Meeker, CO
Bareback - 1
1. Fri, July 02 2021, 3:00 PM
1.
David Streweler - Peyton, CO
Barrel Racing - 36
1. Fri, July 02 2021, 3:00 PM
1.
Laura Lambert - Wiggins, CO
2. Katie Rathbun - Eaton, CO
3. Mandy Rush - Grand Junction, CO
4. Kelcey McNamee - Nunn, CO
5. Babette Cary - Greeley, CO
6. Dina Miller - De Beque, CO
7. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO
8. Andy Urista - Meeker, CO
9. Stephenie Lujan - Delta, CO
10. Selina Wiseman - Wiggins, CO
11. Tori Cooper - Brighton, CO
12. Dalene Harthun - Kremmling, CO
2S. Sat, July 03 2021, 8:00 AM
1.
Wendy McKee - Craig, CO
2. Rachel Huerkamp - Delta, CO
3. Lindy James - Rawlins, WY
4. Keylie Tatum - La Plata, NM
5. Kathryn Varian - Coalmont, CO
6. Briana Bailey - Steamboat, CO
7. Brittaney Cordova - Mack, CO
8. Trista Linsacum - Fruita, CO
9. Rayne Grant - Sheridan, WY
10. Cylee Dunsmore - Craig, CO
11. Wendy Hoefer - Fort Lupton, CO
12. Ronnie Will - Silt, CO
3. Sat, July 03 2021, 3:00 PM
1.
Lindee Lauhon - Penrose, CO
2. Kaitlynn Hayes - Hayden, CO
3. Mary-Cecelia Tharp - Ault, CO
4. Josey Schnaufer - Pueblo, CO
5. Rianna Welch - Manzanola, CO
6. Lindsey Wilson - Florence, CO
7. Trudy Petersen - Clifton, CO
8. Harlie Zehnder - Norwood, CO
9. Bailey Miller - Encampment, WY
10. Mackenzie Scott - Estes Park, CO
11. Kelley Schnaufer - Pueblo, CO
12. Kelly Adamson - Douglas, WY
Bull Riding - 9
3. Sat, July 03 2021, 3:00 PM
1.
Cyler Doremus - Eaton, CO
2. Wyatt Bronson - Grand Junction, CO
3. Jaren Sturgis - Loveland, CO
4. Nathaniel Hoey - Montrose, CO
5. Lakota Goebel - Penrose, CO
6. Colton Kent - Pueblo, CO
7. Andrew McWilliams - Hudson, CO
8. Travis Hecht - Kersey, CO
9. Cody Kingery - Elbert, CO
Calf Roping - 27
1. Fri, July 02 2021, 3:00 PM
1.
Kasen Brennise - Craig, CO
2. Darnell Johnson - Fowler, CO
3. Ryan Belew - La Junta, CO
4. Brian (j) Gillen - Elizabeth, CO
5. Stuart Hoar - Pine Bluffs, WY
6. Jack Tyner - Laramie, WY
7. Braeden Ross - Almont, CO
2S. Sat, July 03 2021, 8:00 AM
1.
Scott Meeks - Dublin, TX
2. Will Albercht - Sheridan, WY
3. Dontae Pacheco - Bloomfield, NM
4. Wyatt Uptain - Craig, CO
5. Kall Mayfield - Midwest, WY
6. Pecos Tatum - La Plata, NM
7. Morgan Murray - Colorado Springs, CO
8. Jhett James - Rawlins, WY
9. Joe James - Rawlins, WY
10. Seth Niederhauser - Coalmont, CO
11. Kyle Belew - La Junta, CO
3. Sat, July 03 2021, 3:00 PM
1.
Cade Thar - Gillette, WY
2. Bailey Young - Gillette, WY
3. Colter Nunn - Laramie, WY
4. Brice Ingo - Pueblo, CO
5. Joey Dickens - Loveland, CO
6. Garrett Nunn - Laramie, WY
7. Brandon Kammerzell - Galeton, CO
8. Bryce Grant - Fruita, CO
9. Kyle Dickens - Loveland, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 26
1. Fri, July 02 2021, 3:00 PM
1.
