Cripple Creek, CO
Bareback - 6
1. Sat, June 12 2021, 1:00 PM
1.
Zach Nicely - Lochbuie, CO
2. Creede Guardamondo - Avondale, CO
3. Kenny Berry - Englewood, CO
3. Sun, June 13 2021, 1:00 PM
1.
David Streweler - Peyton, CO
2. Mason Snyder - Parker, CO
3. Chase Vossler - Cheyenne, WY
Barrel Racing - 31
1. Sat, June 12 2021, 1:00 PM
1.
Molly Licht - Lafayette, CO
2. Mila Hancock - Divide, CO
3. Catherine Lewis - Erie, CO
4. Laura Lambert - Wiggins, CO
5. Katie Rathbun - Eaton, CO
6. Selina Wiseman - Wiggins, CO
7. Rachel Jackson - Parker, CO
8. Nayah Murphy - Brighton, CO
9. Stephanie Murphy - Brighton, CO
2S. Sun, June 13 2021, 8:00 AM
1.
Mackenzie Scott - Estes Park, CO
2. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO
3. Mackenzie Ogard - Milliken, CO
4. Sydney Arthur - Novasota, TX
5. Myra Masters - Erie, CO
6. Josey Schnauffer - Pueblo, CO
7. Kaitlynn Hayes - Hayden, CO
8. Emily Masters - Erie, CO
9. Bre Hicks - Wellington, CO
10. Allison Miller - Wellington, CO
3. Sun, June 13 2021, 1:00 PM
1.
Trista Linsacum - Fruita, CO
2. Stephenie Lujan - Delta, CO
3. Valerie Rudibaugh - Gunnison, CO
4. Kelley Schnaufer - Pueblo, CO
5. Lorie Diodosio - Fowler, CO
6. Kelly Yates - Pueblo, CO
7. Trixie Carlstrom - Numm, CO
8. Ellie Kravig - Canon City, CO
9. Lindee Lauhon - Penrose, CO
10. Tammy Barnes - Larkspur, CO
11. Robyn Mason - Pueblo West, CO
12. Caitlan Thorne - Florissant, CO
Bull Riding - 16
1. Sat, June 12 2021, 1:00 PM
1.
Cody Nolte - Brighton, CO
2. Travis Wheeler - Parker, CO
3. Lakota Goebel - Penrose, CO
4. Nathaniel Hoey - Montrose, CO
5. Titus Adams - Greeley, CO
6. Wyatt Bronson - Grand Junction, CO
7. Andrew McWilliams - Hudson, CO
8. Jaren Sturgis - Loveland, CO
9. Charlie Hayes - Denver, CO
10. Colt Rohrig - Rifle, CO
11. Wyatt Joesph - Eaton, CO
3. Sun, June 13 2021, 1:00 PM
1.
James Brown - Divide, CO
2. Christopher McKenna - Walsenburg, CO
3. Jake Odell - Briggsdale, CO
4. Brenden Sheridan - Brighton, CO
5. Patrick Sisneros - Colorado Springs, CO
Calf Roping - 24
1. Sat, June 12 2021, 1:00 PM
1.
Don Scanga - Pueblo West, CO
2. Brit Ellerman - Fort Lupton, CO
3. Brandon Kammerzell - Galeton, CO
4. Dontae Pacheco - Bloomfield, NM
5. Creede Guardamondo - Avondale, CO
6. Pecos Tatum - La Plata, NM
7. Brice Ingo - Pueblo, CO
2S. Sun, June 13 2021, 8:00 AM
1.
Morgan Murray - Colorado Springs, CO
2. Ross McAdow - Keensburg, CO
3. Cole Kadrie - Fowler, CO
4. Darnell Johnson - Fowler, CO
5. Kasen Brennise - Craig, CO
6. Denton Oestmann - Limon, CO
7. Brian Venn - Kersey, CO
8. Wes Mack - Raton, NM
9. Kyle Belew - La Junta, CO
10. Ricky Lambert - Wiggins, CO
11. Ryan Belew - La Junta, CO
12. Anthony Arroyo Picado - Wiggins, CO
3. Sun, June 13 2021, 1:00 PM
1.
Glenn Stuckey - Limon, CO
2. Braeden Ross - Almont, CO
3. Stuart Hoar - Pine Bluffs, WY
4. Kyle Dickens - Loveland, CO
5. Joey Dickens - Loveland, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 24
1. Sat, June 12 2021, 1:00 PM
1.
Taya McAdow - Keensburg, CO
2. Bethanie Shofner - La Cruces, NM
3. Willow Nicholas - Baggs, WY
4. Kacey Kobza - Brighton, CO
5. Jessie Miller - Fort Lupton, CO
6. Chloe Saiz - Pueb;o, CO
2S. Sun, June 13 2021, 8:00 AM
1.
Tamara Lujan - Hawky, TX
2. Karly Teller - Ault, CO
3. Chelsie Cranson - Fowler, CO
4. Mikayla Wilson - Lakewood, CO
5. Erin Johnson - Fowler, CO
6. Amanda Terrell - La Salle, CO
7. Graycee Lay - Elbert, CO
8. Dara Belew - La Junta, CO
9. Olivia Lay - Elbert, CO
10. Sydney Arthur - Novasota, TX
11. Debbie Fabrizio - Pueblo, CO
3. Sun, June 13 2021, 1:00 PM
1.
