Ridgway, CO
Bareback - 2
1. Sun, Sept 1 2019 1:00PM
1.
Chase Vossler - Cheyenne, WY
2. Mon, Sept 2 2019 1:00PM
1.
Keenan Hayes - Hayden, CO
Barrel Racing - 16
1. Sun, Sept 1 2019 1:00PM
1.
Teresa Jessop - Peyton, CO
2. Jackie Kragel - Montrose, CO
3. Jody Sheffield - Delta, CO
4. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO
5. Lorie Diodosio - Fowler, CO
6. Amber Moore - Nucla, CO
7. Samantha Hartung - Penrose, CO
8. Cynthia Heitmann - Calhan, CO
9. Heather Colletti - Peyton, CO
2. Mon, Sept 2 2019 1:00PM
1.
Anna Barker - Montrose, CO
2. Harlie Williams - Norwood, CO
3. Sami Sweeney - Fort Lupton, CO
4. Nancy Velasquez - Blanco, NM
5. Brittaney Cordova - Fruita, CO
6. Taylor Bingham - Montrose, CO
7. Molly Elliott - Durango, CO
Bull Riding - 8
1. Sun, Sept 1 2019 1:00PM
1.
Tyler Kippes - Eaton, CO
2. Nick Cooley - Loveland, CO
3. Travis Wheeler - Parker, CO
2. Mon, Sept 2 2019 1:00PM
1.
Keenan Hayes - Hayden, CO
2. Arles Hernandez - Clifton, CO
3. Cody Tesch - Berthoud, CO
4. Kelton Smedley - Lakewood, CO
5. Wyatt Johnson - Fruita, CO
Calf Roping - 6
1. Sun, Sept 1 2019 1:00PM
1.
Kyle Belew - La Junta, CO
2. Joe Colletti - Peyton, CO
2. Mon, Sept 2 2019 1:00PM
1.
Darnell Johnson - Fowler, CO
2. Ryan Belew - La Junta, CO
3. Bryce Grant - Fruita, CO
4. Tuff Ramsey - Olathe, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 10
1. Sun, Sept 1 2019 1:00PM
1.
Kyra Conner - Olathe, CO
2. Dara Belew - La Junta, CO
3. Amber Moore - Nucla, CO
4. Sydney Surin - Silt, CO
2. Mon, Sept 2 2019 1:00PM
1.
Shelby Dines - Toponas, CO
2. Erin Johnson - Fowler, CO
3. Kacey Clark - Laramie, WY
4. Willow Nicholas - Baggs, WY
5. Connie Harris - Pueblo, CO
6. Harlie Williams - Norwood, CO
Mixed Team Roping - 12
1. Sun, Sept 1 2019 1:00PM
1.
Jesse Sheffield - Delta, CO & Tess Younger - Grand Junction, CO
2. Josey Schomp - Pueblo, CO & Pake Younger - Grand Junction, CO
3. Sabrina Kreutzer - La Veta, CO & Clancey Kreutzer - La Veta, CO
4. Missy Crowder - Ft Lupton, CO & Robbie Crowder - Ft Lupton, CO
5. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO & Wade Kreutzer - La Veta, CO
6. Julie Atkinson - Elizabeth, CO & Dale Atkinson - Elizabeth, CO
2. Mon, Sept 2 2019 1:00PM
1.
Connie Harris - Pueblo, CO & Cody Carver - Nucla, CO
2. Tara Iverson - Montrose, CO & Lane Wood - Montrose, CO
3. Harlie Williams - Norwood, CO & Zane Yates - Cortez, CO
4. Willow Nicholas - Baggs, WY & Joe Roderick, Llc - Loma, CO
5. Gina Ramsey - Olathe, CO & Tee Wofford - Montrose, CO
6. Katlyn Norell - Hotchkiss, CO & Hank Bounds - Clifton, CO
Saddle Bronc - 7
1. Sun, Sept 1 2019 1:00PM
1.
Cory Byrd - Douglas, WY
2. W. Jay Harrison - Pierce, CO
3. Gavin McAllister - Silverthorne, CO
2. Mon, Sept 2 2019 1:00PM
1.
Kasey Rosendahl - Meeker, CO
2. Nick Chew - Maybell, CO
3. Denton Ward - Laramie, WY
4. Darrell Triplett - Waterflow, NM
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 5
2. Mon, Sept 2 2019 1:00PM
1.
Hadley Jackson - La Junta, CO
2. Tylor Bond - Avondale, CO
3. Brady Buum - Fort Lupton, CO
4. Tuff Gibson - La Junta, CO
5. Daniel Joos - La Junta, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 12
1. Sun, Sept 1 2019 1:00PM
1.
Austin Crist - Fountain, CO & Josh Fillmore - Penrose, CO
2. Jesse Sheffield - Delta, CO & Pake Younger - Grand Junction, CO
3. Branden Edwards - Grand Junction, CO & Kent Edwards - Grand Junction, CO
4. Payton Norell - Delta, CO & Jace Norell - Delta, CO
5. Wade Kreutzer - La Veta, CO & Clancey Kreutzer - La Veta, CO
6. Chase Atkinson - Elizabeth, CO & Dale Atkinson - Elizabeth, CO
2. Mon, Sept 2 2019 1:00PM
1.
Zane Yates - Cortez, CO & Ellis Yates - Cortez, CO
2. Kyle Polich - Cortez, CO & Cody Carver - Nucla, CO
3. Travis Bounds - Clifton, CO & Joe Roderick, Llc - Loma, CO
4. Gary Cooper - Montrose, CO & Lane Wood - Montrose, CO
5. Tuff Ramsey - Olathe, CO & Tee Wofford - Montrose, CO
6. Clay Norell - Hotchkiss, CO & Hank Bounds - Clifton, CO
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0