Hollywood, FL
Bareback - 2
1. Sat, Feb 9 2019 7PM
1.
Jacoby Johns - Okeechobee, FL
2. Steven Dewolfe - Buffalo Gap, SD
Barrel Racing - 23
1. Sat, Feb 9 2019 7PM
1.
Madisyn Osceola - Okeechobee, FL
2. Boogie Johns - Okeechobee, FL
3. Leanna Billie - Okeechobee, FL
4. Shelby Osceola - Troy, AL
5. Annie Quinn Barney - Klamath Falls, OR
6. Sierra Farland - Tonalea, AZ
7. Kyra Teehee - Muskogee, OK
8. Cyiah Avila - Clewiston, FL
9. Jalee Wilcox - Clewistown, FL
10. Boe Maggie Calico - Oktaha, OK
2S. Sat, Feb 9 2019 9PM
1.
Piper Brown - Henryetta, OK
2. Kalgary Johns - Okeechobee, FL
3. Blaezi Calico - Oktaha, OK
4. Ashley Parks - Dania Beach, FL
5. Sallye Williams - Skiatook, OK
6. Budha Jumper - Pembridge Dines, FL
7. Ginger Cohea - Skiatook, OK
8. Loretta Peterson - Okeechobee, FL
9. Mackenzie Bowers - Okeechobee, FL
10. Chaise Teehee - Muskogee, OK
11. Megan McKerchie - Palm City, FL
12. Toi Hernandez - Clewiston, FL
13. Taylor Johns - Okeechobee, FL
Bull Riding - 10
1. Sat, Feb 9 2019 7PM
1.
Aidan Tommie - Moore Haven, FL
2. Tieler Cummings - Henryetta, OK
3. Slick Phelps - Porcupine, SD
4. Ivan S Yazzie - Tohatchi, NM
5. Adam Young - Kayenta, AZ
6. Ky Farland - Tonalca, AZ
7. Briar Calico - Oktaha, OK
8. Norman Osceola - Okeechobee, FL
9. Caden Bunch - Tahlequah, OK
10. Jaylen Baker - Okeechobee, FL
Calf Roping - 13
1. Sat, Feb 9 2019 7PM
1.
Dayne Johns - Moore Haven, FL
2. Blevyns Jumper - Clewistown, FL
3. Naha Jumper - Clewiston, FL
4. Britt Givens - Riverton, WY
5. Adale Driggers - Venus, FL
6. Justin Gopher - Okeechobee, FL
7. Dontre" Goff - Tulsa, OK
8. Aaron Tsinigine - Tuba City, AZ
9. Terry Fischer - Fort Yates, ND
10. Levi Jackson - Eufaula, OK
11. Jobe Johns - Zolfo Springs, FL
12. Jaxon Clegg - Coweta, OK
13. Ivan Bruised Head - Okeechobee, FL
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 10
1. Sat, Feb 9 2019 7PM
1.
Trina Hipp - Okeechobee, FL
2. Shelby Osceola - Troy, AL
3. Sierra Farland - Tonalea, AZ
4. Sallye Williams - Skiatook, OK
5. Annie Quinn Barney - Klamath Falls, OR
6. Jalee Wilcox - Clewistown, FL
7. Dovelyn Bruised Head - Standoff, AB
8. Leanna Billie - Okeechobee, FL
9. Madisyn Osceola - Okeechobee, FL
10. Boogie Johns - Okeechobee, FL
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 2
1. Sat, Feb 9 2019 7PM
1.
Llewellyn Paul - Shiprock, NM
2. Kane Kee - Keams Canyon, AZ
Sr. Breakaway - 7
1. Sat, Feb 9 2019 7PM
1.
Ralph Williams - Skiatook, OK
2. Spider Ramone - Hays, MT
3. Norman Johns - Okeechobee, FL
4. Jake Longbrake - Dupree, SD
5. Sallye Williams - Skiatook, OK
6. ED Harry - Wadsworth, NV
7. Britt Givens - Riverton, WY
Steer Wrestling - 4
1. Sat, Feb 9 2019 7PM
1.
Dayne Johns - Moore Haven, FL
2. Casey Stone - Sallisaw, OK
3. Jon Wells - Lethbridge, AB
4. Blevyns Jumper - Clewistown, FL
Team Penning - 0
Team Roping - 26
1. Sat, Feb 9 2019 7PM
1.
