Baggs, WY
Bareback - 7
1. Sat, June 29 2019 7:00PM
1.
Cassidy Mikesell - Dixon, WY
3. Sun, June 30 2019 1:00PM
1.
Jesse Wager - Gillette, WY
2. Tucker Depew - Hayden, CO
3. Mason Snyder - Craig, CO
4. Keenan Hayes - Hayden, CO
5. Chase Vossler - Cheyenne, WY
6. Craig Wisehart - Kersey, CO
Barrel Racing - 13
2S. Sun, June 30 2019 8:00AM
1.
Kristie Grieve - Baggs, WY
2. Sami Sweeney - Fort Lupton, CO
3. Teresa Jessop - Peyton, CO
4. Macy Fuller - Wittman, AZ
3. Sun, June 30 2019 1:00PM
1.
Trudy Petersen - Clifton, CO
2. Dani Durham - Longmont, CO
3. Dianne Bath - Burns, WY
4. Jacey Thompson - Yoder, WY
5. Heather Milligan - Torrington, WY
6. Bailey Miller - Encampment, WY
7. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO
8. Charity Hoar - Pine Bluffs, WY
9. Pacelynn Stroud - Heyburn, ID
Bull Riding - 12
1. Sat, June 29 2019 7:00PM
1.
Chance Weathington - Silt, CO
2. Ty Pinnt - Craig, CO
3. Kaiden Decker - Hayden, CO
4. Dillion Burch - Craig, CO
5. Thomas Packard - Baggs, WY
3. Sun, June 30 2019 1:00PM
1.
Keenan Hayes - Hayden, CO
2. Tyler Kippes - Eaton, CO
3. Wyatt Joseph - Eaton, CO
4. Brice Burnell - Dixon, WY
5. Bryant Osborne - Rifle, CO
6. Cooper McClain - Hayden, CO
7. Justin Wilcken - Rifle, CO
Calf Roping - 23
1. Sat, June 29 2019 7:00PM
1.
Drew Neuerburg - Gill, CO
2S. Sun, June 30 2019 8:00AM
1.
Gage Gleghorn - Craig, CO
2. Brodie Barkhurst - Rawlins, WY
3. Jhett James - Rawlins, WY
4. Joe James - Rawlins, WY
5. McCormick Hadly - Scottsbluff, NE
6. Chadron Coffield - Yuma, CO
7. Cross Agustus - Lyman, NE
8. Seth Niederhauser - Coalmont, CO
9. Garrett Arnold - Strasburg, CO
10. Jason Wilson - Lewiston, UT
11. Cross Tee - Mitchell, NE
12. Kasen Brennise - Craig, CO
3. Sun, June 30 2019 1:00PM
1.
Jase Staudt - Nathrop, CO
2. Darius Mandel - Burns, WY
3. Ross McAdow - Keensburg, CO
4. Owen Wahlert - Grover, CO
5. Stuart Hoar - Pine Bluffs, WY
6. Ryan Stroud - Heyburn, ID
7. Garrett Nunn - Laramie, WY
8. Cody Lane - Lingle, WY
9. Britt Bath - Burns, WY
10. Tyler Boxleitner - Loveland, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 24
1. Sat, June 29 2019 7:00PM
1.
Jocelyn Martinez - Baggs, WY
2. Kyra Corson - Baggs, WY
3. Willow Nicholas - Baggs, WY
4. Kamry Knotwell - Encampment, WY
5. Sydney Surin - Silt, CO
6. Konnar Knotwell - Encampment, WY
2S. Sun, June 30 2019 8:00AM
1.
Kassi McPherson - Rapid City, SD
2. Teisha Coffield - Yuma, CO
3. Kaitlin Gustave - Ft Lupton, CO
4. Karly Benzie - Ft Collins, CO
5. Shai Schaefer - Torrington, WY
6. Connie Harris - Pueblo, CO
3. Sun, June 30 2019 1:00PM
1.
Catie Thompson - Gordon, NE
2. Macy Fuller - Wittman, AZ
3. Kacey Clark - Laramie, WY
4. Charity Hoar - Pine Bluffs, WY
5. Shelby Dines - Toponas, CO
6. Jessie Miller - Fort Lupton, CO
7. Bailey Miller - Encampment, WY
8. Bailey Butcher - Jelm, WY
9. Jacey Thompson - Yoder, WY
10. Rylea Fabrizio - Pueblo, CO
11. Kacey Kobza - Brighton, CO
12. Kerby Anderson - Grover, CO
Mixed Team Roping - 17
Saddle Bronc - 11
1. Sat, June 29 2019 7:00PM
1.
Ira Dickinson - Rock Springs, WY
2. Cory Byrd - Douglas, WY
3. Kasey Rosendahl - Meeker, CO
3. Sun, June 30 2019 1:00PM
1.
Perry Forster - Craig, CO
2. Hageman Wyatt - Jay Em, WY
3. Clayton Atkinson - Casper, WY
4. Denton Ward - Laramie, WY
5. Tyler Beebe - Rocky Ford, CO
6. Colt Allred - Rangely, CO
7. Wyatt Atkinson - Casper, WY
8. Tyler Jones - Walden, CO
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 9
1. Sat, June 29 2019 7:00PM
1.
Ira Dickinson - Rock Springs, WY
2S. Sun, June 30 2019 8:00AM
1.
Brady Buum - Fort Lupton, CO
2. Tylor Bond - Avondale, CO
3. Cross Agustus - Lyman, NE
3. Sun, June 30 2019 1:00PM
1.
TY Everson - Helena, MT
2. Beau Clark - Laramie, WY
3. Eric Logan - Toponas, CO
4. Rick Petersen - Clifton, CO
5. Tait Kvistad - Ault, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 22
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0