Sioux Falls, SD - Rd 2
Bareback - 8
2. Sat, October 03 2020, 6:00 PM
1.
Dylan Riggins - Kadoka, SD
2. Dylan Riggins - Kadoka, SD
3. Andy Gringerich - Aberdeen, SD
4. Andy Gringerich - Aberdeen, SD
5. Logan Van Well - Selby, SD
6. Logan Van Well - Selby, SD
7. Iver Paul - Faith, SD
8. Iver Paul - Faith, SD
Barrel Racing - 24
2. Sat, October 03 2020, 6:00 PM
1.
Dori Hollenbeck - Winner, SD
2. Dori Hollenbeck - Winner, SD
3. Haley Brown - Porcupine, SD
4. Haley Brown - Porcupine, SD
5. Kelly Wheelhouse - Pierre, SD
6. Kelly Wheelhouse - Pierre, SD
7. Brandee Wardell - Buffalo, SD
8. Brandee Wardell - Buffalo, SD
9. Cindy Baltezore - Beresford, SD
10. Cindy Baltezore - Beresford, SD
11. Jodi Nelson - Hartford, SD
12. Jodi Nelson - Hartford, SD
13. Jill Moody - Pierre, SD
14. Jill Moody - Pierre, SD
15. Raylee Fagerhaug - Wessington Springs, SD
16. Raylee Fagerhaug - Wessington Springs, SD
17. Makenzee Wheelhouse - Pierre, SD
18. Makenzee Wheelhouse - Pierre, SD
19. Heather Bosse - Cogswell, ND
20. Heather Bosse - Cogswell, ND
21. Jacey Camac - Kimball, SD
22. Jacey Camac - Kimball, SD
23. Kristen Zancanella - Aurora, SD
24. Kristen Zancanella - Aurora, SD
Bull Riding - 20
2. Sat, October 03 2020, 6:00 PM
1.
Justin McCall - Winner, SD
2. Justin McCall - Winner, SD
3. Dylan Bradford - Selby, SD
4. Dylan Bradford - Selby, SD
5. Kyle Hapney - Harrold, SD
6. Kyle Hapney - Harrold, SD
7. Teigan Gray - Wall, SD
8. Teigan Gray - Wall, SD
9. Mason Moody - Letcher, SD
10. Mason Moody - Letcher, SD
11. Kw Hickey - Platte, SD
12. Kw Hickey - Platte, SD
13. Miles Englebert - Burdock, SD
14. Miles Englebert - Burdock, SD
15. JW Frederick - Selby, SD
16. JW Frederick - Selby, SD
17. Levi Schonebaum - Burke, SD
18. Levi Schonebaum - Burke, SD
19. Lane Roettele - Mitchell, SD
20. Lane Roettele - Mitchell, SD
Calf Roping - 16
2. Sat, October 03 2020, 6:00 PM
1.
Trey Young - Dupree, SD
2. Trey Young - Dupree, SD
3. Tanner Stec - Smithwick, SD
4. Tanner Stec - Smithwick, SD
5. Myles Kenzy - Iona, SD
6. Myles Kenzy - Iona, SD
7. Ty Moser - Wolsey, SD
8. Ty Moser - Wolsey, SD
9. Matt Peters - Hot Springs, SD
10. Matt Peters - Hot Springs, SD
11. Brent Belkham - Blunt, SD
12. Brent Belkham - Blunt, SD
13. Denton Good - Long Valley, SD
14. Denton Good - Long Valley, SD
15. Todd Rose - Volga, SD
16. Todd Rose - Volga, SD
Goat Tying - 12
2. Sat, October 03 2020, 6:00 PM
1.
