Wagner, SD
Bareback - 7
1. Sat, September 05 2020, 7:00 PM
1.
Connor Heinert - New Underwood, SD
2. Gunner McGee - Harrisburg, SD
3. Cooper Filepek - Rapid City, SD
4. Hunter Big Eagle - Harrold, SD
5. Andy Gingerich - Peever, SD
3. Sun, September 06 2020, 7:00 PM
1.
Dawson Petrik - Wagner, SD
2. Chase Yellowhawk - Blunt, SD
Barrel Racing - 41
1. Sat, September 05 2020, 7:00 PM
1.
Tera Moody - Letcher, SD
2. Maggie Conner - Howard, SD
3. Jodi Nelson - Hartford, SD
4. Heidi Johnson - Flandreau, SD
5. Teya Moody - Woonsocket, SD
6. Becky Barry - Belle Fourche, SD
7. Tessa Menzel - Quinn, SD
8. Cindy Baltezore - Beresford, SD
9. Lexy Leischner - Parkston, SD
10. Jacey Camac - Kimball, SD
11. Sindi Jandreau - Kennebec, SD
12. Rachel Kelderman - Hudson, SD
2SA. Sat, September 05 2020, 9:00 PM
1.
Katlyn Kanoll - Avon, SD
2. Haley Brown - Porcupine, SD
3. Olivia Scholle - Brookings, SD
4. Ava German - Peever, SD
5. Kelsey Lensegrav - Interior, SD
6. Shannon Jensen - Lawton, IA
7. Allison Pauley - Brookings, SD
8. Jolynn Grieves - Winner, SD
9. Allison Burgau - Brookings, SD
10. Alyssa Gabrielson - Perham, MN
3. Sun, September 06 2020, 7:00 PM
1.
Lanae Drozd - Columbus, NE
2. Dori Hollenbeck - Winner, SD
3. Sarah Rose - Volga, SD
4. Jena Garwood - Atkinson, NE
5. Brooke Diedrichs - Kennebec, SD
6. Lacey Westphal - Leola, SD
7. Raylee Fagerhaug - Wessington Springs, SD
8. Shada Beeson - Wagner, SD
9. Heather Bosse - Cogswell, ND
10. Ginalee Sinner - Sargent, NE
11. Summer Beeson - Wagner, SD
12. Chloe Herron - Crooks, SD
4SA. Sun, September 06 2020, 9:00 PM
1.
Celeste Phelps - Wahoo, NE
2. Kellie Reichmuth - Humphrey, NE
3. Jill Donnelly - Elk Point, SD
4. Makenzee Wheelhouse - Pierre, SD
5. Sydney Maher - Timber Lake, SD
6. Haley Huls - Lennox, SD
7. Kelly Wheelhouse - Pierre, SD
Bull Riding - 18
1. Sat, September 05 2020, 7:00 PM
1.
Jack Rodenbaugh - Box Elder, SD
2. Dylan Bradford - Selby, SD
3. Dakota Tegeler - Battle Creek, NE
4. Riley Johnsen - Beresford, SD
5. Nate Bausch - Chadron, NE
6. Kane Grant - Whitewood, SD
7. Zach Podliska - Norfork, NE
8. Preston Bussey - Battle Creek, NE
9. Jacob Herrboldt - Tripp, SD
10. Christian Kruger - Battle Creek, NE
3. Sun, September 06 2020, 7:00 PM
1.
Sean Nicolaus - Sioux Falls, SD
2. Robert Hoppe - Norfork, NE
3. Justin Hofer - Ipswich, SD
4. Dawson Petrik - Wagner, SD
5. Mason Moody - Letcher, SD
6. Tyson Hill - White River, SD
7. Justin McCall - Winner, SD
8. Jesse Kline - Hartford, SD
Calf Roping - 15
1. Sat, September 05 2020, 7:00 PM
1.
Cody Reiker - Lexington, NE
2. Chip Wilson - Lemoyne, NE
3. Sun, September 06 2020, 7:00 PM
1.
Brian Garr - Belle Fourche, SD
2. Terry Graff - Long Pine, NE
3. Clete Scheer - Elsmere, NE
4. Nathan Sandoz - Newell, SD
5. Brent Belkham - Blunt, SD
6. Paden Belkham - Blunt, SD
7. TY Moser - Wolsey, SD
8. Patrick Martin - Lexington, NE
9. Todd Rose - Volga, SD
10. Bodie Mattson - Sturgis, SD
11. Miles Garwood - Atkinson, NE
12. Myles Kenzy - Iona, SD
13. Lee Sivertsen - Ree Heights, SD
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 29
1. Sat, September 05 2020, 7:00 PM
1.
Tatum Carey - Huron, SD
2. Jada Tibbs - Ft.Pierre, SD
3. Heidi Johnson - Flandreau, SD
4. Rachel Kelderman - Hudson, SD
5. Bailey Tibbs - Ft. Pierre, SD
6. Makenzie Wilson - Lemoyne, NE
7. Courtney Dahlgren - Timber Lake, SD
8. Lexy Leischner - Parkston, SD
9. Maggie Conner - Howard, SD
10. Tessa Menzel - Quinn, SD
11. Kaylee Scheevel - Brookings, SD
2SA. Sat, September 05 2020, 9:00 PM
1.
Kelsey Lensegrav - Interior, SD
2. Opal Harkins - Vermillion, SD
3. Haley Brown - Porcupine, SD
4. Alyssa Gabrielson - Perham, MN
3. Sun, September 06 2020, 7:00 PM
1.
