Buena Vista, CO
Bareback - 3
2. Sat, June 12 2021, 6:00 PM
1.
Chase Vossler - Cheyenne, WY
3. Sun, June 13 2021, 1:30 PM
1.
Zach Nicely - Lochbuie, CO
2. Creede Guardamondo - Avondale, CO
Barrel Racing - 35
1S. Sat, June 12 2021, 9:30 AM
1.
Stephenie Lujan - Delta, CO
2. Tammy Barnes - Larkspur, CO
3. Catherine Lewis - Erie, CO
4. Mackenzie Ogard - Milliken, CO
5. Lorie Diodosio - Fowler, CO
6. Ristene Courkamp - Pine, CO
7. Myra Masters - Erie, CO
8. Robyn Mason - Pueblo West, CO
9. Trixie Carlstrom - Numm, CO
10. Valerie Rudibaugh - Gunnison, CO
11. Trista Linsacum - Fruita, CO
12. Emily Masters - Erie, CO
13. Kelley Schnaufer - Pueblo, CO
14. Bre Hicks - Wellington, CO
15. Allison Miller - Wellington, CO
2. Sat, June 12 2021, 6:00 PM
1.
Laura Lambert - Wiggins, CO
2. Mackenzie Scott - Estes Park, CO
3. Nicole Ludwick - Pueblo West, CO
4. Selina Wiseman - Wiggins, CO
5. Carol Ruggieri - Pueblo, CO
6. Ellie Kravig - Canon City, CO
7. Katie Rathbun - Eaton, CO
8. Taylor Robson - Pueblo, CO
9. Kelly Yates - Pueblo, CO
10. Sadie Shake - Buena Vista, CO
3. Sun, June 13 2021, 1:30 PM
1.
Sydney Arthur - Novasota, TX
2. Tanaye Maez - Center, CO
3. Molly Licht - Lafayette, CO
4. Josey Schnauffer - Pueblo, CO
5. Tori Cooper - Brighton, CO
6. Kristie Grieve - Baggs, WY
7. Kaitlynn Hayes - Hayden, CO
8. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO
9. Ginger Greene - Jefferson, CO
10. Jaelie Mills - Howard, CO
Bull Riding - 14
2. Sat, June 12 2021, 6:00 PM
1.
Jaren Sturgis - Loveland, CO
2. Cody Nolte - Brighton, CO
3. Travis Wheeler - Parker, CO
4. Wyatt Bronson - Grand Junction, CO
5. Andrew McWilliams - Hudson, CO
6. Nathaniel Hoey - Montrose, CO
7. Wyatt Joesph - Eaton, CO
8. Colt Rohrig - Rifle, CO
9. Dalton Sanchez - Pagosa Springs, CO
3. Sun, June 13 2021, 1:30 PM
1.
Charlie Hayes - Denver, CO
2. Lakota Goebel - Penrose, CO
3. J W Griffin - Stratton, CO
4. Nathan Hatchel - Castle Rock, CO
5. Clyer Doremus - Eaton, CO
Calf Roping - 22
1S. Sat, June 12 2021, 9:30 AM
1.
Glenn Stuckey - Limon, CO
2. Brice Ingo - Pueblo, CO
2. Sat, June 12 2021, 6:00 PM
1.
Brit Ellerman - Fort Lupton, CO
2. Brandon Kammerzell - Galeton, CO
3. Dontae Pacheco - Bloomfield, NM
4. Brian Venn - Kersey, CO
5. Joey Dickens - Loveland, CO
6. Braeden Ross - Almont, CO
7. Stuart Hoar - Pine Bluffs, WY
8. Pecos Tatum - La Plata, NM
9. Don Scanga - Pueblo West, CO
10. Kyle Dickens - Loveland, CO
3. Sun, June 13 2021, 1:30 PM
1.
Cole Kadrie - Fowler, CO
2. Ricky Lambert - Wiggins, CO
3. Creede Guardamondo - Avondale, CO
4. Ryan Belew - La Junta, CO
5. Denton Oestmann - Limon, CO
6. Anthony Arroyo Picado - Wiggins, CO
7. Wes Mack - Raton, NM
8. Kasen Brennise - Craig, CO
9. Kyle Belew - La Junta, CO
10. Darnell Johnson - Fowler, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 29
1S. Sat, June 12 2021, 9:30 AM
1.
Kacey Kobza - Brighton, CO
2. Lindee Lauhon - Penrose, CO
3. Tammy Barnes - Larkspur, CO
4. Bethanie Shofner - La Cruces, NM
5. Makayla Farkas - Silt, CO
2. Sat, June 12 2021, 6:00 PM
1.
Jessie Miller - Fort Lupton, CO
2. Taya McAdow - Keensburg, CO
3. Sydney Surin - Silt, CO
4. Chloe Saiz - Pueb;o, CO
5. Abbea Faris - Grover, CO
6. Lacy Holeman - Carpenter, WY
7. Kerby Anderson - Grover, CO
8. Tricia Mackey - Monte Vista, CO
9. Charity Hoar - Pine Bluffs, WY
10. Karly Teller - Ault, CO
11. Marcy Bate - Agate, CO
3. Sun, June 13 2021, 1:30 PM
1.
Mikayla Wilson - Lakewood, CO
2. Dara Belew - La Junta, CO
3. Debbie Fabrizio - Pueblo, CO
4. Graycee Lay - Elbert, CO
5. Chelsie Cranson - Fowler, CO
6. Tamara Lujan - Hawky, TX
7. Erin Johnson - Fowler, CO
8. Kyra Conner - Olathe, CO
9. Olivia Lay - Elbert, CO
10. Amanda Terrell - La Salle, CO
11. Willow Nicholas - Baggs, WY
12. Sydney Arthur - Novasota, TX
13. Tanaye Maez - Center, CO
Mixed Team Roping - 20
1S. Sat, June 12 2021, 9:30 AM
1.
