Sioux Falls, SD - Rd 1
Bareback - 4
1. Fri, October 02 2020, 6:00 PM
1.
Iver Paul - Faith, SD
2. Logan Van Well - Selby, SD
3. Andy Gringerich - Aberdeen, SD
4. Dylan Riggins - Kadoka, SD
Barrel Racing - 12
1. Fri, October 02 2020, 6:00 PM
1.
Kristen Zancanella - Aurora, SD
2. Jacey Camac - Kimball, SD
3. Heather Bosse - Cogswell, ND
4. Makenzee Wheelhouse - Pierre, SD
5. Raylee Fagerhaug - Wessington Springs, SD
6. Jill Moody - Pierre, SD
7. Jodi Nelson - Hartford, SD
8. Cindy Baltezore - Beresford, SD
9. Brandee Wardell - Buffalo, SD
10. Kelly Wheelhouse - Pierre, SD
11. Haley Brown - Porcupine, SD
12. Dori Hollenbeck - Winner, SD
Bull Riding - 10
1. Fri, October 02 2020, 6:00 PM
1.
Lane Roettele - Mitchell, SD
2. Levi Schonebaum - Burke, SD
3. JW Frederick - Selby, SD
4. Miles Englebert - Burdock, SD
5. Kw Hickey - Platte, SD
6. Mason Moody - Letcher, SD
7. Teigan Gray - Wall, SD
8. Kyle Hapney - Harrold, SD
9. Dylan Bradford - Selby, SD
10. Justin McCall - Winner, SD
Calf Roping - 8
1. Fri, October 02 2020, 6:00 PM
1.
Todd Rose - Volga, SD
2. Denton Good - Long Valley, SD
3. Brent Belkham - Blunt, SD
4. Matt Peters - Hot Springs, SD
5. Ty Moser - Wolsey, SD
6. Myles Kenzy - Iona, SD
7. Tanner Stec - Smithwick, SD
8. Trey Young - Dupree, SD
Goat Tying - 6
1. Fri, October 02 2020, 6:00 PM
1.
Chloe Herren - Crooks, SD
2. Jazz McGirr - Huron, SD
3. Keanna Hodson - Martin, SD
4. Josie Mousel - Colman, SD
5. Bailey Tibbs - Ft. Pierre, SD
6. Tawny Barry - Carter, SD
Ladies Breakaway - 12
1. Fri, October 02 2020, 6:00 PM
1.
Jenny Belkham - Blunt, SD
2. Makenzee Wheelhouse - Pierre, SD
3. Chloe Herren - Crooks, SD
4. Samantha Fulton - Miller, SD
5. Cy Christensen - Kennebec, SD
6. Courtney Dahlgren - Timber Lake, SD
7. Brooke Nelson - Philip, SD
8. Hanna Hostutler - Philip, SD
9. Lacey Hewitt - Whitewood, SD
10. Cedar Jandreau - Kennebec, SD
11. Anna Mae Rosencranz - Belle Fourche, SD
12. Taryn Sippel - Box Elder, SD
Mixed Team Roping - 11
1. Fri, October 02 2020, 6:00 PM
1.
Bailey Tibbs - Ft. Pierre, SD & Casey Heninger - Ft. Pierre, SD
2. Chloe Herren - Crooks, SD & Conner Herron - Crooks, SD
3. Kassidy Peters - Brookings, SD & Tucker Rozell - Watertown, SD
4. Reann Crane - Whitewood, SD & Bobby Harris - Highmore, SD
5. Rayel Livermont - Sturgis, SD & Jade Nelson - Midland, SD
6. Tim Nelson - Midland, SD & Brooke Nelson - Philip, SD
7. Denise Nelson - Midland, SD & Jake Nelson - Creighton, SD
8. Haley Brown - Porcupine, SD & Cash Hetzel - Lemmon, SD
9. Hanna Hostutler - Philip, SD & Jd Gerard - Kennebec, SD
10. Taryn Sippel - Box Elder, SD & Matt Zancanella - Aurora, SD
11. CY Christensen - Kennebec, SD & Carson Musick - Pierre, SD
Saddle Bronc - 12
1. Fri, October 02 2020, 6:00 PM
1.
