Redwood Meadows, AB
Bareback - 12
2. Fri, July 26 2019 4:00PM
1.
Curly Twigg - Lethbridge, AB
2. Clancy Clifford - Porcupine, SD
3. Jacoby Johns - Okeechobee, FL
4. Jesse Wager - Gillette, WY
3. Sat, July 27 2019 1:00PM
1.
Justice Bruno - Maskwacis, AB
2. Steven Dewolfe - Buffalo Gap, SD
3. Buck Lunak - Florence, MT
4. Justin Randle - Fort Vermilian, AB
4. Sat, July 27 2019 5:00PM
1.
Whystle Joe - Round Rock, AZ
2. Jhett Knight - Rushmore, NE
3. Rodney Begay - Rock Point, AZ
4. Kelsey Nordvold - Pierre, SD
Barrel Racing - 58
1S. Thurs, July 25 2019 10:00AM
1.
Fallyn Creighton - Cardston, AB
2. Nevada Crane - Maskwacis, AB
3. Brittany Bird - Cut Bank, MT
4. Yvette Vega - Charlo, MT
5. Sharlee Scout - Cardston, AB
6. Jocee Louis - Browning, MT
7. Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
8. Rayne Bruised Head - Standoff, AB
9. Jackie Oka - Cardston, AB
10. Ashley Picard - Pendleton, OR
11. Keira Simonson - Loring, MT
12. Kayla Ward - Maskwacis, AB
13. Mashaya Alden - Fort Smith, MT
14. Cheyenne Black Water - Cardston, AB
15. Katrina Williams - Mount Currie, BC
16. Taniah Nez - Ganado, AZ
17. Anessa Big Snake - Siksika, AB
18. Camille Whitney - Cochrane, AB
19. Faith Holyan - Coyote Canyon, NM
20. Carly Day Chief - Standoff, AB
21. Stolei Fredericks - Perkins - Casa Grande, AZ
22. Blaezi Calico - Oktaha, OK
23. Lilly Picard - Pendleton, OR
24. Cee Littlelight - Calgary, AB
25. Kelci Bends - Cherry Creek, SD
26. Tracey Duck Chief - Siksika, AB
27. Seanna Dodging Horse - Calgary, AB
28. Phannette Gray - Ridgeview, SD
2. Fri, July 26 2019 4:00PM
1.
Cayda Dodging Horse - Calgary, AB
2. Dylan Lemmon - Eagle Butte, SD
3. Sonya Dodging Horse - Calgary, AB
4. Priscilla Cardinal - Cardston, AB
5. Tristen Bull - Good Fish Lake, AB
6. Paige Shade - Cardston, AB
7. Wiwinu Mills - White Swan, WA
8. Chaise Teehee - Muskogee, OK
9. Duaneah Wheeler - White Swan, WA
10. Jessica Eustache - Kamloops, BC
3. Sat, July 27 2019 1:00PM
1.
Cammie Fox - Cardston, AB
2. Kristen Wallace - Mount Currie, BC
3. Destiny Stevens - Strathmore, AB
4. Lita Crawler - Morley, AB
5. Janae Devine - Cardston, AB
6. Buffy Littlelight - Bragg Creek, AB
7. Nyis Colliflower - Rocky Boy, MT
8. PJ Fox - Cardston, AB
9. Jayden Standing Alone - Standoff, AB
10. Sheryl Manychief - Calgary, AB
4. Sat, July 27 2019 5:00PM
1.
Karlee Meyers - Box Elder, MT
2. Coral Crowchild - Calgary, AB
3. Jaycine Crawley - Morley, AB
4. Chase Creighton - Standoff, AB
5. Kaley Conway - Wickenberg, AZ
6. Julie Lenoir - Cut Bank, MT
7. Brandi Onespot - Calgary, AB
8. Olivia Many Wounds - Calgary, AB
9. Misty Tatsey - Box Elder, MT
10. Shelby Wickson - Sundre, AB
Bull Riding - 21
2. Fri, July 26 2019 4:00PM
1.