Kerby Anderson - Grover, CO
2. Marcy Bate - Agate, CO
3. Abbea Faris - Grover, CO
4. Tammy Barnes - Larkspur, CO
5. Lindee Lauhon - Penrose, CO
6. Charity Hoar - Pine Bluffs, WY
7. Lacy Holeman - Carpenter, WY
Mixed Team Roping - 20
1. Sat, June 12 2021, 1:00 PM
1.
Bethanie Shofner - La Cruces, NM & Trey Yates - Pueblo, CO
2. JD Yates - Pueblo, CO & Abbie Shofner - La Cruces, NM
3. Willow Nicholas - Baggs, WY & Todd Wilson - Baggs, WY
4. Jessie Miller - Fort Lupton, CO & Marcus Banister - Fort Lupton, CO
5. Taya McAdow - Keensburg, CO & Brit Ellerman - Fort Lupton, CO
2S. Sun, June 13 2021, 8:00 AM
1.
Michelle Harpham - Aurora, CO & Eric Martin - Aurora, CO
2. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO & Kelly Florian - La Salle, CO
3. Lakota Elkins - Ericson, NE & Gralyn Elkins - Ericson, NE
4. Josey Schnauffer - Pueblo, CO & Tyler Schnaufer - Pueblo, CO
5. Lydia Van Aken - Yoder, WY & Clayton Van Aken - Yoder, WY
6. Clint Lay - Elbert, CO & Olivia Lay - Elbert, CO
7. Chelsie Cranson - Fowler, CO & Joe Roderick - Loma, CO
8. Mikayla Wilson - Lakewood, CO & Robert Murphy - Congress, AZ
9. Debbie Fabrizio - Pueblo, CO & T J Watts - Eads, CO
10. Graycee Lay - Elbert, CO & Jw Borrego - Weston, CO
11. Tamara Lujan - Hawky, TX & Hank Bounds - Clifton, CO
12. Connie Harris - Pueblo, CO & Ryon Tittel - Pueblo, CO
13. Brittney McNany - Windsor, CO & Brian Venn - Kersey, CO
3. Sun, June 13 2021, 1:00 PM
1.
Kelsey Bramwell - Chromo, CO & Kory Bramwell - Chromo, CO
2. Abbea Faris - Grover, CO & Trent Vernon - Maybelll, CO
Saddle Bronc - 13
1. Sat, June 12 2021, 1:00 PM
1.
Cole Hoffman - Fruita, CO
2. Nile Thompson - Denver, CO
3. Steven Hath - Livermore, CO
4. Lane Hines - Wheatridge, CO
5. Dustin Brewster - Castle Rock, CO
6. Colt Allred - Rangely, CO
7. Andrew Schneider - Stephenville, TX
8. Kasey Rosendahl - Meeker, CO
9. Tyler Beebe - Bayfield, CO
3. Sun, June 13 2021, 1:00 PM
1.
Walker Rezzonico - Jelm, WY
2. Taggyrt Moses - Las Animas, CO
3. Coleman Shallbetter - Gunnison, CO
4. Gavin McAllister - Silverthorne, CO
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 5
1. Sat, June 12 2021, 1:00 PM
1.
Daniel Joos - La Junta, CO
2. Hadley Jackson - La Junta, CO
3. Justin Barhite - Penrose, CO
3. Sun, June 13 2021, 1:00 PM
1.
Talon Sterkel - Brighton, CO
2. Brady Buum - Fort Lupton, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 23
1. Sat, June 12 2021, 1:00 PM
1.
JD Yates - Pueblo, CO & Trey Yates - Pueblo, CO
2. Josh Kurfiss - Penrose, CO & Jace Kurfiss - Penrose, CO
3. Jhett Trenary - Salida, CO & Trevor Schnaufer - Pueblo, CO
4. Brit Ellerman - Fort Lupton, CO & Marcus Banister - Fort Lupton, CO
5. Brett Tatum - La Plata, NM & Pecos Tatum - La Plata, NM
6. Brice Ingo - Pueblo, CO & Robby Hull - Pueblo, CO
7. Willow Nicholas - Baggs, WY & Todd Wilson - Baggs, WY
8. Chance Hine - Ignacio, CO & Bodie Hine - Ignacio, CO
2S. Sun, June 13 2021, 8:00 AM
1.
Eric Martin - Aurora, CO & Ryon Tittel - Pueblo, CO
2. Jay Tittel - Pueblo, CO & T J Watts - Eads, CO
3. Nick Pullara - Fountain, CO & Jason Gilchrist - Elizabeth, CO
4. JW Borrego - Weston, CO & Justin Price - Laveta, CO
5. Clayton Van Aken - Yoder, WY & Gralyn Elkins - Ericson, NE
6. Ken McKibbin - Nunn, CO & Joe Roderick - Loma, CO
7. Robert Reed - Gill, CO & Kelly Florian - La Salle, CO
8. Tuff Ramsey - Olathe, CO & Hank Bounds - Clifton, CO
9. Corey Whinnery - Powderhorn, CO & Robert Murphy - Congress, AZ
3. Sun, June 13 2021, 1:00 PM
1.
Troy Vernon - Grover, CO & Trent Vernon - Maybelll, CO
2. Justin Smith - Loveland, CO & Casey Warnock - Kersey, CO
3. Del Olkjer - Elbert, CO & Leland Olkjer - Elbert, CO
4. Holland Roukema - Ingnacio, CO & Denton Faver - Aztec, NM
5. Brayden Hazel - Penrose, CO & Josh Fillmore - Penrose, CO
6. Calvin Brevik - Durango, CO & Kory Bramwell - Chromo, CO
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0