Maskwacis, AB
Bareback - 6
1. Fri, June 22 2018 3:00PM
1.
Byron Bruised Head - Standoff, AB
2. Chad Randle - Fort Vermillion, AB
3. Orville Memnook - Spedden, AB
3. Sat, June 23 2018 3:00PM
1.
Jacoby Johns - Okeechobee, FL
2. Creighton Janvier - Maskwacis, AB
3. Justice Bruno - Maskwacis, AB
Barrel Racing - 36
1. Fri, June 22 2018 3:00PM
1.
Blanche Burnstick - Morinville, AB
2. Greta Gustafson - Browning, MT
3. Kaley Conway - Browning, MT
4. Kristie Ward - Maskwacis, AB
5. Brae Big Snake - Siksika, AB
6. Anessa Big Snake - Siksika, AB
7. Rayne Bruised Head - Standoff, AB
8. Lisa Creighton - Standoff, AB
9. Kayla Ward - Maskwacis, AB
10. Fallyn Creighton - Cardston, AB
2S. Sat, June 23 2018 8:00AM
1.
Sheryl Manychief - Calgary, AB
2. Brittney Lavallee - Meadow Lake, SK
3. Kelsey Pepion - Browning, MT
4. Brittany Bird - Cut Bank, MT
5. Faith Holyan - Coyote Canyon, NM
6. Cammie Fox - Cardston, AB
7. PJ Fox - Cardston, AB
8. Lita Crawler - Morley, AB
9. Tess Potts - Vernon, BC
10. Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
11. Stolei Fredericks - Perkins - Casa Grande, AZ
12. Lacey Bish - Calgary, AB
13. Nevada Crane - Maskwacis, AB
14. Paige Shade - Cardston, AB
15. Lexi Rabbit - Standoff, AB
16. Jocee Louis - Browning, MT
3. Sat, June 23 2018 3:00PM
1.
Rose Carlson - Browning, MT
2. Sonya Dodging Horse - Calgary, AB
3. Chase Creighton - Standoff, AB
4. Cheyenne Black Water - Cardston, AB
5. Dovelyn Bruised Head - Standoff, AB
6. Katrina Williams - Mount Currie, BC
7. Sharlee Scout - Cardston, AB
8. Nyis Colliflower - Rocky Boy, MT
9. Buffy Little Light - Calgary, AB
10. Coral Crowchild - Calgary, AB
Bull Riding - 10
1. Fri, June 22 2018 3:00PM
1.
Coy Doore - Siksika, AB
2. Blake Jackson - Good Fish Lake, AB
3. Travis Maguire - Siksika, AB
4. Kevin Wallace - Mount Currie, BC
5. Trey Soosay - Maskwacis, AB
3. Sat, June 23 2018 3:00PM
1.
Justice Bruno - Maskwacis, AB
2. Preston Louis - Browning, MT
3. Cleve Spang - Billings, MT
4. Machiah Not Afriad - Fort Smith, MT
5. Quincy Running Rabbit - Siksika, AB
Calf Roping - 21
1. Fri, June 22 2018 3:00PM
1.
Ty Levi Black Water - Standoff, AB
2. Dean Holyan - Coyote Canyon, NM
3. Andre Lafrance - Wyola, MT
4. Gavaro Harrison - Chinle, AZ
5. John Pickens - Babb, MT
6. Allan Bruised Head - Calgary, AB
7. Mike White Quills - Cardston, AB
8. Darryl Many Grey Horses - Calgary, AB
9. Dustin Bird - Cut Bank, MT
10. Nolan Conway - Cut Bank, MT
11. Joe Yellow Old Woman - Cardston, AB
3. Sat, June 23 2018 3:00PM
1.
Jay Crawler - Morley, AB
2. Leon Little Light - Calgary, AB
3. Frank Scout - Cardston, AB
4. Kendall Albert - Derwent, AB
5. Zane Not Afraid - Lodge Grass, MT
6. Wright Bruised Head - Calgary, AB
7. Jake Fox - Cardston, AB
8. Rick Fox - Cardston, AB
9. Tristin Dixon - Morley, AB
10. BO Wells - Cardston, AB
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 31
1. Fri, June 22 2018 3:00PM
1.
Julie Dodging Horse - Calgary, AB
2. Colleen Crawler - Morley, AB
3. Rayne Bruised Head - Standoff, AB
4. Callie Dixon - Morley, AB
5. Kristie Ward - Maskwacis, AB
6. Aimee Rose Dixon - Morley, AB
7. Gracie Crawler - Morley, AB
8. Sunni Dixon - Wyola, MT
9. Shannon Soop - Cardston, AB
10. Katelin Conway - Cut Bank, MT
2S. Sat, June 23 2018 8:00AM
1.