Riel Bruised Head - Calgary, AB
2. Coy Doore - Siksika, AB
3. Tyson Stager - Mount Currie, BC
4. Travis Maguire - Siksika, AB
5. Cylas Big Child - Rocky Mtn. House, AB
6. Kevin Wallace - Mount Currie, BC
7. Treyvon Pipestem - Ponoka, AB
8. Tucker Rabbit - Standoff, AB
3. Sat, July 27 2019 1:00PM
1.
Stran Smith - Lantry, SD
2. Justice Bruno - Maskwacis, AB
3. Bo Tyler Vocu - Ashland, MT
4. Cain Thomas - Window Rock, AZ
5. Taylor Wells - Standoff, AB
6. Alex Grant - East Glacier Park, MT
7. Lucky David - Brocket, AB
4. Sat, July 27 2019 5:00PM
1.
Justin Little Plume - Browning, MT
2. Dakota Louis - Browning, MT
3. Tryce Chief Moon - Cardston, AB
4. Preston Louis - Browning, MT
5. Wynn Wells - Browning, MT
6. Chance Thomas - Window Rock, AZ
Calf Roping - 54
1S. Thurs, July 25 2019 10:00AM
1.
Andy Many Fingers - Cardston, AB
2. Mason Dodging Horse - Calgary, AB
3. Bailee Benjamin - Cardston, AB
4. Dean Holyan - Coyote Canyon, NM
5. Lyndon Many Guns - Siksika, AB
6. Clint Bruised Head - Warms Springs, OR
7. Robert Bruised Head - Standoff, AB
8. Jake James Day Chief - Standoff, AB
9. Andre Lafrance - Wyola, MT
10. Erich Rogers - Round Rock, AZ
11. Britt Givens - Riverton, WY
12. Jay Crawler - Morley, AB
13. Nolan Conway - Cut Bank, MT
14. Frank Scout - Cardston, AB
15. Jesse Chase - Mandaree, ND
16. JC Guardipee - Cut Bank, MT
17. Colton Yellow Horn - Brocket, AB
18. Dory Shade - Black Diamond, AB
19. Dustin Bird - Cut Bank, MT
20. BO Wells - Cardston, AB
21. Alonzo Skunkcap - Browning, MT
22. Allan Bruised Head - Calgary, AB
23. Chance Barnes - Flora Vista, NM
24. Keenan Crane - Cardston, AB
2. Fri, July 26 2019 4:00PM
1.
Keene Bends - Ashland, MT
2. Chad Johnson - Cut Bank, MT
3. Kale Day Chief - Cardston, AB
4. Cash James - Oliver, BC
5. Roessel Jackson - Many Farms, AZ
6. John Pickens - Babb, MT
7. Gavaro Harrison - Chinle, AZ
8. Preston Watson - Box Elder, MT
9. Leon Littlelight - Bragg Creek, AB
10. Blair Burk - Durant, OK
3. Sat, July 27 2019 1:00PM
1.
Lane Little Bear - Standoff, AB
2. Bo Tyler Vocu - Ashland, MT
3. Troy Crawler - Morley, AB
4. AJ Haven - Window Rock, AZ
5. Walter Janvier - Cold Lake, AB
6. Lane Dixon - Morley, AB
7. Jake Fox - Cardston, AB
8. Tristin Dixon - Morley, AB
9. Rick Fox - Cardston, AB
10. Wright Bruised Head - Calgary, AB
4. Sat, July 27 2019 5:00PM
1.
Slim Creighton - Standoff, AB
2. Blake Tatham - Pryor, OK
3. J.C. Crowley - Poplar, MT
4. Kash Weasel Fat - Cardston, AB
5. Ty Levi Black Water - Standoff, AB
6. Levi Jackson - Eufaula, OK
7. Joe Yellow Old Woman - Cardston, AB
8. Mike White Quills - Cardston, AB
9. Dax Eagle Bear - Standoff, AB
10. Jr Roach - Claremore, OK
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 50
1S. Thurs, July 25 2019 10:00AM
1.
