Westcliffe, CO
Bareback - 4
4. Sun, July 21, 2019 3:00PM
1.
Kory Hart - Bloomfield, NM
2. Chase Vossler - Cheyenne, WY
3. Tyler Ferguson - Bennett, CO
4. Mason Snyder - Craig, CO
Barrel Racing - 48
1S. Sat, July 20, 2019 8:00AM
1.
Janelle Reetz - Avondale, CO
2. Myra Masters - Erie, CO
3. Dusti Boyd - Kersey, CO
4. Haley Jones - Loveland, CO
5. Kelley Schnaufer - Pueblo, CO
6. Carol Ruggieri - Pueblo, CO
7. Kelly Yates - Pueblo, CO
8. Robyn Mason - Pueblo West, CO
9. Teresa Jessop - Peyton, CO
10. Mejrusa Rustemovic - Kiowa, CO
11. Emily Masters - Erie, CO
12. Chandler Ritchey - Brighton, CO
13. Jessa Simmons - Marana, AZ
2. Sat, July 20, 2019 1:00PM
1.
Cassidy Dreisziger - Elizabeth, CO
2. Sami Sweeney - Fort Lupton, CO
3. Melanie Luark - Kersey, CO
4. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO
5. Laura Lambert - Wiggins, CO
6. Brenda McMahan - Divide, CO
7. Dianne Bath - Burns, WY
8. Elle Eagles - Center, CO
9. Lindsey Wilson - Limon, CO
10. Harlie Williams - Norwood, CO
11. Rebecca Schattinger - Franktown, CO
3. Sat, July 20, 2019 6:00PM
1.
Nicole Waggoner - Pueblo West, CO
2. Sage Garcia - Pueblo, CO
3. Kaylynn Cate - Johnstown, CO
4. Kellie Goad - Penrose, CO
5. Jerica Huscher - Avondale, CO
6. Alyssa Loflin - Florence, CO
7. Sierra Rucker - Penrose, CO
8. Kezia Goebel - Penrose, CO
9. Hope Bondurant - Coaldale, CO
10. Megan Touros - Greeley, CO
11. Anna Barker - Montrose, CO
12. Keely Smith - Wetmore, CO
4. Sun, July 21, 2019 3:00PM
1.
Heather Colletti - Peyton, CO
2. Zoey Colletti - Pueblo, CO
3. Samantha Hartung - Penrose, CO
4. Lorie Diodosio - Fowler, CO
5. Jody Sheffield - Delta, CO
6. Jordan Miller - Bennett, CO
7. Dani Durham - Longmont, CO
8. Sydney Zeigler - Wellingotn, CO
9. Mandy Rush - Grand Junction, CO
10. Trixie Carlstrom - Wellington, CO
11. Trudy Petersen - Clifton, CO
12. Tanaye Carroll-Maez - Monte Vista, CO
Bull Riding - 17
2. Sat, July 20, 2019 1:00PM
1.
Theodore Glasmann - Mead, CO
2. TY Zofchak - Littleton, CO
3. Cody Tesch - Berthoud, CO
4. Kelton Smedley - Lakewood, CO
3. Sat, July 20, 2019 6:00PM
1.
Kenneth (kj) Stevens - Pueblo, CO
2. Lakota Goebel - Penrose, CO
3. Paul Miller - Westcliffe, CO
4. Michael Kerr - Buena Vista, CO
5. Tanner Fry - Canon City, CO
4. Sun, July 21, 2019 3:00PM
1.
Justin Chaparro - Pueblo, CO
2. Patrick Sisneros - Colorado Springs, CO
3. Wyatt Joseph - Eaton, CO
4. Tyler Kippes - Eaton, CO
5. Travis Wheeler - Parker, CO
6. Taylor Starnes - Calhan, CO
7. Daniel Lambright - Divide, CO
8. Ryan Duensing - Rocky Ford, CO
Calf Roping - 19
2. Sat, July 20, 2019 1:00PM
1.
Seth Hall - Albuquerque, NM
2. Ross McAdow - Keensburg, CO
3. Jarrett Oestmann - Limon, CO
4. Ricky Lambert - Wiggins, CO
5. Britt Bath - Burns, WY
6. Wes Mack - Raton, NM
7. Chadron Coffield - Yuma, CO
3. Sat, July 20, 2019 6:00PM
1.
Brian (t) Gillen - Elizabeth, CO
2. Clayton Kent - Pueblo, CO
3. Don Scanga - Pueblo West, CO
4. Stuart Hoar - Pine Bluffs, WY
4. Sun, July 21, 2019 3:00PM
1.
Jase Staudt - Nathrop, CO
2. Brandon Neugebauer - La Junta, CO
3. Brice Ingo - Boone, CO
4. Joe Colletti - Peyton, CO
5. Darnell Johnson - Fowler, CO
6. Brian Venn - Kersey, CO
7. Kyle Belew - La Junta, CO
8. Kyle Dickens - Loveland, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 25
2. Sat, July 20, 2019 1:00PM
1.
Mikayla Wilson - Lakewood, CO
2. Willow Nicholas - Baggs, WY
3. Karly Benzie - Ft Collins, CO
4. Harlie Williams - Norwood, CO
5. Shelby Dines - Toponas, CO
6. Elle Eagles - Center, CO
7. Teisha Coffield - Yuma, CO
8. Kaitlin Gustave - Ft Lupton, CO
3. Sat, July 20, 2019 6:00PM
1.
