Poncha Springs, CO
Bareback - 4
1. Sat, Aug 3 2019 6:30 PM
1.
Tucker Depew - Hayden, CO
2. Keenan Hayes - Hayden, CO
3. Sun, Aug 4 2019 1:30 PM
1.
Braeden Ross - Almont, CO
2. Stevie Denison - Coaldale, CO
Barrel Racing - 24
1. Sat, Aug 3 2019 6:30 PM
1.
Sami Sweeney - Fort Lupton, CO
2. Kelley Schnaufer - Pueblo, CO
3. Charity Hoar - Pine Bluffs, WY
4. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO
5. Samantha Jackson - La Junta, CO
6. Lindsey Wilson - Florence, CO
7. Samantha Hartung - Penrose, CO
8. Sierra Rucker - Penrose, CO
9. Jackie Kragel - Montrose, CO
10. Carol Ruggieri - Pueblo, CO
11. Tanaye Carroll-Maez - Monte Vista, CO
2S. Sat, Aug 3 2019 9:00 PM
1.
Melanie Luark - Kersey, CO
2. Mejrusa Rustemovic - Kiowa, CO
3. Brittaney Cordova - Fruita, CO
4. Heather Colletti - Peyton, CO
5. Lorie Diodosio - Fowler, CO
3. Sun, Aug 4 2019 1:30 PM
1.
Sadie Shake - Buena Vista, CO
2. Teresa Jessop - Peyton, CO
3. Nicole Waggoner - Pueblo West, CO
4. Hope Bondurant - Coaldale, CO
5. Anna Barker - Montrose, CO
6. Trudy Petersen - Clifton, CO
7. Maci Ordoyne - Westlciffe, CO
8. Megan Davenport - Salida, CO
Bull Riding - 13
1. Sat, Aug 3 2019 6:30 PM
1.
Tyler Kippes - Eaton, CO
2. Lakota Goebel - Penrose, CO
3. Daniel Lambright - Divide, CO
4. Keenan Hayes - Hayden, CO
5. Michael Kerr - Buena Vista, CO
6. Isayah Korgan - Wellington, CO
7. Joey Quintanna - Alamosa, CO
3. Sun, Aug 4 2019 1:30 PM
1.
Marco Diaz - Tucson, AZ
2. Theodore Glasmann - Mead, CO
3. Braeden Ross - Almont, CO
4. Jake Steffenson - Penrose, CO
5. Anthony Carpenter - Penrose, CO
6. Levi Wilkinson - Penrose, CO
Calf Roping - 15
1. Sat, Aug 3 2019 6:30 PM
1.
Trent Vernon - Maybell, CO
2. Larry Mikita - Byers, CO
3. Zaine Mikita - Byers, CO
4. Jake Engleman - Colorado Springs, CO
5. Stuart Hoar - Pine Bluffs, WY
6. Ross McAdow - Keensburg, CO
7. Cliff Kirkpatrick - Post, TX
8. Morgan Braxton - Elbert, CO
9. Joe Colletti - Peyton, CO
10. Ryan Canty - Sanford, CO
3. Sun, Aug 4 2019 1:30 PM
1.
Wes Mack - Raton, NM
2. Don Scanga - Pueblo West, CO
3. Kyle Belew - La Junta, CO
4. Clayton Kent - Pueblo, CO
5. Bryce Grant - Fruita, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 16
1. Sat, Aug 3 2019 6:30 PM
1.
Kacey Clark - Laramie, WY
2. Willow Nicholas - Baggs, WY
3. Karly Teller - Ft Collins, CO
4. Samantha Hartung - Penrose, CO
5. Charity Hoar - Pine Bluffs, WY
6. Jessie Miller - Fort Lupton, CO
7. Kaitlin Gustave - Ft Lupton, CO
8. Taya McAdow - Keensburg, CO
9. Tanaye Carroll-Maez - Monte Vista, CO
10. Connie Harris - Pueblo, CO
11. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO
12. Kerby Anderson - Grover, CO
3. Sun, Aug 4 2019 1:30 PM
1.
Shelby Dines - Toponas, CO
2. Dara Belew - La Junta, CO
3. Randi Ratkovitch - Penrose, CO
4. Tricia Mackey - Monte Vista, CO
Mixed Team Roping - 9
1. Sat, Aug 3 2019 6:30 PM
1.
