Longmont, CO
Bareback - 4
2. Sun, Aug 4 2019 5:00PM
1.
Tucker Depew - Hayden, CO
2. Keenan Hayes - Hayden, CO
3. Samuel Yenter - Eckley, CO
4. Tyler Ferguson - Bennett, CO
Barrel Racing - 56
1S. Sun, Aug 4 2019 9:00AM
1.
Sami Sweeney - Fort Lupton, CO
2. Cynthia Heitmann - Calhan, CO
3. Lorie Diodosio - Fowler, CO
4. Jolie Hannah - Lochbuie, CO
5. Dusti Boyd - Kersey, CO
6. Rebecca Schattinger - Franktown, CO
7. Mejrusa Rustemovic - Kiowa, CO
8. Trista Anderson - Johnstown, CO
9. Cassidy Dreisziger - Elizabeth, CO
10. Carol Ruggieri - Pueblo, CO
11. Kelcey McNamee - Kersey, CO
12. Stacie Devore - Fort Lupton, CO
13. Taunya Crews - Nunn, CO
14. Samantha Jackson - La Junta, CO
15. Trixie Carlstrom - Wellington, CO
16. Myra Masters - Erie, CO
17. Kelley Schnaufer - Pueblo, CO
18. Dani Durham - Longmont, CO
19. Felesha Smith - Evergreen, CO
20. Samantha Hartung - Penrose, CO
21. Robyn Mason - Pueblo West, CO
22. Selina Wiseman - Wiggins, CO
23. Emily Masters - Erie, CO
24. Cheylin Corman - Burlington, CO
25. Kaylynn Cate - Johnstown, CO
26. Sydney Zeigler - Wellingotn, CO
27. Heather Colletti - Peyton, CO
28. Melanie Luark - Kersey, CO
29. Laura Lambert - Wiggins, CO
30. Colette Stoudt - Fort Lupton, CO
31. Tori Cooper - Brighton, CO
32. Chandler Ritchey - Brighton, CO
33. Stepanie Murphy - Berthoud, CO
34. Kinlie Brennise - Craig, CO
35. Madelyn Chambers - Fort Lupton, CO
36. Angie Weisen - Carpenter, WY
37. Jocelyn Thompson - Johnstown, CO
38. Sydney Schleich - Kersey, CO
39. Polly Emmitt - Ponca, AR
40. Missy Jorgensen - Eaton, CO
41. Stephanie Brocker - Severance, CO
42. Jill Rexford - Wellington, CO
43. Stefani Curtis - Broomfield, CO
44. Wendy Hoefer - Fort Lutpon, CO
2. Sun, Aug 4 2019 5:00PM
1.
Bella Read - Loveland, CO
2. Nicole Schmidt - Platteville, CO
3. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO
4. Carla Beckett - Laramie, WY
5. Miller Brenda - Cheyenne, WY
6. Jennifer Hiler - Greeley, CO
7. Zoey Colletti - Pueblo, CO
8. Lindsey Wilson - Florence, CO
9. Dianne Bath - Burns, WY
10. Amanda Lefforge - Ft Lupton, CO
11. Charity Hoar - Pine Bluffs, WY
12. Maddy Dickens - Loveland, CO
Bull Riding - 17
2. Sun, Aug 4 2019 5:00PM
1.
Ty Zofchak - Littleton, CO
2. Keenan Hayes - Hayden, CO
3. Tyler Kippes - Eaton, CO
4. Daniel Lambright - Divide, CO
5. Cody Tesch - Berthoud, CO
6. Wyatt Joseph - Eaton, CO
7. Kyle Gardner - Kersey, CO
8. Travis Wheeler - Parker, CO
9. Titus Adams - Greeley, CO
10. Brian Larsen - Erie, CO
11. Nicholas Andujo - Fort Collins, CO
12. Daniel Konig - Pierce, CO
13. Andrew King - Kersey, CO
14. Trevor Chavez - Louisville, CO
15. Tanner Moser - Lasalle, CO
16. Trent Ybarra - Millikan, CO
17. Cooper Koine - Longmont, CO
Calf Roping - 16
1S. Sun, Aug 4 2019 9:00AM
1.