Keely Smith - Wetmore, CO
2. Abby McCallie - Morrilton, AR
3. Rosi Mosher - Boyero, CO
4. Randi Ratkovitch - Penrose, CO
5. Charity Hoar - Pine Bluffs, WY
6. Tricia Mackey - Monte Vista, CO
7. Raquel Fazzino - Canon City, CO
4. Sun, July 21, 2019 3:00PM
1.
Bathanie Shofner - La Cruces, NM
2. Samantha Hartung - Penrose, CO
3. Erin Johnson - Fowler, CO
4. Kassi McPherson - Rapid City, SD
5. Rylea Fabrizio - Pueblo, CO
6. Tanaye Carroll-Maez - Monte Vista, CO
7. Shai Schaefer - Torrington, WY
8. Debbie Fabrizio - Pueblo, CO
9. Dara Belew - La Junta, CO
10. Connie Harris - Pueblo, CO
Mixed Team Roping - 16
2. Sat, July 20, 2019 1:00PM
1.
Mikayla Wilson - Lakewood, CO & Jason Gilchrist - Elizabeth, CO
2. Shelby Dines - Toponas, CO & Eric Logan - Toponas, CO
3. Willow Nicholas - Baggs, WY & Joe Roderick, Llc - Loma, CO
4. Lydia Van Aken - Yoder, WY & Clayton Van Aken - Yoder, WY
5. Missy Crowder - Ft Lupton, CO & Robbie Crowder - Ft Lupton, CO
6. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO & Wyatt Crowder - Ft Lupton, CO
7. Teisha Coffield - Yuma, CO & J W Borrego - Weston, CO
3. Sat, July 20, 2019 6:00PM
1.
Taylor Duzik - Craig, CO & Mitch Walz - Craig, CO
2. Gina Ramsey - Olathe, CO & Tee Wofford - Montrose, CO
4. Sun, July 21, 2019 3:00PM
1.
Lori Shepard - Canon City, CO & Ty Shepard - Canon City, CO
2. Connie Harris - Pueblo, CO & Robert Murphy - Congress, AZ
3. Debbie Fabrizio - Pueblo, CO & T J Watts - Eads, CO
4. Rylea Fabrizio - Pueblo, CO & Richard Durham - Longmont, CO
5. Kassi McPherson - Rapid City, SD & Clancey Kreutzer - La Veta, CO
6. Josey Schomp - Pueblo, CO & Pake Younger - Grand Junction, CO
7. Sabrina Kreutzer - La Veta, CO & Kyon Kreutzer - La Veta, CO
Saddle Bronc - 12
2. Sat, July 20, 2019 1:00PM
1.
Augustus Jones - Goodwell, OK
2. Nick Chew - Maybell, CO
3. Sat, July 20, 2019 6:00PM
1.
Cory Byrd - Douglas, WY
2. Ira Dickinson - Rock Springs, WY
3. Cooper West - Phillip, SD
4. Casey Guerrieri - Gunnison, CO
5. Tanner Williams - Rapid City, SD
4. Sun, July 21, 2019 3:00PM
1.
Lane Hines - Centennial, CO
2. Tyler Beebe - Rocky Ford, CO
3. Gavin McAllister - Silverthorne, CO
4. Danny Prior - Lakewood, CO
5. Denton Ward - Laramie, WY
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 16
2. Sat, July 20, 2019 1:00PM
1.
Hadley Jackson - La Junta, CO
2. Buck Rinehart - Bennett, CO
3. Eric Martin - Aurora, CO
4. Daniel Joos - La Junta, CO
5. Brady Buum - Fort Lupton, CO
6. Chadron Coffield - Yuma, CO
3. Sat, July 20, 2019 6:00PM
1.
Blare Romsa - Laramie, WY
2. Tuff Gibson - La Junta, CO
3. Kyle Maez - Center, CO
4. Tait Kvistad - Kersey, CO
5. Ira Dickinson - Rock Springs, WY
4. Sun, July 21, 2019 3:00PM
1.
Colt Honey - La Junta, CO
2. Rick Petersen - Clifton, CO
3. Lane Baker - Penrose, CO
4. Jim Persinger - Ogallala, NE
5. Ryan Hinton - Pueblo West, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 15
2. Sat, July 20, 2019 1:00PM
1.
Trevor Garner - Bennett, CO & Jake Floryancic - Bennett, CO
2. Austin Crist - Fountain, CO & J W Borrego - Weston, CO
3. Nick Pullara - Fountain, CO & Jason Gilchrist - Elizabeth, CO
4. Clayton Van Aken - Yoder, WY & Joe Roderick, Llc - Loma, CO
5. Cameron Ritchey - Brighton, CO & Zac Lenard - Keensburg, CO
3. Sat, July 20, 2019 6:00PM
1.
Jace Kurfiss - Penrose, CO & Tyler Mattarocci - Pueblo, CO
2. Tuff Ramsey - Olathe, CO & Tee Wofford - Montrose, CO
4. Sun, July 21, 2019 3:00PM
1.
Jase Staudt - Nathrop, CO & Clancey Kreutzer - La Veta, CO
2. Joshua Kurfiss - Penrose, CO & Ty Shepard - Canon City, CO
3. Corey Whinnery - Powderhorn, CO & Robert Murphy - Congress, AZ
4. Wade Kreutzer - La Veta, CO & Kyon Kreutzer - La Veta, CO
5. T J Watts - Eads, CO & Josh Fillmore - Penrose, CO
6. Lane Baker - Penrose, CO & Ryan Hinton - Pueblo West, CO
7. Jesse Sheffield - Delta, CO & Pake Younger - Grand Junction, CO
8. Jay Tittel - Pueblo, CO & Richard Durham - Longmont, CO
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0