Phannette Gray - Ridgeview, SD
2. Colleen Crawler - Morley, AB
3. Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
4. Tammy Dodging Horse - Calgary, AB
5. Katelin Conway - Cut Bank, MT
6. Taniah Nez - Ganado, AZ
7. Henny Bruised Head - Standoff, AB
8. Dovelyn Bruised Head - Standoff, AB
9. Katrina Williams - Mount Currie, BC
10. Jocee Louis - Browning, MT
11. Roxanne Not Afraid - Lodge Grass, MT
12. Faith Holyan - Coyote Canyon, NM
13. Carly Day Chief - Standoff, AB
14. Kaycee Werdel - Chadron, NE
15. Cee Littlelight - Calgary, AB
16. Rayne Bruised Head - Standoff, AB
17. Kana Tucker - Garryowen, MT
18. Brittany Bird - Cut Bank, MT
19. Kelci Bends - Cherry Creek, SD
20. Arena Plenty - Garryowen, MT
2. Fri, July 26 2019 4:00PM
1.
Kelsey Pepion - Browning, MT
2. Rawlinda Ben - Peridot, AZ
3. Callie Dixon - Morley, AB
4. Devalyn Crowe - Toppenish, WA
5. Velma Graybael - Wapato, WA
6. Dylan Lemmon - Eagle Butte, SD
7. Shay Campbell - Valier, MT
8. Raven Shade - Cardston, AB
9. Aimee Rose Dixon - Morley, AB
10. Shelly Vocu - Ashland, MT
3. Sat, July 27 2019 1:00PM
1.
Sammy Bruised Head - Warms Springs, OR
2. Lita Crawler - Morley, AB
3. Martina Monroe - Maricopa, AZ
4. Skilee Dixon - Morley, AB
5. PJ Fox - Cardston, AB
6. Kaitlyn Haven - Window Rock, AZ
7. Sara Little Bear - Standoff, AB
8. Cammie Fox - Cardston, AB
9. Charmayne Pickens - Standoff, AB
10. Destiny Stevens - Strathmore, AB
4. Sat, July 27 2019 5:00PM
1.
Bailey Bruised Head - Standoff, AB
2. Olivia Many Wounds - Calgary, AB
3. Sadie Harwood - East Glacier, MT
4. Sherris McArthur - Maskwacis, AB
5. Kristie Ward - Maskwacis, AB
6. Shannon Soop - Cardston, AB
7. Arena Ben - Peridot, AZ
8. Sunni Dixon - Morley, AB
9. Brandi Onespot - Calgary, AB
10. Halle Tatham - Pryor, OK
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 13
2. Fri, July 26 2019 4:00PM
1.
Doug Fitzgerald - Babb, MT
2. Kolby Kittson - Browning, MT
3. Marty Young Bear - Halliday, ND
4. Brent Becenti - Rock Point, AZ
3. Sat, July 27 2019 1:00PM
1.
Leegene Barlow - Rock Point, AZ
2. Seth Longbrake - Milesville, SD
3. Bo Tyler Vocu - Ashland, MT
4. Montana Barlow - Rock Point, AZ
4. Sat, July 27 2019 5:00PM
1.
Jason McArthur - Maskwacis, AB
2. Lionel Shade - Cardston, AB
3. Jace Young Pine - Cardston, AB
4. Denver Spotted Bear - Mandaree, ND
5. Alan Kole Gobert - Browning, MT
Sr. Breakaway - 43
1S. Thurs, July 25 2019 10:00AM
1.
Carver Salter - Morley, AB
2. Clint Bruised Head - Warms Springs, OR
3. Jake Longbrake - Dupree, SD
4. Jeff Fox - Cardston, AB
5. Keith Tatsey - Heart Butte, MT
6. Gil Blackwater - Fort Macleod, AB
7. Spider Ramone - Hays, MT
8. Ray Augare - Browning, MT
9. Robert Bruised Head - Standoff, AB
10. Allan Bruised Head - Calgary, AB
11. Olin Young Pine - Coalhurst, AB
12. Keith Johnson - Maskwacis, AB
13. Merle Yellow Bird - Maskwacis, AB
2. Fri, July 26 2019 4:00PM
1.