Tawny Barry - Carter, SD
2. Tawny Barry - Carter, SD
3. Bailey Tibbs - Ft. Pierre, SD
4. Bailey Tibbs - Ft. Pierre, SD
5. Josie Mousel - Colman, SD
6. Josie Mousel - Colman, SD
7. Keanna Hodson - Martin, SD
8. Keanna Hodson - Martin, SD
9. Jazz McGirr - Huron, SD
10. Jazz McGirr - Huron, SD
11. Chloe Herren - Crooks, SD
12. Chloe Herren - Crooks, SD
Ladies Breakaway - 24
2. Sat, October 03 2020, 6:00 PM
1.
Taryn Sippel - Box Elder, SD
2. Taryn Sippel - Box Elder, SD
3. Anna Mae Rosencranz - Belle Fourche, SD
4. Anna Mae Rosencranz - Belle Fourche, SD
5. Cedar Jandreau - Kennebec, SD
6. Cedar Jandreau - Kennebec, SD
7. Lacey Hewitt - Whitewood, SD
8. Lacey Hewitt - Whitewood, SD
9. Hanna Hostutler - Philip, SD
10. Hanna Hostutler - Philip, SD
11. Brooke Nelson - Philip, SD
12. Brooke Nelson - Philip, SD
13. Courtney Dahlgren - Timber Lake, SD
14. Courtney Dahlgren - Timber Lake, SD
15. Cy Christensen - Kennebec, SD
16. Cy Christensen - Kennebec, SD
17. Samantha Fulton - Miller, SD
18. Samantha Fulton - Miller, SD
19. Chloe Herren - Crooks, SD
20. Chloe Herren - Crooks, SD
21. Makenzee Wheelhouse - Pierre, SD
22. Makenzee Wheelhouse - Pierre, SD
23. Jenny Belkham - Blunt, SD
24. Jenny Belkham - Blunt, SD
Mixed Team Roping - 22
2. Sat, October 03 2020, 6:00 PM
1.
CY Christensen - Kennebec, SD & Carson Musick - Pierre, SD
2. CY Christensen - Kennebec, SD & Carson Musick - Pierre, SD
3. CY Christensen - Kennebec, SD & Carson Musick - Pierre, SD
4. CY Christensen - Kennebec, SD & Carson Musick - Pierre, SD
5. Taryn Sippel - Box Elder, SD & Matt Zancanella - Aurora, SD
6. Taryn Sippel - Box Elder, SD & Matt Zancanella - Aurora, SD
7. Taryn Sippel - Box Elder, SD & Matt Zancanella - Aurora, SD
8. Taryn Sippel - Box Elder, SD & Matt Zancanella - Aurora, SD
9. Hanna Hostutler - Philip, SD & Jd Gerard - Kennebec, SD
10. Hanna Hostutler - Philip, SD & Jd Gerard - Kennebec, SD
11. Hanna Hostutler - Philip, SD & Jd Gerard - Kennebec, SD
12. Hanna Hostutler - Philip, SD & Jd Gerard - Kennebec, SD
13. Haley Brown - Porcupine, SD & Cash Hetzel - Lemmon, SD
14. Haley Brown - Porcupine, SD & Cash Hetzel - Lemmon, SD
15. Haley Brown - Porcupine, SD & Cash Hetzel - Lemmon, SD
16. Haley Brown - Porcupine, SD & Cash Hetzel - Lemmon, SD
17. Denise Nelson - Midland, SD & Jake Nelson - Creighton, SD
18. Denise Nelson - Midland, SD & Jake Nelson - Creighton, SD
19. Denise Nelson - Midland, SD & Jake Nelson - Creighton, SD
20. Denise Nelson - Midland, SD & Jake Nelson - Creighton, SD
21. Tim Nelson - Midland, SD & Brooke Nelson - Philip, SD
22. Tim Nelson - Midland, SD & Brooke Nelson - Philip, SD
23. Tim Nelson - Midland, SD & Brooke Nelson - Philip, SD
24. Tim Nelson - Midland, SD & Brooke Nelson - Philip, SD
25. Rayel Livermont - Sturgis, SD & Jade Nelson - Midland, SD
26. Rayel Livermont - Sturgis, SD & Jade Nelson - Midland, SD