Faith Holyan - Coyote Canyon, NM
2. Jocee Louis - Browning, MT
3. Brittany Bird - Cut Bank, MT
4. Cammie Fox - Cardston, AB
5. Lita Crawler - Morley, AB
6. PJ Fox - Cardston, AB
7. Kelsey Pepion - Browning, MT
8. Sadie Dodging Horse - Calgary, AB
9. Livia Many Wounds - Calgary, AB
10. Sammy Jo Bird - Cut Bank, MT
11. Lexi Rabbit - Standoff, AB
3. Sat, June 23 2018 3:00PM
1.
Katrina Williams - Mount Currie, BC
2. Dovelyn Bruised Head - Standoff, AB
3. Sherris McArthur - Maskwacis, AB
4. Sheridan Many Grey Horses - Standoff, AB
5. Chooch Taypotat - Whitewood, SK
6. Rose Carlson - Browning, MT
7. Chase Creighton - Standoff, AB
8. Sydney Not Afraid - Lodge Grass, MT
9. Cee Little Light - Calgary, AB
10. Sara Little Bear - Standoff, AB
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 3
1. Fri, June 22 2018 3:00PM
1.
Byron Bruised Head - Standoff, AB
3. Sat, June 23 2018 3:00PM
1.
Cory Fox - Standoff, AB
2. Jason McArthur - Tocino, AB
Sr. Breakaway - 31
1. Fri, June 22 2018 3:00PM
1.
Allan Bruised Head - Calgary, AB
2. Ken Augare - Browning, MT
3. Marvin Big Stony - Morley, AB
4. Marlin Poucette - Morley, AB
5. Ray Augare - Browning, MT
6. Greg Two Young Men - Morley, AB
7. Art Wildman - Morley, AB
8. Rudy McLean - Morley, AB
9. Dennis Ward - Maskwacis, AB
10. Hoss Pepion - Browning, MT
2S. Sat, June 23 2018 8:00AM
1.
Gil Black Water - Fort Macleod, AB
2. Frid England - Cut Bank, MT
3. Merle Yellow Bird - Maskwacis, AB
4. Troy Crawler - Morley, AB
5. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
6. Sam Bird - Cut Bank, MT
7. Terry Tatsey - Browning, MT
8. Spider Ramone - Hays, MT
9. James Oxebin - Cando, SK
10. Lawrence Crawler - Morley, AB
11. Evans Day Chief - Standoff, AB
3. Sat, June 23 2018 3:00PM
1.
Kelvin Fox - Cardston, AB
2. Hank Shade - Cardston, AB
3. Snyder Fox - Cardston, AB
4. Ollie Benjamin - Morley, AB
5. Jeff Fox - Cardston, AB
6. Pat Fox - Cardston, AB
7. Carver Salter - Morley, AB
8. Darrell Crow Child - Calgary, AB
9. Darcy Dixon - Morley, AB
10. Keith Johnson - Maskwacis, AB
Steer Wrestling - 22
1. Fri, June 22 2018 3:00PM
1.
Keenan Crane - Cardston, AB
2. Toby Dixon - Morley, AB
3. Coy Black Water - Lethbridge, AB
4. Shawn Buffalo - Maskwacis, AB
5. Dakota Giesbrecht - Standoff, AB
6. Byron Bruised Head - Standoff, AB
7. Darryl Many Grey Horses - Calgary, AB
8. Rian Conway - Browning, MT
9. Nolan Conway - Cut Bank, MT
10. Brent Dodging Horse - Calgary, AB
3. Sat, June 23 2018 3:00PM
1.
Kyle Jacobs - Calgary, AB
2. Tristin Dixon - Morley, AB
3. Virgil Jacobs - Calgary, AB
4. Shane Day Chief - Standoff, AB
5. Kash Shade - Lethbridge, AB
6. Kyson Day Chief - Standoff, AB
7. Wright Bruised Head - Calgary, AB
8. Otys Little Mustache - Brocket, AB
9. Jonathan Day Chief - Standoff, AB
10. Stan Wells - Standoff, AB
11. TY Day Chief - Calgary, AB
12. R.J. First Rider - Standoff, AB
Team Penning - 0
Team Roping - 52
1. Fri, June 22 2018 3:00PM
1.
Bowen Gottfriedson - Calgary, AB & Bob Gottfriedson - Calgary, AB
2. Buddy Dixon - Morley, AB & Darryl Many Grey Horses - Calgary, AB
3. Buddy Dixon - Morley, AB & Colten Lefthand - Eden Valley, AB
4. Nolan Conway - Cut Bank, MT & Dustin Bird - Cut Bank, MT
5. Shawn Bird - Cutbank, MT & Dustin Bird - Cut Bank, MT
6. Nolan Conway - Cut Bank, MT & Shawn Bird - Cutbank, MT
7. Hoss Pepion - Browning, MT & Ray Augare - Browning, MT
8. Ken Augare - Browning, MT & Ray Augare - Browning, MT
9. Rudy McLean - Morley, AB & Jaylen Mclean - Morley, AB
10. Hoss Pepion - Browning, MT & Polite Pepion - Browning, MT
2S. Sat, June 23 2018 8:00AM
1.