Evans Day Chief - Standoff, AB
2. Robert Wells - Cardston, AB
3. Marvin Big Stony - Morley, AB
4. Terry Tatsey - Browning, MT
5. Gus Vaile - Babb, MT
6. Darrell James - Oliver, BC
7. Hardee Skunkcap - Browning, MT
8. Greg Two Young Men - Morley, AB
9. Kelvin Fox - Cardston, AB
10. Sam Bird - Cut Bank, MT
3. Sat, July 27 2019 1:00PM
1.
Sammy Bruised Head - Warms Springs, OR
2. Troy Crawler - Morley, AB
3. Walter Janvier - Cold Lake, AB
4. Pat Fox - Cardston, AB
5. Britt Givens - Riverton, WY
6. Darcy Dixon - Morley, AB
7. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
8. Leon Monroe - Phoenix, AZ
9. Mike Day Chief - Standoff, AB
10. Snyder Fox - Cardston, AB
4. Sat, July 27 2019 5:00PM
1.
Frid England - Cut Bank, MT
2. Lawrence Crawler - Morley, AB
3. Jordan Bruised Head - Lethbridge, AB
4. Art Wildman - Morley, AB
5. Terry Rider - Morley, AB
6. Ken Augare - Browning, MT
7. Ivan Small - Lodge Grass, MT
8. Rudy McLean - Morley, AB
9. Darrell Crow Child - Calgary, AB
10. Dennis Ward - Maskwacis, AB
Steer Wrestling - 32
1S. Thurs, July 25 2019 10:00AM
1.
Denny Many Wounds - Calgary, AB
2. Dallas Young Pine - Standoff, AB
3. Armond Duck Chief - Siksika, AB
4. Kyle Running Rabbit - Cluny, AB
5. Nolan Conway - Cut Bank, MT
6. Keenan Crane - Cardston, AB
7. Clint Bruised Head - Warms Springs, OR
8. Greg Louis - Browning, MT
2. Fri, July 26 2019 4:00PM
1.
TY Day Chief - Standoff, AB
2. Britt Givens - Riverton, WY
3. Sterling Sampson - White Swan, WA
4. Tuck Johnson - Browning, MT
5. Shane Day Chief - Standoff, AB
6. Andrew Mills - White Swan, WA
7. Collin Johnson - Browning, MT
8. Jay Many Grey Horses - Standoff, AB
3. Sat, July 27 2019 1:00PM
1.
Kevin Littlelight - Bragg Creek, AB
2. Wright Bruised Head - Calgary, AB
3. Tristin Dixon - Morley, AB
4. Otys Little Mustache - Brocket, AB
5. Jim Stevens - Strathmore, AB
6. Dakota Giesbrecht - Standoff, AB
7. Lane Dixon - Morley, AB
8. Lane Little Bear - Standoff, AB
4. Sat, July 27 2019 5:00PM
1.
Jan Onespot - Calgary, AB
2. Bart Holloway - Siksika, AB
3. Virgil Jacobs - Calgary, AB
4. Rian Conway - Wickenberg, AZ
5. Walker Small - Ashland, MT
6. Kyle Jacobs - Calgary, AB
7. Kash Shade - Lethbridge, AB
8. Jr Weasel Fat - Cardston, AB
Team Penning - 0
Team Roping - 87
1S. Thurs, July 25 2019 10:00AM
1.