Mikayla Wilson - Lakewood, CO
2. Chelsie Cranson - Fowler, CO
3. Charity Hoar - Pine Bluffs, WY
4. Kassandra Shoemaker - Gill, CO
5. Tamara Lujan - Hawky, TX
6. Sydney Arthur - Navaota, TX
7. Tia Edwards - Grand Junction, CO
8. Amelia Anderson - Laramie, WY
9. Paula Cooper - Steamboat Springs, CO
2S. Sat, July 03 2021, 8:00 AM
1.
Rayne Grant - Sheridan, WY
2. Ellie Anderson - Meeker, CO
3. Deena Norell - Meeker, CO
4. Kyra Corson - Baggs, WY
5. Kate Dickinson - Rock Springs, WY
6. Keylie Tatum - La Plata, NM
7. Dara Belew - La Junta, CO
3. Sat, July 03 2021, 3:00 PM
1.
Aubrey Burger - Saratoga, WY
2. Graycee Lay - Elbert, CO
3. Lindee Lauhon - Penrose, CO
4. McKenzie Watkins - Bloomfield, NM
5. Raquel Fazzino - Canon City, CO
6. Connie Harris - Pueblo, CO
7. Bailey Miller - Encampment, WY
8. Harlie Zehnder - Norwood, CO
9. Karly Teller - Ault, CO
10. Jori Polich - Cortez, CO
Mixed Team Roping - 21
1. Fri, July 02 2021, 3:00 PM
1.
Lori Ann Klinglesmith - Meeker, CO & Travis Bounds - Clifton, CO
2. Dena Wood - Meeker, CO & Brett Watson - Meeker, CO
3. Chelsie Cranson - Fowler, CO & Joe Roderick - Loma, CO
4. Sabrina Kreutzer - La Veta, CO & Wade Kreutzer - La Veta, CO
5. Tia Edwards - Grand Junction, CO & Kent Edwards - Grand Junction, CO
6. Nicole Cooper - Clearmont, WY & Cole Cooper - Clearmont, WY
7. Katlyn Norell - Hotchkiss, CO & Clay Norell - Hotchkiss, CO
8. Mikayla Wilson - Lakewood, CO & Robert Murphy - Congress, AZ
9. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO & Kelly Florian - La Salle, CO
2S. Sat, July 03 2021, 8:00 AM
1.
Ellie Anderson - Meeker, CO & Travis Anderson - Meeker, CO
2. Deena Norell - Meeker, CO & Joby Barquin - Meeker, CO
3. Callie Norell - Delta, CO & Hank Bounds - Clifton, CO
4. Wendy McKee - Craig, CO & Wyatt Uptain - Craig, CO
3. Sat, July 03 2021, 3:00 PM
1.
Brittney McNany - Windsor, CO & Dusty Taylor - Craig, CO
2. Willow Nicholas - Baggs, WY & Todd Wilson - Baggs, WY
3. Willow Nicholas - Baggs, WY & Todd Wilson - Baggs, WY
4. Aubrey Berger - Saratoga, WY & Garrett Nunn - Laramie, WY
5. Taylor Duzik - Craig, CO & Mitch Walz - Craig, CO
6. Raquel Fazzino - Canon City, CO & Justin Price - La Veta, CO
7. Connie Harris - Pueblo, CO & Ryon Tittel - Pueblo, CO
8. Graycee Lay - Elbert, CO & J W Borrego - Weston, CO
9. McKenzie Watkins - Bloomfield, NM & Ellis Yates - Cortez, CO
Saddle Bronc - 15
1. Fri, July 02 2021, 3:00 PM
1.
Montana Barlow - Rock Point, AZ
2. Coleman Shallbetter - Gunnison, CO
3. Colt Allred - Rangely, CO
4. Casey Guerrieri - Pueblo, CO
3. Sat, July 03 2021, 3:00 PM
1.