Riley Dodging Horse - Calgary, AB & Bob Gottfriedson - Calgary, AB
2. Billy Potts - Brocket, AB & Spider Ramone - Hays, MT
3. Boyd Wesley - Morley, AB & Tristin Dixon - Morley, AB
4. Brent Dodging Horse - Calgary, AB & Lane Wolfe - Maskwacis, AB
5. Troy Crawler - Morley, AB & Jay Crawler - Morley, AB
6. Elliot Benjamin - Morley, AB & Levi Bearspaw - Morley, AB
7. Jesse Star Light - Calgary, AB & Kevin Star Light - Calgary, AB
8. Frid England - Cut Bank, MT & Polite Pepion - Browning, MT
9. Dustin Bears Paw - Morley, AB & David Bears Paw - Morley, AB
10. Jay Louis - Vernon, BC & David Bears Paw - Morley, AB
11. Sam Bird - Cut Bank, MT & Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
12. Shane Many Wounds - Calgary, AB & Nap Black Rabbit - Calgary, AB
13. Merle Yellow Bird - Maskwacis, AB & Tye Yellow Bird - Maskwacis, AB
14. Wright Bruised Head - Calgary, AB & Nap Black Rabbit - Calgary, AB
15. James Oxebin - Cando, SK & Marvin Yellow Bird - Maskwacis, AB
16. David Shade - Cardston, AB & Darryl Many Grey Horses - Calgary, AB
17. Shane Many Wounds - Calgary, AB & Denny Many Wounds - Calgary, AB
18. Merle Yellow Bird - Maskwacis, AB & Marvin Yellow Bird - Maskwacis, AB
19. Preston Louis - Browning, MT & Greg Louis - Browning, MT
20. Troy Crawler - Morley, AB & Jake Crawler - Morley, AB
21. Elliot Benjamin - Morley, AB & Keenan Crane - Cardston, AB
22. R.J. First Rider - Standoff, AB & Kevin Star Light - Calgary, AB
23. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Levi Bearspaw - Morley, AB
24. Jackson Louis - Vernon, BC & Bailey Bears Paw - Morley, AB
25. Boyd Wesley - Morley, AB & Garrett B Benjamin - Morley, AB
26. Dustin Bears Paw - Morley, AB & Tye Yellow Bird - Maskwacis, AB
27. Jackson Louis - Vernon, BC & Spider Ramone - Hays, MT
28. Frid England - Cut Bank, MT & Terry Tatsey - Browning, MT
29. Sam Bird - Cut Bank, MT & Ted Hoyt - Browning, MT
30. Billy Potts - Brocket, AB & Bailey Bears Paw - Morley, AB
31. Brent Dodging Horse - Calgary, AB & Mason Dodging Horse - Calgary, AB
32. Evans Day Chief - Standoff, AB & Shane Day Chief - Standoff, AB
3. Sat, June 23 2018 3:00PM
1.
Zane Not Afraid - Lodge Grass, MT & Cody Carlson - Browning, MT
2. James Oxebin - Cando, SK & Kendall Albert - Derwent, AB
3. Bryan Labelle - Morley, AB & Garrett B Benjamin - Morley, AB
4. James Two Guns - Calgary, AB & Mason Dodging Horse - Calgary, AB
5. Jake Fox - Cardston, AB & Rick Fox - Cardston, AB
6. James Two Guns - Calgary, AB & Denny Many Wounds - Calgary, AB
7. Jay Crawler - Morley, AB & Jake Crawler - Morley, AB
8. Bryan Labelle - Morley, AB & Lane Wolfe - Maskwacis, AB
9. Otys Little Mustache - Brocket, AB & Colten Lefthand - Eden Valley, AB
10. Darcy Dixon - Morley, AB & Tristin Dixon - Morley, AB
Over 40 CR - 0
JRSteer - 5
1. Fri, June 22 2018 3:00PM
1.
Rocky Baptiste - Morley, AB
2. Treyvon Pipestem - Ponoka, AB
3. Markus Dixon - Morley, AB
3. Sat, June 23 2018 3:00PM
1.
Seth Saulteaux - Maskwacis, AB
2. Shooter Good Striker - Fort Macleod, AB
Jr. Breakaway - 9
1. Fri, June 22 2018 3:00PM
1.
Dean Holyan - Coyote Canyon, NM
2. Rodie Owen Pickens - Standoff, AB
3. Adam Soop - Cardston, AB
4. Shaylee Heavy Runner - Cardston, AB
5. Callie Dixon - Morley, AB
6. Cole Soop - Cardston, AB
3. Sat, June 23 2018 3:00PM
1.