Wright Bruised Head - Calgary, AB & Mason Dodging Horse - Calgary, AB
2. Clay Gunshows - Lodge Grass, MT & Roddy Not Afraid - Lodge Grass, MT
3. Rudy McLean - Morley, AB & Mason Dodging Horse - Calgary, AB
4. Jay Crawler - Morley, AB & Jake Crawler - Morley, AB
5. Shane Many Wounds - Calgary, AB & Nap Black Rabbit - Calgary, AB
6. Tobin Cummins - Lodge Grass, MT & Brandon Ben - Peridot, AZ
7. J.R. Kaquitts - Morley, AB & Colten Lefthand - Eden Valley, AB
8. Aaron Henry - Box Elder, MT & Terry Tatsey - Browning, MT
9. Justin Three Irons - Hardin, MT & Hance Indian Three Irons - Crow Agency, MT
10. Cody Healy - Calgary, AB & Kevin Starlight - Calgary, AB
11. Erich Rogers - Round Rock, AZ & Dustin Bird - Cut Bank, MT
12. Colton Yellow Horn - Brocket, AB & Marty Wildman - Morley, AB
13. Rope Three Irons - Lodge Grass, MT & Bailey Bearspaw - Morley, AB
14. Henny Bruised Head - Standoff, AB & Allan Bruised Head - Calgary, AB
15. Billy Potts - Brocket, AB & Bailey Bearspaw - Morley, AB
16. Dustin Bird - Cut Bank, MT & Casey Cummins - Lodge Grass, MT
17. Hance Indian Three Irons - Crow Agency, MT & Gunner Plenty - Garryowen, MT
18. J.R. Kaquitts - Morley, AB & Lane Wolfe - Maskwacis, AB
19. Greg Louis - Browning, MT & Dakota Louis - Browning, MT
20. Jeremy Not Afraid - Lodge Grass, MT & Zane Not Afraid - Lodge Grass, MT
21. TY St. Goddard - Browning, MT & Roddy Not Afraid - Lodge Grass, MT
22. Bowen Gottfriedson - Calgary, AB & Bob Gottfriedson - Calgary, AB
23. Keenan Crane - Cardston, AB & Bailee Benjamin - Cardston, AB
24. Preston Louis - Browning, MT & Polite Pepion - Browning, MT
25. Reno Stoebner - Bastrop, TX & Jesse Chase - Mandaree, ND
26. Nolan Conway - Cut Bank, MT & Shawn Bird - Cut Bank, MT
27. Jayton Ky Day Chief - Standoff, AB & Jake James Day Chief - Standoff, AB
28. Jake Longbrake - Dupree, SD & Britt Givens - Riverton, WY
29. Zane Not Afraid - Lodge Grass, MT & Alonzo Skunkcap - Browning, MT
30. Jace Loring - Cut Bank, MT & Jackson Louis - Vernon, BC
31. Darrell James - Oliver, BC & Cash James - Oliver, BC
32. Cody Healy - Calgary, AB & Marvin Yellow Bird - Maskwacis, AB
33. Reno Stoebner - Bastrop, TX & Wyatt Gibson - Thoneau, NM
34. Greg Louis - Browning, MT & Preston Louis - Browning, MT
35. Allan Bruised Head - Calgary, AB & Tammy Dodging Horse - Calgary, AB
36. Evans Day Chief - Standoff, AB & Wright Bruised Head - Calgary, AB
37. Justin Three Irons - Hardin, MT & Shane Little Bear - Standoff, AB
38. Erich Rogers - Round Rock, AZ & Spider Ramone - Hays, MT
39. Trevor Many Wounds - Calgary, AB & Denny Many Wounds - Calgary, AB
40. Quaid Wolfe - Maskwacis, AB & Lane Wolfe - Maskwacis, AB
41. Bailee Benjamin - Cardston, AB & Trevor Medicine Shield - Cardston, AB
42. Merle Yellow Bird - Maskwacis, AB & Marvin Yellow Bird - Maskwacis, AB
43. Clint Bruised Head - Warms Springs, OR & Robert Bruised Head - Standoff, AB
44. Shawn Bird - Cut Bank, MT & Jim Cole - Harlem, MT
45. Rope Three Irons - Lodge Grass, MT & Clay Gunshows - Lodge Grass, MT
46. Shane Many Wounds - Calgary, AB & Trevor Many Wounds - Calgary, AB
47. Billy Potts - Brocket, AB & Colten Lefthand - Eden Valley, AB
48. Evans Day Chief - Standoff, AB & Shane Day Chief - Standoff, AB
49. Dallas Young Pine - Standoff, AB & Dory Shade - Black Diamond, AB
50. JC Guardipee - Cut Bank, MT & Branden Cole - Harlem, MT
51. Tobin Cummins - Lodge Grass, MT & Jesse Chase - Mandaree, ND
52. Blaine Jim Redhorse - Chinle, AZ & Casey Cummins - Lodge Grass, MT
53. Nolan Conway - Cut Bank, MT & Jim Cole - Harlem, MT
54. Jake Longbrake - Dupree, SD & Garrett Benjamin - Morley, AB
55. Aaron Henry - Box Elder, MT & Keith Tatsey - Heart Butte, MT
56. Jace Loring - Cut Bank, MT & Jc Guardipee - Cut Bank, MT
57. Jesse Starlight - Calgary, AB & Kevin Starlight - Calgary, AB
2. Fri, July 26 2019 4:00PM
1.
