO
4. Jacob Haren - Erie, CO
5. Creede Guardamondo - Avondale, CO
6. Kayd Goss - Merino, CO
7. Cason Kingsbury - Orchard, CO
8. Brandon Kammerzell - Galeton, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 31
1S. Fri, August 13 2021, 8:00 AM
1.
Michaela Arnold - Keensburg, CO
2. Maddie Chambers - Fort Lupton, CO
3. Madison Richmann - Keenesburg, CO
4. Karly Teller - Ault, CO
5. Harlie Zehnder - Norwood, CO
6. Connie Harris - Pueblo, CO
7. Willow Nicholas - Baggs, WY
8. Rayne Grant - Wheatland, WY
9. Kerby Anderson - Grover, CO
10. Taya McAdow - Keensburg, CO
11. Jessie Miller - Fort Lupton, CO
12. Keylie Tatum - La Plata, NM
2. Fri, August 13 2021, 7:00 PM
1.
Olivia Cullen - Yuma, CO
2. Jacobi Larson - Fowler, CO
3. Emma Magee - Byers, CO
4. Amanda Terrell - La Salle, CO
5. Dana Mildenberger - Wiggins, CO
6. Abbea Faris - Grover, CO
7. Charity Hoar - Pine Bluffs, WY
8. Logan Perryman - Bennett, CO
9. Marcy Bate - Agate, CO
3. Sat, August 14 2021, 2:00 PM
1.
Megan Gunter - McCammon, ID
2. Kacey Kobza - Brighton, CO
3. Tanaye Maez - Monte Vista, CO
4. Olivia Lay - Elbert, CO
5. Graycee Lay - Elbert, CO
6. Tamara Lujan - Hawky, TX
7. Linsay Sumpter - Fowler, CO
8. Dara Belew - La Junta, CO
9. Faith Hoffman - Kiowa, CO
10. Chelsie Cranson - Fowler, CO
Mixed Team Roping - 18
1S. Fri, August 13 2021, 8:00 AM
1.
Connie Harris - Pueblo, CO & Ryon Tittel - Pueblo, CO
2. Willow Nicholas - Baggs, WY & Todd Wilson - Baggs, WY
3. Lydia Van Aken - Yoder, WY & Clayton Van Aken - Yoder, WY
4. Josey Schnaufer - Pueblo, CO & Trevor Schnaufer - Pueblo, CO
5. Tammy Ellerman - Fort Lupton, CO & Jay Ellerman - Fort Lupton, CO
6. Karly Teller - Ault, CO & Clint Scheller - Ault, CO
7. Michelle Harpham - Aurora, CO & Eric Martin - Aurora, CO
8. Jessie Miller - Fort Lupton, CO & Marcus Banister - Fort Lupton, CO
9. Taya McAdow - Keensburg, CO & Brit Ellerman - Fort Lupton, CO
10. Rayne Grant - Wheatland, WY & Regan Wheatley - Calhan, CO
2. Fri, August 13 2021, 7:00 PM
1.
Abbea Faris - Grover, CO & Stuart Hoar - Pine Bluffs, WY
2. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO & Wyatt Crowder - Ft Lupton, CO
3. Sat, August 14 2021, 2:00 PM
1.
Megan Gunter - McCammon, ID & Clay Elkington - Eloy, AZ
2. Chelsie Cranson - Fowler, CO & Joe Roderick - Loma, CO
3. Linsay Sumpter - Fowler, CO & Jesse Jolly - Agate, CO
4. Nicole Cooper - Clearmont, WY & Cole Cooper - Clearmont, WY
5. Graycee Lay - Elbert, CO & Austin Crist - Calhan, CO
6. Tamara Lujan - Hawky, TX & J W Borrego - Weston, CO
Saddle Bronc - 7
2. Fri, August 13 2021, 7:00 PM
1.
