Walden, CO
Bareback - 11
1. Sat, June 22 2019 1:00PM
1.
Samuel Yenter - Eckley, CO
2. Bailey Lonnberg - Brighton, CO
3. Tucker Depew - Blackduck, MN
4. Kohlton Anderson - Thorton, CO
5. Keenan Hayes - Hayden, CO
3. Sun, June 23 2019 1:00PM
1.
Jayce Harrison - Pierce, CO
2. Mason Snyder - Craig, CO
3. Craig Wisehart - Kersey, CO
4. Jeffery Zdziarski - Weston, WY
5. Chase Vossler - Cheyenne, WY
6. Josh Senter - Sugar City, CO
Barrel Racing - 22
1. Sat, June 22 2019 1:00PM
1.
Haley Jones - Loveland, CO
2. Jennifer Hiler - Greeley, CO
3. Tori Cooper - Brighton, CO
4. Sami Sweeney - Fort Lupton, CO
5. Nicole Waggoner - Pueblo West, CO
6. Sydney Zeigler - Wellington, CO
7. Trixie Carlstrom - Wellington, CO
8. Heather Colletti - Peyton, CO
9. Charity Hoar - Pines Bluff, WY
2S. Sat, June 22 2019 3:00PM
1.
Laura Lambert - Wiggins, CO
2. Kristie Grieve - Baggs, WY
3. Christina Munster - Calhan, CO
4. Selina Wiseman - Wiggins, CO
5. Jody Sheffield - Delta, CO
6. Ronnie Will - Silt, CO
7. Kinlie Brennise - Craig, CO
3. Sun, June 23 2019 1:00PM
1.
Mejrusa Rustemovic - Kiowa, CO
2. Samantha Hartung - Penrose, CO
3. Bailey Miller - Encampment, WY
4. Peyton Crowder - Ft Lupton, CO
5. Micaela Baumann - Denver, CO
6. Ryleigh Hauer - Greeley, CO
Bull Riding - 29
1. Sat, June 22 2019 1:00PM
1.
Tyler Kippes - Eaton, CO
2. Keenan Hayes - Hayden, CO
3. Taylor Starnes - Calhan, CO
4. Tucker Gately - Collbran, CO
5. Titus Adams - Greeley, CO
6. Daniel Lambright - Divide, CO
7. Wyatt Joseph - Eaton, CO
8. Todd Walker - Torrington, WY
9. Ty Pinnt - Craig, CO
10. Jake Steffenson - Penrose, CO
11. Theodore Glasmann - Mead, CO
12. Travis Wheeler - Parker, CO
13. Kyle Gardner - Kersey, CO
14. Jacob Odell - Briggsdale, CO
15. Levi Wilkinson - Penrose, CO
16. Jate Frost - Randlett, UT
3. Sun, June 23 2019 1:00PM
1.
Cyler Doremus - Eaton, CO
2. Lane Hines - Centennial, CO
3. Lakota Goebel - Penrose, CO
4. Colton Kent - Pueblo, CO
5. Chase Vossler - Cheyenne, WY
6. Kelton Smedley - Lakewood, CO
7. Ryan Duensing - Rocky Ford, CO
8. Tanner Moser - La Salle, CO
9. Jw Griffin - Stratton, CO
10. Dalton Sanchez - Stratton, CO
11. Tarren Calhoun - Fraiser, CO
12. Tanner Fry - Canon City, CO
13. Daniel Konig - Ault, CO
Calf Roping - 20
1. Sat, June 22 2019 1:00PM
1.
Gage Gleghorn - Craig, CO
2. Jate Frost - Randlett, UT
3. Kasen Brennise - Craig, CO
4. Brandon Neugebauer - La Junta, CO
5. Brice Ingo - Boone, CO
6. Ryan Belew - La Junta, CO
7. Stuart Hoar - Pines Bluff, WY
8. Owen Wahlert - Grover, CO
9. Tyler Boxleitner - Loveland, CO
2S. Sat, June 22 2019 3:00PM
1.