27. Rayel Livermont - Sturgis, SD & Jade Nelson - Midland, SD
28. Rayel Livermont - Sturgis, SD & Jade Nelson - Midland, SD
29. Reann Crane - Whitewood, SD & Bobby Harris - Highmore, SD
30. Reann Crane - Whitewood, SD & Bobby Harris - Highmore, SD
31. Reann Crane - Whitewood, SD & Bobby Harris - Highmore, SD
32. Reann Crane - Whitewood, SD & Bobby Harris - Highmore, SD
33. Kassidy Peters - Brookings, SD & Tucker Rozell - Watertown, SD
34. Kassidy Peters - Brookings, SD & Tucker Rozell - Watertown, SD
35. Kassidy Peters - Brookings, SD & Tucker Rozell - Watertown, SD
36. Kassidy Peters - Brookings, SD & Tucker Rozell - Watertown, SD
37. Chloe Herren - Crooks, SD & Conner Herron - Crooks, SD
38. Chloe Herren - Crooks, SD & Conner Herron - Crooks, SD
39. Chloe Herren - Crooks, SD & Conner Herron - Crooks, SD
40. Chloe Herren - Crooks, SD & Conner Herron - Crooks, SD
41. Bailey Tibbs - Ft. Pierre, SD & Casey Heninger - Ft. Pierre, SD
42. Bailey Tibbs - Ft. Pierre, SD & Casey Heninger - Ft. Pierre, SD
43. Bailey Tibbs - Ft. Pierre, SD & Casey Heninger - Ft. Pierre, SD
44. Bailey Tibbs - Ft. Pierre, SD & Casey Heninger - Ft. Pierre, SD
Saddle Bronc - 24
2. Sat, October 03 2020, 6:00 PM
1.
Kaden Deal - Eagle Butte, SD
2. Kaden Deal - Eagle Butte, SD
3. Jeremy Meeks - Scenic, SD
4. Jeremy Meeks - Scenic, SD
5. Kyle Hapney - Harrold, SD
6. Kyle Hapney - Harrold, SD
7. Talon Elshere - Hereford, SD
8. Talon Elshere - Hereford, SD
9. Seth Longbrake - Milesville, SD
10. Seth Longbrake - Milesville, SD
11. Cole Pateneaude - Halliday, ND
12. Cole Pateneaude - Halliday, ND
13. John Thelen - Mitchell, SD
14. John Thelen - Mitchell, SD
15. Louie Brunson - New Underwood, SD
16. Louie Brunson - New Underwood, SD
17. Cooper West - Philip, SD
18. Cooper West - Philip, SD
19. Traden Lockwood - Hermosa, SD
20. Traden Lockwood - Hermosa, SD
21. JD Anderson - Rapid City, SD
22. JD Anderson - Rapid City, SD
23. Wyatt Schuelke - Opal, SD
24. Wyatt Schuelke - Opal, SD
Sr. Breakaway - 24
2. Sat, October 03 2020, 6:00 PM
1.
Jb Lord - Sturgis, SD
2. Jb Lord - Sturgis, SD
3. Steve Klein - Sioux Falls, SD
4. Steve Klein - Sioux Falls, SD
5. Glen Hostutler - Midland, SD
6. Glen Hostutler - Midland, SD
7. Barry Knippling - Chamberlain, SD
8. Barry Knippling - Chamberlain, SD
9. Tim Nelson - Midland, SD
10. Tim Nelson - Midland, SD
11. Shawn Carey - Huron, SD
12. Shawn Carey - Huron, SD
13. Chuck Nelson - Hartford, SD
14. Chuck Nelson - Hartford, SD
15. Lynn McNenny - Sturgis, SD
16. Lynn McNenny - Sturgis, SD
17. Ora Taton - Rapid City, SD
18. Ora Taton - Rapid City, SD
19. Chad Hetzel - Lemmon, SD
20. Chad Hetzel - Lemmon, SD
21. Chuck Hamlin - Highmore, SD
22. Chuck Hamlin - Highmore, SD
23. Darrell Barry - Belle Fourche, SD
24. Darrell Barry - Belle Fourche, SD
Steer Wrestling - 24
2. Sat, October 03 2020, 6:00 PM
1.