Taya McAdow - Keensburg, CO & Jay Ellerman - Fort Lupton, CO
2. Sabrina Kreutzer - La Veta, CO & Wade Kreutzer - La Veta, CO
3. Willow Nicholas - Baggs, WY & Joe Roderick, Llc - Loma, CO
4. Jessie Miller - Fort Lupton, CO & Marcus Banister - Brighton, CO
5. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO & Wyatt Crowder - Ft Lupton, CO
6. Missy Crowder - Ft Lupton, CO & Robbie Crowder - Ft Lupton, CO
7. Morgan Renee - Elbert, CO & Morgan Cl - Elbert, CO
8. Connie Harris - Pueblo, CO & Robert Murphy - Congress, AZ
3. Sun, Aug 4 2019 1:30 PM
1.
Katlyn Norell - Hotchkiss, CO & Hank Bounds - Clifton, CO
Saddle Bronc - 8
1. Sat, Aug 3 2019 6:30 PM
1.
Augustus Jones - Goodwell, OK
2. Lane Hines - Centennial, CO
3. W. Jay Harrison - Pierce, CO
4. Denton Ward - Laramie, WY
5. Casey Guerrieri - Gunnison, CO
3. Sun, Aug 4 2019 1:30 PM
1.
Nick Chew - Maybell, CO
2. Braeden Ross - Almont, CO
3. Ira Dickinson - Rock Springs, WY
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 17
1. Sat, Aug 3 2019 6:30 PM
1.
Brady Buum - Fort Lupton, CO
2. Lane Baker - Penrose, CO
3. Ryan Hinton - Pueblo West, CO
4. Daniel Joos - La Junta, CO
5. Buck Rinehart - Bennett, CO
6. Hadley Jackson - La Junta, CO
7. Kyle Maez - Center, CO
8. Tuff Gibson - La Junta, CO
9. Tylor Bond - Avondale, CO
10. Colt Honey - La Junta, CO
3. Sun, Aug 4 2019 1:30 PM
1.
Beau Clark - Laramie, WY
2. Blare Romsa - Laramie, WY
3. Ty Everson - Laramie, CO
4. Rick Petersen - Clifton, CO
5. Eric Logan - Toponas, CO
6. Ira Dickinson - Rock Springs, WY
7. Tait Kvistad - Kersey, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 18
1. Sat, Aug 3 2019 6:30 PM
1.
Wade Kreutzer - La Veta, CO & Jay Ellerman - Fort Lupton, CO
2. Jesse Cordova - Salida, CO & Clint Cordova - Salida, CO
3. Joshua Kurfiss - Penrose, CO & Derek Rosenoff - Penrose, CO
4. Brennon Seeley - Henderson, CO & Marcus Banister - Brighton, CO
5. Morgan Braxton - Elbert, CO & Morgan Cl - Elbert, CO
6. Trevor Garner - Bennett, CO & Jake Floryancic - Bennett, CO
7. Lane Baker - Penrose, CO & Ryan Hinton - Pueblo West, CO
8. Jace Kurfiss - Penrose, CO & Tyler Mattarocci - Pueblo, CO
9. Corey Whinnery - Powderhorn, CO & Robert Murphy - Congress, AZ
10. Chance Keiter - Calhan, CO & Jake Engleman - Colorado Springs, CO
11. Travis Bounds - Clifton, CO & Joe Roderick, Llc - Loma, CO
12. Trent Vernon - Maybell, CO & Troy Vernon - Craig, CO
3. Sun, Aug 4 2019 1:30 PM
1.
Nathan Vandeal - Salida, CO & Tj Mcenulty - Salida, CO
2. Payton Norell - Delta, CO & Jace Norell - Delta, CO
3. Branden Edwards - Grand Junction, CO & Kent Edwards - Grand Junction, CO
4. Gary Cooper - Montrose, CO & Lane Wood - Montrose, CO
5. Tuff Ramsey - Olathe, CO & Tee Wofford - Montrose, CO
6. Clay Norell - Hotchkiss, CO & Hank Bounds - Clifton, CO
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0