Jarrett Oestmann - Limon, CO
2. Ricky Lambert - Wiggins, CO
3. Glenn Stuckey - Limon, CO
4. Seth Niederhauser - Walden, CO
3. Sun, June 23 2019 1:00PM
1.
Morgan Murray - Colorado Springs, CO
2. Chadron Coffield - Yuma, CO
3. Brian Venn - Kersey, CO
4. Ross McAdow - Keensburg, CO
5. Garrette Nunn - Laramie, WY
6. Darius Mandel - Burns, WY
7. Jase Staudt - Nathrop, CO
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 27
1. Sat, June 22 2019 1:00PM
1.
Debbie Fabrizio - Pueblo, CO
2. Willow Nicholas - Baggs, WY
3. Charity Hoar - Pines Bluff, WY
4. Haley Kiehne - Magdalena, NM
5. Connie Harris - Pueblo, CO
6. Tymber Taylor - Buffalo, WY
7. Reata Beck - Albin, WY
8. Erica Chartrand - Randlett, UT
9. Jacelyn Frost - Randlett, UT
10. Kerby Anderson - Grover, CO
2S. Sat, June 22 2019 3:00PM
1.
Kinlie Brennise - Craig, CO
2. Bethanie Shofner - Las Cruces, NM
3. Cassidy Barnes - Phoenix, AZ
4. Abbie Shofner - Las Cruces, NM
5. Konnar Knotwell - Encampment, WY
6. Sheigh Pollock - Ignacio, CO
7. Mikayla Wilson - Lakewood, CO
3. Sun, June 23 2019 1:00PM
1.
Bailey Butcher - Jelm, WY
2. Shai Schaefer - Torrington, WY
3. Kacey Kobza - Brighton, CO
4. Kacey Clark - Laramie, WY
5. Jessie Miller - Fort Lupton, CO
6. Teisha Coffield - Yuma, CO
7. Taya McAdow - Keensburg, CO
8. Samantha Hartung - Penrose, CO
9. Shelby Dines - Toponas, CO
10. Bailey Miller - Encampment, WY
Mixed Team Roping - 16
Saddle Bronc - 12
1. Sat, June 22 2019 1:00PM
1.
Ira Dickinson - Rock Springs, WY
2. Jt Brown - Calhan, CO
3. Everett Loftus - Greeley, CO
4. Nile Thompson - Denver, CO
5. John Birkholz - Fort Collins, CO
3. Sun, June 23 2019 1:00PM
1.
Denton Ward - Laramie, WY
2. Riley Simmons - Cheyenne, WY
3. Lane Hines - Centennial, CO
4. W. Jay Harrison - Pierce, CO
5. Ty Jones - Fort Collins, CO
6. Jake Stuckey - Sugar City, CO
7. Tyler Turco - Franktown, CO
Sr. Breakaway - 0
Steer Wrestling - 16
1. Sat, June 22 2019 1:00PM
1.
McLain Arballo - Phoenix, AZ
2. Brady Reneau - Phoenix, AZ
3. TY Everson - Helena, MT
4. Jake Sterkel - Brighton, CO
5. Brady Buum - Fort Lupton, CO
6. Ira Dickinson - Rock Springs, WY
3. Sun, June 23 2019 1:00PM
1.
Kade Greer - Laramie, WY
2. Gage Greer - Laramie, WY
3. Blair Romsa - Laramie, WY
4. Justin Barhite - Penrose, CO
5. Lane Baker - Penrose, CO
6. Ryan Hinton - Pueblo West, CO
7. Kane Butcher - Jelm, WY
8. Buck Rinehart - Bennett, CO
9. Tait Kvistad - Ault, CO
10. Logan Kenline - Penrose, CO
Team Penning - 0
Team Roping - 21
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 0
Jr. Breakaway - 0
Jr. Barrel Racing - 0
SRTR - 0