Steven Hath - Westlake Village, CA
2. Andrew Schneider - Stephenville, TX
3. Walker Rezzonico - Jelm, WY
4. Cole Hoffman - Fruita, CO
5. Denton Ward - Goodwell, OK
6. Kasey Rosendahl - Meeker, CO
7. Lane Hines - Wheatridge, CO
8. Dustin Brewster - Castle Rock, CO
9. Ira Dickinson - Rock Springs, WY
10. Tj Allen - Monument, CO
11. Zeb Hogan - Black Forest, CO
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 15
1. Fri, July 02 2021, 3:00 PM
1.
Brady Buum - Fort Lupton, CO
2. Jacob Sterkel - Brighton, CO
3. Tylor Bond - Avondale, CO
4. Cody Mumma - Fort Lupton, CO
5. Kenny Johnson - Keenesburg, CO
6. Talon Sterkel - Brighton, CO
7. Jace Logan - Yampa, CO
2S. Sat, July 03 2021, 8:00 AM
1.
Kall Mayfield - Midwest, WY
3. Sat, July 03 2021, 3:00 PM
1.
Cody Pratt - Pueblo, CO
2. Rick Petersen - Clifton, CO
3. TY Everson - Laramie, CO
4. Kyle Broce - Cheraw, CO
5. DJ Joos - La Junta, CO
6. Ira Dickinson - Rock Springs, WY
7. Hadley Jackson - La Junta, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 30
1. Fri, July 02 2021, 3:00 PM
1.
Joe Wood - Meeker, CO & Brett Watson - Meeker, CO
2. Wade Kreutzer - La Veta, CO & Bret Tonozzi - Loma, CO
3. Clay Norell - Hotchkiss, CO & Travis Bounds - Clifton, CO
4. Branden Edwards - Grand Junction, CO & Kent Edwards - Grand Junction, CO
5. Kasen Brennise - Craig, CO & Mitch Walz - Craig, CO
6. Garrett Tonozzi - Larkspur, CO & T J Watts - Eads, CO
7. Lee Kiehne - Lemitar, NM & Cole Cooper - Clearmont, WY
8. Corey Whinnery - Powderhorn, CO & Robert Murphy - Congress, AZ
9. Ken McKibbin - Nunn, CO & Joe Roderick - Loma, CO
10. Robert Reed - Gill, CO & Kelly Florian - La Salle, CO
2S. Sat, July 03 2021, 8:00 AM
1.
Fred Hunter - Roosevelt, UT & Kolton Hunter - Roosevelt, UT
2. Grady Wilson - Craig, CO & Thomas J Toom - Craig, CO
3. Peter Bennett - Kaycee, WY & Cash Atwood - Meeker, CO
4. Lane Anderson - Meeker, CO & Joby Barquin - Meeker, CO
5. Mark Morrison - Eaton, CO & Chad Wahlert - Kersey, CO
6. Jaden Coseo - Jelm, WY & Morgan Murray - Colorado Springs, CO
7. Brett Tatum - La Plata, NM & Pecos Tatum - La Plata, NM
8. Payton Norell - Delta, CO & Jace Norell - Delta, CO
9. Kall Mayfield - Midwest, WY & Jace Mayfield - Midwest, WY
10. Nick Pullara - Fountain, CO & Jason Gilchrist - Elizabeth, CO
11. Tuff Ramsey - Olathe, CO & Hank Bounds - Clifton, CO
3. Sat, July 03 2021, 3:00 PM
1.
JB James - Bennett, CO & Brock Hansen - Bennett, CO
2. Zane Murphy - Cheyenne, WY & Dusty Taylor - Craig, CO
3. J W Borrego - Weston, CO & Justin Price - La Veta, CO
4. Eric Martin - Aurora, CO & Ryon Tittel - Pueblo, CO
5. Brice Ingo - Pueblo, CO & Robby Hull - Pueblo, CO
6. Kyle Polich - Cortez, CO & Ellis Yates - Cortez, CO
7. TY Blasingame - Casper, WY & Josh Fillmore - Penrose, CO
8. Colter Nunn - Laramie, WY & Garrett Nunn - Laramie, WY
9. Chance Hine - Ignacio, CO & Bodie Hine - Ignacio, CO
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0