Jace Christiansen - Sioux Falls, SD
2. Jace Christiansen - Sioux Falls, SD
3. Tyler Byrne - Martin, SD
4. Tyler Byrne - Martin, SD
5. Joe Wilson - Long Valley, SD
6. Joe Wilson - Long Valley, SD
7. Denton Good - Long Valley, SD
8. Denton Good - Long Valley, SD
9. Lucas Camac - Kimball, SD
10. Lucas Camac - Kimball, SD
11. Dean Moncur - Piedmont, SD
12. Dean Moncur - Piedmont, SD
13. Brayden Burrus - Rapid City, SD
14. Brayden Burrus - Rapid City, SD
15. Brent Woodward - Dupree, SD
16. Brent Woodward - Dupree, SD
17. Kyle Albers - Hartford, SD
18. Kyle Albers - Hartford, SD
19. Sawyer Strand - Platte, SD
20. Sawyer Strand - Platte, SD
21. Kaiden White Bear - Chamberlain, SD
22. Kaiden White Bear - Chamberlain, SD
23. Jason Hapney - Harrold, SD
24. Jason Hapney - Harrold, SD
Team Penning - 24
2. Sat, October 03 2020, 6:00 PM
1.
Kerry Horn - Tripp, SD & Lisa Horn - Piedmont, SD & David Horn -
2. Kerry Horn - Tripp, SD & Lisa Horn - Piedmont, SD & David Horn -
3. Lisa Horn - Piedmont, SD & David Horn - Piedmont, SD & Kerry Horn -
4. David Horn - Piedmont, SD & David Horn - Piedmont, SD & Kerry Horn -
5. Mick Varilek - Geddes, SD & Gary Garbe - Alpena, SD & Chuck Nelson -
6. Mick Varilek - Geddes, SD & Gary Garbe - Alpena, SD & Chuck Nelson -
7. Gary Garbe - Alpena, SD & Mick Varilek - Geddes, SD & Chuck Nelson -
8. Chuck Nelson - Hartford, SD & Gary Garbe - Alpena, SD & Mick Varilek -
9. Robert Devitt - Harrisburg, SD & Bogie Webb - Volin, SD & Terry Trower -
10. Robert Devitt - Harrisburg, SD & Bogie Webb - Volin, SD & Terry Trower -
11. Terry Trower - Dell Rapids, SD & Bogie Webb - Volin, SD & Robert Devitt -
12. Bogie Webb - Volin, SD & Terry Trower - Dell Rapids, SD & Robert Devitt -
13. Steve Klein - Sioux Falls, SD & Tom Varilek - Geddes, SD & Tom Jones -
14. Steve Klein - Sioux Falls, SD & Tom Varilek - Geddes, SD & Tom Jones -
15. Tom Jones - Viborg, SD & Steve Klein - Sioux Falls, SD & Tom Varilek -
16. Tom Varilek - Geddes, SD & Steve Klein - Sioux Falls, SD & Tom Jones -
17. Mark Braunschmidt - Garreston, SD & Joe Skibinski - Sioux Falls, SD & Anna Braunschmidt -
18. Mark Braunschmidt - Garreston, SD & Joe Skibinski - Sioux Falls, SD & Anna Braunschmidt -
19. Joe Skibinski - Sioux Falls, SD & Mark Braunschmidt - Garreston, SD & Anna Braunschmidt -
20. Anna Braunschmidt - Garreston, SD & Joe Skibinski - Sioux Falls, SD & Mark Braunschmidt -