JD Yates - Pueblo, CO & Abbie Shofner - La Cruces, NM
2. Bethanie Shofner - La Cruces, NM & Trey Yates - Pueblo, CO
2. Sat, June 12 2021, 6:00 PM
1.
Kelsey Bramwell - Chromo, CO & Kory Bramwell - Chromo, CO
2. Taya McAdow - Keensburg, CO & Brit Ellerman - Fort Lupton, CO
3. Brittney McNany - Windsor, CO & Brian Venn - Kersey, CO
4. Abbea Faris - Grover, CO & Trent Vernon - Maybelll, CO
5. Jessie Miller - Fort Lupton, CO & Marcus Banister - Fort Lupton, CO
3. Sun, June 13 2021, 1:30 PM
1.
Michelle Harpham - Aurora, CO & Eric Martin - Aurora, CO
2. Lakota Elkins - Ericson, NE & Gralyn Elkins - Ericson, NE
3. Connie Harris - Pueblo, CO & Ryon Tittel - Pueblo, CO
4. Tamara Lujan - Hawky, TX & Hank Bounds - Clifton, CO
5. Josey Schnauffer - Pueblo, CO & Tyler Schnaufer - Pueblo, CO
6. Mikayla Wilson - Lakewood, CO & Robert Murphy - Congress, AZ
7. Debbie Fabrizio - Pueblo, CO & T J Watts - Eads, CO
8. Graycee Lay - Elbert, CO & Jw Borrego - Weston, CO
9. Chelsie Cranson - Fowler, CO & Joe Roderick - Loma, CO
10. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO & Kelly Florian - La Salle, CO
11. Willow Nicholas - Baggs, WY & Todd Wilson - Baggs, WY
12. Clint Lay - Elbert, CO & Olivia Lay - Elbert, CO
13. Lydia Van Aken - Yoder, WY & Clayton Van Aken - Yoder, WY
Saddle Bronc - 12
2. Sat, June 12 2021, 6:00 PM
1.
Colt Allred - Rangely, CO
2. Taggyrt Moses - Las Animas, CO
3. Walker Rezzonico - Jelm, WY
4. Steven Hath - Livermore, CO
5. Tyler Beebe - Bayfield, CO
6. Coleman Shallbetter - Gunnison, CO
7. Brady Love - Fort Collins, CO
3. Sun, June 13 2021, 1:30 PM
1.
Andrew Schneider - Stephenville, TX
2. Dustin Brewster - Castle Rock, CO
3. Kasey Rosendahl - Meeker, CO
4. Cole Hoffman - Fruita, CO
5. Lane Hines - Wheatridge, CO
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 5
2. Sat, June 12 2021, 6:00 PM
1.
Daniel Joos - La Junta, CO
2. Hadley Jackson - La Junta, CO
3. Brady Buum - Fort Lupton, CO
3. Sun, June 13 2021, 1:30 PM
1.
Cody Mumma - Fort Lupton, CO
2. Jacob Sterkel - Brighton, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 25
1S. Sat, June 12 2021, 9:30 AM
1.
Brody Morgan - Silt, CO & Tom Rice - Wallsenburg, CO
2. Chance Hine - Ignacio, CO & Bodie Hine - Ignacio, CO
3. Jhett Trenary - Salida, CO & Trevor Schnaufer - Pueblo, CO
4. JD Yates - Pueblo, CO & Trey Yates - Pueblo, CO
5. Brice Ingo - Pueblo, CO & Robby Hull - Pueblo, CO
2. Sat, June 12 2021, 6:00 PM
1.
Nathan Van Deel - Nathrop, CO & Jared Sinclair - Nathrop, CO
2. Tucker Storms - Buena Vista, CO & Justin Storms - Buena Vista, CO
3. Brayden Hazel - Penrose, CO & Josh Fillmore - Penrose, CO
4. Josh Kurfiss - Penrose, CO & Jace Kurfiss - Penrose, CO
5. Holland Roukema - Ingnacio, CO & Denton Faver - Aztec, NM
6. Brett Tatum - La Plata, NM & Pecos Tatum - La Plata, NM
7. Calvin Brevik - Durango, CO & Kory Bramwell - Chromo, CO
8. Brit Ellerman - Fort Lupton, CO & Marcus Banister - Fort Lupton, CO
9. Troy Vernon - Grover, CO & Trent Vernon - Maybelll, CO
10. Justin Smith - Loveland, CO & Casey Warnock - Kersey, CO
3. Sun, June 13 2021, 1:30 PM
1.
Corey Whinnery - Powderhorn, CO & Robert Murphy - Congress, AZ
2. Jay Tittel - Pueblo, CO & T J Watts - Eads, CO
3. Willow Nicholas - Baggs, WY & Todd Wilson - Baggs, WY
4. Robert Reed - Gill, CO & Kelly Florian - La Salle, CO
5. Eric Martin - Aurora, CO & Ryon Tittel - Pueblo, CO
6. Ken McKibbin - Nunn, CO & Joe Roderick - Loma, CO
7. JW Borrego - Weston, CO & Justin Price - Laveta, CO
8. Nick Pullara - Fountain, CO & Jason Gilchrist - Elizabeth, CO
9. Clayton Van Aken - Yoder, WY & Gralyn Elkins - Ericson, NE
10. Tuff Ramsey - Olathe, CO & Hank Bounds - Clifton, CO
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0