Pete White - Ronan, MT & Tuck Johnson - Browning, MT
2. TY St. Goddard - Browning, MT & Chad Johnson - Cut Bank, MT
3. TY Vaile - Babb, MT & Chad Johnson - Cut Bank, MT
4. Collin Johnson - Browning, MT & Alonzo Skunkcap - Browning, MT
5. Lonny Labelle - Morley, AB & Nap Black Rabbit - Calgary, AB
6. Collin Johnson - Browning, MT & Dakota Louis - Browning, MT
7. TY Vaile - Babb, MT & Jake Crawler - Morley, AB
8. Kale Day Chief - Cardston, AB & Shane Day Chief - Standoff, AB
9. Bryan Labelle - Morley, AB & Roessel Jackson - Many Farms, AZ
10. Bryan Labelle - Morley, AB & Levi Bearspaw - Morley, AB
3. Sat, July 27 2019 1:00PM
1.
Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Levi Bearspaw - Morley, AB
2. Troy Crawler - Morley, AB & Spider Ramone - Hays, MT
3. Darcy Dixon - Morley, AB & Lane Dixon - Morley, AB
4. AJ Ben - San Carlos, AZ & David Bearspaw - Morley, AB
5. AJ Ben - San Carlos, AZ & Brandon Ben - Peridot, AZ
6. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Wyatt Gibson - Thoneau, NM
7. Britt Givens - Riverton, WY & Garrett Benjamin - Morley, AB
8. Tristin Dixon - Morley, AB & Lane Dixon - Morley, AB
9. Tristin Dixon - Morley, AB & Jackson Louis - Vernon, BC
10. Troy Crawler - Morley, AB & Jay Crawler - Morley, AB
4. Sat, July 27 2019 5:00PM
1.
Peter Tatsey - Heart Butte, MT & Terry Tatsey - Browning, MT
2. Hoss Pepion - Browning, MT & Ray Augare - Browning, MT
3. Hoss Pepion - Browning, MT & Polite Pepion - Browning, MT
4. Peter Tatsey - Heart Butte, MT & Keith Tatsey - Heart Butte, MT
5. Frid England - Cut Bank, MT & Ray Augare - Browning, MT
6. David Shade - Cardston, AB & Lonny Labelle - Morley, AB
7. Dustin Bearspaw - Morley, AB & David Bearspaw - Morley, AB
8. David Shade - Cardston, AB & Dax Eagle Bear - Standoff, AB
9. Dustin Bearspaw - Morley, AB & Tye Yellow Bird - Maskwacis, AB
10. Dax Eagle Bear - Standoff, AB & Marty Wildman - Morley, AB
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 10
2. Fri, July 26 2019 4:00PM
1.
Wynn Wells - Browning, MT
2. Seth Saulteaux - Maskwacis, AB
3. Byron Simon - Calgary, AB
3. Sat, July 27 2019 1:00PM
1.