Kasen Brennise - Craig, CO
2. Joe Colletti - Peyton, CO
3. Morgan Braxton - Elbert, CO
4. Ross McAdow - Keensburg, CO
5. Kyle Belew - La Junta, CO
6. Brice Ingo - Boone, CO
2. Sun, Aug 4 2019 5:00PM
1.
Brandon Kammerzell - Eaton, CO
2. Trent Vernon - Maybell, CO
3. Kyle Dickens - Loveland, CO
4. Stuart Hoar - Pine Bluffs, WY
5. Zaine Mikita - Byers, CO
6. Brian Venn - Kersey, CO
7. Britt Bath - Burns, WY
8. Larry Mikita - Byers, CO
9. Devon Burris - Windsor, CO
10. Tyler Boxleitner - Loveland, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 18
1S. Sun, Aug 4 2019 9:00AM
1.
Kinlie Brennise - Craig, CO
2. Samantha Hartung - Penrose, CO
3. Dara Belew - La Junta, CO
4. Karly Teller - Ft Collins, CO
5. Devon Barnhart - Frederick, CO
6. Cheylin Corman - Burlington, CO
7. Kaitlin Gustave - Ft Lupton, CO
8. Taya McAdow - Keensburg, CO
9. Willow Nicholas - Baggs, WY
10. Jessie Miller - Fort Lupton, CO
2. Sun, Aug 4 2019 5:00PM
1.
Maddy Dickens - Loveland, CO
2. Betty Mitchell - Platteville, CO
3. Kacey Clark - Laramie, WY
4. Kerby Anderson - Grover, CO
5. Charity Hoar - Pine Bluffs, WY
6. Connie Harris - Pueblo, CO
7. Megan Morrison - Windsor, CO
8. Mattie Hummel - Hudson, CO
Mixed Team Roping - 14
1S. Sun, Aug 4 2019 9:00AM
1.
Morgan Renee - Elbert, CO & Morgan Cl - Elbert, CO
2. Kaitlin Gustave - Ft Lupton, CO & Mark Morrison - Eaton, CO
3. Karly Teller - Ft Collins, CO & Cullen Teller - Ft Collins, CO
4. Lydia Van Aken - Yoder, WY & Clayton Van Aken - Yoder, WY
5. Taya McAdow - Keensburg, CO & Brit Ellerman - Fort Lupton, CO
6. Jessie Miller - Fort Lupton, CO & Marcus Banister - Brighton, CO
7. Willow Nicholas - Baggs, WY & Joe Roderick, Llc - Loma, CO
2. Sun, Aug 4 2019 5:00PM
1.
Peyton Crowder - Ft Lupton, CO & Clancey Kreutzer - La Veta, CO
2. Julie Atkinson - Elizabeth, CO & Dale Atkinson - Elizabeth, CO
3. Josey Schomp - Pueblo, CO & Pake Younger - Grand Junction, CO
4. Sabrina Kreutzer - La Veta, CO & Wade Kreutzer - La Veta, CO
5. Tammy Ellerman - Fort Lupton, CO & Chad Wahlert - Kersey, CO
6. Connie Harris - Pueblo, CO & Robert Murphy - Congress, AZ
7. Megan Morrison - Windsor, CO & Devon Burris - Windsor, CO
Saddle Bronc - 11
2. Sun, Aug 4 2019 5:00PM
1.