21. Tami Jurgens - Parker, SD & Tom Jurgens - Parker, SD & Raelin Jurgens -
22. Tami Jurgens - Parker, SD & Tom Jurgens - Parker, SD & Raelin Jurgens -
23. Tom Jurgens - Parker, SD & Tami Jurgens - Parker, SD & Raelin Jurgens -
24. Raelin Jurgens - Parker, SD & Tom Jurgens - Parker, SD & Tami Jurgens -
25. Lennie Steffen - Colome, SD & Mary Pat Fawcett - Ree Heights, SD & Kristi Hoggarth -
26. Lennie Steffen - Colome, SD & Mary Pat Fawcett - Ree Heights, SD & Kristi Hoggarth -
27. Kristi Hoggarth - Ft. Pierre, SD & Mary Pat Fawcett - Ree Heights, SD & Lennie Steffen -
28. Mary Pat Fawcett - Ree Heights, SD & Lennie Steffen - Colome, SD & Kristi Hoggarth -
29. Terry Pollard - Mt. Vernon, SD & Scott Vandenberg - Sioux Falls, SD & Katie Pollard -
30. Terry Pollard - Mt. Vernon, SD & Scott Vandenberg - Sioux Falls, SD & Katie Pollard -
31. Scott Vandenberg - Sioux Falls, SD & Katie Pollard - Mt. Vernon, SD & Terry Pollard -
32. Katie Pollard - Mt. Vernon, SD & Terry Pollard - Mt. Vernon, SD & Scott Vandenberg -
33. Harold Fischer - Vermillion, SD & Tyler Steever - Lennox, SD & Teresa Mead -
34. Harold Fischer - Vermillion, SD & Tyler Steever - Lennox, SD & Teresa Mead -
35. Teresa Mead - Jefferson, SD & Harold Fischer - Vermillion, SD & Tyler Steever -
36. Tyler Steever - Lennox, SD & Harold Fischer - Vermillion, SD & Teresa Mead -
37. Travis Olson - Harrisburg, SD & Randall Olson - Harrisburg, SD & Bryan Runge -
38. Travis Olson - Harrisburg, SD & Randall Olson - Harrisburg, SD & Bryan Runge -
39. Bryan Runge - Tea, SD & Randall Olson - Harrisburg, SD & Travis Olson -
40. Randall Olson - Harrisburg, SD & Travis Olson - Harrisburg, SD & Bryan Runge -
41. Charlie Walters - Sioux Falls, SD & Sydney Zeller - Reliance, SD & Doni Zeller -
42. Charlie Walters - Sioux Falls, SD & Sydney Zeller - Reliance, SD & Doni Zeller -
43. Doni Zeller - Reliance, SD & Sydney Zeller - Reliance, SD & Charlie Walters -
44. Sydney Zeller - Reliance, SD & Doni Zeller - Reliance, SD & Charlie Walters -
45. Wally Bakke - Irene, SD & James Kuiper - Canton, SD & Tara Thompson -
46. Wally Bakke - Irene, SD & James Kuiper - Canton, SD & Tara Thompson -
47. James Kuiper - Canton, SD & Wally Bakke - Irene, SD & Tara Thompson -
48. Tara Thompson - Sioux Falls, SD & Wally Bakke - Irene, SD & James Kuiper -
Team Roping - 24
2. Sat, October 03 2020, 6:00 PM
1.