Brandon Louie - Cawston, BC
2. Sage Terbasket - Cawston, BC
3. Ethan Marceau - Browning, MT
4. Shooter Good Striker - Cardston, AB
4. Sat, July 27 2019 5:00PM
1.
Chance Thomas - Window Rock, AZ
2. Tahj Wells - Browning, MT
3. Kasen Johnson - Mandaree, ND
Jr. Breakaway - 29
1S. Thurs, July 25 2019 10:00AM
1.
Memphis Dodging Horse - Calgary, AB
2. Gunner Plenty - Garryowen, MT
3. Justin Three Irons - Hardin, MT
4. Hance Indian Three Irons - Crow Agency, MT
2. Fri, July 26 2019 4:00PM
1.
Kadie Bends - Ashland, MT
2. Kale Day Chief - Cardston, AB
3. Kaylyn Day Chief - Standoff, AB
4. Westin Bruised Head - Calgary, AB
5. Jayton Ky Day Chief - Standoff, AB
6. Jake James Day Chief - Standoff, AB
7. Cash James - Oliver, BC
8. TY Vaile - Babb, MT
9. Michael Williams - Lukachukai, AZ
3. Sat, July 27 2019 1:00PM
1.
Noah Haven - Window Rock, AZ
2. Ethan Marceau - Browning, MT
3. Elizah Bearspaw - Morley, AB
4. Bailey Chase - Mandaree, ND
5. Susanna White Clay - Fort Smith, MT
6. Clayton C Three Irons - Crow Agency, MT
7. Talan Cummins - Lodge Grass, MT
4. Sat, July 27 2019 5:00PM
1.
Rodie Owen Pickens - Standoff, AB
2. Logan Vocu - Ashland, MT
3. Wawa Ben Jr - Peridot, AZ
4. Nick Three Irons - Lodge Grass, MT
5. Adam Soop - Cardston, AB
6. Blake Tatham - Pryor, OK
7. Arena Ben - Peridot, AZ
8. Kermit Clary - Ronan, MT
9. Kash Weasel Fat - Cardston, AB
Jr. Barrel Racing - 37
1S. Thurs, July 25 2019 10:00AM
1.
Savaya Alden - Fort Smith, MT
2. Cayda Dodging Horse - Calgary, AB
3. Stolei Fredericks - Perkins - Casa Grande, AZ
4. Amber Snow - Mt. Currie, BC
5. Charlize Littlelight - Mount Currie, BC
6. Memphis Dodging Horse - Calgary, AB
7. Addison Dodging Horse - Calgary, AB
2. Fri, July 26 2019 4:00PM
1.
Tyressa Labelle - Morley, AB
2. Kaylyn Day Chief - Standoff, AB
3. Trinity Wheeler - White Swan, WA
4. Makeisha Day Chief - Cardston, AB
5. Elaina Simon - Calgary, AB
6. Haylie Many Wounds - Calgary, AB
7. Ashley Lawrence - Ashland, MT
8. Leela Pepion - Browning, MT
9. Kyra Teehee - Muskogee, OK
10. Boe Maggie Calico - Oktaha, OK
3. Sat, July 27 2019 1:00PM
1.
Lexie Crawler - Morley, AB
2. J.C. Black Water - Standoff, AB
3. Kathleen Big Plume - Calgary, AB
4. Jada Starlight - Calgary, AB
5. Kaylee Lessert - Porcupine, SD
6. Susanna White Clay - Fort Smith, MT
7. Kenzi Fox - Hays, MT
8. Nevaeh Little Bear - Morley, AB
9. Odessa First Rider - Calgary, AB
10. Gabrielle Morning Bull - Calgary, AB
4. Sat, July 27 2019 5:00PM
1.
Meagan McDonald - Ronan, MT
2. Zunika Dixon - Morley, AB
3. Kaley Conway - Wickenberg, AZ
4. Kenzie Kallenberger - Havre, MT
5. Maddey Clary - Ronan, MT
6. Kianda Tatsey - Heart Butte, MT
7. Brynlee Benjamin - Morley, AB
8. Janae Devine - Cardston, AB
9. Kelsey Gillin - Ronan, MT
10. Aarianna Henry - Badger Creek, MT
SRTR - 42
1S. Thurs, July 25 2019 10:00AM
1.
