Golden, CO
Bareback - 3
2. Sat, Aug 10 2019 7:00PM
1.
Keenan Hayes - Hayden, CO
2. Tyler Ferguson - Bennett, CO
3. Tucker Depew - Hayden, CO
Barrel Racing - 39
1S. Sat, Aug 10 2019 8:00AM
1.
Dani Durham - Longmont, CO
2. Teresa Jessop - Peyton, CO
3. Tori Cooper - Brighton, CO
4. Emily Masters - Erie, CO
5. Sara Wilson - Limon, CO
6. Robyn Mason - Pueblo West, CO
7. Zoey Colletti - Pueblo, CO
8. Felesha Smith - Evergreen, CO
9. Jordan Miller - Bennett, CO
10. Nicole Waggoner - Pueblo West, CO
11. Lindee Lauhon - Penrose, CO
12. Rebecca Schattinger - Franktown, CO
13. Chelsea Shaffer - Fort Lupton, CO
14. Heather Colletti - Peyton, CO
15. Trista Anderson - Johnstown, CO
16. Samantha Hartung - Penrose, CO
17. Samantha McKnight - Pueblo, CO
18. Amber Moore - Nucla, CO
19. Cassidy Dreisziger - Elizabeth, CO
20. Colette Stoudt - Fort Lupton, CO
21. Dusti Boyd - Kersey, CO
22. Myra Masters - Erie, CO
23. Kelcey McNamee - Kersey, CO
24. Nayah Murphy - Berthoud, CO
25. Miranda Halcomb - Fort Collins, CO
26. Rose Applegate - Berthoud, CO
27. Sydney May - Arvada, CO
2. Sat, Aug 10 2019 7:00PM
1.
Bella Read - Loveland, CO
2. Elle Eagles - Center, CO
3. Cynthia Heitmann - Calhan, CO
4. Carol Ruggieri - Pueblo, CO
5. Janelle Reetz - Avondale, CO
6. Kelley Schnaufer - Pueblo, CO
7. Lorie Diodosio - Fowler, CO
8. Jolie Hannah - Lochbuie, CO
9. Sami Sweeney - Fort Lupton, CO
10. Lindsey Wilson - Florence, CO
11. Selina Wiseman - Wiggins, CO
12. Jackie Dolanch - Ft Lupton, CO
Bull Riding - 20
2. Sat, Aug 10 2019 7:00PM
1.
Wyatt Joseph - Eaton, CO
2. Theodore Glasmann - Mead, CO
3. Marco Diaz - Tucson, AZ
4. Lakota Goebel - Penrose, CO
5. Titus Adams - Greeley, CO
6. Charlie Hayes - Colorado Springs, CO
7. Taylor Starnes - Calhan, CO
8. Patrick Sisneros - Colorado Springs, CO
9. Keenan Hayes - Hayden, CO
10. Jacob Odell - Briggsdale, CO
11. Tyler Kippes - Eaton, CO
12. Ty Zofchak - Littleton, CO
13. Cody Tesch - Berthoud, CO
14. Kelton Smedley - Lakewood, CO
15. Kyle Bateman - Pueblo, CO
16. Joey Quitnanna - Alamosa, CO
17. Jacob Deacon - Monte Vista, CO
18. Charlie Hunnel - Littleton, CO
19. Andrew King - Kersey, CO
20. Trevor Chavez - Louisville, CO
Calf Roping - 25
1S. Sat, Aug 10 2019 8:00AM
1.
Jarrett Oestmann - Limon, CO
2. Wes Mack - Raton, NM
3. Brandon Neugebauer - La Junta, CO
4. Jase Staudt - Nathrop, CO
5. Brice Ingo - Boone, CO
6. Ross McAdow - Keensburg, CO
7. Stuart Hoar - Pine Bluffs, WY
8. Chadron Coffield - Yuma, CO
9. Lane Baker - Penrose, CO
10. Kasen Brennise - Craig, CO
11. Logan Vick - Byers, CO
12. Darnell Johnson - Fowler, CO
13. Garret Arnold - Strasburg, CO
14. Ryan Belew - La Junta, CO
15. Joe Colletti - Peyton, CO
2. Sat, Aug 10 2019 7:00PM
1.