Taggyrt Moses - Las Animas, CO
2. Lane Hines - Wheatridge, CO
3. Walker Rezzonico - Jelm, WY
4. Roady Marsh - Minatare, NE
5. Miles Ashurst - Lusk, WY
3. Sat, August 14 2021, 2:00 PM
1.
Dustin Brewster - Castle Rock, CO
2. Cole Hoffman - Fruita, CO
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 11
1S. Fri, August 13 2021, 8:00 AM
1.
Tait Kvistad - Brighton, CO
2. Ty Everson - Laramie, CO
2. Fri, August 13 2021, 7:00 PM
1.
David Gallagher - Brighton, CO
2. Sam Gallagher - Birghton, CO
3. Jace Joos - La Junta, CO
4. D J Joos - La Junta, CO
5. Kenny Johnson - Keenesburg, CO
6. Talon Sterkel - Brighton, CO
7. Hadley Jackson - La Junta, CO
3. Sat, August 14 2021, 2:00 PM
1.
Jacob Sterkel - Brighton, CO
2. Cody Mumma - Fort Lupton, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 30
1S. Fri, August 13 2021, 8:00 AM
1.
Mike Grant - Wheatland, WY & Clint Scheller - Ault, CO
2. Tom McCormick - Stratton, CO & Regan Wheatley - Calhan, CO
3. Mark Halliday - Gill, CO & Coy Shoemaker - Gill, CO
4. Luke Meier - Limon, CO & Colton Reed - Wylie, CO
5. Eric Martin - Aurora, CO & Ryon Tittel - Pueblo, CO
6. Clayton Van Aken - Yoder, WY & Bret Tonozzi - Loma, CO
7. Brett Tatum - La Plata, NM & Pecos Tatum - La Plata, NM
8. Larry Love - Fort Collins, CO & Brady Love - Fort Collins, CO
9. Willow Nicholas - Baggs, WY & Todd Wilson - Baggs, WY
10. Brit Ellerman - Fort Lupton, CO & Marcus Banister - Fort Lupton, CO
11. Lydia Van Aken - Yoder, WY & Jason Devore - Fort Lupton, CO
2. Fri, August 13 2021, 7:00 PM
1.
Dylan White - Brighton, CO & Tory Shaffer - Fort Lupton, CO
2. David Gallagher - Brighton, CO & Barrett Schlieker - Fort Lupton, CO
3. Alan Diaz - Lochbuie, CO & Diego Rolon - Greeley, CO
4. Cameron Ritchey - Fort Lupton, CO & Craig Ritchie - Fort Lupton, CO
5. Scott Schriner - Keenesburg, CO & Jake Floryancic - Bennett, CO
6. Dwight Arnold - Hudson, CO & Zac Lenard - Keensburg, CO
7. Wyatt Vick - Hugo, CO & Grant Yowell - Hugo, CO
8. Daniel Meeske - Peyton, CO & Reece Wadhams - Pueblo, CO
9. Justin Smith - Loveland, CO & Chris Downey - Berthoud, CO
3. Sat, August 14 2021, 2:00 PM
1.
Brennon Seely - Henderson, CO & Brett Lambert - Henderson, CO
2. Todd Drommond - Greeley, CO & Jesse Jolly - Agate, CO
3. Megan Gunter - McCammon, ID & Clay Elkington - Eloy, AZ
4. Mark Morrison - Eaton, CO & Chad Wahlert - Kersey, CO
5. J W Borrego - Weston, CO & Joe Roderick - Loma, CO
6. Tucker McClain - Briggsdale, CO & Ron Nauta - Fort Collins, CO
7. Lee Kiehne - Lemitar, NM & Cole Cooper - Clearmont, WY
8. Brice Ingo - Pueblo, CO & Robby Hull - Pueblo, CO
9. Austin Crist - Calhan, CO & Josh Fillmore - Penrose, CO
10. Corey Whinnery - Powderhorn, CO & Robert Murphy - Congress, AZ
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0