Ivan Bruised Head - Okeechobee, FL & Dayne Johns - Moore Haven, FL
2. Cody Barney - Klamath Falls, OR & Terry Fischer - Fort Yates, ND
3. Leanna Billie - Okeechobee, FL & Ivan Bruised Head - Okeechobee, FL
4. Jobe Johns - Zolfo Springs, FL & Adale Driggers - Venus, FL
5. Cory Wilcox - Clewiston, FL & Cat Tommie - Clewiston, FL
6. Annie Quinn Barney - Klamath Falls, OR & Cody Barney - Klamath Falls, OR
7. Britt Givens - Riverton, WY & Spider Ramone - Hays, MT
8. Jobe Johns - Zolfo Springs, FL & Tyler Courson - Okeechobee, FL
9. Cory Wilcox - Clewiston, FL & Adale Driggers - Venus, FL
10. Britt Givens - Riverton, WY & Ralph Williams - Skiatook, OK
2S. Sat, Feb 9 2019 9PM
1.
Blevyns Jumper - Clewistown, FL & Josh Jumper - Clewiston, FL
2. Dayne Johns - Moore Haven, FL & Trina Hipp - Okeechobee, FL
3. Jason Baker - Okeechobee, FL & Jaylen Baker - Okeechobee, FL
4. Jason Baker - Okeechobee, FL & Cat Tommie - Clewiston, FL
5. Bryan Sells - Chinle, AZ & Casey Cummins - Lodge Grass, MT
6. Jake Longbrake - Dupree, SD & Spider Ramone - Hays, MT
7. Connor Osborn - Tecumseh, OK & Ed Harry - Wadsworth, NV
8. Jake Longbrake - Dupree, SD & Terry Fischer - Fort Yates, ND
9. Connor Osborn - Tecumseh, OK & Josh Jumper - Clewiston, FL
10. Aaron Tsinigine - Tuba City, AZ & Ty Romo - Whiteriver, AZ
11. Bryan Sells - Chinle, AZ & Ty Romo - Whiteriver, AZ
12. Aaron Tsinigine - Tuba City, AZ & Casey Cummins - Lodge Grass, MT
13. Ralph Williams - Skiatook, OK & Ed Harry - Wadsworth, NV
14. Cicero Osceola - Clewiston, FL & Pauletta Bowers - Clewiston, FL
15. Justin Gopher - Okeechobee, FL & Naha Jumper - Clewiston, FL
16. Justin Gopher - Okeechobee, FL & Tyler Courson - Okeechobee, FL
Over 40 CR - 0
JRSteer - 5
1. Sat, Feb 9 2019 7PM
1.
Myron Billie - Okeechobee, FL
2. Kasen Johnson - Mandaree, ND
3. Tieler Cummings - Henryetta, OK
4. Norman Osceola - Okeechobee, FL
5. Caden Bunch - Tahlequah, OK
Jr. Breakaway - 11
1. Sat, Feb 9 2019 7PM
1.
Caden Bunch - Tahlequah, OK
2. Ashlynn Collins - Okeechobee, FL
3. Jaytron Baker - Okeechobee, FL
4. Jalee Wilcox - Clewistown, FL
5. Sierra Farland - Tonalea, AZ
6. Canaan Jumper - Clewiston, FL
7. Mike J George - Feneley, NV
8. Atley Driggers - Venus, FL
9. Tieler Cummings - Henryetta, OK
10. Annie Quinn Barney - Klamath Falls, OR
11. Cade Barney - Klamath Falls, OR
Jr. Barrel Racing - 13
1. Sat, Feb 9 2019 7PM
1.
Kimora Alex - Hollywood, FL
2. Atley Driggers - Venus, FL
3. Morgan Yates - Okeechobee, FL
4. Canaan Jumper - Clewiston, FL
5. Boe Maggie Calico - Oktaha, OK
6. Cyiah Avila - Clewiston, FL
7. Kyra Teehee - Muskogee, OK
8. Annie Quinn Barney - Klamath Falls, OR
9. Sierra Farland - Tonalea, AZ
10. Jo Jo Fischer - Fort Yates, ND
11. Madison Jumper - Pembridge, FL
12. Jalee Wilcox - Clewistown, FL
13. Ashlynn Collins - Okeechobee, FL
SRTR - 6
1. Sat, Feb 9 2019 7PM
1.
Britt Givens - Riverton, WY & Ralph Williams - Skiatook, OK
2. Ralph Williams - Skiatook, OK & Ed Harry - Wadsworth, NV
3. Jeff Johns - Okeechobee, FL & Norman Johns - Okeechobee, FL
4. Britt Givens - Riverton, WY & Spider Ramone - Hays, MT
5. Jake Longbrake - Dupree, SD & Spider Ramone - Hays, MT
6. Jake Longbrake - Dupree, SD & Ed Harry - Wadsworth, NV