Lane Hines - Centennial, CO
2. W. Jay Harrison - Pierce, CO
3. Augustus Jones - Goodwell, OK
4. Denton Ward - Laramie, WY
5. Gavin McAllister - Silverthorne, CO
6. Keegan Knox - Estes Park, CO
7. Danny Prior - Lakewood, CO
8. Taggyrt Moses - Keensburg, CO
9. Jonathan Schweitzer - Arvada, CO
10. Brice Schnug - Grover, CO
11. TY Jones - Fort Collins, CO
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 20
1S. Sun, Aug 4 2019 9:00AM
1.
Daniel Huxtable - Riverton, WY
2. Dalton Burgener - Douglas, WY
3. Morgan Biggart - Westminister, CO
4. Tylor Bond - Avondale, CO
5. Cody Mumma - Fort Lupton, CO
6. Daniel Joos - La Junta, CO
7. Buck Rinehart - Bennett, CO
8. Jacob Sterkel - Brighton, CO
9. Talon Sterkel - Brighton, CO
10. Hadley Jackson - La Junta, CO
11. Brady Buum - Fort Lupton, CO
2. Sun, Aug 4 2019 5:00PM
1.
Beau Clark - Laramie, WY
2. Colt Honey - La Junta, CO
3. Lane Baker - Penrose, CO
4. Craig Weichel - Weldona, CO
5. Blare Romsa - Laramie, WY
6. Ty Everson - Laramie, CO
7. Tait Kvistad - Kersey, CO
8. Tuff Gibson - La Junta, CO
9. Ryan Hinton - Pueblo West, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 27
1S. Sun, Aug 4 2019 9:00AM
1.
Lee Kiehne - Lemitar, NM & Ryon Tittel - Pueblo, CO
2. Joshua Kurfiss - Penrose, CO & Dustin Bowling - Last Chance, CO
3. Payden Emmett - Canon City, CO & Todd Wilson - Limon, CO
4. Brennon Seeley - Henderson, CO & Marcus Banister - Brighton, CO
5. Eric Martin - Aurora, CO & Jason Devore - Fort Lupton, CO
6. Morgan Braxton - Elbert, CO & Morgan Cl - Elbert, CO
7. Denton Taylor - Craig, CO & Dusty Taylor - Craig, CO
8. Clayton Van Aken - Yoder, WY & Cullen Teller - Ft Collins, CO
9. Trevor Garner - Bennett, CO & Jake Floryancic - Bennett, CO
10. Ken McKibbin - Eaton, CO & Jorge Cruz - Stratton, CO
11. Lydia Van Aken - Yoder, WY & Joe Roderick, Llc - Loma, CO
12. Cameron Ritchey - Brighton, CO & Zac Lenard - Keensburg, CO
13. Nick Pullara - Fountain, CO & Jason Gilchrist - Elizabeth, CO
14. Brit Ellerman - Fort Lupton, CO & Chad Wahlert - Kersey, CO
15. Jay Tittel - Pueblo, CO & Richard Durham - Longmont, CO
16. Riley Pedro - Nunn, CO & Mark Morrison - Eaton, CO
17. Travis Bounds - Clifton, CO & T J Watts - Eads, CO
2. Sun, Aug 4 2019 5:00PM
1.
Paul Beckett - Laramie, WY & Jayden Johnson - Casper, WY
2. Jace Kurfiss - Penrose, CO & Tyler Mattarocci - Pueblo, CO
3. Wade Kreutzer - La Veta, CO & Jesse Jolly - Agate, CO
4. Trent Vernon - Maybell, CO & Troy Vernon - Craig, CO
5. Lane Baker - Penrose, CO & Ryan Hinton - Pueblo West, CO
6. Jesse Sheffield - Delta, CO & Pake Younger - Grand Junction, CO
7. Chase Atkinson - Elizabeth, CO & Dale Atkinson - Elizabeth, CO
8. Tory Shaffer - Fort Lupton, CO & Devon Burris - Windsor, CO
9. Jase Staudt - Nathrop, CO & Clancey Kreutzer - La Veta, CO
10. Corey Whinnery - Powderhorn, CO & Robert Murphy - Congress, AZ
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0