Walden, CO
Bareback - 3
1. Sat, June 26 2021, 1:00 PM
1.
Tyler Ferguson - Bennett, CO
3. Sun, June 27 2021, 1:00 PM
1.
David Streweler - Peyton, CO
2. Mason Snyder - Parker, CO
Barrel Racing - 32
1. Sat, June 26 2021, 1:00 PM
1.
Mackenzie Ogard - Milliken, CO
2. Briana Bailey - Steamboat, CO
3. Kristie Grieve - Baggs, WY
4. Ally Boglioli - Steamboat Springs, CO
5. Tori Cooper - Brighton, CO
6. Molly Licht - Lafayette, CO
7. Dalene Harthun - Kremmling, CO
8. Kelsey Story - Wellington, CO
9. Bailey Vanvalkenberg - Walden, CO
10. Aleigh Aurin - Walden, CO
11. Kailie Alcorn - Big Piney, WY
12. Sharon Quick - Craig, CO
2S. Sat, June 26 2021, 3:00 PM
1.
Kathryn Varian - Coalmont, CO
2. Sydney Arthur - Navaota, TX
3. Keylie Tatum - La Plata, NM
4. Hadley Furnival - Casper, WY
5. Savannah Suttee - Encampment, WY
6. Alison Miller - Wellingotn, CO
7. Bre Hicks - Wellington, CO
8. Clara Petersen - Torrington, WY
3. Sun, June 27 2021, 1:00 PM
1.
Kaitlynn Hayes - Hayden, CO
2. Ryleigh Hauer - Eaton, CO
3. Laura Lambert - Wiggins, CO
4. Trixie Carlstrom - Numm, CO
5. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO
6. Lorie Diodosio - Fowler, CO
7. Lindy James - Rawlins, WY
8. Katie Rathbun - Eaton, CO
9. Selina Wiseman - Wiggins, CO
10. Sarah Parker - Cave Creek, AZ
11. Mackenzie Scott - Estes Park, CO
12. Lindsie Farver - Saratoga, WY
Bull Riding - 12
1. Sat, June 26 2021, 1:00 PM
1.
Cody Nolte - Brighton, CO
2. Justice Kuper - Mesa, CO
3. Jaren Sturgis - Loveland, CO
4. Andrew McWilliams - Hudson, CO
5. Wyatt Bronson - Grand Junction, CO
6. Jaret Luzania - Walden, CO
3. Sun, June 27 2021, 1:00 PM
1.
Charlie Hayes - Denver, CO
2. Titus Adams - Greeley, CO
3. Cooper McClain - Kiowa, CO
4. Cyler Doremus - Eaton, CO
5. Colton Kent - Pueblo, CO
6. Wyatt Joesph - Eaton, CO
Calf Roping - 27
1. Sat, June 26 2021, 1:00 PM
1.
Garrett Nunn - Laramie, WY
2. Colter Nunn - Laramie, WY
3. Jack Tyner - Laramie, WY
4. Lance Neuerburg - Gill, CO
5. Kyle Belew - La Junta, CO
2S. Sat, June 26 2021, 3:00 PM
1.
Dontae Pacheco - Bloomfield, NM
2. Brandon Kammerzell - Galeton, CO
3. Charlie Kingsbury - Orchard, CO
4. Seth Niederhauser - Coalmont, CO
5. Joey Dickens - Loveland, CO
6. Chris Downey - Berthoud, CO
7. Pecos Tatum - La Plata, NM
8. Caleb Adle - Eastlake, CO
9. Kasen Brennise - Craig, CO
10. Cason Kingsbury - Orchard, CO
11. Kyle Dickens - Loveland, CO
3. Sun, June 27 2021, 1:00 PM
1.
Ricky Lambert - Wiggins, CO
2. Joe James - Rawlins, WY
3. Denton Oestmann - Limon, CO
4. Trent Vernon - Maybelll, CO
5. Blake Afdahl - Torrington, WY
6. John Dumdi - Wiggins, CO
7. Anthony Arroyo Picado - Wiggins, CO
8. Ross McAdow - Keensburg, CO
9. Canton Afdahl - Torrington, WY
10. Jhett James - Rawlins, WY
11. Brit Ellerman - Fort Lupton, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 24
1. Sat, June 26 2021, 1:00 PM
1.
Sharon Quick - Craig, CO
2. Logan Perryman - Bennett, CO
3. Erin Johnson - Fowler, CO
4. Abbie Shofner - Los Lunas, NM
5. Bethanie Shofner - Los Lunas, NM
6. Dara Belew - La Junta, CO
7. Kelsey Story - Wellington, CO
2S. Sat, June 26 2021, 3:00 PM
1.
Hadley Furnival - Casper, WY
2. Keylie Tatum - La Plata, NM
3. Sydney Arthur - Navaota, TX
4. Carty Kingsbury - Orchard, CO
5. Kadra Clark - Yoder, WY
3. Sun, June 27 2021, 1:00 PM
1.