Chloe Herron - Crooks, SD
2. Amber Coleman - Orchard, NE
3. Stannis Hoffman - Dunlap, IA
4. Lacey Westphal - Leola, SD
5. Dana Judge - Emmet, NE
6. Maddee Doerr - Creighton, NE
7. Ginalee Sinner - Sargent, NE
8. Jenny Belkham - Blunt, SD
9. Katelynn Westphal - Leola, SD
10. Samantha Fulton - Miller, SD
4SA. Sun, September 06 2020, 9:00 PM
1.
Emily Vinton - Anselmo, NE
2. Haley Huls - Lennox, SD
3. Jill Donnelly - Elk Point, SD
4. Makenzee Wheelhouse - Pierre, SD
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 12
1. Sat, September 05 2020, 7:00 PM
1.
Jeremy Meeks - Scenic, SD
2. Talon Elshere - Hereford, SD
3. Wyatt Schuelke - Opal, SD
4. Paden Sexton - Bison, SD
5. Traylin Martin - Faith, SD
6. Seth Longbrake - Milesville, SD
7. JD Anderson - Rapid City, SD
8. Kaden Deal - Eagle Butte, SD
9. Clint Donaldson - Sturgis, SD
3. Sun, September 06 2020, 7:00 PM
1.
Cooper West - Philip, SD
2. Miles Kreeger - Lake Andes, SD
3. Dawson Petrik - Wagner, SD
Sr. Breakaway - 18
1. Sat, September 05 2020, 7:00 PM
1.
Darrell Barry - Belle Fourche, SD
2. Steve Klein - Sioux Falls, SD
3. Fay Jandreau - Highmore, SD
4. Blaine Carey - Huron, SD
5. Glen Hostutler - Midland, SD
6. Chuck Nelson - Hartford, SD
7. Mike Nelson - Philip, SD
8. Mark Schumacher - Wolsey, SD
9. Marty Jandreau - Kennebec, SD
10. Shawn Carey - Huron, SD
3. Sun, September 06 2020, 7:00 PM
1.
Barry Knippling - Chamberlain, SD
2. Lynn McNenny - Sturgis, SD
3. Chris Herron - Crooks, SD
4. Bogie Webb - Volin, SD
5. Scott Vandenberg - Sioux Falls, SD
6. Dave Marone - Pukwana, SD
7. Darren Lammers - Chancellor, SD
8. Greg (gregory) Swim - Springview, NE
Steer Wrestling - 17
1. Sat, September 05 2020, 7:00 PM
1.
Daycen Hunt - Ridgeview, SD
2. Kris Rasmussen - Riverdale, NE
3. Trevor Haake - Grand Island, NE
4. Carter Kennedy - Beresford, SD
5. Chad Vancampen - McCook, NE
6. Lucas Camac - Kimball, SD
7. Joe Wilson - Long Valley, SD
8. Colton Struxness - Brookings, SD
9. Tom Littel - Kearney, NE
10. Kaiden White Bear - Chamberlain, SD
3. Sun, September 06 2020, 7:00 PM
1.
Logan Lemmel - Whitewood, SD
2. Sawyer Strand - Platte, SD
3. Joe Ross - Rosebud, SD
4. Cameron Fanning - Olivet, SD
5. Tyler Byrne - Martin, SD
6. Kyle Albers - Hartford, SD
7. Hoyt Kraeger - Avoca, NE
Team Penning - 0
Team Roping - 27
1. Sat, September 05 2020, 7:00 PM
1.
Levi Heckenliable - Menno, SD & Josh Heckenlaible - Menno, SD
2. Colton Musick - Pierre, SD & Carson Musick - Pierre, SD
3. Cayden Slykhuis - Letcher, SD & Tater Moody - Woonsocket, SD
4. Corby Chytka - Ericson, NE & Monte Snider - Ericson, NE
5. Joe Wilson - Long Valley, SD & Kaiden White Bear - Chamberlain, SD
6. Randall Fuhrer - Scotland, SD & Steve Coble - Basset, NE
7. Rachel Kelderman - Hudson, SD & Kail Vaith - Lesterville, SD
8. Lucas Camac - Kimball, SD & Fay Jandreau - Highmore, SD
9. Clay Holz - Niobrara, NE & Dustin Harris - O'Neill, NE
10. Daycen Hunt - Ridgeview, SD & Kaden Deal - Eagle Butte, SD
3. Sun, September 06 2020, 7:00 PM
1.
Taylor Davis - Thedford, NE & Dustin Dailey - Ainsworth, NE
2. Dusty Forre - Newman Grove, NE & Justin Vogel - Norfolk, NE
3. Troy Hermelbracht - Homer, NE & Troy Donnelly - Elk Point, SD
4. Levi Tyan - Wallace, NE & Jett Hillman - Stoneham, CO
5. Kurt Freudenburg - Madison, NE & Mike Powell - Ames, NE
6. Jared Odens - Pierre, SD & Jd Gerard - Kennebec, SD
7. Jay Mattson - Sturgis, SD & Bodie Mattson - Sturgis, SD
8. Chris Herron - Crooks, SD & Conner Herron - Crooks, SD
9. Katelynn Westphal - Leola, SD & Natalie Zacharias - Wagner, SD
10. Blaine Finney - Ainsworth, NE & Dustin Chohon - Oneill, NE
11. Miles Kreeger - Lake Andes, SD & Kole Wynia - Avon, SD
12. Spencer Sinner - Sargent, NE & Doug Finney - Anselmo, NE
4SA. Sun, September 06 2020, 9:00 PM
1.
Taten Hill - White River, SD & Rozen Hill - White River, SD
2. Kip Austin - Norfork, NE & Cole Austin - Meadow Grove, MN
3. Marty McPherson - Piedmont, SD & Jeremy Carney - Piedmont, SD
4. Jason Schnoor - Chambers, NE & Heath Barlow - Ewing, NE
5. Emmylu Hill - White River, SD & Treston Hill - White River, SD
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0
Steer Roping - 0