Luke Meier - Limon, CO
2. Brian (j) Gillen - Elizabeth, CO
3. Jace Roselle - Greeley, CO
4. Don Scanga - Pueblo West, CO
5. Kyle Belew - La Junta, CO
6. Zaine Mikita - Byers, CO
7. Devon Burris - Windsor, CO
8. Gavin Liggett - Limon, CO
9. Brian Venn - Kersey, CO
10. Ricky Lambert - Wiggins, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 30
1S. Sat, Aug 10 2019 8:00AM
1.
Kinlie Brennise - Craig, CO
2. Teisha Coffield - Yuma, CO
3. Kerby Anderson - Grover, CO
4. Lindee Lauhon - Penrose, CO
5. Charity Hoar - Pine Bluffs, WY
6. Graycee Lay - Elbert, CO
7. Karly Teller - Ft Collins, CO
8. Kassi McPherson - Rapid City, SD
9. Jessie Miller - Fort Lupton, CO
10. Mattie Hummel - Hudson, CO
11. Justene Hirsig - Cheyenne, WY
12. Kaitlin Gustave - Ft Lupton, CO
13. Linsay Sumpter - Fowler, CO
14. Erin Johnson - Fowler, CO
15. Olivia Lay - Elbert, CO
16. Shelby Dines - Toponas, CO
17. Amber Moore - Nucla, CO
18. Harlie Williams - Norwood, CO
19. Taya McAdow - Keensburg, CO
2. Sat, Aug 10 2019 7:00PM
1.
Tasha Hansen - Fort Morgan, CO
2. Larame Barnett - Mills, WY
3. Elle Eagles - Center, CO
4. Megan Morrison - Windsor, CO
5. Connie Harris - Pueblo, CO
6. Willow Nicholas - Baggs, WY
7. Dara Belew - La Junta, CO
8. Tanna Hansen - Fort Morgan, CO
9. Rylea Fabrizio - Pueblo, CO
10. Kacey Clark - Laramie, WY
11. Debbie Fabrizio - Pueblo, CO
Mixed Team Roping - 29
Saddle Bronc - 11
2. Sat, Aug 10 2019 7:00PM
1.
Cory Byrd - Douglas, WY
2. Jonathan Schweitzer - Arvada, CO
3. Denton Ward - Laramie, WY
4. Perry Forster - Craig, CO
5. Kasey Rosendahl - Meeker, CO
6. Colt Allred - Rangely, CO
7. Nick Chew - Maybell, CO
8. Danny Prior - Lakewood, CO
9. W. Jay Harrison - Pierce, CO
10. Augustus Jones - Goodwell, OK
11. Gavin McAllister - Silverthorne, CO
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 20
1S. Sat, Aug 10 2019 8:00AM
1.
Morgan Biggart - Westminister, CO
2. Beau Clark - Laramie, WY
3. Blare Romsa - Laramie, WY
4. Lane Baker - Penrose, CO
5. Cole McNamee - Kersey, CO
6. Tait Kvistad - Kersey, CO
7. Cody Mumma - Fort Lupton, CO
8. Ryan Hinton - Pueblo West, CO
9. TY Everson - Laramie, CO
10. Chadron Coffield - Yuma, CO
11. Eric Logan - Toponas, CO
2. Sat, Aug 10 2019 7:00PM
1.
Jace Logan - Yampa, CO
2. Brady Buum - Fort Lupton, CO
3. Tuff Gibson - La Junta, CO
4. Colt Honey - La Junta, CO
5. Jacob Sterkel - Brighton, CO
6. Buck Rinehart - Bennett, CO
7. Hadley Jackson - La Junta, CO
8. Daniel Joos - La Junta, CO
9. Craig Weichel - Weldona, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 28
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0