Katie Dickinson - Rock Springs, WY
2. Konnar Knotwell - Encampment, WY
3. Kamry Knotwell - Encampment, WY
4. Kerby Anderson - Grover, CO
5. Kristen Smith - Fruita, CO
6. Tamara Lujan - Hawky, TX
7. Kyra Corson - Baggs, WY
8. Sarah Parker - Cave Creek, AZ
9. Jessie Miller - Fort Lupton, CO
10. Taya McAdow - Keensburg, CO
11. Shyanna Reeves - Boone, CO
12. Sydney Surin - Silt, CO
Mixed Team Roping - 14
1. Sat, June 26 2021, 1:00 PM
1.
Abrey Burger - Laramie, WY & Garrett Nunn - Laramie, WY
2S. Sat, June 26 2021, 3:00 PM
1.
Hadley Furnival - Casper, WY & Jason Furnival - Casper, WY
2. Lydia Van Aken - Yoder, WY & Clayton Van Aken - Yoder, WY
3. Lakota Elkins - Ericson, NE & Gralyn Elkins - Ericson, NE
3. Sun, June 27 2021, 1:00 PM
1.
Shyanna Reeves - Boone, CO & Jory Vanbochove - Martha, OK
2. Konnar Knotwell - Encampment, WY & Kagan Gilbert - Encampment, WY
3. Tamara Lujan - Hawky, TX & Trevor Schnaufer - Pueblo, CO
4. Jessie Miller - Fort Lupton, CO & Marcus Banister - Fort Lupton, CO
5. Tammy Ellerman - Fort Lupton, CO & Joe Roderick - Loma, CO
6. Brittney McNany - Windsor, CO & Jayden Johnson - Casper, WY
7. Taya McAdow - Keensburg, CO & Brit Ellerman - Fort Lupton, CO
8. Sabrina Kreutzer - Laveta, CO & Wade Kreutzer - Laveta, CO
9. Kristen Smith - Fruita, CO & Tyler Smith - Fruita, CO
10. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO & Kelly Florian - La Salle, CO
Saddle Bronc - 9
1. Sat, June 26 2021, 1:00 PM
1.
Denton Ward - Goodwell, OK
2. Kasey Rosendahl - Meeker, CO
3. Steven Hath - Westlake Village, CA
4. Walker Rezzonico - Jelm, WY
3. Sun, June 27 2021, 1:00 PM
1.
Nile Thompson - Denver, CO
2. Lane Hines - Wheatridge, CO
3. Cole Hoffman - Fruita, CO
4. Dustin Brewster - Castle Rock, CO
5. Ira Dickinson - Rock Springs, WY
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 11
1. Sat, June 26 2021, 1:00 PM
1.
Kaden Alcorn - Big Piney, WY
2. Justin Barhite - Penrose, CO
3. Talon Sterkel - Brighton, CO
4. Jacob Sterkel - Brighton, CO
5. Cody Mumma - Fort Lupton, CO
3. Sun, June 27 2021, 1:00 PM
1.
Tyler Bond - Avondale, CO
2. Ira Dickinson - Rock Springs, WY
3. Jace Logan - Yampa, CO
4. Daniel Joos - La Junta, CO
5. Brady Buum - Fort Lupton, CO
6. Hadley Jackson - La Junta, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 19
1. Sat, June 26 2021, 1:00 PM
1.
Colter Nunn - Laramie, WY & Garrett Nunn - Laramie, WY
2. Colby Sturgeon - Torrington, WY & Eric Gewecke - Gillette, WY
3. Clay Norell - Hotchkiss, CO & Travis Bounds - Clifton, CO
4. Eric Martin - Aurora, CO & Ryon Tittel - Pueblo, CO
2S. Sat, June 26 2021, 3:00 PM
1.
Brett Tatum - La Plata, NM & Pecos Tatum - La Plata, NM
2. Jake Clark - Yoder, WY & Kyler Clark - Yoder, WY
3. Clayton Van Aken - Yoder, WY & Gralyn Elkins - Ericson, NE
4. Kasen Brennise - Craig, CO & Mitch Walz - Craig, CO
5. Teagan Bentley - Casper, WY & Jason Furnival - Casper, WY
3. Sun, June 27 2021, 1:00 PM
1.
Derrick Reeves - Boone, CO & Jory Vanbochove - Martha, OK
2. Robert Reed - Gill, CO & Kelly Florian - La Salle, CO
3. Troy Vernon - Grover, CO & Trent Vernon - Maybelll, CO
4. Jhett Trenary - Salida, CO & Trevor Schnaufer - Pueblo, CO
5. Blake Afdahl - Torrington, WY & Dylan Hill - Tularosa, NM
6. Paul Beckett - Laramie, WY & Jayden Johnson - Casper, WY
7. Wade Kreutzer - Laveta, CO & Jason Gilchrist - Elizabeth, CO
8. Ken McKibbin - Nunn, CO & Joe Roderick - Loma, CO
9. Cameron Ritchey - Fort Lupton, CO & Zac Lenard - Keensburg, CO
10. Brit Ellerman - Fort Lupton, CO & Marcus Banister - Fort Lupton, CO
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0