Darcy Dixon - Morley, AB & Hardee Skunkcap - Browning, MT
2. Van Poucette - Cochrane, AB & Marlin Poucette - Morley, AB
3. Carver Salter - Morley, AB & Van Poucette - Cochrane, AB
4. Jim Potts - Brocket, AB & Gil Blackwater - Fort Macleod, AB
5. Clint Bruised Head - Warms Springs, OR & Robert Bruised Head - Standoff, AB
6. Jim Potts - Brocket, AB & Jesse Starlight - Calgary, AB
7. Jeff Fox - Cardston, AB & Marvin Yellow Bird - Maskwacis, AB
8. John Pickens - Babb, MT & Keith Tatsey - Heart Butte, MT
9. Jesse Starlight - Calgary, AB & Gil Blackwater - Fort Macleod, AB
10. Merle Yellow Bird - Maskwacis, AB & Keith Johnson - Maskwacis, AB
11. Hoss Pepion - Browning, MT & Keith Tatsey - Heart Butte, MT
12. Hoss Pepion - Browning, MT & Ray Augare - Browning, MT
2. Fri, July 26 2019 4:00PM
1.
Sam Bird - Cut Bank, MT & Britt Givens - Riverton, WY
2. Marvin Yellow Horn - Calgary, AB & Gus Vaile - Babb, MT
3. Evans Day Chief - Standoff, AB & Wright Bruised Head - Calgary, AB
4. David Shade - Cardston, AB & John Pickens - Babb, MT
5. Sam Bird - Cut Bank, MT & Ted Hoyt - Cut Bank, MT
6. Greg Two Young Men - Morley, AB & Marlin Poucette - Morley, AB
7. Marvin Yellow Horn - Calgary, AB & Marvin Yellow Bird - Maskwacis, AB
8. David Shade - Cardston, AB & Kelvin Fox - Cardston, AB
9. Evans Day Chief - Standoff, AB & Marcel Saulteaux - Maskwacis, AB
10. Hardee Skunkcap - Browning, MT & Terry Tatsey - Browning, MT
3. Sat, July 27 2019 1:00PM
1.
Darcy Dixon - Morley, AB & Marcel Saulteaux - Maskwacis, AB
2. Troy Crawler - Morley, AB & Spider Ramone - Hays, MT
3. Troy Crawler - Morley, AB & Gus Vaile - Babb, MT
4. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Spider Ramone - Hays, MT
5. Jake Longbrake - Dupree, SD & Britt Givens - Riverton, WY
6. Allan Bruised Head - Calgary, AB & Keith Lefthand - Eden Valley, AB
7. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Leon Monroe - Phoenix, AZ
8. Wright Bruised Head - Calgary, AB & Keith Johnson - Maskwacis, AB
9. Pat Fox - Cardston, AB & Snyder Fox - Cardston, AB
10. Ted Hoyt - Cut Bank, MT & Leon Monroe - Phoenix, AZ
4. Sat, July 27 2019 5:00PM
1.
Ken Augare - Browning, MT & Frid England - Cut Bank, MT
2. Jordan Bruised Head - Lethbridge, AB & Chee-Chee Whiteman - Browning, MT
3. Hank Shade - Cardston, AB & Art Wildman - Morley, AB
4. Chee-Chee Whiteman - Browning, MT & Snyder Fox - Cardston, AB
5. Rudy McLean - Morley, AB & Keith Lefthand - Eden Valley, AB
6. Frid England - Cut Bank, MT & Terry Tatsey - Browning, MT
7. Terry Rider - Morley, AB & Lawrence Crawler - Morley, AB
8. Hank Shade - Cardston, AB & Kelvin Fox - Cardston, AB
9. Ken Augare - Browning, MT & Ray Augare - Browning, MT
10. Dennis Ward - Maskwacis, AB & Art Wildman - Morley, AB