Tim Nelson - Midland, SD & Jake Nelson - Creighton, SD
2. Tim Nelson - Midland, SD & Jake Nelson - Creighton, SD
3. Tim Nelson - Midland, SD & Jake Nelson - Creighton, SD
4. Tim Nelson - Midland, SD & Jake Nelson - Creighton, SD
5. Wade Monnens - Belle Fourche, SD & Bobby Harris - Highmore, SD
6. Wade Monnens - Belle Fourche, SD & Bobby Harris - Highmore, SD
7. Wade Monnens - Belle Fourche, SD & Bobby Harris - Highmore, SD
8. Wade Monnens - Belle Fourche, SD & Bobby Harris - Highmore, SD
9. Jade Schmidt - Box Elder, SD & Jade Nelson - Midland, SD
10. Jade Schmidt - Box Elder, SD & Jade Nelson - Midland, SD
11. Jade Schmidt - Box Elder, SD & Jade Nelson - Midland, SD
12. Jade Schmidt - Box Elder, SD & Jade Nelson - Midland, SD
13. Colton Musick - Pierre, SD & Carson Musick - Pierre, SD
14. Colton Musick - Pierre, SD & Carson Musick - Pierre, SD
15. Colton Musick - Pierre, SD & Carson Musick - Pierre, SD
16. Colton Musick - Pierre, SD & Carson Musick - Pierre, SD
17. JB Lord - Sturgis, SD & Matt Zancanella - Aurora, SD
18. JB Lord - Sturgis, SD & Matt Zancanella - Aurora, SD
19. JB Lord - Sturgis, SD & Matt Zancanella - Aurora, SD
20. JB Lord - Sturgis, SD & Matt Zancanella - Aurora, SD
21. Jared Odens - Pierre, SD & Jd Gerard - Kennebec, SD
22. Jared Odens - Pierre, SD & Jd Gerard - Kennebec, SD
23. Jared Odens - Pierre, SD & Jd Gerard - Kennebec, SD
24. Jared Odens - Pierre, SD & Jd Gerard - Kennebec, SD
25. Payton Pirrung - Hartford, SD & Cash Hetzel - Lemmon, SD
26. Payton Pirrung - Hartford, SD & Cash Hetzel - Lemmon, SD
27. Payton Pirrung - Hartford, SD & Cash Hetzel - Lemmon, SD
28. Payton Pirrung - Hartford, SD & Cash Hetzel - Lemmon, SD
29. Tucker McDaniel - Midland, SD & Levi O'Keefe - Belle Fourche, SD
30. Tucker McDaniel - Midland, SD & Levi O'Keefe - Belle Fourche, SD
31. Tucker McDaniel - Midland, SD & Levi O'Keefe - Belle Fourche, SD
32. Tucker McDaniel - Midland, SD & Levi O'Keefe - Belle Fourche, SD
33. Tyler Byrne - Martin, SD & Keith Hodson - Martin, SD
34. Tyler Byrne - Martin, SD & Keith Hodson - Martin, SD
35. Tyler Byrne - Martin, SD & Keith Hodson - Martin, SD
36. Tyler Byrne - Martin, SD & Keith Hodson - Martin, SD
37. Colby Hetzel - Lemmon, SD & Sam Huffman - Belle Fourche, SD
38. Colby Hetzel - Lemmon, SD & Sam Huffman - Belle Fourche, SD
39. Colby Hetzel - Lemmon, SD & Sam Huffman - Belle Fourche, SD
40. Colby Hetzel - Lemmon, SD & Sam Huffman - Belle Fourche, SD
41. Cayden Slykhuis - Letcher, SD & Troy Donnelly - Elk Point, SD
42. Cayden Slykhuis - Letcher, SD & Troy Donnelly - Elk Point, SD
43. Cayden Slykhuis - Letcher, SD & Troy Donnelly - Elk Point, SD
44. Cayden Slykhuis - Letcher, SD & Troy Donnelly - Elk Point, SD
45. Marty Jandreau - Kennebec, SD & Kaden Deal - Eagle Butte, SD
46. Marty Jandreau - Kennebec, SD & Kaden Deal - Eagle Butte, SD
47. Marty Jandreau - Kennebec, SD & Kaden Deal - Eagle Butte, SD
48. Marty Jandreau - Kennebec, SD & Kaden Deal - Eagle Butte, SD
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0