Wyatt Schuelke - Opal, SD
2. JD Anderson - Rapid City, SD
3. Traden Lockwood - Hermosa, SD
4. Cooper West - Philip, SD
5. Louie Brunson - New Underwood, SD
6. John Thelen - Mitchell, SD
7. Cole Pateneaude - Halliday, ND
8. Seth Longbrake - Milesville, SD
9. Talon Elshere - Hereford, SD
10. Kyle Hapney - Harrold, SD
11. Jeremy Meeks - Scenic, SD
12. Kaden Deal - Eagle Butte, SD
Sr. Breakaway - 12
1. Fri, October 02 2020, 6:00 PM
1.
Darrell Barry - Belle Fourche, SD
2. Chuck Hamlin - Highmore, SD
3. Chad Hetzel - Lemmon, SD
4. Ora Taton - Rapid City, SD
5. Lynn McNenny - Sturgis, SD
6. Chuck Nelson - Hartford, SD
7. Shawn Carey - Huron, SD
8. Tim Nelson - Midland, SD
9. Barry Knippling - Chamberlain, SD
10. Glen Hostutler - Midland, SD
11. Steve Klein - Sioux Falls, SD
12. Jb Lord - Sturgis, SD
Steer Wrestling - 12
1. Fri, October 02 2020, 6:00 PM
1.
Jason Hapney - Harrold, SD
2. Kaiden White Bear - Chamberlain, SD
3. Sawyer Strand - Platte, SD
4. Kyle Albers - Hartford, SD
5. Brent Woodward - Dupree, SD
6. Brayden Burrus - Rapid City, SD
7. Dean Moncur - Piedmont, SD
8. Lucas Camac - Kimball, SD
9. Denton Good - Long Valley, SD
10. Joe Wilson - Long Valley, SD
11. Tyler Byrne - Martin, SD
12. Jace Christiansen - Sioux Falls, SD
Team Penning - 12
1. Fri, October 02 2020, 6:00 PM
1.
Tara Thompson - Sioux Falls, SD & Wally Bakke - Irene, SD & James Kuiper -
2. Sydney Zeller - Reliance, SD & Doni Zeller - Reliance, SD & Charlie Walters -
3. Randall Olson - Harrisburg, SD & Travis Olson - Harrisburg, SD & Bryan Runge -
4. Tyler Steever - Lennox, SD & Harold Fischer - Vermillion, SD & Teresa Mead -
5. Katie Pollard - Mt. Vernon, SD & Terry Pollard - Mt. Vernon, SD & Scott Vandenberg -
6. Mary Pat Fawcett - Ree Heights, SD & Lennie Steffen - Colome, SD & Kristi Hoggarth -
7. Raelin Jurgens - Parker, SD & Tom Jurgens - Parker, SD & Tami Jurgens -
8. Anna Braunschmidt - Garreston, SD & Joe Skibinski - Sioux Falls, SD & Mark Braunschmidt -
9. Tom Varilek - Geddes, SD & Steve Klein - Sioux Falls, SD & Tom Jones -
10. Bogie Webb - Volin, SD & Terry Trower - Dell Rapids, SD & Robert Devitt -
11. Chuck Nelson - Hartford, SD & Gary Garbe - Alpena, SD & Mick Varilek -
12. David Horn - Piedmont, SD & David Horn - Piedmont, SD & Kerry Horn -
Team Roping - 12
1. Fri, October 02 2020, 6:00 PM
1.
Marty Jandreau - Kennebec, SD & Kaden Deal - Eagle Butte, SD
2. Cayden Slykhuis - Letcher, SD & Troy Donnelly - Elk Point, SD
3. Colby Hetzel - Lemmon, SD & Sam Huffman - Belle Fourche, SD
4. Tyler Byrne - Martin, SD & Keith Hodson - Martin, SD
5. Tucker McDaniel - Midland, SD & Levi O'Keefe - Belle Fourche, SD
6. Payton Pirrung - Hartford, SD & Cash Hetzel - Lemmon, SD
7. Jared Odens - Pierre, SD & Jd Gerard - Kennebec, SD
8. JB Lord - Sturgis, SD & Matt Zancanella - Aurora, SD
9. Colton Musick - Pierre, SD & Carson Musick - Pierre, SD
10. Jade Schmidt - Box Elder, SD & Jade Nelson - Midland, SD
11. Wade Monnens - Belle Fourche, SD & Bobby Harris - Highmore, SD
12. Tim Nelson - Midland, SD & Jake Nelson - Creighton, SD
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0