Seanna Dodging Horse - Calgary, AB
2. Cody Carlson - Browning, MT
3. Dory Stabs Down - Black Diamond, AB
Jr. Barrel Racing - 21
1. Fri, June 22 2018 3:00PM
1.
Shada Many Grey Horses - Calgary, AB
2. Kaley Conway - Browning, MT
3. Zunika Dixon - Morley, AB
4. Stolei Fredericks - Perkins - Casa Grande, AZ
5. Jada Starlight - Calgary, AB
6. Kelsey Gillin - Ronan, MT
7. Shaylee Heavy Runner - Cardston, AB
8. Shay Campbell - Valier, MT
9. Janae Heavy Runner - Cardston, AB
10. Tyressa Labelle - Morley, AB
3. Sat, June 23 2018 3:00PM
1.
Nevaeh Little Bear - Morley, AB
2. Jaycine Crawler - Morley, AB
3. Kori Benjamin - Morley, AB
4. Nyis Colliflower - Rocky Boy, MT
5. Cayda Dodging Horse - Calgary, AB
6. Seanna Dodging Horse - Calgary, AB
7. Ivana Powder Face - Morley, AB
8. Charlize Little Light - Mount Currie, BC
9. Memphis Dodging Horse - Calgary, AB
10. Carly Day Chief - Standoff, AB
11. Kaylen Day Chief - Standoff, AB
SRTR - 36
1. Fri, June 22 2018 3:00PM
1.
Ted Hoyt - Browning, MT & Marcel Saulteaux - Maskwacis, AB
2. Rudy McLean - Morley, AB & Greg Two Young Men - Morley, AB
3. Hoss Pepion - Browning, MT & Ray Augare - Browning, MT
4. Marvin Yellow Horn - Calgary, AB & Marvin Yellow Bird - Maskwacis, AB
5. Rudy McLean - Morley, AB & Marlin Poucette - Morley, AB
6. Dennis Ward - Maskwacis, AB & Earl Little Child - Maskwacis, AB
7. Marvin Big Stony - Morley, AB & Marlin Poucette - Morley, AB
8. Dennis Ward - Maskwacis, AB & Art Wildman - Morley, AB
9. Marvin Yellow Horn - Calgary, AB & Jesse Star Light - Calgary, AB
10. Ken Augare - Browning, MT & Ray Augare - Browning, MT
2S. Sat, June 23 2018 8:00AM
1.
Sam Bird - Cut Bank, MT & Ted Hoyt - Browning, MT
2. Eugene Creighton - Standoff, AB & Keith Johnson - Maskwacis, AB
3. Hoss Pepion - Browning, MT & Frid England - Cut Bank, MT
4. Frid England - Cut Bank, MT & Terry Tatsey - Browning, MT
5. David Shade - Cardston, AB & Spider Ramone - Hays, MT
6. Eugene Creighton - Standoff, AB & Gil Black Water - Fort Macleod, AB
7. Jesse Star Light - Calgary, AB & Gil Black Water - Fort Macleod, AB
8. Troy Crawler - Morley, AB & Ollie Benjamin - Morley, AB
9. Merle Yellow Bird - Maskwacis, AB & Terry Tatsey - Browning, MT
10. Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ & Spider Ramone - Hays, MT
11. David Shade - Cardston, AB & Kelvin Fox - Cardston, AB
12. Merle Yellow Bird - Maskwacis, AB & James Plain Eagle - Brocket, AB
13. Sam Bird - Cut Bank, MT & Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
14. James Oxebin - Cando, SK & Lawrence Crawler - Morley, AB
15. Troy Crawler - Morley, AB & Lawrence Crawler - Morley, AB
16. Wright Bruised Head - Calgary, AB & Evans Day Chief - Standoff, AB
3. Sat, June 23 2018 3:00PM
1.
Carver Salter - Morley, AB & Van Poucette - Cochrane, AB
2. Darcy Dixon - Morley, AB & Keith Johnson - Maskwacis, AB
3. Darrell Crow Child - Calgary, AB & Earl Little Child - Maskwacis, AB
4. Hank Shade - Cardston, AB & Evans Day Chief - Standoff, AB
5. Jim Potts - Brocket, AB & Ollie Benjamin - Morley, AB
6. Darcy Dixon - Morley, AB & Marcel Saulteaux - Maskwacis, AB
7. Jeff Fox - Cardston, AB & Marvin Yellow Bird - Maskwacis, AB
8. Pat Fox - Cardston, AB & Snyder Fox - Cardston, AB
9. Jim Potts - Brocket, AB & James Plain Eagle - Brocket, AB
10. Hank Shade - Cardston, AB & Kelvin Fox - Cardston, AB